Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.186.572
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
toshiba12345 kaže...

Jel imao tko iskustva sa rival 700?

 

Drugi put mjenjam rival 300 u manje od godinu dana...pa ne znam dal da opet uzmem isti ili da nadogradim na 700. 

 

 

 

nema smisla inzistirati na istom proizvodjacu nakon toliko losih iskustava

 

uzmi zowie/benq FK1/2 ili neki iz njihove ec1/2 serije

imaju oblik slican rivalu ali su puno bolji misevi

13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pod garancijom je miš, već sam naručio rival 300, neda mi se bacat pare za 700 jer nije baš da oduševaljava recenzijama po netu...

 

Inače, steelseries support je odličan u oba slučaja su mi riješili stvar i poslali novi miš u roku 2-3 dana!

 

EDIT: Kad sam kupovao nisam išao na zowie jel ako se ne varam nema nikakav software uz njega i ne može se namještat macro tipke i mjenjat dpi kako hoće....ako se ne varam.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2017 0:01 (toshiba12345).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
toshiba12345 kaže...

Pod garancijom je miš, već sam naručio rival 300, neda mi se bacat pare za 700 jer nije baš da oduševaljava recenzijama po netu...

 

Inače, steelseries support je odličan u oba slučaja su mi riješili stvar i poslali novi miš u roku 2-3 dana!

 

EDIT: Kad sam kupovao nisam išao na zowie jel ako se ne varam nema nikakav software uz njega i ne može se namještat macro tipke i mjenjat dpi kako hoće....ako se ne varam.

 Nema software ali imas tipku za dpi switch na mišu da donjoj strani

LoL EUW - pomijac - https://500px.com/darkonakic HS-HotS Pomijac#2840
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozdrav ekipa!

 

Trebam preporuku za gaming miš: bitno da je Logitechov i da je kvalitetan, money is no object i ne treba imati milijun tipki jer mi je za sada potreban samo za igranje Overwatch-a na laptopu :) Koristim palm grip i šaka mi je male/srednje veličine.

Unazad par stranica sam bacio oko na Logitech G Pro miš ali ne znam da li bi mi bio prelagan :)

 

Hvala.

 

LP.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Lova nije problem?

G900!

 

Nemam ga, ali koji god review gledam, spada u vrh ponude miševa! Teško da je Logitech potplatio baš sve :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
CyberDemonVZ kaže...

Lova nije problem?

G900!

 

Nemam ga, ali koji god review gledam, spada u vrh ponude miševa! Teško da je Logitech potplatio baš sve :)

 Heh, nije lova problem al baš da dajem 1200 kn za miš... ajd može nekih 600-700 kn u rangu G Pro. :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Ovisno o gripu g pro, g403 ili g303. Svi imaju isti vrhunski senzor tako da s te strane ne mozes fulati, jedino bi bilo dobro da ih negdje isprobas koji ti najbolje lezi.

Ja imam g303, to je najmanji i najlaksi medu ekipom, super je za claw i fingertip grip. Jedan kolega se dvoumio izmedu g403 koji je ergonomski i vise za palm grip i izmedu g pro, na kraju je uzeo ovaj drugi jer ima "sigurniji" dizajn tj pase vecem broju ljudi i super je zadovoljan.

Ako ipak zelis probat mis i kojim slucajem zivis u Zagrebu ili imas prilike doci odi u Links na Tresnjevci, tamo ce ti odpakirati mis da ga isprobas kak lezi u ruci.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2017 10:52 (war3_tft).
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
kule kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Lova nije problem?

G900!

 

Nemam ga, ali koji god review gledam, spada u vrh ponude miševa! Teško da je Logitech potplatio baš sve :)

 Heh, nije lova problem al baš da dajem 1200 kn za miš... ajd može nekih 600-700 kn u rangu G Pro. :)

 

logitech g403 wireless

sto ga duze koristim to sam uvjereniji da je najbolji mis koji sam ikad koristio

sama cinjenica da je wireless i da nema vise jebenog kabela + nema nikakav lag u wireless modu ga cini boljom od 99% ostalih miseva

 

baterija traje preko 30h (sa ugasenim svim svjetlima) tako da tu nema problema

jedini problem je malo veca tezina sa utegom od 117g (bez utega je 107g ali onda je tezi sprijeda pa nije dobro izbalansiran) 

 

ali i na to se navikne

igram pod kutom (tipkovnica i mis pod kutom od 45 stupnjeva naspram monitora) i u toj poziciji bi me kabel uvijek vukao da ispravim mis - vise ne (ne moras tokom igranja vise podsvjesno misliti gdje ti je kabel ili do koje mjere smijes pomicati mis bez da napnes kabel) 

 

igram sa claw/fingertip gripom 

 

sto se tice cijene, amazon cesto ima akcije na logitech miseve pa pogledaj s vremena na vrijeme tamo jer se logitech misevi mogu ubosti i za 50% jeftinije..

 

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
CyberDemonVZ kaže...

Lova nije problem?

G900!

 

Nemam ga, ali koji god review gledam, spada u vrh ponude miševa! Teško da je Logitech potplatio baš sve :)

 G403 ili G602 (s njegovih ludih 1500sati na bateriji!)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

G602 ima problema sa latencijom i pollingom od "samo" 500Hz (dok gaming misevi imaju 1000Hz) 

 

G403 i G900 su jedini logitech misevi sa neprimjetnom wireless latencijom

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Fanu kaže...

G602 ima problema sa latencijom i pollingom od "samo" 500Hz (dok gaming misevi imaju 1000Hz)

G403 i G900 su jedini logitech misevi sa neprimjetnom wireless latencijom

 "problem sa latencijom"? To si sam probao ili proičitao negdje?

 

Ti znaš da na 500Hz razmak između dva signala 2 milisekunde? A na 1000 Hz 1 ms?

A multiplayer igre ima lag od 20-100 milisekundi.

 

Ako ovo nije čisto "pročitao sam negdje" i stvarno vidiš razliku od jedne milisekunde, onda su za tebe miševi s 2000 Hz poolingom

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
CyberDemonVZ kaže...
Fanu kaže...

G602 ima problema sa latencijom i pollingom od "samo" 500Hz (dok gaming misevi imaju 1000Hz)

G403 i G900 su jedini logitech misevi sa neprimjetnom wireless latencijom

 "problem sa latencijom"? To si sam probao ili proičitao negdje?

 

 

g602 je stariji logitechov mis koji ne dolazi sa njihovom naprednom wireless tehnologijom (g900 je prvi mis koji je dosao s tom tehnologijom)

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Fanu kaže...

 g602 je stariji logitechov mis koji ne dolazi sa njihovom naprednom wireless tehnologijom (g900 je prvi mis koji je dosao s tom tehnologijom)

 Da.

 

Slobodno negdje probaš G700s na 500 i 1000Hz. Mislim da nećeš osjetiti lag, ili zastarjelu WiFi tehnologiju.

 

Al ako te to muči, onda ti ostaje G403.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Kakav mu je senzor drug? Da li u akciji ledi pri bržem pokretu ruke? Mislim u FPS igrama prije svega..hvala

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
gaschi85 kaže...

Kakav mu je senzor drug? Da li u akciji ledi pri bržem pokretu ruke? Mislim u FPS igrama prije svega..hvala

 na ledi, ide fino.

BF4 - dobra_sprava88
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Hvala još jednom. Pomogao si mi u odabiru novog štakora. Peace

7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozdrav svima. Da li neko slučajno ima iskustva sa ASUS-ovim UX300 budget mišem u FPS igrama? Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozz zanima me mis do 450 kn jel ima bolje sta od logitech g402 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Ima Logitech G403, preko njemačkog amazona ga trenutačno možeš dobiti za cca 430 kn.

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Poslao sam u slike vašeg harvera, al ću i ovdje:

 

Haha, kupio sam kopiju Logitecha G602 (500-600kn) za 20 kuna

Košta oko 35 kuna, al sam imao neke bodove od prošlih kupnji i košta me 3 dolara

http://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_211435.html

 

Loše strane:

Dosta lagan, ona loša tvrda plastika, nema teflonske nožice nego nego neke plastične noge s oštrim rubovima, skoro sve bočne tipku su lažnjaci!

 

Dobre strane:

Čak ima gumirane dvije glavne tipke!

Čak i uz lažnjake, ima dosta dodatnih tipki, dvije uz glavnu, i dvije bočne su ipak prave (back i forward). I kotačić je tipka.

 

Kotačić je iznenađujuće precizan i ne preskače. Malo prečvrst. Ima vrlo naglašena izbočenja, što je jako dobro za okretanje, ali bi moglo i smetati nakon dugog korištenja. Moram još isprobati.

 

Senzor se ne može mjeriti sa G700s, ali nije ni približno loš kako sam očekivao... zapravo ko normalni miš kakvi se koriste u uredima.

 

Jedna AA baterija, što bi mogao biti plus ako je miš štedljiv. Staviš Duracel i drži ti mjesecima :D

Ili ako će se pokazati loš, onda ću morati koristiti punjive.

 

Bežična veza je bez ikakvih problema što mi je čudno, jer su prije koju godinu jako skupi miševi s imenom imali problema kad su se bežično spajali.

 

 

 

Uz promjenu nožica i podešavanjem u nekom softveru bi mogao biti čisto pristojan miš, pogotovo za tih 20 kuna

Ne želim se igrati s opcijama, da si ne uništim postavke od G700s :D

 

Da vas pitam, kako i gdje pogledati koliki mu je pooling rate?

Koji bi bio najbolji softver za kustomiziranje tipki? Nije baš da mi u igri treba back i forward? Već je bilo prijedloga na temi, al možda uleti neki novi ;)

 

Prema slici, rekao bi da mu ne pašu nožice od G602, pa ima netko kakav link na podlogu koja se izrezuje prema želji?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Jel ima ko kakvog iskustva sa redragon misevima? Fora mi izgledaju pa me zanima jel su i funkcionalni tak
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
blackeagle29 kaže...
Jel ima ko kakvog iskustva sa redragon misevima? Fora mi izgledaju pa me zanima jel su i funkcionalni tak

 Već su se spominjali.

Potraži preko searcha. Mislim da ga je nekoliko ljudi s teme kupilo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozdrav,

 

Koji miš uzeti do 500-600kn(novi ili polovan)? Želim da bude žičan, ima RGB i bilo bi dobro da ima utege i dodatne nožice, ali nije potrebno. Koristim palm grip.

Sviđa mi se Corsair Sabre od 10000dpi, što vi mislite?

 

Mrzim kada ležim na plaži i pojede me dinosaur.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Flore kaže...

Pozdrav,

 

Koji miš uzeti do 500-600kn(novi ili polovan)? Želim da bude žičan, ima RGB i bilo bi dobro da ima utege i dodatne nožice, ali nije potrebno. Koristim palm grip.

Sviđa mi se Corsair Sabre od 10000dpi, što vi mislite?

 

Proteus Spectrum G502

11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Brat ga ima i ne sviđa mi se baš.. No hvala na preporuci.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Uzeo sam nedavno modecom gmx4 i prezadovoljan sam.. zbilja mis van klase za tu cijenu.. tako da hvala svima na doprinosu jer sam naravno prije kupnje citao ovu temu.. isto vrijedi i za cloud slusalice.. pa da ne pisem dva posta.. thx ebribodi

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
CyberDemonVZ kaže...

Da vas pitam, kako i gdje pogledati koliki mu je pooling rate?

Koji bi bio najbolji softver za kustomiziranje tipki? Nije baš da mi u igri treba back i forward? Već je bilo prijedloga na temi, al možda uleti neki novi ;)

 

Prema slici, rekao bi da mu ne pašu nožice od G602, pa ima netko kakav link na podlogu koja se izrezuje prema želji?

 Evo da, sam sebi odgovorim:

 

1. Pooling rate se gleda sa:

online: http://zowie.benq.com/en/support/mouse-rate-checker.html

Program: http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Mouse-Rate-Checker.shtml

Ovaj miš ima 125Hz

 

2. Najbolji softver za podešavanje svih tipki je HydraMouse

http://www.hydramouse.com/

 

Ili za Microsoft miševe, program od Microsofta:

https://www.microsoft.com/accessories/en-us/support/how-to/mouse/reassign-buttons

https://www.microsoft.com/accessories/en-us/downloads/mouse-keyboard-center

 

Ali, mišu se ne trebaju podešavati tipke, bar u igrama koje sam isprobao. U Windowsima su tipke Forward i Back, ali ih igre npr. BF1 i BF4 prepoznaju kao Button 4 i Button 5.

To su one bočne tipke.

 

Na žalost, gornje tipke ne mogu promijeniti, vjerojatno su hardverski složene da budu mjenjanje DPI-a.

 

3. Pronašao sam teflonsku podlogu za izrezivanje nožica za miševe, al košta ko i sam miš

https://www.aliexpress.com/item/1pc-DIY-mouse-feet-mouse-skate-super-large-self-tailored-free-cut-Teflon-feet-0-6mm/32745706100.html

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Volcano ubija

 lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Stjepanj kaže...

Volcano ubija lp

 nemoj molim te, sta cemo sad jos pocet benchat i miseve 

12 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

jbga doslo i do togalp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice