A1 kabelski internet

poruka: 550
|
čitano: 298.275
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
A1 kabelski internet

Meni je oko 1.9gbit preko speedtesta a upload nikad veci od 100mbps a ugovoru stoji od 0.7 do 1gbit.
Zanima me da li se mesh uredaj uz giganet vraca nakon isteka ugovora ako se npr prelazi na drugu mrezu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Da, jer ti si njega unajmio, nisi ga kupio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2023 14:47 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
ministar kaže...
Ezio kaže...
sudy_freak kaže...

Pusti meni A1 GigaNET (novi), nikako dobit 2+ gbit/s.

Muči se razbijaj glavu, na kraju gigabitni switch bottlenecka.

Kad sam ga zaobišao, rezultat ovakav

 To na coaxu? Jel ti pise u ugovoru koji je upload?

taj koji mu je na speedtest-u - 100Mbps (samo optika ima upload 1Gbps)

Tako je, točno kako je rekao kolega ministar.

Ugovor je 100mbps

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
10 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Marko :D kaže...

Da, jer ti si njega iznajmio, nisi ga kupio.

 

hoćeš reći - unajmio, ne iznajmio (nije ga on njima "dao" u najam) :)

14 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
sudy_freak kaže...
ministar kaže...
Ezio kaže...
sudy_freak kaže...

Pusti meni A1 GigaNET (novi), nikako dobit 2+ gbit/s.

Muči se razbijaj glavu, na kraju gigabitni switch bottlenecka.

Kad sam ga zaobišao, rezultat ovakav

 To na coaxu? Jel ti pise u ugovoru koji je upload?

taj koji mu je na speedtest-u - 100Mbps (samo optika ima upload 1Gbps)

Tako je, točno kako je rekao kolega ministar.

Ugovor je 100mbps

 

Kaže matecro007 da je kod njega u ugovoru 700 do 1000. Ja svoj ugovor ne mogu pronaći (možda zabunom otišlo u smeće).

Imao sam problema sa fritz boxovima zadnja 2 tjedna, sad sam trenutno na četvrtom primjerku. Upload mi nekad padne i na 1-2 Mbps, a sa starim technicolorom to se nikad nije događalo. Na prethodna tri fritza upload mi je išao na max 50 Mbps, a down oko 300-400. Tek na ovom četvrtom ide do 1000/100. Bežično nekad čak i do 1200 (802.11ac kartica 5 GHz)

Nisam mislio da će upload na kabelu biti toliko ograničen. Mislim da mi to kad sam naručivao novi paket nisu ni spomenuli. Tehničar kad je bio na jednoj od izmjena routera testirao je sa nekim svojim uređajem direktno na kabelu (ne preko fritza) i dobio 2000/250, a preko fritza je i na svojem laptopu dobivao samo 300-400/50.

Sad čekam da mi dođe usb kartica koja radi na 2000 pa da testiram. Ali muči me to što i dalje nekad padne brzina na 300-400 na ethernetu,a par sekundi kasnije na wifiu dobijem 900.

 

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
60nine kaže...
Marko :D kaže...

Da, jer ti si njega iznajmio, nisi ga kupio.

 

hoćeš reći - unajmio, ne iznajmio (nije ga on njima "dao" u najam) :)

Da, to. 😄

3 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
Ezio kaže...
sudy_freak kaže...
ministar kaže...
Ezio kaže...
sudy_freak kaže...

Pusti meni A1 GigaNET (novi), nikako dobit 2+ gbit/s.

Muči se razbijaj glavu, na kraju gigabitni switch bottlenecka.

Kad sam ga zaobišao, rezultat ovakav

 To na coaxu? Jel ti pise u ugovoru koji je upload?

taj koji mu je na speedtest-u - 100Mbps (samo optika ima upload 1Gbps)

Tako je, točno kako je rekao kolega ministar.

Ugovor je 100mbps

 

Kaže matecro007 da je kod njega u ugovoru 700 do 1000. Ja svoj ugovor ne mogu pronaći (možda zabunom otišlo u smeće).

Imao sam problema sa fritz boxovima zadnja 2 tjedna, sad sam trenutno na četvrtom primjerku. Upload mi nekad padne i na 1-2 Mbps, a sa starim technicolorom to se nikad nije događalo. Na prethodna tri fritza upload mi je išao na max 50 Mbps, a down oko 300-400. Tek na ovom četvrtom ide do 1000/100. Bežično nekad čak i do 1200 (802.11ac kartica 5 GHz)

Nisam mislio da će upload na kabelu biti toliko ograničen. Mislim da mi to kad sam naručivao novi paket nisu ni spomenuli. Tehničar kad je bio na jednoj od izmjena routera testirao je sa nekim svojim uređajem direktno na kabelu (ne preko fritza) i dobio 2000/250, a preko fritza je i na svojem laptopu dobivao samo 300-400/50.

Sad čekam da mi dođe usb kartica koja radi na 2000 pa da testiram. Ali muči me to što i dalje nekad padne brzina na 300-400 na ethernetu,a par sekundi kasnije na wifiu dobijem 900.

 

 Potrebna ti je sanacija kabla, za brzine do 2gbps kablovi tfebaju biti pic pic bez ikakvih smetnji.

 

Zovi ih opet i trazi da dodju izmjeriti te po potrebni zamjeniti koax.

14 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
BioZZG kaže...

 Potrebna ti je sanacija kabla, za brzine do 2gbps kablovi tfebaju biti pic pic bez ikakvih smetnji.

 

Zovi ih opet i trazi da dodju izmjeriti te po potrebni zamjeniti koax.

 Zamijenjen je u kolovozu coax. Jer nakon prelaska na 1 Gbit počela je u nekom trenutku pucati veza. Onda su zamijenili kabl i od tad je sve bilo pic pic dok nije došao Fritz. Misliš da bi trebalo to ponoviti? Svakako ću ih zvati ako se nastavi opadanje brzine.

PSN - darklydexter
8 godina
offline
A1 kabelski internet

Vi koji ste uzeli novi paket sa 2gbit brzinama, jel se opet mjenja router, trenutno imam Technicolor na 1gbit brzini i radi ok, prije njega Fritz6600 kojeg su mi uzeli jer je imao problema s UL? Meni su zvali da mi ponude jer kao izlazi mi ugovor za 3 mjseca, lol ....

Taraba WoW
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2023 12:34 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Taraba kaže...

Vi koji ste uzeli novi paket sa 2gbit brzinama, jel se opet mjenja router, trenutno imam Technicolor na 1gbit brzini i radi ok, prije njega Fritz6600 kojeg su mi uzeli jer je imao problema s UL? Meni su zvali da mi ponude jer kao izlazi mi ugovor za 3 mjseca, lol ....

 Meni je ostao Fritz 6600. Dodali su još Fritz Repeater 3000 AX

8 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
C64 kaže...
Taraba kaže...

Vi koji ste uzeli novi paket sa 2gbit brzinama, jel se opet mjenja router, trenutno imam Technicolor na 1gbit brzini i radi ok, prije njega Fritz6600 kojeg su mi uzeli jer je imao problema s UL? Meni su zvali da mi ponude jer kao izlazi mi ugovor za 3 mjseca, lol ....

 Meni je ostao Fritz 6600. Dodali su još Fritz Repeater 3000 AX

 Kaj onda, koji je glavi od ta 2? 6600 ili 3000? Pretpostavljam ovaj od 3000?

Taraba WoW
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2023 13:07 (Taraba).
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Taraba kaže...
C64 kaže...
Taraba kaže...

Vi koji ste uzeli novi paket sa 2gbit brzinama, jel se opet mjenja router, trenutno imam Technicolor na 1gbit brzini i radi ok, prije njega Fritz6600 kojeg su mi uzeli jer je imao problema s UL? Meni su zvali da mi ponude jer kao izlazi mi ugovor za 3 mjseca, lol ....

 Meni je ostao Fritz 6600. Dodali su još Fritz Repeater 3000 AX

 Kaj onda, koji je glavi od ta 2? 6600 ili 3000? Pretpostavljam ovaj od 3000?

Kako zaključuješ da je 3000 "glavni" kad ti je lijepo napisao da su dodali i drugi keyword Repeater.

Ostaje 6600 koji je coax modem. AX3000 je mesh uređaj koji proširuje postojeći WiFi signal (spojen kablom/bežično).


Samo da potvrdim da je i meni ostala takva kombinacija.

I sve radi ok 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
8 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
sudy_freak kaže...

Kako zaključuješ da je 3000 "glavni" kad ti je lijepo napisao da su dodali i drugi keyword Repeater.

Ostaje 6600 koji je coax modem. AX3000 je mesh uređaj koji proširuje postojeći WiFi signal (spojen kablom/bežično).


Samo da potvrdim da je i meni ostala takva kombinacija.

I sve radi ok 

 Ne zaključujem pitam i pretpostavljam, al ok. Jel se mora uzimat taj Fritz Repeater 3000AX ili ne?

 

Taraba WoW
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2023 13:26 (Taraba).
5 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Ja uzeo 2 gbs i imam fritza i čekam da mi dodje mesh uređaj , kako ste zadovoljni brzinom s mesh uređaja ako je spojen bežično a kako ako je spojen kablom s routerom.Koja je bolja opcija.?Meni osono bi bila bolja opcija spajanja bežično jer mi je router u kuhinjskoj ostavi tako da bi taj mesh dodao u hodnik ili dnevni boravak.....

13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Taraba kaže...
sudy_freak kaže...

Kako zaključuješ da je 3000 "glavni" kad ti je lijepo napisao da su dodali i drugi keyword Repeater.

Ostaje 6600 koji je coax modem. AX3000 je mesh uređaj koji proširuje postojeći WiFi signal (spojen kablom/bežično).


Samo da potvrdim da je i meni ostala takva kombinacija.

I sve radi ok 

 Ne zaključujem pitam i pretpostavljam, al ok. Jel se mora uzimat taj Fritz Repeater 3000AX ili ne?

 

U pravu si. Ja sam ga dobio za dž.

Ako ti ne treba, vjerujem da ga dobro možeš prodati, "osim" ako ga ne moraš zadržati dok ti je ugovor na 2 godine.

Blackcastle kaže...

Ja uzeo 2 gbs i imam fritza i čekam da mi dodje mesh uređaj , kako ste zadovoljni brzinom s mesh uređaja ako je spojen bežično a kako ako je spojen kablom s routerom.Koja je bolja opcija.?Meni osono bi bila bolja opcija spajanja bežično jer mi je router u kuhinjskoj ostavi tako da bi taj mesh dodao u hodnik ili dnevni boravak.....

Meni nisu htjeli pustiti 2Gbps dok nije došao tehničar s meshom i pustio sve.

Ja sam zadovoljan. Stan 80 m^2 skoro kvadratnog tlocrta, do sad mi je pokrivao prilično ok 25+ uređaja u stanu sam 6600 modem.

Sad s meshom (spojen na 1Gbps port) mi proširuje signal taman u djelovima gdje mi je falilo. Udaljeni dijelovi kuhinje i na balkonu.

Mesh mi je skriven u drvenoj konzoli ispod TV-a, a modem je u metalnom ormaru u zidu (iza metalnih vrata koja ograničavaju signal, znam, ali mi je neat rješenje i sviđa mi se).

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
5 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

A router i mesh su ti povezani lan-om ili bežično?

15 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Blackcastle kaže...

A router i mesh su ti povezani lan-om ili bežično?

 -mesh je fičer, kojeg ima router + ostatak opreme koji to podržava za lakše konfiguriranje-automatiku.. sve radi router.

-mreža je mreža, neovisno o žici-bežično tj žica može biti ograničena brzinom 100-1000 dok wlan može i brže ali i lošije-smetnje-prepreke.. no teoretski sve to radi na oba načina jednako, tj ovisi samo što AP ima od mogućnosti, npr mimo-antene ili ima li žični port i koja brzina (jeftiniji-stariji su fast-100, brži-gbe su često skuplji 30-50-70€ čak skuplji od routera koji ima sve fičere ..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
sudy_freak kaže...
Taraba kaže...
sudy_freak kaže...

Kako zaključuješ da je 3000 "glavni" kad ti je lijepo napisao da su dodali i drugi keyword Repeater.

Ostaje 6600 koji je coax modem. AX3000 je mesh uređaj koji proširuje postojeći WiFi signal (spojen kablom/bežično).


Samo da potvrdim da je i meni ostala takva kombinacija.

I sve radi ok 

 Ne zaključujem pitam i pretpostavljam, al ok. Jel se mora uzimat taj Fritz Repeater 3000AX ili ne?

 

U pravu si. Ja sam ga dobio za dž.

Ako ti ne treba, vjerujem da ga dobro možeš prodati, "osim" ako ga ne moraš zadržati dok ti je ugovor na 2 godine.

Blackcastle kaže...

Ja uzeo 2 gbs i imam fritza i čekam da mi dodje mesh uređaj , kako ste zadovoljni brzinom s mesh uređaja ako je spojen bežično a kako ako je spojen kablom s routerom.Koja je bolja opcija.?Meni osono bi bila bolja opcija spajanja bežično jer mi je router u kuhinjskoj ostavi tako da bi taj mesh dodao u hodnik ili dnevni boravak.....

Meni nisu htjeli pustiti 2Gbps dok nije došao tehničar s meshom i pustio sve.

Ja sam zadovoljan. Stan 80 m^2 skoro kvadratnog tlocrta, do sad mi je pokrivao prilično ok 25+ uređaja u stanu sam 6600 modem.

Sad s meshom (spojen na 1Gbps port) mi proširuje signal taman u djelovima gdje mi je falilo. Udaljeni dijelovi kuhinje i na balkonu.

Mesh mi je skriven u drvenoj konzoli ispod TV-a, a modem je u metalnom ormaru u zidu (iza metalnih vrata koja ograničavaju signal, znam, ali mi je neat rješenje i sviđa mi se).

Blackcastle kaže...

A router i mesh su ti povezani lan-om ili bežično?

Kao što rekoh, žično

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
14 godina
neaktivan
offline
A1 kabelski internet

Jedan specifican problem, no mozda netko zna sto napraviti...

Imam CGA4236 na koji spajam zicom dva kompjutora i gomilu uredjaja putem wifi (dvije mreze, jedna na 2.4, jedna na 5 GHz). Govorim o 2 razna Xiaomi, 2 razna Samsunga, 2 razna smart tv (Samsung), printer,  ... sve radi super - brzine, latencija, sve prema ocekivanjima... osim na trecem smart TV.

Radi se o starijem Samsung TV no podrzava 2.4 GHz, 5 GHz, N, AC. Uspjesno se spoji na router, ali brzine su katastrofa - otprilike 250 kbps UL i 50 kbps DL.

Poprilicno sam siguran da je do CGA4236, buduci da dok sam imao Ubee je sve radilo OK. Kada spojim taj TV preko A1 hotspota (na 4G/5G) brzine su prema ocekivanjima.

 

Isprobao sam sve kombinacije na CGA4236 no nista nije pomoglo. Buduci da je i siromasan opcijama nema puno kombinacija niti za isprobati. Pogotovo jer zbog opisa problema sumnjam na QoS ili WMM handling. Ne znam koliko mi A1 SZK moze pomoci...

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

-operater ti vjerojatno neće pomoći (nije konkretno njihov posao.. može kao dobra volja no time ekšli gube profesionalni odnos.) .. pogotovo što ti ostalo radi, tj nemaš razloga zaključiti da je problem-uzrok u modemu.. no ti to zaključiš.. a ako je problem negdje drugdje, tad tražeči na pogešnom mjestu nikako nećeš to riješiti.. tj zbog tog što osali uređaji rade ok, tad je logično uzrok na tom tv-u, nešto, signal-smetnje, slobodni kanal, ili naprosto starost-ažuriranje-verzija.. tj po svemu je vjerojatniji uzrok u tv-u nego u modemu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
A1 kabelski internet

pozzz ekipa,

 

Možda netko zna od kud krenuti i nadam se da nećete reći da je kabel problem jer mislim da na kartici ne bi postavio brzinu na 2500mbps?! (kabel je U/UTP Cat.6 (UC400 Cat.6 U/UTP HD) . Taj kabel mora gurati više od 1gbps

 

Naime uzeo sam A1 2gbps i Axagon PCEE-G25 .

 

Komp prepozna karticu, veli da je link speed 2500mbps ali ja na fast.com mjerim 1000mbps.

 

Na routeri veli da je na LAN1 propušeno 2gbps....siguran sam da komp završava na LAN1 portu...

 

Ima netko neki hint ?

 

Hvala puno

 

 

EDIT: Na savjet kolege spojio poprjeko s drugim S/FTP Cat 6 i dalje 1gbps.....

 

EDIT EDITA : Updatao Bios mrdao po driverima ništa. Resetirao router i voila evo ga 2gbps.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2023 9:40 (BoomerCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
A1 kabelski internet

Evo i mene na novoj brzini, dal mi treba, pa baš i ne, ovo je više za kurc... ja bih rekao klik na speed

 

lp

Taraba WoW
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Taraba kaže...

Evo i mene na novoj brzini, dal mi treba, pa baš i ne, ovo je više za kurc... ja bih rekao klik na speed

 

lp

Otprilike to. Objašnjeno u ljusci orasa 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Taraba kaže...

Evo i mene na novoj brzini, dal mi treba, pa baš i ne, ovo je više za kurc... ja bih rekao klik na speed

 

lp

 I te sve brzine su uglavnom lažne, na speedtest jedino ćeš ih dobiti a realno što got drugo ideš skidat bit će desetak puta čak manje..

Evo probaj skidat zadnji driver sa nvidia i reci kojom se brzinom skida

https://us.download.nvidia.com/Windows/546.17/546.17-desktop-win10-win11-64bit-international-dch-whql.exe

 

Meni na A1 tu gdje imam 1gigabit skida 50mbit brzinom, dok kod drugih operatera skida po 300+mbit...

15 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
ivicask kaže...
Taraba kaže...

Evo i mene na novoj brzini, dal mi treba, pa baš i ne, ovo je više za kurc... ja bih rekao klik na speed

 

lp

 I te sve brzine su uglavnom lažne, na speedtest jedino ćeš ih dobiti a realno što got drugo ideš skidat bit će desetak puta čak manje..

Evo probaj skidat zadnji driver sa nvidia i reci kojom se brzinom skida

https://us.download.nvidia.com/Windows/546.17/546.17-desktop-win10-win11-64bit-international-dch-whql.exe

 

Meni na A1 tu gdje imam 1gigabit skida 50mbit brzinom, dok kod drugih operatera skida po 300+mbit...

 -nisu lažne, to su stvarne brzine, dok o siteu-resursima-linijama prema nekom serveru ovisi koliko će on dati downloada, pri čemu juzer može i brže, no to su stvarne brzine, moguće i ostvarene na odgovarajućem serveru-liniji npr za test se može downloadati nešto s recimo microsoftovog sitea i sl. koji imaju dovoljno resursa-linija da to nije usko grlo kao i free seederi za torrente (u slučaju legalnih-legitimnih kao linux distre i sl.)...

-nvidia nije relevantan izvor za kriterij-usporedbu kao ni ostali support-izvori recimo asus-gb-asr za mbo i sl. jer naprosto im to nije prioritet-interes odnosno mogu biti ovisni o trenutnom opterećenju, dobu dana i broju korisnika, sjedištu-udaljenosti čvorova pa i prekidima u radu kao ratovi i kataklizme.. kao prometna gužva-čep i po tome se ne procjenjuje koliko neki auto može brzo voziti...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

To je stvar peeringa, koliko "jaku" vezu operater ima prema drugim operaterima i CDNovima - ovaj driver od nvidie se sigurno ne skida sa njihovog sajta, nego sa nekog CDNa tu u Europi. To samo znači da A1 nema baš neku brzinu zakupljenu prema toj mreži na kojoj je CDN i zato su brzine na A1 lošije od recimo HTa. Opet, sa druge strane, link od A1 može biti bolji prema nekom drugom Tier 1 operateru pa onda dobije bolje brzine nego HT. Uglavnom, koliko sam ja primjetio, HT ima najbolji peering a Telemach najgori.

 

Operater može garantirati brzinu samo unutar svoje mreže, ali ne i prema van jer nekad jednostavno nije do njih - puno je tu faktora, od spomenutog peeringa, opterećenja mreže i na kraju same brzine servera da bi oni mogli garantirati 1Gbit ili koju već brzinu prema apsolutno svima. Koga zanima, neka krene od ovog linka dalje, tu su brzine i sve info....

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2023 12:04 (Nuclear_Phoenix).
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Nuclear_Phoenix kaže...

To je stvar peeringa, koliko "jaku" vezu operater ima prema drugim operaterima i CDNovima - ovaj driver od nvidie se sigurno ne skida sa njihovog sajta, nego sa nekog CDNa tu u Europi. To samo znači da A1 nema baš neku brzinu zakupljenu prema toj mreži na kojoj je CDN i zato su brzine na A1 lošije od recimo HTa. Opet, sa druge strane, link od A1 može biti bolji prema nekom drugom Tier 1 operateru pa onda dobije bolje brzine nego HT. Uglavnom, koliko sam ja primjetio, HT ima najbolji peering a Telemach najgori.

 

Operater može garantirati brzinu samo unutar svoje mreže, ali ne i prema van jer nekad jednostavno nije do njih - puno je tu faktora, od spomenutog peeringa, opterećenja mreže i na kraju same brzine servera da bi oni mogli garantirati 1Gbit ili koju već brzinu prema apsolutno svima. Koga zanima, neka krene od ovog linka dalje, tu su brzine i sve info....

 Pa to je i poanta što pišem, A1 NEMA dobre route, linije, hopove zovite ih kako hoćete, 2gb je čisti marketing, ja dobivam veće brzine na HT 500mbit nego na a1 gigabit ili 2 gigabita na većini servisa sa kojih skidam nešto..(Nvidia, AMD, Google/Microsoft cloud storage...itd)

 

Ovo gore je konkretni primjer za nvidiju

Probao sam par providera(Telemach, Iskon, HT, Carnet, MAGIC NET), kod svih skida barem duplo brže(kod nekih i nekoliko puta više) nego na A1..

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2023 12:30 (ivicask).
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
ihush kaže...
ivicask kaže...
Taraba kaže...

Evo i mene na novoj brzini, dal mi treba, pa baš i ne, ovo je više za kurc... ja bih rekao klik na speed

 

lp

 I te sve brzine su uglavnom lažne, na speedtest jedino ćeš ih dobiti a realno što got drugo ideš skidat bit će desetak puta čak manje..

Evo probaj skidat zadnji driver sa nvidia i reci kojom se brzinom skida

https://us.download.nvidia.com/Windows/546.17/546.17-desktop-win10-win11-64bit-international-dch-whql.exe

 

Meni na A1 tu gdje imam 1gigabit skida 50mbit brzinom, dok kod drugih operatera skida po 300+mbit...

 -nisu lažne, to su stvarne brzine, dok o siteu-resursima-linijama prema nekom serveru ovisi koliko će on dati downloada, pri čemu juzer može i brže, no to su stvarne brzine, moguće i ostvarene na odgovarajućem serveru-liniji npr za test se može downloadati nešto s recimo microsoftovog sitea i sl. koji imaju dovoljno resursa-linija da to nije usko grlo kao i free seederi za torrente (u slučaju legalnih-legitimnih kao linux distre i sl.)...

-nvidia nije relevantan izvor za kriterij-usporedbu kao ni ostali support-izvori recimo asus-gb-asr za mbo i sl. jer naprosto im to nije prioritet-interes odnosno mogu biti ovisni o trenutnom opterećenju, dobu dana i broju korisnika, sjedištu-udaljenosti čvorova pa i prekidima u radu kao ratovi i kataklizme.. kao prometna gužva-čep i po tome se ne procjenjuje koliko neki auto može brzo voziti...

  Naravno da su "lažne", zato jel mjeriš brzinu do nekog servera koji možda par sto metara samo od tebe ako si u Zagrebu recimo i mjeriš brzinu unutar A1 infrastrukture, praktički kao da si na lokalnoj mreži a realno kad želiš potegnuti nešto drugo van Hrvatske to ovisi kakve linkove OPERATER ima prema ostatku svijeta i kakvo kvalitetno routanje imaju složeno, i zbog toga velim da je ovih 2gb "lažno" i marketing, bolje da rade na kvaliteti mreže jel tu su lošiji od drugih operatera.

15 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

-ne, nije lažno.. no vjerojatno nećeš promjeniti mišljenje pa ne vidim smisao dalje te uvjeravati. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
ivicask kaže...
Taraba kaže...

Evo i mene na novoj brzini, dal mi treba, pa baš i ne, ovo je više za kurc... ja bih rekao klik na speed

 

lp

 I te sve brzine su uglavnom lažne, na speedtest jedino ćeš ih dobiti a realno što got drugo ideš skidat bit će desetak puta čak manje..

Evo probaj skidat zadnji driver sa nvidia i reci kojom se brzinom skida

https://us.download.nvidia.com/Windows/546.17/546.17-desktop-win10-win11-64bit-international-dch-whql.exe

 

Meni na A1 tu gdje imam 1gigabit skida 50mbit brzinom, dok kod drugih operatera skida po 300+mbit...

 Ovo je toliko krivo!

50 Mbps ili 50 MBps?

 

Od svega probanog EAplay mi skida najbrže, negdje mislim da sam skrinšotao 160MBps.

Steam i sad i prije (dok sam imao 1Gbps) je skidao do 125MBps

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice