Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.219.776
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ako je glavna namjena glazba onda bolje uzeti 2.0 sustav, nešto ovakvo npr:

Alesis Elevate 5 MKII

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Hmm, da, zaintrigiran sam. Možda neopravdano, ali strah me je najjeftinjih monitora, bojim se da bi mogao biti dosadan što se tiče niske frekvencije?

U svakom slučaju hvala, istražit ću ovu opciju.

9 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Gorstak79 kaže...

 

 

 

 Doslo mi je da kazem par ruznih rici nakon sto sam bacio pogled na taj clanak, ali suzdrzat cu se i preporucit newbijima da proguglaju sto znaci "monitor" zvucnik. Nema to nikakve veze sa zaslonom, vec sa studijskim zvukom. Nema teorije da je iti jedna recenica iz te "recenzije" tocna. Doduse, nisam upoznat sa tim 2.1 setupom.

 Say what?

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ajar broj dva. Samo je razlika sta se ovaj "kao kuzi" u tehniku...

Brain.exe has stopped working!
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Ledenko kaže...

Hmm, da, zaintrigiran sam. Možda neopravdano, ali strah me je najjeftinjih monitora, bojim se da bi mogao biti dosadan što se tiče niske frekvencije?

U svakom slučaju hvala, istražit ću ovu opciju.

Kakve niske frekvencije u metal glazbi? :)

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

U pravu ste Velečasni, hehe.

Znači uzmem Alesis Elevate 5 MKII i ne brigam brigu oko zvučnika više?

Dobro mi djeluju, javim se kasnije kad kupim.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Sta se mene tice isto preporuka za zvucnike. Mene su odusevili kad sam trazio za sebe, ali ali...

Ako imas mogucnost, fino odes u AudioPro (bio i odusevio se, svaka pohvala ekipi koja tam radi) i poslusas sta ti se svidja; naravno ako imaju na lageru. Ili bilo koji drugi slican ducan. Samo pazi, ja sam trazio isto do 1000kn, na kraju sam potrosio 1600+, a skoro sam otiso i na 5-6 kilokuna.

Brain.exe has stopped working!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Imao sam i ja pozitivno iskustvo s Audiopro (nemaju sad na lageru).

Ha,pa da, bolje za moj džep da ne testiram okolo razne zvučnike.

Hehe, baš zato sam i krenuo prvo gledati Logitech, Genius. Treba mi privremeno rješenje.

Bit će za par godina i kod mene nešto što se mjeri kilokunama (sad sam u procesu kupnje stana/selidbe)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

'ebes logitech ili genius, barem u tom cijenovnom rangu. Razlika izmedju bilo cega od te plastike i studijskih monitora (ako volis slusati glazbu, i imas barem jedno zdravo uho) je nemjerljiva; barem sto se mene tice. Sretno s kupnjom.

Brain.exe has stopped working!
11 godina
online
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Istina...ja imam yamaha stereo pojacalo i jamo stupove..dosli me prije 4 godine na akciji 3500 oboje...spojis na sto hoces i uzivaj

P.s nakraju sam zeni i maloj kupio logy z333...za njih overkil...ali platio ih 400kn tak da bu taman

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2017 13:38 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Evo da javim  dojam vezan za nove zvučnike.

Nije mi se dalo čekati na dostavu predloženog  Alesis Elevate 5 Mk II, pa sam ubo danas M-Audio AV32-1 (za 1200kn). Pretpostavljam da je to sličan kvalitet s tim da je M-audio 2.1 sustav.

Već par godina uopće nemam PC zvučnike, jer umjesto njih koristim  slušalice (Ultrasone 2900, bas je vrlo izražen na njima, genijalne za metal/electro )

Prvi dojam  AV32-1 je bio negativan. Pa zujanje šištanje, ali naštmam ja to (i dalje slabo zuje ali ne smeta) . Upalim malo glazbe( metala). 

A zvuk u prvi mah nedovoljno detaljan (fali detalja na el. gitarama), mlohavi bas bez pravog puncha, sve skupa beskrvno, analitično i s nešto oštrine.

No, i očekivao sam to od 1000kn monitora. Plus za visoke tonove, energični.

Nakon 10 min slušanja počnem se privikavati na zvuk, pa se malo poigram sa rasporedom ( nisam ih dobro pozicioniro po stolu), pa malo equalizer (istaknuo brutalno bas :)

I nakon par sati mjuze ja se sprijateljim s AV32-1 , nije loš odabir to bio. (Primjećujem da se u drugim stilovima ponašaju daleko bolje. Psytrance ,recimo. Fantastično! )

Dakle, ne bih ih preporučio za Death/Black metal, iako su to očito kompetentni zvučnici. Nema veze, poklonit ću ih bratu kasnije, kad mi dosade. (on je electro freak).

Bottom line: preporučam! (iako me ostavljaju gladnim za nečim boljim)

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Ledenko kaže...

Nakon 10 min slušanja počnem se privikavati na zvuk, pa se malo poigram sa rasporedom ( nisam ih dobro pozicioniro po stolu), pa malo equalizer (istaknuo brutalno bas :)

I nakon par sati mjuze ja se sprijateljim s AV32-1 , nije loš odabir to bio. (Primjećujem da se u drugim stilovima ponašaju daleko bolje. Psytrance ,recimo. Fantastično! )

Dakle, ne bih ih preporučio za Death/Black metal, iako su to očito kompetentni zvučnici. Nema veze, poklonit ću ih bratu kasnije, kad mi dosade. (on je electro freak).

Bottom line: preporučam! (iako me ostavljaju gladnim za nečim boljim)

 

 

 

Je, monitori su krivi, a ne katastrofalan mastering :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
8 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Eh, najbolje zanemariti moj prijašnji post. Koja face palm situacija...

Naime, nije mi subwoofer jučer radio, on ima gain potenciometar iza, koji kad se pritisne kao dugme, gasi  subwoofer (bypass to zovu)

Dakle to je bilo pritisnuto , očito s moje strane, nisam skužio. Što ćete..noob.. (a ja se čudim gdje je bas..heheh)

E, ovo sad je druga priča. Bogme , sjajan , bogat zvuk. Puno basa, zabavan zvuk.

Pomalo iznenađen da se ovakav zvuk dobija za milju+ kuna.

Topla preporuka svima.

 

p.s. (Imate pravo Velečasni, osjete se jasno razlike između bolje i lošije produkcije)

 

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pošto mi je za 4 dana rođendan, cura je danas otisla u Elipso i kupila mi Z533. 750kn ih je platila. Spomenuo sam joj ovih dana da cu nam zvucnike za dnevni nabaviti pa je odlucila ona to rijesiti...morao sam joj reci i koji model pa da dobijem Z623 

750kn ih je platila. Malo me kopa sto za 200kn vise dobijem Z623 ali sve u svemu su ok i ti Z533. Ako nista drugo, estetski su ljepsi. Calvin Harris se dobro cuje. Depeche Mode malo manje ali za njih cu si uzeti neke postene slusalice. Ako nekoga zanima, imam Beats mixr crno/crvene original sa racunom u savrsenom stanju. Zaletio se sa kupnjom istih prije godinu dana i nikako da ih prodam. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

EDIt: Kupljen BT receiver...sada nemam vise sto kupovati od digitalija neko vrijeme 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.7.2017 14:15 (MatijaZG).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Ledenko kaže...

Eh, najbolje zanemariti moj prijašnji post. Koja face palm situacija...

Naime, nije mi subwoofer jučer radio, on ima gain potenciometar iza, koji kad se pritisne kao dugme, gasi  subwoofer (bypass to zovu)

Dakle to je bilo pritisnuto , očito s moje strane, nisam skužio. Što ćete..noob.. (a ja se čudim gdje je bas..heheh)

E, ovo sad je druga priča. Bogme , sjajan , bogat zvuk. Puno basa, zabavan zvuk.

Pomalo iznenađen da se ovakav zvuk dobija za milju+ kuna.

Topla preporuka svima.

 

p.s. (Imate pravo Velečasni, osjete se jasno razlike između bolje i lošije produkcije)

 

 A sto je sa problemom pištanja il zujanja?

9 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ledeni se na kraju ipak ispovijedio ocu da je to bio više problem audio produkcije.

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.7.2017 18:35 (ZGamer).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pištanje/zujanje mi se javlja kad potenciometar na subwooferu pojačam. Što više pojačam, više zuji.

Rješio sam tu situaciju tako što sam subwoofer smanjio maksimalno. Zujanje je i dalje prisutno, ali je dosta tiše nego PC, tako da to nije problem.

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Ledenko kaže...

Pištanje/zujanje mi se javlja kad potenciometar na subwooferu pojačam. Što više pojačam, više zuji.

Rješio sam tu situaciju tako što sam subwoofer smanjio maksimalno. Zujanje je i dalje prisutno, ali je dosta tiše nego PC, tako da to nije problem.

 

 Okreni utaikac osd struje, promijenni uticinicu. promijeni izvor zvuka... To vjerovatno niej do zvucnika a blesavo je iskljuciti sub. Cemu onda uoste takav sistem....

8 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Bojim se da nisam bio jasan. Sub je potpuno funkcionalan, samo glasnoću namještam na zvučnoj kartici, a ne na gainu od suba.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

A ok. U stvari nije ok jer se taj zvuk ne treba cuti. Ili su neiosravni ili ti je nesto do instalacija... Probaj ono sto ti navedoh... Eliminisi sto vise uzroka mozes....

7 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

poz ljudi koji su bolji zvucnici Creative Inspire T6300 ili Logitech Z3

 

koje da uzmem hvala !

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Creative su 5.1, Logitech su 2.1. Ne znam za što bi ti služili zvučnici?

 

Inače su Z3 nešto bolji kvalitetom zvuka, ali ti zvučnici imaju i godina, tako da treba pripaziti kako su očuvani.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Razlika između subwoofera i kutijice koja misli da je subwoofer :P

Na fotki su Logitech Z5400 i Creative SBS380

 

 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...

Razlika između subwoofera i kutijice koja misli da je subwoofer :P

Na fotki su Logitech Z5400 i Creative SBS380

 

 

 Je li sub na Z5400 isti kao na Z5500? Ja imam Z5500 i to je brutalno....Al i izgleda brutalno.....

14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Nije, ni blizu, čak nije ni ista izvedba kutije. Na Z5400 je double chamber izvedba, dok je kod Z5500 klasična. No ti subwooferi nisu baš za usporedbu, taj na Z5500 je klasu iznad po pitanju kvalitete i snage. A i ogromna je razlika u promjeru membrana. Kod Z5400 je 6.5", dok Z5500 imaju 10".

 

Double chamber kutija kod Z5400 služi kako bi pojačala duboki zvuk subwoofera, pa su se neki kunuli da zvuči isto kao i Z5500, što naravno nije istina, jer je to i dalje 6.5", ma u koliko god dobroj kutiji se nalazi. Velike membrane iste kvalitete uvijek imaju gromkiji, dublji zvuk, imaju bolji kick itd. Evo za direktnu usporedbu, čak se primijeti razlika između suba na Z2300 koji ima 8" membranu i ovoga na Z5400.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.7.2017 12:17 (explorer 4).
 
1 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Nisam nikakav audiofill ali gledati filmove sa Z5500 je perverzija....

10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Zvucnici i Logitech Bluetooth receiver su mi spojeni na jednom dodatku za uticnicu koji ima prekidac za iskljucivanje. Jel nuzno da svaki put iskljucim prije zvucnike ili mogu sve preko tog prekidaca?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pitaš zbog radi čega?

 

Ako misliš zbog grmljavine, onda se uvijek iz zida sve iskopča i spusti glavna sklopka u kući.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozz ekipa...

Nezz je li problem mozda ce netko od vas znati.Imam krk rokit 5 g3 i slabo sam ih koristio,gotovo nikako...inace ne gasim ih na prekidac jer kad upalim tu i tamo film ili glazbu oni se sami pale iz mirovanja isto tako ako ih ne koristim duze od 10min ugase se.

Primjetio sam u zadnje vrijeme kad upalim u jednom zvucniku koda lagano pukne nesto pri paljenju.Lagano pucne,kao onaj starinski zvuk sto se cuje na starim plocam ili kasetam,nezz kako da opisem.

 

Zna li netko sta bi moglo biti?1

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice