Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.287.072
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Optima telekom internet

Dečki molim vas savjet, nemam mnogo CRC errora prikazanih u ruteru, download do 9, najčešće 4-5, a upload 1-3, ali ja osjećam da kao da ih imam par stotina. 

http://i.imgur.com/aPUDqI8.png

Igram samo World of Tanks, i Armored Warfare, Armored Warfare još nekako mogu igrati uz dobar ping dok u WOT-u ping mi ide od 40 ms do 250 ms. Ona lampica stalno treperi creveno i nije uopće igrivo. Također na Twitchu imam malo malo učitavanja, nije gledljivo uopće, youtube, razni downloadi rade uredno na full brzini. Jel možda problem u otvorenim portovima, jel imaju kakve postavke za otvaranje portova u ruteru Tplink w8961nd. Ako vidite na slici POWER za upload na ruteru je mal, jel to treba tako biti? 

Jel može Optima nešto podesiti da ih nazovem?

Ne bih baš volio bacati novac na mobilni internet kako bih rješio taj problem.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.3.2016 13:22 (milanji).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Wuk19 kaže...

Kolege,

Zanima me kakva su vaša iskustva sa "TO2 l 20 Mbps" paketom od Optime?

Kakva je kvaliteta usluge Interneta s obzirom da se radi o njihovoj vlastitoj infrastrukturi, jesu li u stanju isporučiti konstantnu brzinu i stabilnu vezu (ADSL veza)?

Hvala

Moras nazvati sluzbu za korisnike da vidis tocno za svoju liniju.

Uzeo sam 20MB, na kraju mi isporucili 16MB. Premda mi je zenska rekla kad su mi nudili da bi islo do 30MB

 

Relativno je stabilno. Ali to je mozda i do starog modema (Sagem 1704).

Zadovoljan s obzirom na cijenu.

Frend je nedavno presao na Optimu s Tcoma. Njemu su odmah u startu rekli da ne moze do 20MB, pa su mu preporucili da uzme 10MB.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
ima li netko upute za konfiguraciju zte zxv10 w300? nesto mi se zbleso ruter pa sam ga morao resetirati sa tipkom. hvala. :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
itko? ne da mi se natezati sa szk a niti nema nista na njihovim stranicama...
uneo sam podatke za spajanje na internet ali nema nista...
dsl lampica samo blica, a od interneta je ugasena....
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Nezz točne podatke za ulaz na ruter, username je "admin", pass ne znam, ali ako ti DSL treperi, to znači da ti se DSL pokušava sinkronizirati, tj. linija se pokušava uspostaviti, kad je linija ok, onda ti stalno svijetli. Bez stabilnog DSL-a ti neće ni internet raditi. Probaj malo bolje spojiti DSL kabel (od tel. utičnice do rutera) ili testiraj s drugim kabelom. Ako to ne upali, svejedno ćeš ih morati zvati.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
kule kaže...
ima li netko upute za konfiguraciju zte zxv10 w300? nesto mi se zbleso ruter pa sam ga morao resetirati sa tipkom. hvala. :)

 evo ti sve upute za njega,čim si ga resetiro sve si izbriso iz rutera,odi sve korak po korak i upiši ponovo u sva polja

 

 https://www.bhtelecom.ba/fileadmin/user_upload/bhtelecom/ZTE_ZX_V10_W300_za_uslugu_ADSL_verzija2.pdf

 

dajac
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.3.2016 18:15 (dajac59).
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
hvala, ali ni to nije pomoglo... promjenio sam i kabel kako je gore kolega naveo, ali ista stvar....
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

pa što se onda patiš,nazovi 08000088 i budeš riješio problem brzo

dajac
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Ja vise ne znam sto da kazem za ovu optimu... Da cekam vise od 2 tjedna da puste prokletu brzinu, a kod T-Coma su pustili za pola sata... Kada god nazovem govore da ce znati vise za dan-dva da onda nazovem, i kada nazovem opet nista... Koliki je njihov zakonski rok da puste brzinu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

Ja sam čekao evo ravno mjesec dana, i to uz pozive svaki drugi dan..

No me interesa nada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Zakonski rok je mislim 45 dana, ako nisi ULL korisnik, znaci da si na annexu A, nego bitstream, preko iznajmljenog porta od HT, e tu ces se ili nacekat ili uopce neces dobit vecu brzinu jer ako treba ic na VDSL ht taj port nebude dao.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Optima telekom internet

udaljen sam od centrale oko 1800m i nemogu imati vdsl sad su mi u kvartu ovi iz ht postavili onaj ormaric za skracivanje petlje pa me interesira hoce me spojiti na to ako sam na optimi (annex a)

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2016 12:26 (ppetesic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ako ce ic skracivanje, spojit ce te, ali ides na bitstream, znaci preko unajmljenog ht porta.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
8 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet
znači ht infrastruktura,2km od centrale,ovo sada je lošija parica,prije 6 godina davala mi je stara 4,5Mbita,da se vratim na kolonizatore ili da odaberem neki paket na optimi?
Što mi je dostupno?
Bolno je i gledati :(
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Optima telekom internet

Friško spojeno 30/5 preko optimine centrale, innbox v51 modem 1083m udaljenost.

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

8 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

pozdrav, u ponediljak zatrazio promjenu paketa, u utorak se javila sekretarica da mi je zahtjev odobren i u procesu.

Kazu da moram čekat 14 dana(zakonski rok), kada bi mogao osjetiti promjenu, mogu li ikako ubrzati?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ovo na slici je v45 ne v51 innbox.
Ali i jedan i drugi su odlicno modemi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Ovo na slici je v45 ne v51 innbox.
Ali i jedan i drugi su odlicno modemi.

 Istina v45 je, moja greška.

8 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet
sad ih zva,kazu da je zakonski rok da odustanem 14 dana,a njima zakonski rok da mi ukljuce 15 dana?
Dobro sad kad me već prcaju u mozak, mogu li ista napraviti da mi ubrzaju,kazu da je normalno da se čeka po 15 dana al izgleda da me vuču za nos,
već planiram preći kod t-coma i ove odšarafit.Zahtjev sam podnio u ponediljak,znači ima tjedan dana...
Ide mi sve više na nerve jer svaka stranica se učitava ka da sam još na vezi iz 2001.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ako nisi na ullu a trazis vdsl, prvo zahtjev ide u ht, ht da neki datum kad bi oni to izvrsili i to se ceka, ako si ull kreira se radni nalog na tehnicare da se prebaci (fizicki) u centrali na vdsl port, a prije toga ti se ili dostavlja modem ili ga tehnicar donosi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
10 godina
offline
Optima telekom internet

Koji prokleti strvinari. Zele da im vratim modem nakon koje godine dana od prekida ugovora. Niste znali to isti mjesec traziti prokletnici.

 

Ako neplatim racun dodje opomena vec jucer. Nabijte si taj modem s dvije antene u kapitalisticku guzicu lesinari.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet
danas doša ugovor, od brzine jos ni glasa ni stasa, kad ćapin ove iz tekoma gotofi su
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

jbg kad je modem u najmu i  moraš ga vratiti,nemožeš si ga sam tak ostaviti,ja sam davnih godina uzeo kad je bio bez bnajma i niko me niti pod razno nemože tražiti da ga vratim ali sad je to druga priča

dajac
10 godina
offline
Optima telekom internet

DA to mi je nesto poznato sto nije trebalo biti da ti ostane nakon isteka ugovora. Koje godine si sklopio ugovor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Nakon 10. Mj 2009. Svi modemi su vlasnistvo HT-a. Prije toga su bili nakon 2 godine korisnikovi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Ja sam dobio tj.kupio (jednokratno) ruter za 235 kn kada sam prešao na Optimu, da li mi onda ostaje ili isto vračam ruter,nakon raskida ugovora.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
kran kaže...
Ja sam dobio tj.kupio (jednokratno) ruter za 235 kn kada sam prešao na Optimu, da li mi onda ostaje ili isto vračam ruter,nakon raskida ugovora.

 samo može biti tvoj,njihov nikako jer da je u najmu bilo bi ti u stavci računa naplačen najam

dajac
14 godina
offline
Optima telekom internet

Ima li tko problema na internetom na području Splita? Imam optitv, sa tim da tv uredno radi signala za internet ima ali nema neta. Sinoć mi odjednom oko 9 nesta.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Dakle,  09.03.sam prešao iz HT na Optimu i naravno taj dan kako je dogovoreno spojio Optimin router koji sam dobio nekoliko dana prije. Od tada tj. više od mjesec dana nemam niti telefon niti internet. Zvao sam 20-ak puta njihovu szk i prijavljivao kvar ali nisam dobio konkretan odgovor samo govore da šalju požurnice da se taj kvar ukloni i da nešto šteka s HT-om. Zvao sam i HT i oni kažu da je problem u Optimi. U međuvremenu sam od HT-a dobio račun za cijeli mjesec na kojeg sam se žalio i onda su mi smanjili tako da trebam platiti samo za prvih 9 dana u mjesecu, a također sam dobio od Optime 15 kuna račun kojeg su mi nakon žalbe stornirali s obzirom da se nisam nijedanput priključio na internet. Niko mi nezna ništa reći pa molim za savjet šta da napravim. 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice