Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.217.179
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Koji glup komentar...

 

Hornet_93 - kolika je prostorija u koju ćeš staviti zvučnike i koliko ti je bitna snaga?

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Hornet_93 kaže...

Bok ekipa, trebaju mi malo solidniji 2.0 zvučnici (zbog prostora ne mogu uzeti 2.1, inače bi takve najradije...). Cijena je 500, do max 600kn, isključivo novo.

Gledao sam malo i nema neki izbor, možda najbolje kaj sam našao je SP-HF 1800A. Ima ih netko da podjeli iskustvo?

Meni solidno sviraju u 12m2, imam ih kao backup kad mijenjam sisteme i ne žalim se previše,

dovoljno detalja, bas je ok, možda malo muljav ponekad, do nekih 15m2 su dovoljni za zadovoljavajuće slušanje, isprobao sam ih i u dnevnoj koja je dosta veća i jednostavno se izgube,

minus im je definitivno ta elektronika i potenciometar, neujednačeno je pojačavanje i šum pri pomicanju ponekad, ali samo na najmanjoj glasnoći.

Vjerojatno bi trebali biti još uvijek najbolji izbor u toj klasi, nisam pratio baš ponudu.

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

nekih 14.5-15 kvadrata, nije nešto ekstra velika soba, služili bi kao pc zvučnici, eventualno bi ih puknuo na tv kad spojim ps4 - ali to je iznimno, kad se skupimo za pes... 95% vremena pc zvučnici.

What could possibly go wrong?
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Preporuka zvučnika (2.0 ili 2.1) do 150 - 200kn a da nešto valjaju?

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Jolckan kaže...

Preporuka zvučnika (2.0 ili 2.1) do 150 - 200kn a da nešto valjaju?

 Za te pare jedino rabljeno, novo ništa.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...
Jolckan kaže...

Preporuka zvučnika (2.0 ili 2.1) do 150 - 200kn a da nešto valjaju?

 Za te pare jedino rabljeno, novo ništa.

 A kad se digne budžet na 250-300kn? Genius SP-HF1250B ili neki drugi?

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
za te pare je Genius SP-HF1250B BB
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Odlučio sam nabaviti malo bolje zvučnike i nakon dugo razmišljanja i istraživanja odlučio sam se za JBL LSR305.

 

Je li ovo sve što mi treba? Planiram ih spojiti na laptop preko USB-a. Dakle, zvuk bi išao iz laptopa na DAC preko USB-a, a onda iz DAC-a u zvučnike sa balansiranim TRS na XLR konektorima.

 

Sve je sa muziker.hr, ali ako ima neko bolje mjesto za nabaviti, otvoren sam za prijedloge.

 

Lexicon Alpha Desktop Recording Studio

2x JBL LSR305

2x Roland RCC-3-TRXM

Soundking DB 039

 

Ukupno 2400 kuna. Stalak je jedan jer mi je samo jedan potreban.

 

Nedostaje li mi još što? Je li ovo dobar izbor u tom cjenovnom rangu?

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

imas cijeli set JBL jeftinije ti se isplati

https://www.muziker.hr/jbl-lsr305-set

 

edit: ustvari nije nista jeftinije zajebo sam se 

 

pogledaj jel to po komadu ili u setu, u savskoj music shop

 

http://www.skala.com.hr/skala/hr/222-studijski-monitori

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2018 18:13 (roby27).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
...to u skala.com je po komadu a i to im je zadnji (pise na stranici).
Muziker.hr je BB.
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Jel bolje spojiti aktivne monitore koje imam preko usb...tako su sad spojeni...imaju bi amp u sebi svaki...ili da kupim 2 trs na 1 3.5 mm i spojim u zvucnu od maticne mislim da je alc 1120 na gaming 5....pretpostavljam ak ih spojim na mb da cu preko realtk programcica namjestat postavke i preko sbx od creativa....sad nemogu nista namjestat kad su preko usb...zanima me kako bi zvucali bolje ili losije preko mb? I drugo pitanje jel mi treba nesto tipa focusrite scarlet solo koji bih kupio pa spojio zvucnike na to jel bi bilo razlike posto imaju amp u sebi pa je bespotrebno..hvala..

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Šta je bolje za pc?

 

Gledam si 2.0 nešto, pa se nemogu odlučit...

Spajao bi na zvučnu 3.5mm

4 Aktivni monitori
1 pc zvučnici
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

ovisi sto trazis...ako zelis studijski zvuk, onakav kakav je, uzmi monitore, a ako zelis opituran zvuk, znaci da zvuci bolje nego sto zapravo je, uzmi zvucnike nekog brenda...za auto je recimo 25W sinusne sasvim dovoljno, dakle za manju sobu ti je oko 40W idealno, sto nude ovi geniusi koje je djigibao par postova ranije preporucio...

Brajanov život
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2018 22:10 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
1BIT kaže...

Šta je bolje za pc?

 

Gledam si 2.0 nešto, pa se nemogu odlučit...

Spajao bi na zvučnu 3.5mm

 U toj klasi radije monitore. Da pričamo o nešto većem iznosu, tipa 4-5 tisuća kuna, onda bi se dalo pričati.

Monitori daju specifičan zvuk i ustvari malo kome odgovaraju. Ja ih sebi nikad ne bih uzeo, uvijek bi išao radije na pojačalo + par zvučnika.

 

Koliko para bi dao za zvučnike?

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...

 U toj klasi radije monitore. Da pričamo o nešto većem iznosu, tipa 4-5 tisuća kuna, onda bi se dalo pričati.

Monitori daju specifičan zvuk i ustvari malo kome odgovaraju. Ja ih sebi nikad ne bih uzeo, uvijek bi išao radije na pojačalo + par zvučnika.

 

Koliko para bi dao za zvučnike?

 Ma želja mi je ubiti 2.0 sustav drvenih zvučnika sa kvalitetnim zvukom, slažem se da je pojačalo + pasivni zvučnici najbolja solucija, imao sam jedno vrijeme pioneer pojačalo i onkyo zvučnike, al su mi bili pre glomazni i preveliki, onkyo zvučnici su bili tro sistemci (visokotonac, srednjetonac i bass) u kompresionoj kutiji od pola metra, pa kad bi to spojio na komp i stavio sa svake strane stola, zvuk bi me zaobišao i slušao bi odbijanje i "jeku", tako da sad tražim nešto kompaktnije (za na stol) a kvalitetno, ić opet na pojačalo i pasivce mi je malo preskupo, pa gledam nešto ovog tipa: aktivni monitori (još jedni) vs pc zvučnici

 

(osim genius-a nsam vidio da još netko nudi drvene zvučnike za pc, ima trust nešto u ponudi, al se nemože sa genius-om mjerit...)

 

EDIT: čitao sam prije da monitori ne reproduciraju širok spektar zvuka, već uski i kvalitetan, pa si premišljam možda uzet ove genius i bolju zvučnu, vjerojatno bi više profitirao?

Bilo je jedno vrijeme od proizvođaća hladnjaka Scythe pojačalo+pasivci za pc, al pitanje kolko su ti mali zvučnici kvalitetni ->LINK

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 0:21 (1BIT).
6 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Kro Craft Speaker EXTRA Rev. B i ja bih bio sritan ko beba sa zveckom...

 

https://digitalportal.sk/recenzia-scythe-scbks-1100-exb/

 

mislim da se amp da ugradit u 5"25 utor na kucistu....kako bi to strava izgledalo choche...

Brajanov život
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 4:18 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
1BIT kaže...
explorer 4 kaže...

 U toj klasi radije monitore. Da pričamo o nešto većem iznosu, tipa 4-5 tisuća kuna, onda bi se dalo pričati.

Monitori daju specifičan zvuk i ustvari malo kome odgovaraju. Ja ih sebi nikad ne bih uzeo, uvijek bi išao radije na pojačalo + par zvučnika.

 

Koliko para bi dao za zvučnike?

 Ma želja mi je ubiti 2.0 sustav drvenih zvučnika sa kvalitetnim zvukom, slažem se da je pojačalo + pasivni zvučnici najbolja solucija, imao sam jedno vrijeme pioneer pojačalo i onkyo zvučnike, al su mi bili pre glomazni i preveliki, onkyo zvučnici su bili tro sistemci (visokotonac, srednjetonac i bass) u kompresionoj kutiji od pola metra, pa kad bi to spojio na komp i stavio sa svake strane stola, zvuk bi me zaobišao i slušao bi odbijanje i "jeku", tako da sad tražim nešto kompaktnije (za na stol) a kvalitetno, ić opet na pojačalo i pasivce mi je malo preskupo, pa gledam nešto ovog tipa: aktivni monitori (još jedni) vs pc zvučnici

 

(osim genius-a nsam vidio da još netko nudi drvene zvučnike za pc, ima trust nešto u ponudi, al se nemože sa genius-om mjerit...)

 

EDIT: čitao sam prije da monitori ne reproduciraju širok spektar zvuka, već uski i kvalitetan, pa si premišljam možda uzet ove genius i bolju zvučnu, vjerojatno bi više profitirao?

Bilo je jedno vrijeme od proizvođaća hladnjaka Scythe pojačalo+pasivci za pc, al pitanje kolko su ti mali zvučnici kvalitetni ->LINK

 

...ako je do 1000kn mislim da su ti Edifier R1280T (850kn) best buy.

 

Evo jos par prijedloga:

 

Ti Genius nisu neka sreca.

Evo ti video usporedba njih i Edifier:

 

Genius SP-HF 1800A vs Edifier R1280T

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 8:00 (djigibao).
6 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

izgleda kao da je mikrofon promijenjen dok je pustao geniuse...ti su skuplji od mojih geniusa a cak ni moji ne zvuce tako suplje...

Brajanov život
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Te geniuse imam na poslu, i to samo tutnji. Dao sam ih kolegi, on voli da mu bas buba u glavu.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Gorstak79 kaže...

izgleda kao da je mikrofon promijenjen dok je pustao geniuse...ti su skuplji od mojih geniusa a cak ni moji ne zvuce tako suplje...

 Nije mikrofon promijenjen nego je na kameri malo drugačiji fokus kada su Geniusi u kadru. Ne mora značiti da su bolji samo zato jer su skuplji. Model sp hf 2020 je još skuplji od 1800 pa je po zvuku ni vamo ni tamo.

Father_Dougal kaže...

Te geniuse imam na poslu, i to samo tutnji. Dao sam ih kolegi, on voli da mu bas buba u glavu.

 Točno, a nisu više ni tako jeftini. Žalosno je što za tu cifru od cca 500kn nema boljih stvari ako hoćeš da zvučnici imaju nešto snage.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
6 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

inace kad snimas glazbu direkt sa izlaza, dakle zvucne, onda to zvuci strava dobro...ako snimas glazbu mikrofonom koja izlazi iz zvucnika, u nekakvoj prostoriji, skoro svaki zvucnik zvuci kao ti geniusi iz videa, suplje....ili je promijenjen mikrofon ili glazbu sa ovih drugih nije snimao iz prostorije nego preko zvucne...ne vjerujem da genius moze tako lose zvucat, pogotovo jer imam jos jeftinije od tih geniusa pored sebe...ne bih se bas kladio, ali vjerujem da autor tog videa zeli zavarat gledatelje...geniuse je snimao normalno, mikrofonom u prostoriji, a ove druge nije ni snimao, nego drito sa zvucne, samo je dodao room correction da zvuce tek zericu loshije...

Brajanov život
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 21:01 (Gorstak79).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Zvuče kod mene malo bolje nego na snimci, i sad vidim cijena im je 500kn? kaj nisu koštali nekih 350kn?

Po toj cijeni ih više ne bih preporučao, taj bas nekad stvarno zna zeznut neke stvari, za metal su mi skroz beskorisni, premuljavo i dosta dumi. 

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Gorstak79 kaže...

inace kad snimas glazbu direkt sa izlaza, dakle zvucne, onda to zvuci strava dobro...ako snimas glazbu mikrofonom koja izlazi iz zvucnika, u nekakvoj prostoriji, skoro svaki zvucnik zvuci kao ti geniusi iz videa, suplje....ili je promijenjen mikrofon ili glazbu sa ovih drugih nije snimao iz prostorije nego preko zvucne...ne vjerujem da genius moze tako lose zvucat, pogotovo jer imam jos jeftinije od tih geniusa pored sebe...ne bih se bas kladio, ali vjerujem da autor tog videa zeli zavarat gledatelje...geniuse je snimao normalno, mikrofonom u prostoriji, a ove druge nije ni snimao, nego drito sa zvucne, samo je dodao room correction da zvuce tek zericu loshije...

 

Zvucnici su razlicite velicine (ti genius su puno veci), znamo da visokotonci moraju biti u visini uha pa je shodno tome mikrofon u videu trebalo za svake zvucnike namjestit na odgovarajucu visinu.

Mozda je to malo promijenilo zvucnu sliku ali kao sto su vec neki forumasi rekli (a i na youtube nema bas rijeci hvale za ove Genius zvucnike, osim nekih klinaca kojima su WOW) ne isplati se uzimati te Genius po toj cijeni.

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
1BIT kaže...
explorer 4 kaže...

 U toj klasi radije monitore. Da pričamo o nešto većem iznosu, tipa 4-5 tisuća kuna, onda bi se dalo pričati.

Monitori daju specifičan zvuk i ustvari malo kome odgovaraju. Ja ih sebi nikad ne bih uzeo, uvijek bi išao radije na pojačalo + par zvučnika.

 

Koliko para bi dao za zvučnike?

 Ma želja mi je ubiti 2.0 sustav drvenih zvučnika sa kvalitetnim zvukom, slažem se da je pojačalo + pasivni zvučnici najbolja solucija, imao sam jedno vrijeme pioneer pojačalo i onkyo zvučnike, al su mi bili pre glomazni i preveliki, onkyo zvučnici su bili tro sistemci (visokotonac, srednjetonac i bass) u kompresionoj kutiji od pola metra, pa kad bi to spojio na komp i stavio sa svake strane stola, zvuk bi me zaobišao i slušao bi odbijanje i "jeku", tako da sad tražim nešto kompaktnije (za na stol) a kvalitetno, ić opet na pojačalo i pasivce mi je malo preskupo, pa gledam nešto ovog tipa: aktivni monitori (još jedni) vs pc zvučnici

 

(osim genius-a nsam vidio da još netko nudi drvene zvučnike za pc, ima trust nešto u ponudi, al se nemože sa genius-om mjerit...)

 

EDIT: čitao sam prije da monitori ne reproduciraju širok spektar zvuka, već uski i kvalitetan, pa si premišljam možda uzet ove genius i bolju zvučnu, vjerojatno bi više profitirao?

Bilo je jedno vrijeme od proizvođaća hladnjaka Scythe pojačalo+pasivci za pc, al pitanje kolko su ti mali zvučnici kvalitetni ->LINK

 Tak sam i ja gledao ovo ono, pa možda neko pojačalo i dva pasivca, pa aktivni monitori ovo ono...na kraju uzeo za cijenu malo skupljeg gableca sp hf 1250b i prezadovoljan

6 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

ove koje si ti preporucio, od 40W bih i ja preporucio, slazem se da su ovi od 50 preskupi, nisam ni tvrdio da ih treba kupiti nego da u videu zvuce losije nego sto to vjerojatno zapravo jesu...

Brajanov život
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Gorstak79 kaže...

inace kad snimas glazbu direkt sa izlaza, dakle zvucne, onda to zvuci strava dobro...ako snimas glazbu mikrofonom koja izlazi iz zvucnika, u nekakvoj prostoriji, skoro svaki zvucnik zvuci kao ti geniusi iz videa, suplje....ili je promijenjen mikrofon ili glazbu sa ovih drugih nije snimao iz prostorije nego preko zvucne...ne vjerujem da genius moze tako lose zvucat, pogotovo jer imam jos jeftinije od tih geniusa pored sebe...ne bih se bas kladio, ali vjerujem da autor tog videa zeli zavarat gledatelje...geniuse je snimao normalno, mikrofonom u prostoriji, a ove druge nije ni snimao, nego drito sa zvucne, samo je dodao room correction da zvuce tek zericu loshije...

 Opet ti o cijeni, stvarno si lik jbt. Genius zvučnici su se prije mogli nabavit za puno manje para, odlični modeli već od 250-300kn, a da ne govorim da se sp hf 1250b u početku mogao nabaviti za 160-170kn. Ti imaš model 1255a koliko vidim, a koji je bolji i od 1250b i 1800a, nije mi jasno što te cijena tu toliko buni. Vrijeme odličnih Genius zvučnika za fer cijenu je prošlo, nažalost danas su samo dobri.

  • Genius sp hf 3000a
  • Genius sp hf 2000x
  • Genius sp hf 1250x
  • Genius sp hf 2000

To je bilo ono najbolje od Geniusa. Danas su u ponudi ti 1250b i 1800a, a koji su koplje ili dva lošiji od gore navedenih zvučnika.

Absu kaže...

Zvuče kod mene malo bolje nego na snimci, i sad vidim cijena im je 500kn? kaj nisu koštali nekih 350kn?

Po toj cijeni ih više ne bih preporučao, taj bas nekad stvarno zna zeznut neke stvari, za metal su mi skroz beskorisni, premuljavo i dosta dumi. 

 Jesu, mogli su se bez problema nabaviti za 350kn. Danas je situacija drugačija, po meni nisu isplativi pored 1250b.

Imaš možda neku zvučnu karticu, može pomoći kod tih Geniusa.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Imam odlican DAC ali nema tu pomoci :), tak i onak služe da imam nešto za zvuk kad sam bez neceg boljeg.

Sad se ne mogu odlucit jel cu ulozit u zvuk ili pc i HTPC, ako bude što novo javim u onoj temi :), 

gledam nešto od Dali zvučnika uzet.

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Dali mi je uvijek bio odlična marka. Njihova concept serija mi je nešto fantastično za tu lovu, pogotovo concept 1. Nije ni čudo što su tako rijetko na oglasniku.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Istina, imao sam do prosle godine Monitor Audio, odlicno je sviralo, sad gledam isprobat nesto drugo, 

poslusat cu Zensor i novu Spektor seriju pa cu vidjeti što mi više odgovara.

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav ljudi, što bi mi preporucili do 500kn, bacio sam oko na logitech z333, ali realno nemam pojma što je zapravo bestbuy, pa bih molio pomoc. 

https://500px.com/darkonakic
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice