Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

poruka: 111
|
čitano: 22.122
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Evo kako i piše u naslovu, zanima me što ekipa ovdje misli o Noctuinim hladnjacima, naravno pretežno o:

 

http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=35&lng=en

 

i

 

http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=34&lng=en

 

imate li iskustva, kakva su vam mišljenja o Noctui generalno te bi li preporučili kupnju?

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

I di ih ima kod nas usput?

Skype: internet.gospodin
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Slove se kao najbolji hladnjaci.

 

Ja bih ipak isao na Scythe ili Zalman.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
Mentalist kaže...

Slove se kao najbolji hladnjaci.

 

Ja bih ipak isao na Scythe ili Zalman.

Meni su CM najbolji zasada!!

Skype: internet.gospodin
15 godina
neaktivan
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Ako cijenis tisinu ovo su svakako pravi hladnjaci, ponajprije zbog vrhunskih Noctu-inih

ventilatora, u svim review-ima koje sam citao o njihovim hladnjacima takoder se uvijek

istice vrhunska izrada i performanse samog hladnjaka, tako da svakako spadaju medu

top zracne hladnjake uopce. Medutim u nas ih nema za kupiti sto je prava steta, pa tako

nisam ni imao prilike osobno se uvjeriti u sve to, ali posto sam ljubitelj tisine sto se tice kompjutera,

ako budem navratio do austrije a budem kad tad ne vracam se bez ovog ljepotana. Namigiva

 

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2010 23:37 (drnde).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Evo da te razveselim, nećeš morat do Austrije za Noctua proizvode više, bit će ih vrlo brzo i kod nas za kupit.

14 godina
protjeran
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
miki1981 kaže...

Evo da te razveselim, nećeš morat do Austrije za Noctua proizvode više, bit će ih vrlo brzo i kod nas za kupit.

Ma da?Kad to brzo?

Skype: internet.gospodin
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Evo računaj do 20 dana max.

14 godina
protjeran
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
miki1981 kaže...

Evo računaj do 20 dana max.

Pa no daj pricaj,di ce ih bit za kupit cijene i to??

Skype: internet.gospodin
16 godina
online
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
drnde kaže...

Ako cijenis tisinu ovo su svakako pravi hladnjaci, ponajprije zbog vrhunskih Noctu-inih

ventilatora, u svim review-ima koje sam citao o njihovim hladnjacima takoder se uvijek

istice vrhunska izrada i performanse samog hladnjaka, tako da svakako spadaju medu

top zracne hladnjake uopce. Medutim u nas ih nema za kupiti sto je prava steta, pa tako

nisam ni imao prilike osobno se uvjeriti u sve to, ali posto sam ljubitelj tisine sto se tice kompjutera,

ako budem navratio u austrije (a budem u skorije vrijeme) ne vracam se bez ovog ljepotana. Namigiva

 

Kod nas nema puno toga kaj valja, nasi trgovci plesu svoje kolo normalno i boli njih đon e jesmo zadnja rupa na sviralu fuckaj ga.Nevinašce

15 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
miki1981 kaže...

Evo da te razveselim, nećeš morat do Austrije za Noctua proizvode više, bit će ih vrlo brzo i kod nas za kupit.

Ma nebi ja do austrije 'samo' zbog noctue Namigiva

Nego cu najvjerovatnije imati potrebe ici do beca za neke "osobne potrebe" pa usput ubodem,

a i vjerujem da bi prosao jeftinije. Medutim ako ce biti vrlo brzo i u nas za uzet, mozda uzmem i prije.

Mozes li reci kakve detalje ? Jer npr. u linksu nemaju namjeru ili mogucnost nabave Noctue, ali mislim

da ih ima u hardveraju, u kojem zbog raznih prijevara korisnika niti ne razmisljam kupovati.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2010 17:02 (drnde).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Evo konkretno možeš poslat mail na ivan@opric-informatika.hr pa ćeš tamo dobit više detalja, kad će doć, da li će dolazit i taj model i slično. Uglavnom za bilo koju informaciju oko Noctuinih proizvoda, i hladnjaka i ventova samo šalji upit na taj mail.

16 godina
online
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

U ovom testu dole Noctua opet nosi prvo mjesto samo jos da se ti hladnjaci i pojave i kod nas.Nevinašce

 

http://www.legitreviews.com/article/880/1/

 

http://www.legitreviews.com/article/880/12/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Vidi post iznad, stižu ovih dana, za sva pitanja obrati se na mail:

 

ivan@opric-informatika.hr

 

14 godina
neaktivan
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Uf, vidiš nisam se ni sjetio pitat: jel se smije ovdje postat tako email adresa? Ili je to kažnjivo po pravilima foruma*

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Mislim da ovaj jede MUGENA 2 za dorucak??Cool

 

http://www.quietpcusa.com/images/products/noctua-nh-d14-2.jpg

Skype: internet.gospodin
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

To nije ni ista klasa hladnjaka. Ako se ne varam ova Noctua je duplo skuplja po netu od tog mugena 2

14 godina
protjeran
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
miki1981 kaže...

To nije ni ista klasa hladnjaka. Ako se ne varam ova Noctua je duplo skuplja po netu od tog mugena 2

U onda to nije nikako isplativo rade kupim vodeno!Mršti se

Skype: internet.gospodin
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Pa ne znam di ceš nać dobro vodeno hladjenje za 80 eur-a? A ovaj Mugen 2 ako sam dobro vidio je oko 40 EUR-a, al to je sasvim prosječan hladnjak, nije toklasa, Noctue 14, ni megahalemsa, ni onog velikog Thermaltakea., Oni su svi ja mislim oko 70-90 eura po netu

16 godina
online
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
RoTT kaže...

Mislim da ovaj jede MUGENA 2 za dorucak??Cool

 

http://www.quietpcusa.com/images/products/noctua-nh-d14-2.jpg

Ali i kosta 80 dolara vani znaci kod nas minimalno 100 recimo pa na vise, a i bogme je nabildan pošteno kad ga maticna ploca spazi noge joj se budu odsjekle.Nevinašce

 

http://www.legitreviews.com/article/1212/4/

14 godina
protjeran
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
miki1981 kaže...

Pa ne znam di ceš nać dobro vodeno hladjenje za 80 eur-a? A ovaj Mugen 2 ako sam dobro vidio je oko 40 EUR-a, al to je sasvim prosječan hladnjak, nije toklasa, Noctue 14, ni megahalemsa, ni onog velikog Thermaltakea., Oni su svi ja mislim oko 70-90 eura po netu

Ovo bi kupio prije nego bilo kakav NOCTUS.

 

http://www.cudo.com.my/files_product/h50_main.jpg

Skype: internet.gospodin
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Eh, dobar za core 2 duo i quad, ali na i7 clockanoj pada u drugu ligu. Imao ih nekoliko prilike testirat, ista cijena kao i vrhunska zračna hlađenja, u nekim slučajevima je ovaj čak i skuplji, ali performanse mu nisu za najjače proceve clockat

14 godina
protjeran
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
miki1981 kaže...

Eh, dobar za core 2 duo i quad, ali na i7 clockanoj pada u drugu ligu. Imao ih nekoliko prilike testirat, ista cijena kao i vrhunska zračna hlađenja, u nekim slučajevima je ovaj čak i skuplji, ali performanse mu nisu za najjače proceve clockat

Ja sam pak cuo da ide sa i7,cak si i bio u raspravi sta se toga tice.

Skype: internet.gospodin
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Da, bio u raspravi, i dalje tvrdim da neide, i iz vlastitog iskustva i iz iskutva drugih, pa cak i onog koj ije postao slike da mi dokaze kako je H50 bolji, a ono ja otvorim slike i vidim H50 ima više temperature nego druga 2 hladnjaka koje je on sam usporedio. Tako da mi je to bilo smiješno. A ta druga 2 coolera su inače još slabija i od ove Noctue velike.

14 godina
protjeran
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
miki1981 kaže...

Da, bio u raspravi, i dalje tvrdim da neide, i iz vlastitog iskustva i iz iskutva drugih, pa cak i onog koj ije postao slike da mi dokaze kako je H50 bolji, a ono ja otvorim slike i vidim H50 ima više temperature nego druga 2 hladnjaka koje je on sam usporedio. Tako da mi je to bilo smiješno. A ta druga 2 coolera su inače još slabija i od ove Noctue velike.

Ok kak god okrenes sigurno necu clockat i7 jel i sa ovim procom i grafom koji su punooo punooo losiji nego i7 igram sve igre...

Skype: internet.gospodin
15 godina
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja
Noctua - precijenjeno ,a to znači i preskupo kao i zalman.

CM je preskup, osim onih hyper tx-ova i hyper 212 to su dobri cooleri

Freezer je ok, nije uopće skup,a dobro hladi.

Scythe je tu negdje malo iznad zlatne sredine, kod njih je loše jedino to što nisu baš prihvatili najnovije tehnologije kao ona da toplovodne cijevi direktno dotiču procesor itd.

Zalman - živi na staroj slavi i stvarno je preskup.


MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Ako ne clockas onda ti je vjerojatno H50 prakticniji izbor, jer ima puno više mjesta u kućištu, dok kod NH-D14 nema mjesta kad je montiraš.

Ja jedino zašto neću još dugo vremena gledat tvornička vodena hlađenja je jer sam imao par slučaja di je H50 prokapao malo, a to mi se nikako ne svidja. Iak ovjerujem da im je to sigurno bila samo loša serija ja se svejedno nebi petljao sa vodom. Radije uzmem nekog Zalmana CNPS10x quiet koji je 300 kn jeftiniji od H50, nije glomazan, i opet hladi bolje ( iako ovo da hladi bolje ne govorim iz iskustva jer nisam imao ih priliku usporedit isti dan na istim strojevima, nego evo iz testa iz zadnjeg BUG-a, veljača 2010. )

15 godina
neaktivan
offline
Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

imate taj sav asortiman na netu za naručiti iz engleske i stiže vam kroz 10 dana max ...jako dobra trgovina( http://www.quietpc.com/home ) i jako uslužna ali opet samo za CASH !!

nema gaaa...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

Je da, ali moraš platit još i dostavu i na to sve i PDV. A kad bude ovdje u trgovinama bit će sigurno jeftinije nego kad to sve zbrojiš

15 godina
neaktivan
offline
RE: Noctua hladnjaci i ventovi - vaša razmišljanja

je ali ovdje ce doc u trgovine nikad a PDV ja nisam nikad osjetio tj nije ga niti bilo a kad zbrojiš dostavu  možda je malo jeftinije ali opet je dostupno tako da ...puno bi se stvari kupilo i da su skuplje ali samo da su dostupne a ovako su dostupne ... pozzz

nema gaaa...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice