Teorije zavjera - uzduž i poprijeko zaključana tema

poruka: 2.315
|
čitano: 388.679
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
Senaid_gates kaže...

Ja sam novi u temi.
Šta mislite o zgradi 7 i njezinom rušenju-ima u temi?, jer puno je 34 stranice pilat.

 

Straight Edge
13 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
netko,netkovic kaže...
Senaid_gates kaže...

Ja sam novi u temi.
Šta mislite o zgradi 7 i njezinom rušenju-ima u temi?, jer puno je 34 stranice pilat.

 

Aj bjež!

SENAID
16 godina
moderator
online
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
Senaid_gates kaže...
netko,netkovic kaže...
Senaid_gates kaže...

Ja sam novi u temi.
Šta mislite o zgradi 7 i njezinom rušenju-ima u temi?, jer puno je 34 stranice pilat.

 

Aj bjež!

Malo kasno si se uključio - tvoja poruka više izgleda ko pokušaj trolanja, nego ko iskreno pitanje. Rasprava se zahuktala, vodi se paralelno oko više točaka i nema smisla da sad tebi ide netko objašnjavat sve ispočetka. Malo potraži po temi ili zaboravi na ovu temu - nećeš propustiti bogznašto.

13 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
mbaksa kaže...
Senaid_gates kaže...
netko,netkovic kaže...
Senaid_gates kaže...

Ja sam novi u temi.
Šta mislite o zgradi 7 i njezinom rušenju-ima u temi?, jer puno je 34 stranice pilat.

 

Aj bjež!

Malo kasno si se uključio - tvoja poruka više izgleda ko pokušaj trolanja, nego ko iskreno pitanje. Rasprava se zahuktala, vodi se paralelno oko više točaka i nema smisla da sad tebi ide netko objašnjavat sve ispočetka. Malo potraži po temi ili zaboravi na ovu temu - nećeš propustiti bogznašto.

OK, {#}, nisam TROL, ni blizu!

SENAID
12 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
mbaksa kaže...
rustweaver kaže...
NiđoVobra kaže...

kako objasniti ovu sliku?? to juzni toranj na polovici svoje visine.... zelenom bojom su oznaceni ostaci koji padaju, a crvenom granica vala unistenja.... znaci val unistenja ide brze od same gravitacije i toranj pada bez ikakvog otpora a katovi ispod su neosteceni.......i onda meni solite pamet o fizici itd.

Prvo ne toranj nije padao bez ikakvog otpora, nije cak padao niti brzinom gravitacije a ne brzom. Objasnjenje za komade koji lete na sve strane kao da ih je eksplozija ispucala imas tu:

 

http://www.skeptic.com/eskeptic/11-09-07/

tocka 4.

 

Ovi konkretni komadi su ocito ispucani u zrak potisnuti kompresiranim zrakom kojeg je tlacio pritisak zgrade koja se rusi. Dokaz za to je cinjenica da ne padaju u ravnini zgrade nego pored zgrade, znaci da ih je nesto potisnulo u stranu...

Pa isto tak bi letjeli van da je unutra baš u tom trenutku eksplodiravao eksploziv! Hihihiihi

 

No, u tom slučaju bi trebala biti riječ o "običnom" eksplozivu, s obzirom da termit reže metal, a ne eksplodirava ko obični eksploziv koji bi mogao izbiti stakla.

 

Dakle, tkanjem teorije zavjere ista se još dodatno komplicira. Dragi zavjerničari, trebate objasniti ne samo kako su postavili termit oko nosivih cijevi, a da nitko to ne primijeti, nego objasniti kako su uspjeli po cijeloj zgradi postavljati "obične" eksplozive i kako su ih sve uspjeli umrežiti tako da ekplodiravaju taman ispod granice rušenja. To je bilo daljinski kontrolirano? Kaj, znači netko je dan ili tjedna dana prije išao pouključivati prijamnike da bi se mogli daljinski aktivirati? I kakav su to sustav imali da je sve to tako sinkronizirano opaljivalo?

 

Svakom dodatnom nebulozom teorija zavjere se značajno komplicira. Na kraju dolazimo do toliko komplicirane teorije zavjere (za koju, usput rečeno, nema NIKAKVIH dokaza! niti materijalnih, niti svjedoka!) da izvođenje takve zavjere prkosi zdravoj pameti.

gledao sam u dokumentarcu gdje su pricali o tom da su 5-6 tjedana prije bili neki cudni ljudi koji su postavljali nekakve kablove kao satro novi sigurnosni sustav te kad su dolazili ujutro na posao bilo je dosta prasine po stolovima i staklima..... a vikend prije pada je bila iskljucena struja preko noci.... također jedan zaposlenik prica kako su se na 34. katu odvijale neke radnje posto je cuo kao da netko gura nekakva teska kolica i izbacuje teret iz njih.... a na 34. katu lift nije stajao nego si trebao poseban kljuc da udes na taj kat,,

14 godina
protjeran
offline
Teorije zavjera - uzduž i poprijeko

U takvim situacijama su ti svi čudni...Kod nas u školi su sada postavljali kablove, jel će nam raznijet školu?

Straight Edge
12 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
netko,netkovic kaže...

U takvim situacijama su ti svi čudni...Kod nas u školi su sada postavljali kablove, jel će nam raznijet školu?

hoce 30.9 ne idi taj dan u skolu{#}

16 godina
moderator
online
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
NiđoVobra kaže...

gledao sam u dokumentarcu gdje su pricali o tom da su 5-6 tjedana prije bili neki cudni ljudi koji su postavljali nekakve kablove kao satro novi sigurnosni sustav te kad su dolazili ujutro na posao bilo je dosta prasine po stolovima i staklima..... a vikend prije pada je bila iskljucena struja preko noci.... također jedan zaposlenik prica kako su se na 34. katu odvijale neke radnje posto je cuo kao da netko gura nekakva teska kolica i izbacuje teret iz njih.... a na 34. katu lift nije stajao nego si trebao poseban kljuc da udes na taj kat,,

Dovoljno rečeno. {#} Tko, što, gdje, kako, kada, zašto?

 

Svi su heroji nakon bitke. Nakon bitke se sve zna, zar ne? Da se nisu zaletjeli u tornjeve, nikad nitko ne bi zapamtio događaje koje si naveo - ako su ti događaji uopće istiniti! Osim toga, spominješ navodne radove samo u jednoj zgradi (u kojoj konkretno?). Što je s ostalima? Shvaćaš li da jedna sitnica ne znači ništa? Da moraš objasniti cijelu priču?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
M_dipl. kaže...

Nemoj sad tako, sve ovo gorenavedeno se kreće u sferi dokazivosti, može se pobiti ili dokazati. Ova tvoja "obmana" pak ne, pa ne spada u istu kategoriju. I to ti ja kao agnostik kažem! :)

ajd, pa znaš valjda da sam mislio na interpretacije boga iz abrahamovskih religija, dakle onog boga koji nas plaši rajem i paklom, onog nagrađujućeg i naplaćujućeg boga, koji je pobio pola starog zavjeta... treba li crtati, pa već sam napisao na kojega boga mislim kad sam odgovarao na djed božićnjak pitanje

sandinista
14 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
NiđoVobra kaže...

gledao sam u dokumentarcu gdje su pricali o tom da su 5-6 tjedana prije bili neki cudni ljudi koji su postavljali nekakve kablove 

Kako su kablovi prezivjeli udar aviona?

Pogledaj ovaj video i zaustavi sliku na 1:59. Zgrada je popustila tocno na rupi koju je napravio avion i pogledaj kako se gornji dio zgrade rusi u kompletu (lijepo se vidi cijeli jedan brid zgrade), jer je pod tolikom tezinom tih gornjih katova naceti celik i beton popustio. 

EDIT: Jos bolji snimak, ovdje se vidi cijela zgrada i pocetak rusenja. Na mjestu udara bez ikakve sumnje - 0:46

 

 

Brutal Truth \m/
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2011 22:15 (Tallahasee).
16 godina
moderator
online
Re: 11.9. zastrašujuće činjenice :O
(s)izgoreo kaže...
mbaksa kaže...

Ja to nigdje ni nisam osporio. Ti me optužuješ da ne razumijem neke stvari, koje očito razumiju (svi?) teoretičari zavjera. Stoga te i tražim da objasniš što je znanstveni skepticizam, koji su njegovi principi, kako funkcioniraju teorije zavjere - jer svojim izjavama što eksplicitno što implicitno, govoriš da nisam sposoban shvatiti cijelu sliku (da nisam sposoban otvoriti oči i vidjeti ono što svi drugi vide). Da bi čovjek bio sposoban shvatiti cijelu sliku mora znati što je znanstveni skepticizam, mora se držati njegovih principa i mora znati što su i kako funkcioniraju teorije zavjere. Ako ti to ne znaš, nemaš me na temelju čega optuživati da ne razumijem neke stvari, jer onda si ti taj koji ne vidi cijelu sliku. Stoga molim objašnjenja. Ne samo radi mene, nego i radi svih ostalih koji čitaju ovu temu, jer to su ključne stvari za razumijevanje materije kojom se bavimo u ovoj temi.

dakle praksa ispitivanja tvrdnji o kojima ne postoje provjerena (podaci su nedovoljni) izvješća... etc,

Bravo.  Nisi se udostojio do kraja prevesti čak ni tu jednu, prvu rečenicu iz članka na Wikipediji. Nemaš pojma što je znanstveni skepticizam, ne znaš što je kritičko razmišljanje, ne znaš kako funkcionira znanost, ne znaš kako funkcioniraju teorije zavjere, ali glavno da ćeš ti meni soliti pamet da ja razmišljam ograničeno pa ne mogu shvatiti razmjere 9/11 zavjere. To ti je u najmanju ruku jadno. {#}

 

Ključna stvar u kojoj griješiš, kad me optužuješ da ne razumijem neke stvari, je ta da se ponašaš kao da nisam razmotrio i zavjerničku stranu 9/11, što nije istina. Nisam ja taj koji nije razmotrio cijelu priču - TI nisi razmotrio cijelu priču. TI nisi razmotrio legitimnost zavjerničkih izvora, stoga ni nemaš pogled na cjelokupnu situaciju. Primio si se zavjere ko pijan plota i odbijaš razmotriti mogućnost da zavjernici lažu ili da šire laži/izmišljotine/neutemeljene tvrdnje, isto kao što odbijaš razmotriti mogućnost da je službena verzija točna (službenu verziju diskreditiraš samo na temelju toga što ju je objavila vlada - što je apsurd). Trebaš se naučiti kritički razmišljati, kako ne bi povjerovao u svaku glupost (engl. bullshit ili baloney) koju ti podvale.

 

Pažljivo pogledaj ove videozapise:

 

Pažljivo prouči ove tekstove:

http://en.wikipedia.org/wiki/Scientific_skepticism

http://en.wikipedia.org/wiki/Critical_thinking

http://en.wikipedia.org/wiki/Conspiracy_theory

 

 

Prije nego se detaljno upoznaš sa svim navedenim, mi nemamo više o čemu raspravljati, jer u tom slučaju ti premalo znaš da bi mogao kritički razmišljati i s time adekvatno sudjelovati u raspravi, ti nisi voljan ništa naučiti i imat ćeš ograničen pogled na svijet i događaje u svijetu. Kad (ako?!) usvojiš sve navedeno, kreni s baloney detection kitom u praksi - primijeni ga na navodnu zavjeru 9/11 ili neki njezin dio. Dakle, imaš 10 pitanja:

1. How reliable is the source of the claim?
2. Does the source make similar claims?
3. Have the claims been verified by somebody else?
4. Does this fit with the way the world works?
5. Has anyone tried to disprove the claim?
6. Where does the preponderance of evidence point?
7. Is the claimant playing by the rules of science?
8. Is the claimant providing positive evidence?
9. Does the new theory account for as many phenomena as the old theory?
10. Are personal beliefs driving the claim?

 

Kad sam sebi (a možeš i nama ovdje) ISKRENO odgovoriš na sva ova pitanja, tek onda se može reći da si voljan argumentirano i kritički raspravljati o temi.

15 godina
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
NiđoVobra kaže...

gledao sam u dokumentarcu gdje su pricali o tom da su 5-6 tjedana prije bili neki cudni ljudi koji su postavljali nekakve kablove kao satro novi sigurnosni sustav te kad su dolazili ujutro na posao bilo je dosta prasine po stolovima i staklima..... a vikend prije pada je bila iskljucena struja preko noci.... također jedan zaposlenik prica kako su se na 34. katu odvijale neke radnje posto je cuo kao da netko gura nekakva teska kolica i izbacuje teret iz njih.... a na 34. katu lift nije stajao nego si trebao poseban kljuc da udes na taj kat,,

Ajmo pustiti sva izvješća i samo se voditi logikom ono što smo vidjeli na TVu...

 

Termit gori na 4500°C.

Voda pri toj temperaturi eksplodira. Da je kojim slučajem korišten termit, vatrogasci ne bi smjeli biti ni blizu sa vodom. 

 

Da je temperatura bila viša od 500° (termit gori na 4500, najniža temperatura zgrade bi bila oko 2800), ne bi bila pepelna kiša (to su bili komadići papira), već bi po gradu padala vatrena kiša (to bi gorilo kroz zrak).

 

Da je korišten termit, jedino bi mogli u jednom trenutku srušiti sve zgrade. Ne postoji mehanizam koji bi pri toj temperaturi mogao primati komande, odnosno ostati funkcionalan (detonator).

 

Sat vremena nakon urušavanja, prve ekipe pretražuju ground zero za preživjelima. Da je korišten termit, oni ne bi mogli hodati po tome.

 

Da je korišten bilo koji drugi ekploziv, trebao bi ti zvuči val od oko 140 db (inače ne bi bio dovoljno razoran) što bi svi čuli (da se zvuči val priguši - nemaš dovoljno energije za probiti nosivu konstrukciju).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
protjeran
offline
Re: 11.9. zastrašujuće činjenice :O
mbaksa kaže...
. Nisam ja taj koji nije razmotrio cijelu priču - TI nisi razmotrio cijelu priču. TI nisi razmotrio legitimnost zavjerničkih izvora, stoga ni nemaš pogled na cjelokupnu situaciju. Primio si se zavjere ko pijan plota i odbijaš razmotriti mogućnost da zavjernici lažu ili da šire laži/izmišljotine/neutemeljene tvrdnje, isto kao što odbijaš razmotriti mogućnost da je službena verzija točna (službenu verziju diskreditiraš samo na temelju toga što ju je objavila vlada - što je apsurd). Trebaš se naučiti kritički razmišljati, kako ne bi povjerovao u svaku glupost (engl. bullshit ili baloney) koju ti podvale.

 

Koji dio sluzbene verzije si TI sa svojim kritickim razmisljanjem proglasio kao mozda neistinitim?

Slazem se da neke teorije zavjera ne mogu biti istinite (najvjerojatnije namjerno plasirane dezinformacije) i treba kriticki gledati na obje strane, ali ovako s visoka dijelit lekcije koje neko mora usvojit (cak se pitas jel ta osoba dovoljno sposobna,inteligentna...) je da se zapitamo razgovaramo li sa nekom vrstom "bozanstva".

12 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
Tallahasee kaže...
NiđoVobra kaže...

gledao sam u dokumentarcu gdje su pricali o tom da su 5-6 tjedana prije bili neki cudni ljudi koji su postavljali nekakve kablove 

Kako su kablovi prezivjeli udar aviona?

Pogledaj ovaj video i zaustavi sliku na 1:59. Zgrada je popustila tocno na rupi koju je napravio avion i pogledaj kako se gornji dio zgrade rusi u kompletu (lijepo se vidi cijeli jedan brid zgrade), jer je pod tolikom tezinom tih gornjih katova naceti celik i beton popustio. 

EDIT: Jos bolji snimak, ovdje se vidi cijela zgrada i pocetak rusenja. Na mjestu udara bez ikakve sumnje - 0:46

 

 

hahahahahah.... pa da lijepo se vidi kako se gornji dio naginje u stranu i pocne padat, ali gdje je taj dio zavrsio zar nebi trebao nastavit padati u stranu??? taj dio jednostavno nestaje kao da nikad nije ni bilo............ zar nebi bilo logicnije da je taj dio pao bocno kako je nastavio??? ali ne taj dio je srusio cijelu zgradu od 110 katova brzinom slobodnog pada bez ikakvog otpora..... pa ovog nema u enterpriseu{#}

12 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
Bukva kaže...
NiđoVobra kaže...

gledao sam u dokumentarcu gdje su pricali o tom da su 5-6 tjedana prije bili neki cudni ljudi koji su postavljali nekakve kablove kao satro novi sigurnosni sustav te kad su dolazili ujutro na posao bilo je dosta prasine po stolovima i staklima..... a vikend prije pada je bila iskljucena struja preko noci.... također jedan zaposlenik prica kako su se na 34. katu odvijale neke radnje posto je cuo kao da netko gura nekakva teska kolica i izbacuje teret iz njih.... a na 34. katu lift nije stajao nego si trebao poseban kljuc da udes na taj kat,,

Ajmo pustiti sva izvješća i samo se voditi logikom ono što smo vidjeli na TVu...

 

Termit gori na 4500°C.

Voda pri toj temperaturi eksplodira. Da je kojim slučajem korišten termit, vatrogasci ne bi smjeli biti ni blizu sa vodom. 

 

Da je temperatura bila viša od 500° (termit gori na 4500, najniža temperatura zgrade bi bila oko 2800), ne bi bila pepelna kiša (to su bili komadići papira), već bi po gradu padala vatrena kiša (to bi gorilo kroz zrak).

 

Da je korišten termit, jedino bi mogli u jednom trenutku srušiti sve zgrade. Ne postoji mehanizam koji bi pri toj temperaturi mogao primati komande, odnosno ostati funkcionalan (detonator).

 

Sat vremena nakon urušavanja, prve ekipe pretražuju ground zero za preživjelima. Da je korišten termit, oni ne bi mogli hodati po tome.

 

Da je korišten bilo koji drugi ekploziv, trebao bi ti zvuči val od oko 140 db (inače ne bi bio dovoljno razoran) što bi svi čuli (da se zvuči val priguši - nemaš dovoljno energije za probiti nosivu konstrukciju).

imas izvjave vatrogasaca i spasilaca o tome da je i nakon tjedan-dva ispod rusevina gorila vatra i da je bilo rastopljenog metala te da su morali imati posebne cipele jer bi se obicne nakon par sati rastopile

12 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
Bukva kaže...
NiđoVobra kaže...

gledao sam u dokumentarcu gdje su pricali o tom da su 5-6 tjedana prije bili neki cudni ljudi koji su postavljali nekakve kablove kao satro novi sigurnosni sustav te kad su dolazili ujutro na posao bilo je dosta prasine po stolovima i staklima..... a vikend prije pada je bila iskljucena struja preko noci.... također jedan zaposlenik prica kako su se na 34. katu odvijale neke radnje posto je cuo kao da netko gura nekakva teska kolica i izbacuje teret iz njih.... a na 34. katu lift nije stajao nego si trebao poseban kljuc da udes na taj kat,,

Ajmo pustiti sva izvješća i samo se voditi logikom ono što smo vidjeli na TVu...

 

Termit gori na 4500°C.

Voda pri toj temperaturi eksplodira. Da je kojim slučajem korišten termit, vatrogasci ne bi smjeli biti ni blizu sa vodom. 

 

Da je temperatura bila viša od 500° (termit gori na 4500, najniža temperatura zgrade bi bila oko 2800), ne bi bila pepelna kiša (to su bili komadići papira), već bi po gradu padala vatrena kiša (to bi gorilo kroz zrak).

 

Da je korišten termit, jedino bi mogli u jednom trenutku srušiti sve zgrade. Ne postoji mehanizam koji bi pri toj temperaturi mogao primati komande, odnosno ostati funkcionalan (detonator).

 

Sat vremena nakon urušavanja, prve ekipe pretražuju ground zero za preživjelima. Da je korišten termit, oni ne bi mogli hodati po tome.

 

Da je korišten bilo koji drugi ekploziv, trebao bi ti zvuči val od oko 140 db (inače ne bi bio dovoljno razoran) što bi svi čuli (da se zvuči val priguši - nemaš dovoljno energije za probiti nosivu konstrukciju).

cuj eksploziju prije pocetka rusenja na 14:29

16 godina
neaktivan
offline
Teorije zavjera - uzduž i poprijeko

 moze pitanjce. toliko je jednostavno.

karikiram , sve je planirano i rezirano. odredjeni avioni i mete.

misija uspjela... svaki uletio ko noz u maslo.

 

1.) jeli to dovoljno? 

2.) kojem to reziseru pada na pamet jos minirat zgrade,ako je vec izvedan spektakularan udar po sred njih? cemu to? jeli to nepotrebno kockanje sa nepotrebnim dodatnim cinom u cijelom reziranom filmu?

15 godina
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
NiđoVobra kaže...

imas izvjave vatrogasaca i spasilaca o tome da je i nakon tjedan-dva ispod rusevina gorila vatra i da je bilo rastopljenog metala te da su morali imati posebne cipele jer bi se obicne nakon par sati rastopile

  • to što je gorila vatra jedino znači da je bilo stvari u ruševinama koje su održavale vatru
  • nije sigurno bilo rastopljenog metala tjedan-dva nakon urušavanja jer to je direktno u suprotonosti sa 0. i 1. zakonom termodinamike
  • ne postoje takve "cipele" s kojima bi mogao hodati po površini čija je temperatura dovoljno visoka da topi metal - ne postoji odjelo koje dozvoljava živom biću da hoda boravi temperaturama koje su blizu temperatura koje tope metal
  • dodirom vode sa temperaturama na kojima se metal topi dolazi do parne eksplozije, nešto što nije viđeno na ground zerou
  • di su ti te izjave koje postoje?
You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
NiđoVobra kaže...

imas izvjave vatrogasaca i spasilaca o tome da je i nakon tjedan-dva ispod rusevina gorila vatra i da je bilo rastopljenog metala te da su morali imati posebne cipele jer bi se obicne nakon par sati rastopile

 

EDIT:

@Bukva

Pogledaj i ovaj

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2011 23:19 (MorciTheCroat).
16 godina
moderator
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
Bukva kaže...

 

Termit gori na 4500°C.

Voda pri toj temperaturi eksplodira. Da je kojim slučajem korišten termit, vatrogasci ne bi smjeli biti ni blizu sa vodom. 

 

Da je temperatura bila viša od 500° (termit gori na 4500, najniža temperatura zgrade bi bila oko 2800), ne bi bila pepelna kiša (to su bili komadići papira), već bi po gradu padala vatrena kiša (to bi gorilo kroz zrak).

 

Da je korišten termit, jedino bi mogli u jednom trenutku srušiti sve zgrade. Ne postoji mehanizam koji bi pri toj temperaturi mogao primati komande, odnosno ostati funkcionalan (detonator).

 

Sat vremena nakon urušavanja, prve ekipe pretražuju ground zero za preživjelima. Da je korišten termit, oni ne bi mogli hodati po tome.

 

Da je korišten bilo koji drugi ekploziv, trebao bi ti zvuči val od oko 140 db (inače ne bi bio dovoljno razoran) što bi svi čuli (da se zvuči val priguši - nemaš dovoljno energije za probiti nosivu konstrukciju).

 

 

Ma spika teoretičara je da su tobože termit stavili samo na ključna mjesta čeličnih okvira (konstrukcije zgrade). Dakle, nije eksplodirao, već je samo prerezao čelik na "ključnim" mjestima.

 

(A sada se vraćam lurkanju... {#})

This space for rent!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
torrente kaže...
3000 obitelji bedaka jucer na ceremonoji sjecanja,sa vlastitim naruciteljima smaknuca. milina.

  Dobro, a što da je ovo prošlo?

Misliš da političari ne bi na paradama stajali tik do obitelji poginulih kao da ih je briga? Ili misliš da ne bi?

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Super Enterprise Edition, AutoCAD 2011, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
15 godina
neaktivan
offline
Re: 11.9. zastrašujuće činjenice :O
mbaksa kaže...
...

Evo, napravio sam ti praktični primjer da vidiš u čemu griješiš. I zašto ne možeš na takvoj fotografiji neko zatamnjenje smatrati brežuljkom. A još goru stvar radiš s kontrastom i krivuljama jer dodatno ističeš nešto što je samo pretpostavka.

Našao sam sličan primjer na dijelu travnjaka.

 
To je slično zatamnjenje kao ono koje ti objašnjavaš kao razlikom u visini - brežuljkom.

 
Kada se poigram s kontrastom, levelima, ..., još više mogu istaknuti taj dio, do te mjere da sam dobio još jedno zatamnjenje koje na orig. fotki nisam niti primjetio (strelica). Možda je i to brežuljak?
 
I voila, drugi kut snimanja, bliža pozicija i jasno se vidi da ne postoji brežuljak, već se radi o drugačijoj, gušćoj travi iza svjetlijeg dijela trave. Sad da ne kosim taj travnjak i da nisam stavio zadnju sliku, vjerojatno bi ti tvrdio da je to dokaz brežuljka..
 
Uglavnom stoji sve što sam rekao. Ti vidiš tamo brežuljak jer ga želiš vidjeti, a realno to iz tih fotografija ne možeš zaključiti. I ne samo da ga vidiš, već iz toga izvlačiš dokaze, zaključuješ. Jer moraš nešto logički zaključiti, pa makar i ne imao elemenata za to. Što se babi htilo, to se babi snilo..

 

Ne vidim niti da je teren neravan. Prije bih rekao da nisi nikada kosio travu, zar ne? Nemaš pojima kako izgleda prosječan travnjak, valjda si zamišljaš neki engleski travnjak iz reklame. Svaki travnjak u tim uvjetima tako izgleda, ima dijelove suhe i svježe trave, koje ti tumačiš neravnim terenom. Vidiš dva tri busena svježe trave na suhoj travi i to je u tvojoj percepciji neravnina. Osim toga sumnjam da kose flaksericama, već vjerojatno traktorskim kosilicama s noževima. Vidiš, odlika takvih kosilica je da poravnavaju teren i svaki brežuljak će se vremenom poravnati. Valjda je za očekivati da redovito kose oko pentagona. Zašto bi pobogu izjava da nije realno očekivati brdašca bila posebno problematična??!? Realnije je očekivati prerovan teren, divlje odlagalište šute tu i tamo i ambroziju u cvatu? Briješ. Jedino brdašce koje ja vidim je ovo gdje su neki šahtovi, ostatak je prosječan travnjak.
 
Ja ne izvlačim zaključke zašto nema sjene na toj fotki. Nema je - trebala bi biti - smrdi. Prirodno objašnjenje da bi sjena trebala postojati dao sam s kutom svijetla. Mislim, moguće je i da je kakva rupa ili brdašce baš u tom dijelu, ali to se iz fotografija ne vidi. Osim toga na primjeru sam ti pokazao da su ti pretpostavke krive. Razlika u visini terena se jednostavno ne vidi na ovim primjerima, to je isključivo tvoja želja. Ako treba lupiti ću ti još koju fotku da vidiš da ne možeš tako zaključivati..

Elem, ja ne tvrdim da je teren ravan, niti da on to nije. Tvrdim da je to nemoguće iz ovih slika zaključiti. Pa ipak ti to radiš. Zaključuješ sa sigurnošću da je teren neravan i to je razlog jer se ne vidi sjena. Ops.. Na osnovu čega?? Zato jer je to jedina mogućnost kad smo već isključili onu da je materijal postavljen na oštricu? A i to si neko vrijeme tvrdio dok nisam ukazao suprotno. Nema što drugo biti jer je fotka autentična.. Em ti dokaza. I ti dokaži da je teren ravan.. Zaključuješ na temelju pretpostavaka, a proces ide otprilike ovako; slika je autentična, vidim neka zatamnjenja po fotki, ako nema sjene, mora da postoji rupa gdje se sakrila. Znanstveno..


I malo teorije; osvjetljenost je u RGB skali definirana s formulom 0,3R + 0,59G + 0,11B (otprilike). 8 bitna vrijednost - 256 mogućnosti osvjetljenja. Promjenom osnovnih RGB komponenata, tj. boje, mjenja se osvjetljenost. Dakle, razlika osvjetljenja koju ti još naglašavaš kontrastom uopće ne govori o poziciji tog predmeta u prostoru, već o njegovoj boji (ako ćemo cjepidlačiti ima više faktora, ovaj je ovdje najvažniji). Ako imaš busen tamnije i svijetlije trave jednog pored drugog, to samo govori da je jedan svjetliji, a drugi tamniji. Ne i gdje se nalaze po visini. Na koju si uopće foru uopće zaključio da razlika u boji/osvjetljenosti govori išta o visini između dvije različite stvari??

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
Bukva kaže...
NiđoVobra kaže...

imas izvjave vatrogasaca i spasilaca o tome da je i nakon tjedan-dva ispod rusevina gorila vatra i da je bilo rastopljenog metala te da su morali imati posebne cipele jer bi se obicne nakon par sati rastopile

  • to što je gorila vatra jedino znači da je bilo stvari u ruševinama koje su održavale vatru
  • nije sigurno bilo rastopljenog metala tjedan-dva nakon urušavanja jer to je direktno u suprotonosti sa 0. i 1. zakonom termodinamike
  • ne postoje takve "cipele" s kojima bi mogao hodati po površini čija je temperatura dovoljno visoka da topi metal - ne postoji odjelo koje dozvoljava živom biću da hoda boravi temperaturama koje su blizu temperatura koje tope metal
  • dodirom vode sa temperaturama na kojima se metal topi dolazi do parne eksplozije, nešto što nije viđeno na ground zerou
  • di su ti te izjave koje postoje?

evo ti izjave na 12:24 kreni gledat 

16 godina
moderator
online
Re: 11.9. zastrašujuće činjenice :O
MorciTheCroat kaže...
Slazem se da neke teorije zavjera ne mogu biti istinite (najvjerojatnije namjerno plasirane dezinformacije) i treba kriticki gledati na obje strane, ali ovako s visoka dijelit lekcije koje neko mora usvojit (cak se pitas jel ta osoba dovoljno sposobna,inteligentna...)  je da se zapitamo razgovaramo li sa nekom vrstom "bozanstva".

Gledaj ovako. Ako ćemo raspravljati o programiranju, recimo o nečemu vezanom uz programski jezik C++, minimum da bi se osoba kvalificirala za takvu raspravu (a da nije u pitanju samo laičko pitanje kako nešto napraviti, pri čemu će slušati što mu stručnjaci kažu) je da poznaje barem osnovne principe programiranja, osnovne principe OOP-a te sintaksu jezika C++. Ako osoba ne zna te stvari, time se diskvalificirala za ravnopravnu raspravu o toj materiji. Zašto? Zato što ne zna i ne razumije ključne stvari i stoga njezini zaključci nemaju nužno pravog uporišta i izvodit će zaključke bezveze, jer iza njih ništa ne stoji. Bilo je takvih situacija u podforumu programiranje (primjer su razna "filozofiranja" o tome s kojim je programskim jezikom najbolje početi učiti programirati), no s obzirom da se tamo ustalila ekipa željna znanja i da svi polako uče i napreduju, sve je manje takvih problema.

 

Po istom principu, osoba koja želi raspravljati o teorijama zavjere, sama sebe diskvalificira kao relevantnog sudionika rasprave ako ne zna kritički razmišljati (što je temelj znanstvenog skepticizma) i ako ne zna što su i kako funkcioniraju teorije zavjere (jer onda ni ne zna prepoznati teoriju zavjere, odnosno razlikovati informacije o stvarnim događajima i, kako si rekao, namjerno plasirane dezinfomracije). Osoba koja to sve ne zna i ne razumije izvodit će neutemeljene zaključke i, recimo kao u primjeru kolege, optuživati druge da razmišljaju ograničeno. Razumiješ li sad? Pa nije valjda da si mislio da svatko može kvalitetno i argumentirano raspravljati? Ono, samo je dovoljno nešto kuckati u poruku na forumu i to je sad ko fol neka vrlo pametna poruka, jel? Ako netko ne zna razlikovati teoriju zavjere od stvarnih događaja, zašto bi itko trebao obraćati pažnju na to što piše?

 

Vjerojatno svaki forumaš, ako ne zna, može naučiti manje ili više kvalitetno kritički raspravljati - zato sam i dao one linkove. Dotični linkovi su apsolutni minimum, preduvjet za kvalitetnu raspravu.

16 godina
neaktivan
offline
Teorije zavjera - uzduž i poprijeko

pitanjce br.2

- "ti neki iz sjene" mogu ili ne mogu izvest nesto ovakvih gabarita a da nije sa svim upoznat predsjednik i pola kongresa, nebitno bio prezidente sin od grmoja starijeg ili demokrat?

 

- kako usklade lazi i obmane u nastavku sage, te obama "ubije" osamu sa 6 ultra-mega-blaster specijalaca.  znaci obama u startu mora sudjelovat u sagi, htio on to ili ne..jer naravno,tko je vidio snimak i tijelo mrtvog osame

 

- ili bush mladji i obama nemaju blage veze o nicemu,te su papci kao i ja, te vide normalno urusavanje objekata

 

- ako je tako, gdje je granica u piramidi urotnika na putu ka vrhu gdje je neupuceni predsjednik?  podpredsjednik? sef cia-e? nsa ili kako se zovu..dokle sezu pipci rezisera iz sjene?

 

- ako o svim namjestaljkama zna cijeli kabinet i predsjednik....djeluje li vam to malo retardirano?

 

dajte molim vas odgovorite na moja dva posta, pa kasnije uzivajte u djecijim radostima fotografije.

 

sve dok ne odgovore, ja cu c/p moja dva posta,pa neka budem trol.

 

14 godina
neaktivan
offline
Teorije zavjera - uzduž i poprijeko

Dobra pitanja. Pretpostavimo da urota postoji, tko je sve po vasem misljenju upleten? Ocito ne mogu svi sve znati...

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
12 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
torrente kaže...

 moze pitanjce. toliko je jednostavno.

karikiram , sve je planirano i rezirano. odredjeni avioni i mete.

misija uspjela... svaki uletio ko noz u maslo.

 

1.) jeli to dovoljno? 

2.) kojem to reziseru pada na pamet jos minirat zgrade,ako je vec izvedan spektakularan udar po sred njih? cemu to? jeli to nepotrebno kockanje sa nepotrebnim dodatnim cinom u cijelom reziranom filmu?

zasto minirat zgrade??? pa da padnu valjda....... procitaj par stranica prije gdje sam pisao da su blizanci izgradeni da izdrze udar mlaznog aviona......

14 godina
neaktivan
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
NiđoVobra kaže...

zasto minirat zgrade??? pa da padnu valjda....... procitaj par stranica prije gdje sam pisao da su blizanci izgradeni da izdrze udar mlaznog aviona......

Pa mogli su taj isti avion napuniti eksplozivom, i onda ga zabiti u zgradu. Kao sto su i mogli jednostavno postaviti eksplozive i bez ikakve drame sa avionom srusiti cijelu zgradu pa za to okriviti teroriste. Nije da to vec nije pokusano, pa bi narod lakse povjerovao.

 

Dakle zasto po vasem misljenju cijela predstava sa avionom, da bi onda naknadno netko isao detonirati eskploziv u zgradi?

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
16 godina
moderator
online
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
NiđoVobra kaže...
torrente kaže...

 moze pitanjce. toliko je jednostavno.

karikiram , sve je planirano i rezirano. odredjeni avioni i mete.

misija uspjela... svaki uletio ko noz u maslo.

 

1.) jeli to dovoljno? 

2.) kojem to reziseru pada na pamet jos minirat zgrade,ako je vec izvedan spektakularan udar po sred njih? cemu to? jeli to nepotrebno kockanje sa nepotrebnim dodatnim cinom u cijelom reziranom filmu?

zasto minirat zgrade??? pa da padnu valjda....... procitaj par stranica prije gdje sam pisao da su blizanci izgradeni da izdrze udar mlaznog aviona......

Da izdrže udar mlaznog aviona - aviona koje veličine, koje mase, s kojom brzinom i s koliko goriva u spremnicima? Jesu li spremni izdržati udar i ako avion pokosi dobar dio ključnih nosivih stupova te ako zapaljeno gorivo i požar oslabe konstrukciju za 50%?

15 godina
offline
Re: Teorije zavjera - uzduž i poprijeko
NiđoVobra kaže...

evo ti izjave na 12:24 kreni gledat 

Znači oni su hodali po zgarištu koje je imalo 600°C i hodali su u čizmama sa limenom potplatom?

 

Lim je izuzetno dobar termovodič, a, pazi sad, bjelančevine koaguliraju na 42°. Od kud su ti vatrogasci, s Kriptona?

I taj mi dokumentarac fantastičan? Kako čelik može se deformirati na vatri? Pa pogledajte posuđe na kojem kuhate, ono se nikada ne deformira -> zaključak, službeni izvješće je u krivu. Mislim, ozbiljno, ja sad otvoreno napadam osobnu razinu - koliko inteligentan moraš biti da nakon te izjave i dalje uzimaš ovaj dokumentarac relevantan????

 

Onda ono o - kako smo mogli čuti bum u trenutku kada se zgrada urušava - kad grmi onda prvo vidimo munju, a onda čujemo (to što zvuk putuje oko 340 m/s je tako irelevantna činjenica).

 

Ali ako ćemo već ići se tući tim dokumentarcem, ma ovome djelu o kontroliranom rušenju su se i te kako zafrknuli. Pogeldaj drugi dio

 

 

Nakon 5:00. Pogledaj kontrolirano rušenje u slow-motion. To je NIZ eksplozija koje se događaju jedna malčice iza druge. Sve savršeno sinkronizirano. Gdje se čuju te lančane eksplozije kod WTCa? Kako je mogao biti detoniran taj slijed prilikom tih temperatura? Kakav je to detonator korišten? Pogledaj gdje počinje rušenje. Od dolje. Od najniže točke, ne od tamo negdje malo iznad pola.

I ono nije eksplozija. Ono je urušavanje zgrade... 

 

Isto vatrogasac, osjećao sam se kao da me pogodila eksplozija. "EVO EKSPLOZIJA." To što prilikom eksplozije te zapravo udari zvučni val (koji je i ovdje nastao zbog urušavanja tona i tona bilo čega s poprilične visine), a to nije bitno, jel...

 

@Drago, pa poanta je u tome da bi on podigao toliko temperature da bi sve otišlo k... Jel... Termit neće u sekundi izrezat čelik, niti će to biti - uzmimo malo termita puhnimo i dobro je...

Mislim uglavnom...

 

 

I ja bih reko da je ovo ipak malo pouzdanije od - "korištenja lima na 600 stupnjeva da možemo hodati..."

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2011 0:14 (Bukva).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice