Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.287.675
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Psiho246 kaže...
 Pa sta onda ne odes na njihovu razinu, nego se klosaris tu s nama klosarima, kad te vec nista ne sprijecava??

Rekao sam nitko, ne ništa. Nitko podrazumjeva osobe jer smatram da nas nitko ne priječi u tome.

Ništa je druga stvar jer podrazumjeva nešto a ne nekog, a to nešto može biti recimo naša sposobnost.

Mark Zuckerberg koliko je meni poznato nije rođen u lozi Rockefellera ili Rothschilda pa je opet sada među njima.

7 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Eh momcovi,  momcovi...

Gadni su ti reptili.

Ali dobro kolega AMD  kaže, bolje  da im se pridružite, bar ne budete tak nabrijani  na teorije zavjere.

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
AMD_IT kaže...
Psiho246 kaže...
 Pa sta onda ne odes na njihovu razinu, nego se klosaris tu s nama klosarima, kad te vec nista ne sprijecava??

Rekao sam nitko, ne ništa. Nitko podrazumjeva osobe jer smatram da nas nitko ne priječi u tome.

Ništa je druga stvar jer podrazumjeva nešto a ne nekog, a to nešto može biti recimo naša sposobnost.

Mark Zuckerberg koliko je meni poznato nije rođen u lozi Rockefellera ili Rothschilda pa je opet sada među njima.

 Ma daj, izmedu njih je? 

Da to ne izgleda ovako? (slika)

 

Rekao si glupost i rade odmah concedeaj, jer vec si si odgovorio sam jednu od kljucnih razlika izmedu Zuckerberga i Rockefellera, a ima ih jos, a i razlika medu njima i nama.

Valjda ne moram objasnjavit, nesto sto mislim da je ocito ali je tebi tesko priznat glupost pa se hvatas za slamke.

- Psiho246
7 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Koja je razlika između nekog člana tih obitelji i Zuckerberga?
Što oni mogu a da on ne može?
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
AMD_IT kaže...
Koja je razlika između nekog člana tih obitelji i Zuckerberga?
Što oni mogu a da on ne može?

 Razlika je, kao sto si i sam primijetio, da obitelj Rockefeller svoj posao nasljeduje vec stotinama godina, dok je Zuckerberg sam stekao svoju imovinu.

 

A sto moze Rockefeller, a da Zuckerberg ne moze?

Rockefelleri su jedna od najmocnijih obitelji koja kontrolira novac (mozda najvaznija stvar u danasnjem svijetu) u najjacoj svjetskoj, ekonomskoj i vojnoj sili.

Njegova obitelj je gradila to bankarsko-naftno carstvo stoljecima, i kao takvi su upleteni u svaku poru SAD-a vec dugo, dugo vremena.

To znaci da osim cistog novca, imaju i velik broj veza na pravim mjestima. To im omogucava kontrolu nad americkom legislaturom.

 

Mislim, to je cista oligarhija...ako ti treba neki zakon proc, imas svoje ljude koji ce ili to omogucit jer imas njihove glasove u saci ili placas lobije da lobiraju za tvoje interese.

Tehnicki i Zuckerberg bi mogao raditi slicnu stvar ali iz prakticnih, povijesnih i razloga moci...on to ne moze, barem ne na nivou na kojem to moze jedan Rockefeller.

 

Ova prva je obitelj mozda najmocnijih bankara na svijetu...a Zucki je klinac kojem se posrecilo i sad ima novca...realno je izmedu njih dvoje razlika nebo i zemlja.

 

 

Ako te zanima zasto ne moze svatko biti Zuckerberg, cak i ako ima sposobnost Zuckerberga?

To se zove nejednakost sansi.

 

 

U teoriji, da sam ja preslika Zuckerberga ali zivim u RH, to mi automatski spusta sanse na jako niske grane, no opet puno bolje nego da se Zucker rodio u Ugandi.

U RH ne bi imao iste sanse otvorit firmu, ne bi imao iste sanse za obrazovanje i informiranje, ne bi imao isto novaca jer je standard puno nizi i tako niz drugih stvari...

 

No to nije jedina stvar zasto ja ili ti, cak i da imamo sposobnost Zuckija, pa cak i vecu sposobnost, ipak ne mozemo biti Zucki.

To su opcenito sanse (znaci ne jednakost sanse, vec cak i da imamo iste sanse kao Zucki, svejedno nam to ne jamci da cemo biti Zucki)

 

Zucki je napravio site di ljudi stavljaju fotografije.

Nije facebook nikada bio nesto revolucionarno, postojale su socijalne mreze i prije toga...kao Myspace ali i hrpa drugih manje poznatih.

Zasto je bas facebook uspio? Zbog sanse. Postoji bezbroj varijabli zasto je to tako kako je i to je tako kako je jer se desilo bezbroj varijabli da to tako bude.

Nije Facebook ponudio nista toliko revolucionarno ili je bio puno bolji od konkurencije...

 

Ako je teorija multiversa tocna, postoji velik broj Zemlji u kojima nije uspio Facebook i Twitter, nego je uspio BookFace i Glittter. 

Isto je i s glumcima, sigurno postoji masa glumaca koji glume jako kvalitetno. Ali od svih tih kvalitetnih glumaca, zbog neceg ce bas onaj jedan Johnny Depp dobiti ulogu u nekom filmu di ce ga zapamtit zbog cega se probit ali zbog tog jednog Johnny Deppa je propalo masa drugih jednako kvalitetnih glumaca. Neki ljudi se jednostavno nadu na pravom mijestu u pravo vrijeme.

 

 to legendarni Bo Burnham objasni na smijesan nacin.

 

Tako da je pogresna tvrdnja da svi mozemo, kroz cisti rad, postati Zuckerbergi i Rockefelleri.

Bo Burhnam povuce u videu jos i bolji primjer...Beyonce.

Zena je po NICEMU posebna. Ima standardnu boju crnackog zenskog glasa kakvu mozes nac kod svakog zbora pjevaca "gospela".

Zasto je bas ONA uspjela? To sigurno nije teski rad i talent, jer mnogi kao ona tesko rade i "talentirani su" (ona je kao talentirana) pa svejedno propadnu.

- Psiho246
7 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Radiš razliku između njega i njih u tome što oni imaju veću mogućnost lobiranja, iako to nije ničim nije potkrijepljeno. Ako netko lobistima plati xy novca on im jednako vrijedi. A to da Rockefelleri imaju više konekcija, well, opet neki konkretniji podaci bi bili dobri.
Te obitelji koje spominješ su izumirujuća vrsta pogotovo u odnosu na tehnološke divove i njihove vlasnike. Jer informacije su moć a danas nitko nema više informacija od tehnoloških firmi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 15:46 (AMD_IT).
12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Teheheh, obavezno pročitati komentare http://www.vecernji.hr/hrvatska/deklaracija-o-zajednickom-jeziku-iz-zagreba-donosi-se-30-ozujka-u-sarajevu-1159142

 

Ovo je valjda jedna od rijetkih (ili jedina) situacija kad krkaniju zanima išta vezano uz jezik.

Tread softly because you tread on my dreams.
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Nisam stručnjak za jezike, niti kakav jezikoslovac, al' mogu vidjeti da bolje razumijem Srbina ili Bošnjaka, nego nekog drugog Hrvata koji govori sa svojim dijalektom.

Pola Hrvatske ne razumije drugi dio Hrvatske, bez da išta otprije zna o tome dijalektu.

 

Problem je sa te jezične strane kaj su se nacije stvarale unutar nekog omeđenog prostora, koji nije pratio iste jezične skupine.

Vatikanskom politikom sa početka 20.stoljeća(Hrvati kao katolici), kasnije politikom S.Radića, te sa borbom Titovih partizana u NOB, Hrvati su "stasali" kao nacija. 

Tako je i "naš" jezik se nazvao hrvatski....

Mada je hrvatski, srpski, te bosanski (bošnjački)...u stvari, jedan te isti jezik, koliko mogu žikiti kao jezični laik....

 

Neuki, neinformirani, ljudi puni nacionalne mržnje to ne mogu/ne žele shvatiti.

 

Zajednički jezik nas povezuje, a ove nacionalističke fore oko jezika su samo tu radi politike. Samo žele međunarodne podjele, zajedništva i mirnog suživota naših naroda i narodnosti.

 

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 8:34 (PzKpfw).
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...

Teheheh, obavezno pročitati komentare http://www.vecernji.hr/hrvatska/deklaracija-o-zajednickom-jeziku-iz-zagreba-donosi-se-30-ozujka-u-sarajevu-1159142

 

Ovo je valjda jedna od rijetkih (ili jedina) situacija kad krkaniju zanima išta vezano uz jezik.

 

 

Krkaniju uvijek zanima jezik, ali isključivo na deklarativnom i političkom nivou - ne samo poznavanje jezika. 

 

 

This space for rent!
7 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?
Ako se jezici podudaraju do određenog postotka se smatraju istim jezikom.
Hrvatski, srpski, bošnjački=american english, british english..
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
AMD_IT kaže...
Ako se jezici podudaraju do određenog postotka se smatraju istim jezikom.
Hrvatski, srpski, bošnjački=american english, british english..

Ova recenica mi nema smisla. Kazes da se smatraju istim jezikom, a onda nabrojis razlicita imena...?

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Sumnjam da je bilo tko od panjina pročitao cijeli tekst nego je samo vidio naslov i shitstorm u komentarima je krenuo.

U biti ova deklaracija bi trebala svima odgovarati, jezičnim pitanjima se bavi struka bez miješanja politike, čuva se jezična autonomija i sl.

 

 

 

A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 20:11 (Absu).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
AMD_IT kaže...
Ako se jezici podudaraju do određenog postotka se smatraju istim jezikom.
Hrvatski, srpski, bošnjački=american english, british english..

  Pa engleski se zove i dalje engleski. Kojim jezikom pričaju u Americi pa Engleskim naravno. Kojim jezikom pričaju Austriji, Njemačkoj,Švicarskoj i nekim dijelovima afrike pa Njemačkim. A razilke između Austrijskog Njemačkog i Orginalnog ima više nego razlike između Srpskog i Hrvatskog. Španjolski pričaju u Španjolskoj i Latinskoj Americi a razliaka ima. To što se događa na Balkanu je sve zbog običnih bolesnika koji pate na Nacionalno. Ajde ti uvjeri nekog stranaca da su Hrvatski i Srpski različiti jezici.

15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Jedna mala digresija. Ova scena sve objašnjava. Jezik  se i dalje zove NJemački a izgubiš glavu jer jedno selo govori drugačije nego drugo. Bolje bi prošao da je rekao da je Austrijanac.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Postoji samo jedan engleski (tzv. british english), ostalo su pogreške. 🤣
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
zeroname kaže...

  Pa engleski se zove i dalje engleski. Kojim jezikom pričaju u Americi pa Engleskim naravno. Kojim jezikom pričaju Austriji, Njemačkoj,Švicarskoj i nekim dijelovima afrike pa Njemačkim. A razilke između Austrijskog Njemačkog i Orginalnog ima više nego razlike između Srpskog i Hrvatskog. Španjolski pričaju u Španjolskoj i Latinskoj Americi a razliaka ima. To što se događa na Balkanu je sve zbog običnih bolesnika koji pate na Nacionalno. Ajde ti uvjeri nekog stranaca da su Hrvatski i Srpski različiti jezici.

 Jel mi moze netko objasniti koji je smisao te deklaracije ,hrvatski ce biti i dalje hrvatski ,srpski ce biti srpski , razumjeli smo se i prije "deklaracije" ,razumjet cemo se i poslije. 

13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ja ne vidim problema u tome što se jezici različito nazivaju. Ne bi oko toga radio neku frku. Isto tako ne radim frku oko toga da su korijeni jezika isti. Ne zamaraju me takve stvari. Jezik je živ i s vremenom se mijenja. U nekim segmentima se udaljujemo jedni od drugih. Meni je bitno da razumijem sugovornika i moram priznati da mi je lakše komunicirati s ljudima koji govore bilo koji od tih jezika nego na engleskom s nekim austrijancem/.... To što se mi razumijemo ne znači da se jezik mora nazivati isto.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Ja sam iz BiH, već 9 godina pratim BUG forum preko Google Translate-a.

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Deklaracija je simbolično vezena za kraj mjeseca ožujka/marta jer je 28.3.1850.godine potpisan Bečki književni dogovor.

7 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DrNasty kaže...

Ja sam iz BiH, već 9 godina pratim BUG forum preko Google Translate-a.

Očekivano.

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

Nisam stručnjak za jezike, niti kakav jezikoslovac, al' mogu vidjeti da bolje razumijem Srbina ili Bošnjaka, nego nekog drugog Hrvata koji govori sa svojim dijalektom.

Pola Hrvatske ne razumije drugi dio Hrvatske, bez da išta otprije zna o tome dijalektu.

 

Problem je sa te jezične strane kaj su se nacije stvarale unutar nekog omeđenog prostora, koji nije pratio iste jezične skupine.

Vatikanskom politikom sa početka 20.stoljeća(Hrvati kao katolici), kasnije politikom S.Radića, te sa borbom Titovih partizana u NOB, Hrvati su "stasali" kao nacija. 

Tako je i "naš" jezik se nazvao hrvatski....

Mada je hrvatski, srpski, te bošnjački...u stvari, jedan te isti jezik, koliko mogu žikiti kao jezični laik....

 

Neuki, neinformirani, ljudi puni nacionalne mržnje to ne mogu/ne žele shvatiti.

 

Zajednički jezik nas povezuje, a ove nacionalističke fore oko jezika su samo tu radi politike. Samo žele međunarodne podjele, zajedništva i mirnog suživota naših naroda i narodnosti.

 

 

 

 

AMD_IT kaže...
Ako se jezici podudaraju do određenog postotka se smatraju istim jezikom.
Hrvatski, srpski, bošnjački=american english, british english..

 

Koji je ovo jezik,zbog čega bošnjački kad je bosanski, Windows kaže bosanski , Google translate isto bosanski, zbog čega nepriznavanje bosanskog jezika i nadivanje drugog imena od onoga kako ga zove narod koji se snjim identifikuje?

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 0:22 (mirzet1976).
7 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mirzet1976 kaže...

 

Koji je ovo jezik,zbog čega bošnjački kad je bosanski, Windows kaže bosanski , Google translate isto bosanski, zbog čega nepriznavanje bosanskog jezika i nadivanje drugog imena od onoga kako ga zove narod koji se snjim identifikuje?

Mea culpa. 

10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@mirzet1976

 

Prepravljeno, druže.

Nije bilo nikakve zle namjere u namjeri...nisam jednostavno obraćao pažnju na odgovarajuću terminologiju.

Uvijek je dobro stvari nazivati njihovim pravim imenima. 

 

Živio!

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ajmo Hrvati, skidajte gaće i otvarajte takujine: http://www.index.hr/vijesti/clanak/sramotna-odluka-porezne-interes-ivice-todorica-vazniji-je-od-interesa-javnosti/960022.aspx

 

Gazda je tu da vas okrpi odpozadi i usput uzme koju kunu...

 

Zbilja srećković taj Gazda: http://www.index.hr/vijesti/clanak/komentar-borisa-dezulovica-ivica-todoric-je-najsretniji-hrvat-na-svijetu/959799.aspx

 

Koje su šanse da si uvali jednog od managera u vladu (namjerno napisano malim slovima) pola godine prije nego shit-hits-the-fan!? Zbilja ima sreće!

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 9:43 (tnakir).
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Nemojte pisati imena jezika velikim početnim slovom (Hrvatski, Engleski, Arapski...) osim ako se ne radi o satovima nastavnih jedinica u školama ("Četvrti sat nam je po rasporedu Engleski jezik") jer je to malo stravično za vidjeti i ekvivalent je diskusiji o nogometu gdje jedan znalac objašnjava drugome "A onda je sudac odlučio da loptu stave ne onu bijelu točku ispred golmana, znaš onu, dosta blizu golu, i onda se jedan zaletio i opalio, al ono baš jako. Nogom."

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 10:06 (Drago).
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Ja moram priznati da stvarno ne znam kojim jezikom pričam. Ne mogu reći da pričam hrvatskim jer ne koristim vaše riječi (mjeseci u godini, zrakoplov...) nit govorim "bit će" nego "biće", "tko/ko", dok s druge strane bosanski forsira h u dosta riječi na šta sam iskreno alergičan (sahat, kahva, lahko...).

9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Na mobu sam pa nemogu citirat ali je i na hrvatskom ispravan izgovor biće, a ne biT će, afaik.
Ozbiljno mi treba novi status.
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Raykip kaže...
Na mobu sam pa nemogu citirat ali je i na hrvatskom ispravan izgovor biće, a ne biT će, afaik.

 

Točno, ali ako pratiš radijske i tv emisije, vidjet ćeš da fonetičari očito ne rade s voditeljima pa ovi uistinu iz neznanja izgovaraju ne samo "bit će" već i "biti će", odnosno pokušavaju izgovarati i kako se piše i kako se i ne piše, ali oni misle da se piše. 

 

 

Primjetio sam da je ljudima u 90-tima nekako postalo normalno da je sve što zvuči nakaradno i neprirodno "pravilno" (premda nije) i da nisu u stanju razdvojiti ortoepiju (pravogovor) od ortografije (pravopisanja) i da iz ovoga drugoga (a koje također ne poznaju) izvode ovo prvo, dok bi trebalo biti obratno. 

 

Ukratko - nacija nepismenih. 

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mirzet1976 kaže...

 

Koji je ovo jezik,zbog čega bošnjački kad je bosanski, Windows kaže bosanski , Google translate isto bosanski, zbog čega nepriznavanje bosanskog jezika i nadivanje drugog imena od onoga kako ga zove narod koji se snjim identifikuje?

 Nije to baš tako, a to kažem kao Bosanac (geografska klasifikacija, a ne nacionalna).

Budući da je ovo sj.ebana država, termin bosansko se samo može odnositi na područje, s kojim se onda mogu poistovjetiti sve tri nacionalnosti ako tako žele.

Budući da dvije strane to ne žele i forsiraju svoje jezike (srpski i hrvatski), treća strana stvarno pravi od bosanskog bošnjački jezik.

Meni kao bosancu sad predstavlja problem uzeti rječnik bosanskog jezika i pozvati se na njega a ne govorim tako.

Isto i za ostale.

Nedavno sam naišao na džepnu knjižicu pravopisa namijenjenu djeci u školi i odmah sam se uhvatio za pištolj.

8 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

moj maternji jezik je nekakva mjesavina hrvatskog,srpskog i bosanskog mozda najbolje da ga nazovem kreolski juznoslavenski

waaagh
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice