[Pitanje]Kako se zove zvuk...

poruka: 16
|
čitano: 7.916
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
[Pitanje]Kako se zove zvuk...

Pozdrav...Zanimame kako se zove onaj zvuk koj mogu cuti osobe do 20-25 godina a NPR neko od 30 godina nemoze cuti taj zvuk (i  zna neko mozda frkvencju tog zvuka)?

http://www.bytelove.com/images/uploads/Gadgets/linuxgear/x-ray-tux-sticker.jpg
14 godina
neaktivan
offline
[Pitanje]Kako se zove zvuk...

Ljudsko uho čuje frekvencije od 16 Hz do 20 kHz.Sve ispod 16 Hz je infrazvuk,a sve iznad 20 kHz je ultrazvuk.Pa sad ti isprobavaj frekvencije koje su nečujne određenoj dobnoj skupini.Više od toga ti ne znam reći.

alrighty then
16 godina
offline
[Pitanje]Kako se zove zvuk...

visokofrekventni...ne znam točno iznos frekvencije.....googlaj

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
15 godina
odjavljen
offline
[Pitanje]Kako se zove zvuk...

S godinama bubnjić gubi elastičnost, pa se gornja granica čujnog frekvencijskog opsega polagano spušta. Opet to ovisi i od osobe do osobe. Neki ljudi ni s 15 ne čuju preko 18 kHz, dok drugi i u 40-im čuju 20 kHz (takvi su ipak malo rijeđi).

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
16 godina
neaktivan
offline
RE: [Pitanje]Kako se zove zvuk...
PC Man kaže...

Pozdrav...Zanimame kako se zove onaj zvuk koj mogu cuti osobe do 20-25 godina a NPR neko od 30 godina nemoze cuti taj zvuk (i  zna neko mozda frkvencju tog zvuka)?

Frekvencija iznosi 17 kHZ, u pravilu je ne čuju stariji od 25 godina. Inače, to ispitivanje praga sluha naziva se tonalna audiometrija, pa možeš naći još neke dodatne informacije koje te zanimaju. Zanimljivo je da postoje uređaji s namjenom ispuštanja baš tog zvuka, koji se ugrađuju na mjestima s kojih se želi otjerati mlade vandale. Osmijeh

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
14 godina
neaktivan
offline
[Pitanje]Kako se zove zvuk...

Ja sam traio i nikako da nadjem :D (Naso sam te stvarcice na YouTubeu ali sve sta sam probo mi starci cuju) pa ako neko moze naci nesto sta radi?

 

 

 

EDIT:E Dali treba biti veci kHZ ili manji kHZ da starje osobe NEcuju zvuk?

http://www.bytelove.com/images/uploads/Gadgets/linuxgear/x-ray-tux-sticker.jpg
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2010 23:32 (PC Man).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: [Pitanje]Kako se zove zvuk...
PC Man kaže...

Ja sam traio i nikako da nadjem :D (Naso sam te stvarcice na YouTubeu ali sve sta sam probo mi starci cuju) pa ako neko moze naci nesto sta radi?

 

 

 

EDIT:E Dali treba biti veci kHZ ili manji kHZ da starje osobe NEcuju zvuk?

  Inace to sto trazis e zove  Cujni Opseg i izrazava se u Herzima. Odgovor na tvoje pitanje: trebaju biti veci Khz da se ne bi culo :)

 

Inace sluh je najosjetljiviji u dobi do 20. godine a nakon toga on polako slabi. Slabljenje je osobito izrazeno na visokim frekvencijama te vecina ljudi starijih od 60 godina vise uopce ne cuje visoke frekvencije iznad 15.000 Hz. Mecutim, sluh slabi i na nizim frekvencijama.

 

Nije pitanje koliko Hz-a cujemo vec koliko ih glasno cijemo/dozivimo od ostatka vrekventnog pojasa kojeg nam je priroda nametnula a to je od 20 do 20 000 Hz (kolaju glasine da dijeca do 3-4 godine mogu cuti i iznad 20 kHz ili izmedu 22-24 kHz...ali to su samo glasine)

 

Dakle, ljudsko uho nije podjednako osetljivo na sve frekvencije. Navise cujemo (najglasnije) frekvencije izmedu 1 - 5 Khz (govor) sve nakon ovoga cujemo malcice slabije (starenjem ovo malcice prede u malo vise Osmijeh  )
Primjer iz svakodnevnog zivota je to da nasi starci ne cuju bas najbolje visoke tonove a Boga mi niti srednje pa im glasna muzika stvara nelagodu ili nervozu pa "...ova nova muzika nis` nevalja, sve je to samo Bum Bum) :)

 

 

All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
16 godina
neaktivan
offline
[Pitanje]Kako se zove zvuk...

Da li je ovo možda što tražiš? http://www.teenbuzz.org/

0100001001101111011010100110000101101110
14 godina
neaktivan
offline
[Pitanje]Kako se zove zvuk...

a tako nestro :D ali JBT Ja sam skinu sve sa tog sitea pa mi cak i deda cuje sve te zvukove(NE-Rade)!!!

http://www.bytelove.com/images/uploads/Gadgets/linuxgear/x-ray-tux-sticker.jpg
14 godina
offline
RE: [Pitanje]Kako se zove zvuk...

jbt,jel ovo forum biologije ili bug forum

moj xfire:1995matej
15 godina
neaktivan
offline
[Pitanje]Kako se zove zvuk...

Zove se Mosquitotone.

 

Link za download:

 

http://www.megaupload.com/?d=P5K04GWS

Copyright © 2008 Infinitemind Inc. All rights reserved.
15 godina
neaktivan
offline
[Pitanje]Kako se zove zvuk...

jel postoji program koji puste odredene frekvencije, npr. hocu cut kak zvuci 60 hz

14 godina
odjavljen
offline
[Pitanje]Kako se zove zvuk...

Sigurno 60 hz? Jesi 100% Siguran?

Pinky je zakon... I ♥ π
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Pitanje]Kako se zove zvuk...
bobica257 kaže...

Sigurno 60 hz? Jesi 100% Siguran?

nisam to sam stavil ko primjer, evo drugi onda, npr. 1khz

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: [Pitanje]Kako se zove zvuk...
Pinc kaže...
bobica257 kaže...

Sigurno 60 hz? Jesi 100% Siguran?

nisam to sam stavil ko primjer, evo drugi onda, npr. 1khz

1 kHz je TEST ton koji pustaju TV postaje pre pocetka programa. Znas, onaj krug sa bojama i ono

All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
16 godina
neaktivan
moderator
offline
[Pitanje]Kako se zove zvuk...

 

Program koji pusta test tonove za vas dobri ljudi! :)

 

Generira sve tonove cujnog spektra pa sad navalite. Vrsna vrijednost je 0 dB (najace, dakle)

 

Audio Test Generator

Level Meter with Digital readout combined with a Sine Wave Test Generator

 

All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2010 3:13 (Lazarus Long).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice