Mehanička vs membranska tipkovnica za gejming?

poruka: 10
|
čitano: 3.673
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
mehanička vs membranska tipkovnica za gejming?

Cijeli svoj život gejmam na membranskim tipkovnicama.Prešao sam igre i igre na njima.

Gledao sam i mnogo mi se sviđa K95 Platinum sa Brown swtichevima iako je jako skupa, pa me zanima da li ima razlike u gejmingu tj igranju u odnosu na membransku tipkovnicu,jer mehaničku nikad u životu nisam koristio?

Ili koja je prednost pretežno me zanima za gejming jer slabo kucam na desktop tipkovnicama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: mehanička vs membranska tipkovnica za gejming?

Ja sam prije par mjeseci presao sa neke jeftine membranske na relativno jeftinu mehanicku tipkovnicu (brown switchevi mislim, oko 300kn). Nije game changer, neces postati puno bolji u igricama odjedanput, ali ako imas novaca i nece ti faliti, neces pozaliti, pogotovo sa takvom kvalitetnom tipkovnicom! 

15 godina
offline
Mehanička vs membranska tipkovnica za gejming?

Ma ako neću ništa bolje tj. preciznije igrati onda ne znam da li vredi uzimati.

I to sam vrh ponude tu tipkovnicu jer sam zalubljen u njene RGB efekte.

Je li ima ikakve razlike u gejmingu sem što ove mehaničke imaju manji il veći odziv i potrebno ih je kraće pritisnuti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanička vs membranska tipkovnica za gejming?

Iz iskustva i malo citanja sa interneta sam primjetio da se malo manje umore prsti (lakse se tiscu), ugodnije je definitivno i mrvicu je responzivnije i puno dulje traje (membranske tipke imaju lifetime od oko 10 milijuna klikova, mehanicke oko 50 milijuna). Ako imas membransku tipkovnicu trenutno koja te sluzi kak spada i ne zuri ti se, zadrzi ju i pricekaj neku dobru ponudu, akciju. Ako ti je odmah potrebna nova tipkovnica, osobno bih ti preporucio da si nabavis tu koju ti gledas (ako imas para naravno,jako je skupa)

15 godina
offline
Mehanička vs membranska tipkovnica za gejming?

Imam para,ali sam potrošio u što šta,a ako bih uzimao uzeo bi ovu jer je najbolja.Al jučer uze monitor,neki dan laptop,a kad bi nekom rekao da sam dao 200 eur za tipkovnicu digla bi mu se kosa na glavi.

Ne znam,ne mogu da se odlučim,trenutno je snižena na 202 eura.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanička vs membranska tipkovnica za gejming?

Prvo, ako ce ti falit 200 eura nemoras se zurit, pogotovo ako nisi neki profesionalni gejmer.

Drugo, nije snizeno uopce, to je lazno. Imas na sluzbenoj Corsair stranici za 170$ https://www.corsair.com/us/en/Color/Keyboard-Model/Key-Switches/Keyboard-Layout/k95-rgb-platinum-config-na/p/CH-9127012-NA

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Mehanička vs membranska tipkovnica za gejming?
Razlika je osjetna, veca responzivost tipki, svaka tipka ima jednaki odaziv, ugodnije i brze tipkanje, puno duzi vijek trajanja, ...

Kvalitetnu tipkovnicu sa cherry mx brown switchevima mozes naci za puno manje novaca, ova po nicemu nije "najbolja" vec ima stvari tipa rgb, alu kuciste itd koje joj dizu cijenu, ako ti te stvari nisu neki uvjet i prvrnstveno su ti vazni switchevi ovo je bacanje novaca...
15 godina
offline
Re: Mehanička vs membranska tipkovnica za gejming?
war3_tft kaže...
Razlika je osjetna, veca responzivost tipki, svaka tipka ima jednaki odaziv, ugodnije i brze tipkanje, puno duzi vijek trajanja, ...

Kvalitetnu tipkovnicu sa cherry mx brown switchevima mozes naci za puno manje novaca, ova po nicemu nije "najbolja" vec ima stvari tipa rgb, alu kuciste itd koje joj dizu cijenu, ako ti te stvari nisu neki uvjet i prvrnstveno su ti vazni switchevi ovo je bacanje novaca...

 Ima njoj slična Asus Rog Strix FLARE MX Red RGB  ali kad sam vidio da je sva plastična onda bi radije K95.A meni opasno loži RGB kombinacije na K95 i da se igram s time.

Šta valjda od ovih ponuđenih ovde:

https://target.ba/search.php?CatID=14

Cijenu podjeli sa 2 da dobiješ u eurima.

12 godina
offline
Mehanička vs membranska tipkovnica za gejming?
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Mehanička vs membranska tipkovnica za gejming?

Gotovo.Naručio K95 Platinum kažu zadnja ostala.202 eura cijena.

Valjda je ona sami vrh ponude kako kažu mi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice