Zelim ici u Vojsku

poruka: 29
|
čitano: 6.839
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Zelim ici u Vojsku
Pošalju ti obavijest kad navršiš 18 godina. To ti svima šalju.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zelim ici u Vojsku

Kako mi posalju kad ni ne znaju tko sam i gdje jel to uopce trazim? pitao sam kako da prvo nadem tog instruktora za to ali gdje da ga nadem?

Kristijan Kapetanovic
8 godina
offline
Re: Zelim ici u Vojsku
Imaju te u evidenciji otkako si rođen, tj. šalju ti prema matici rođenih na adresu na kojoj ti je prijavljeno prebivalište. To šalji svim muškima.
To ti je poziv za služenje vojnog roka. Ti s njima tada možeš dogovoriti što hoćeš, to odslužiti ili nešto drugo ili ne služiti uopće. Ne možeš bilo koje škole završiti, već postoje točno određene, a sve ti piše na stranicama MORH-a. Najbolje ti je prijaviti se za kadeta, a za bilo koje više časničke pozicije trebaš završiti visoku vojnu školu.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zelim ici u Vojsku

Hvala.

Kristijan Kapetanovic
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zelim ici u Vojsku
A cekaj, mozes mi poslati tocan link gdje t pise, ne stranicu nego bas tonco gdje je to.
Kristijan Kapetanovic
14 godina
protjeran
offline
Zelim ici u Vojsku

Nego vratimo se na bitno, zasto bi uopce isao u vojsku?

11 godina
offline
Re: Zelim ici u Vojsku
Kris19275 kaže...
A cekaj, mozes mi poslati tocan link gdje t pise, ne stranicu nego bas tonco gdje je to.

 majketimile, sad mi je jasno zašto želiš u vojsku

sve bi na gotovo, nula intiutivnosti

 

evo

http://lmgtfy.com/?q=morh+kadeti#

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zelim ici u Vojsku

16 godina i još "dojiš sisu" odnosno tražiš da ti se servira. www.morh.hr eto što te zanima nalazi se točno tu, na tome linku.

Potrudi se malo i nađi...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zelim ici u Vojsku
Kris19275 kaže...
A cekaj, mozes mi poslati tocan link gdje t pise, ne stranicu nego bas tonco gdje je to.

 Prvo ohladi malo. Jedini način da ekspresno upadneš u vojsku je ako si završio srednju medicinsku, višu, medicinu , stomatologiju, pmf ili elektrotehniku. Ako si gimnazijalac zaboravi jedino ako imaš jaku vezu. Drugacije nikako. Prvo zavrsi neki od navedenih fakulteta pa se onda prijavljuj.

7 godina
neaktivan
offline
Zelim ici u Vojsku

Nisam mogao naci gdje je to...

Kristijan Kapetanovic
8 godina
odjavljen
offline
Re: Zelim ici u Vojsku
Kris19275 kaže...

Nisam mogao naci gdje je to...

 O, da. Dame i gospodo, ovo je slika i prilika budućeg vojnika.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
14 godina
offline
Zelim ici u Vojsku

Čovjek ima volje čistit WC četkicom za zube, jbg protiv toga ne možeš 
Šala na stranu kako ti je netko iznad preporučio, završi faks odnosno probaj ako još postoji postani kadet (vojska plaća faks, normalno moraš imat položene ispite i možeš ostat raditi nakon faksa). Ako bez faksa želiš ići u vojsku onda računaj da budeš duže vrijeme običan prašinar (ako si mazohista samo naprijed), običan kadet ima veći čin od tebe.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zelim ici u Vojsku
Mislim da kadeti postoje još uvijek. Znači završi srednju, prijaviš se za to i upišeš neki lagani faks i ostaneš u vojsci nakon toga. To sa slanjem pisama mislim da više ne postoji, barem se ja ne sjećam da su mi slali...

A i izgleda da si stvoren za vojnika. Ipak vojnik ne treba razmišljat, jer vojnik koji koristi glavu je jaaaako loš vojnik i velika prijetnja "autoritetima". Ali vidi za godinu-dvije što stvarno želiš...
8 godina
offline
Re: Zelim ici u Vojsku
Meni su poslali prije 4, a bratu prošle godine. Za ovu godinu nezz, ali mislim da i dalje šalju.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zelim ici u Vojsku
Ma vjerojatno sam zaboravio jer je to bilo prije nekih 6 godina... Ili je vjerojatno vlast nešto tada muljala XD XD
14 godina
offline
Zelim ici u Vojsku

Onda upiši vojne studije.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zelim ici u Vojsku
captain_soap_McTawish kaže...

Onda upiši vojne studije.

Jep, što se tiče faksa ovo je sve. Više nema onoga što su drugi preporučili, da upiše neki drugi faks, a vojska ga stipendira.

9 godina
offline
Re: Zelim ici u Vojsku
Nama su dosli u skolu i bili smo pozvani svi koji smo napunili 17 god (dvojica nisu isli). Iako znam dosta toga o vojsci, oruzju i toj tematici, otac porucnik bio za vrijeme Domovinskog, te sam sam jedno vrijeme htio ici u nju, shvatis da ti lik prodaje maglu, jer kad cujes price ljudi koji su bili u vojsci.....promijenis misljenje.
Tamo smo dobili neki papir di pises jel te zanima vojska i sl. Ja sam stavio da me zanima te sam nakon mjesec-dva dobio primjerak hrvatskog vojnika i neke letke. U svakom slucaju, ako bas zelis u vojsku, idi na vojno uciliste (znam da u Zg ima), ne na obicno sluzenje vojnog roka.
Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
8 godina
odjavljen
offline
Zelim ici u Vojsku

 

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
7 godina
offline
Zelim ici u Vojsku

Jedan frend je nedavno završio policijsku akademiju. Uglavnom, od tad ga zovemo Organ  

(skraćeno od Organ Reda).

Moje pitanje: koji su popularni nazivi za ove kaj su friško postali vojnici, ali da su urnebesni?

Ili bar nekaj kaj bi se dalo krivo čuti ili misinterpretirati, a da ima veze s "friškim" vojnicima.

Treba mi ova informacija poprilično hitno, naime, ovih dana se vraća jedan frend kaj je počeo raditi u vojsci, a bilo bi šteta ne zajebavat ga..... 

 

Kruha i igala...
15 godina
neaktivan
offline
Zelim ici u Vojsku

Ma kakva vojska. Mi ga ovdje na forumu malo "stisli i napali", a on se odmah ustrtario i pobjegao. Šta bi tek u vojsci bilo...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zelim ici u Vojsku
fer-de-lance kaže...

Jedan frend je nedavno završio policijsku akademiju. Uglavnom, od tad ga zovemo Organ  

(skraćeno od Organ Reda).

Moje pitanje: koji su popularni nazivi za ove kaj su friško postali vojnici, ali da su urnebesni?

Ili bar nekaj kaj bi se dalo krivo čuti ili misinterpretirati, a da ima veze s "friškim" vojnicima.

Treba mi ova informacija poprilično hitno, naime, ovih dana se vraća jedan frend kaj je počeo raditi u vojsci, a bilo bi šteta ne zajebavat ga..... 

 

 Prašinar. Običan vojnik Prašinar to ti  je stari izraz. Odnosno na engleskom Grunt.

7 godina
offline
Re: Zelim ici u Vojsku
zeroname kaže...

 Prašinar. Običan vojnik Prašinar to ti  je stari izraz. Odnosno na engleskom Grunt.

 Onda je Praško, definitivno 

Puno hvala, samo se nadam da još nije savladao krav-magu 

Kruha i igala...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zelim ici u Vojsku
fer-de-lance kaže...
zeroname kaže...

 Prašinar. Običan vojnik Prašinar to ti  je stari izraz. Odnosno na engleskom Grunt.

 Onda je Praško, definitivno 

Puno hvala, samo se nadam da još nije savladao krav-magu 

 Nemožeš ga zvat praško jer to nije to.  Stručni termin je prašinar. Kad se vrati samo mu kažeš di si prašinaru.

15 godina
offline
Zelim ici u Vojsku

Gušter

(G)jokaCRO ingame
7 godina
neaktivan
offline
Zelim ici u Vojsku

ja imm 14 godina i zanima me posto sam kao mali imao operaciju na nogama ali to ne utjece nista na moj hod i trcanje mene zanime jel primaju ljude koji su imali operacije ili slomljene kosti?
od malena planiram biti vojnik dali cu moci uci u Hrvatsku vojsku?
HVALA

12 godina
offline
Re: Zelim ici u Vojsku
soldier222133 kaže...

ja imm 14 godina i zanima me posto sam kao mali imao operaciju na nogama ali to ne utjece nista na moj hod i trcanje mene zanime jel primaju ljude koji su imali operacije ili slomljene kosti?
od malena planiram biti vojnik dali cu moci uci u Hrvatsku vojsku?
HVALA

 Imas jos par godina da se opametis, ne razbijaj sad glavu s tim nego se posveti skoli.

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zelim ici u Vojsku
soldier222133 kaže...

ja imm 14 godina i zanima me posto sam kao mali imao operaciju na nogama ali to ne utjece nista na moj hod i trcanje mene zanime jel primaju ljude koji su imali operacije ili slomljene kosti?
od malena planiram biti vojnik dali cu moci uci u Hrvatsku vojsku?
HVALA

 Kao što sam gore napisao imaš 14 ako još nisi upisao srednju školu moraš nešto izabrati što će ti dati prednost pred ostalim kandidatima. Kao gimnazijalac nemaš šanse. Na fakultete kao što su pravo ekonomija nemoj ni pomišljat osim ako nemaš neku dobru vezu. Najbolje ti je završi prvo fakultet sa kojim imaš prednost. To su ti medicina ,stomatologija, FER, PMF. Ako nemisliš na fakultet najbolje ti je srednja medicinska ili slično jer ostalih ima na stotine sa gimnazijom i nemaš nikakve šanse osim ako nemaš ekstra ocjene sportske uspjehe kondiciju i vezu. Možeš i na vojne studije to ti je prediplomski a tu opet moraš imat ekstra ocjene i kondiciju.

11 godina
offline
Re: Zelim ici u Vojsku
zeroname kaže...
fer-de-lance kaže...
zeroname kaže...

 Prašinar. Običan vojnik Prašinar to ti  je stari izraz. Odnosno na engleskom Grunt.

 Onda je Praško, definitivno 

Puno hvala, samo se nadam da još nije savladao krav-magu 

 Nemožeš ga zvat praško jer to nije to.  Stručni termin je prašinar. Kad se vrati samo mu kažeš di si prašinaru.

 prašinar je vojak vulgaris s puščetinom, običnom ne mitraljezom, topovsko meso, najniži od najnižih, ali on pita za vojaka početnika, a to je ovo što kolega kaže dolje - gušter, zelembać i slično

prašinar može biti i onaj pred pemzijom, ako je baš totalno zalupat, pa se nije u karijeri digao niti do desetnika

red_bull kaže...

Gušter

 eto...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice