Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.611.508
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
volegradele kaže...

 Komada 2 imao,krasna kartica,bas je bila mjera a i jos je!!

Ali drži cijenu malo previše, ma koliko dobra bila.

12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Ide to doli sad,ja svoju prodao za 1450 kn prije vise od godinu nakon pola godine isao kupit ponovno istu,ispod 1600 nigdi ni za ljeka!
1060 3GB puno isplativija kupovina!
AUDIOFIL
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Quid gdje si kupio sisu prime i koliko para?

razorblade
12 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
mariolla79 kaže...

Quid gdje si kupio sisu prime i koliko para?

 

Uzi Shop. 1234kn + postarina.

 

 

11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Prime je tak skup? Mozda jeftinija solucija u moj komp...lol...puno srece i da radi svih 12 godina gare...

razorblade
11 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
mariolla79 kaže...

Prime je tak skup? 

 sad su čak i jeftiniji, mene je prime gold izašlo preko 1.300 kuna prije osam mjeseci

ali sad imaš i focusa koji je također vrhunsko napajanje, a ide skoro u pola cijene od prime

12 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
mariolla79 kaže...

Prime je tak skup? Mozda jeftinija solucija u moj komp...lol...puno srece i da radi svih 12 godina gare...

 Jbg nisam zelio stediti na napajanju. Imao sam Corsaira RM650X od 900kn, gle kako izgleda iznutra. Da ne pricam da bi prilikom prebacivanja sklopke sa 0 na 1 bacao iskre kao prskalica za Bozic.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2018 22:15 (QuidZz).
10 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Sorry ako spamam ali pošto planiram kupiti isto napajanje (tj. jedna od opcija) htio bi da pitam da li je bolje za iste novce kupiti taj isti Prime 650W ili Corsair HX850 koji je 80+ platinum?

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
QuidZz kaže...

Čudno je to tvoje jer taj Corsair se pokazao odličan, osobno ga imam doma i nema ničega niti sličnoga ovome

što si ti opisao sada, niti sam igdje vidio da se netko žali na tako nešto jer to je jedno od best buy napajanja.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...
QuidZz kaže...

Čudno je to tvoje jer taj Corsair se pokazao odličan, osobno ga imam doma i nema ničega niti sličnoga ovome

što si ti opisao sada, niti sam igdje vidio da se netko žali na tako nešto jer to je jedno od best buy napajanja.

 
Slazem se. Mene je ocito dopao "los" primjerak.

16 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
izvone kaže...

 Dell S2716DG 2K (WQHD),144Hz,G-sync. Jako zadovoljan,odlična slika,2k izgleda jako lijepo.

1440p iliti ~2.5k

LOL: Crobrother
16 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
QuidZz kaže...
mariolla79 kaže...

 

Valentin17 kaže...
QuidZz kaže...

Čudno je to tvoje jer taj Corsair se pokazao odličan, osobno ga imam doma i nema ničega niti sličnoga ovome

što si ti opisao sada, niti sam igdje vidio da se netko žali na tako nešto jer to je jedno od best buy napajanja.

 

Kod mene je isto RM650X i za sad je sve u redu. No vidio sam dosta po stranim forumima problema oko njega i ovdje na bug.hr je jednom korisniku doslovno eksplodirao. Problem je kod prvog paljenja, kad prvi put dolazi struja u njega, onda se kao čudno ponaša.... Dok je u standby-u sve je 5. 

Nikad ne vadim kabel iz zida, tako da će valjda bit sve ok 

BF3 [G] Pamark
12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Haker_x kaže...


Nije baš cable management friendly jer nazad nema prostora ni za sata kabal, a kamo li za napojni, ali je koliko-toliko uredu(nisu mi ni išla u korist samo 2 sata napojna kabla na napojnoj pa sam morao stavljati adaptere), još samo kupiti nastavak za 4+4 CPU konektor da ga mogu provući s desne strane pored ploče i iznad hladnjaka, kao i što kraći sata kablovi, ovi su katastrofa predugi, ne mogu im ništa pa će bit još malo bolje.

 Da zeznuto je kad sa straznje strane nema mjesta za kablove, ali dalo bi se to malo urediti. Na slici sam naznacio kako bi mogao probati provuci cpu power kabel plavom bojom, zuta je 24 pin, vidim da ima mjesta iza ovih hdd nosaca pa bi ga mozda mogao ovako sfrkati da se ne vidi. Sa zelenim crticama sam naznacio gdje bi mogao zavezati kablove jedan za drugi pomocu onih plasticnih vezica (ne znam im po naski ime), na vrhu mozes vezice provuci kroz rupice mesha, a ove ostale manje kablove (sata itd) kojih je more mozda da presavines na pola i medusobno ih isto povezes ovim vezicama.

14 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Tako sam i kontao da odradim cpu 4+4 pin ali moram prvo kupiti produžetak jer je i ovako jedva stigao do priključka jer je pokratak, a 24pinski za MB ne može bolje, neda se saviti bolje, jer se nekako ukalupio i bolje bi se moglo uraditi da je priključak rotiran za 180° i da je ona kvakica na lijevoj strani, ali nije, na desnoj je. Što se tiče SATA nisam ih smio previše presavijati, nisam bio siguran da li mogu puknuti unutra. Gledao sam po ebayu imaju po 15cm dužine, mislim da bi oni bili tamam, ali koštaju dosta skuplje, za cijenu jednog od 15cm se može kupiti otprilike 5 onih po 40-45cm. Malo mi to nelogično, al valjda ih se ne proizvodi puno pa su zbog toga dosta skuplji.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Da onda definitivno mora produzetak ici za cpu.

 

Mislim da ne bi smjeli puknuti, evo koliko je moj sata na starom kucistu bio izpresavijan i nije bilo problema.

12 godina
protjeran
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Ja sam bio 50% sretniji kada sam se davne 2014. rijesio tog kucista i presao na Cosmos 1000...

 

Em sto vuce prasinu kao ludo ako si u starijem prostoru, em nigdje filtera, em je za kablove katastrofa, em se mozes zarezat gdje god ga dotaknes + izrada je toliko dobra da kada sam malo jace stavio ruku na njega skoro se sav savio skupa sa stranicama...

 

Ugl. mali "upgrade" cak i sa nekih starijih kcista koja su bar robusnija, ali zastarjela u vidu modernosti...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
16 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Haker_x kaže...

Tako sam i kontao da odradim cpu 4+4 pin ali moram prvo kupiti produžetak jer je i ovako jedva stigao do priključka jer je pokratak, a 24pinski za MB ne može bolje, neda se saviti bolje, jer se nekako ukalupio i bolje bi se moglo uraditi da je priključak rotiran za 180° i da je ona kvakica na lijevoj strani, ali nije, na desnoj je. Što se tiče SATA nisam ih smio previše presavijati, nisam bio siguran da li mogu puknuti unutra. Gledao sam po ebayu imaju po 15cm dužine, mislim da bi oni bili tamam, ali koštaju dosta skuplje, za cijenu jednog od 15cm se može kupiti otprilike 5 onih po 40-45cm. Malo mi to nelogično, al valjda ih se ne proizvodi puno pa su zbog toga dosta skuplji.

Par savjeta:

 

1) Skidanje ploče: Provuci napojni za procesor ispod matične i izvuci ga gore pa onda stavi matičnu i bit će ti skriven ili (bez skidanja ploče) provuci ga uz stražnju stranicu ispod grafičke kartice do cpu

2) 24 pinski  + SATA i napojni od DVD-a stegni  vezicama za stražnji dio kaveza za hard diskove ili još bolje ako imaju vodilice ili rupice na kućištu pa za njih priveži

3) SATA i napojne od HDD sve položi prema dole i priveži ili vezicama ili gumicom da su uredni a višak smotaj i također prvieži

4) sav višak od napojne smotaj u svežanj i priveži vezicom ili još bolje jačom gumicom i proguraj dole ispod HDD-ova u kavez

 

 

Da ne moram crtati imaš ovdje par primjera o čemu sam ti pisao

 

https://www.techpowerup.com/forums/threads/cable-management-helpdesk.48836/page-18

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2018 2:05 (boxer).
14 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Tomo53nja kaže...

Ja sam bio 50% sretniji kada sam se davne 2014. rijesio tog kucista i presao na Cosmos 1000...

 

Em sto vuce prasinu kao ludo ako si u starijem prostoru, em nigdje filtera, em je za kablove katastrofa, em se mozes zarezat gdje god ga dotaknes + izrada je toliko dobra da kada sam malo jace stavio ruku na njega skoro se sav savio skupa sa stranicama...

 

Ugl. mali "upgrade" cak i sa nekih starijih kcista koja su bar robusnija, ali zastarjela u vidu modernosti...

 I ovo sam samo polovno uspio da kupim, bez stalnog zaposlenja nema šanse kupiti nešto bolje.
Za 13€ koliko sam ga platio polovnog nisam mogao ništa bolje ni kupiti, a za kablove jest katastrofa, što se tiče izrade primjetio sam samo na vrhu da se ovaj dio gdje su mrežice prelahko savija, al dobro. Sad sam ga s vana malo ganjao i nije nigdje oštar, a dok sam ugrađivao komponente nisam nigdje osjetio da je oštro unutra.
Što se tiče prašine mislim da ne može biti gori od MS Plutosa, gledaj ovo, a čistio ga kompresorom prije 2 mjeseca i nije kompresor uspio da stigne do ovog dijela jer je bila neka spužvica ispred a s druge strane je zavučen bio iza HDD-ova. Zato sam ga sada lijepo očistio četkicom.

 

boxer kaže...

Par savjeta:

 

1) Skidanje ploče: Provuci napojni za procesor ispod matične i izvuci ga gore pa onda stavi matičnu i bit će ti skriven ili (bez skidanja ploče) provuci ga uz stražnju stranicu ispod grafičke kartice do cpu

2) 24 pinski  + SATA i napojni od DVD-a stegni  vezicama za stražnji dio kaveza za hard diskove ili još bolje ako imaju vodilice ili rupice na kućištu pa za njih priveži

3) SATA i napojne od HDD sve položi prema dole i priveži ili vezicama ili gumicom da su uredni a višak smotaj i također prvieži

4) sav višak od napojne smotaj u svežanj i priveži vezicom ili još bolje jačom gumicom i proguraj dole ispod HDD-ova u kavez

 

 

Da ne moram crtati imaš ovdje par primjera o čemu sam ti pisao

 

https://www.techpowerup.com/forums/threads/cable-management-helpdesk.48836/page-18

 Ovaj napojni za procesor je dobra ideja, samo ako mogne stići ovako, nadam se da će moći, ako ne onda će mi biti bolja opcija s desne strane ploče i iznad cpu hladnjaka kada kupim produžetak.
24 pinski mi je kraći bar 10-15 cm nego u ovog na fotografiji, tako da neće moći da se namjesti kao u njeg.

Probat ću ove sate da privežem vezicom za mrežicu ispod namijenjenu za ventilator ili da ih probam ovako zavrnuti kao što je on uradio, manje bi prostora zauzelo.
Višak ne mogu toliko gurati naprijed kao što je ovaj na fotografiji jer imam 12cm ventilator naprijed, to mi je nekako baš bilo potrebno da hladi HDD-ove jer su tri pa bi se međusobno mogli dosta grijati.
Manja mu je ploča pa je mogao i ove od prednjeg panela ugurati kroz rupu, u mene je ATX i taj dio prekriva.
 

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2018 9:12 (Haker_x).
14 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Nekako je jedva stigao cpu 4+4 konektor ispod mrežne i grafičke kartice, a sata kablove sam malo "zavrnuo" pa je malo bolje ispalo.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Sad to vec lijepo izgleda, jos da nekako uspijes srediti taj cpu kabel da ide ispod maticne il onako okolo sa produzetkom i odlicno. 

14 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Nekako mi bolje ovako nego sa produžetkom, jer će onaj spoj kabla i produžetka biti nemoguće sakriti, baš će se vidjeti i puno će stršiti.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Onda vise nemas brige. 

16 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Haker_x kaže...

Nekako je jedva stigao cpu 4+4 konektor ispod mrežne i grafičke kartice, a sata kablove sam malo "zavrnuo" pa je malo bolje ispalo.

 Eto, ljepše i urednije izgleda. Ja sam imao donekle slično kućište (3 HDD, DVD i ostalo) pa je bez obzira na moj trud nekako izgledalo prenatrpano + grafička od kraja do kraja...

Vjerujem da ćeš za kratko vrijeme počet istraživati i tražiti još alternativnih načina kako da još bolje složiš/urediš stanje, neda to mira jedno vrijeme dok nebudeš 100% zadovoljan .

 

Inače sam te probleme riješio, prodao kućište i kupio sebi novo MS Black Widow i tu sam riješio i probleme sa prostorom i daljnjim nadogradnjama (veće GPU, AIO sa radijatorima i sl ako budem imao potrebe i sl.) a kablovi su većinom sakriveni.

https://www.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/vodic-odabir-kucista/146466.aspx?page=131&jumpto=5377739&sort=asc&view=flat

 

Da si prije priupitao mogli smo ti dati par savjeta, imaš vrlo pristupačna jeftina MS kućišta sa moderno dizajniranim unutrašnjostima i vjerujem da bi za potrošene pare na taj stari TT mogao uzeti MS Phantom ili MS Storm i sve bi to onda izgledalo daleko bolje, ali šta je tu je.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Wayto XD kaže...

Intel Core i5-8400

Gigabyte Z370P D3 ako budem za godinu il dvi proda ovaj proc i uzea polovni 8600k/8700k pa da mogu bar kloknut do 4,7ghz

Kingston 8GB 2400MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black

Kingston SSD A400 240GB

 Steta sto za 50kn nisi uzeo msi z370-a pro koja je dosta bolja od te gige. Ak jos uvijek mozes zamjeni ih.

14 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
boxer kaže...

 Eto, ljepše i urednije izgleda. Ja sam imao donekle slično kućište (3 HDD, DVD i ostalo) pa je bez obzira na moj trud nekako izgledalo prenatrpano + grafička od kraja do kraja...

Vjerujem da ćeš za kratko vrijeme počet istraživati i tražiti još alternativnih načina kako da još bolje složiš/urediš stanje, neda to mira jedno vrijeme dok nebudeš 100% zadovoljan .

 

Inače sam te probleme riješio, prodao kućište i kupio sebi novo MS Black Widow i tu sam riješio i probleme sa prostorom i daljnjim nadogradnjama (veće GPU, AIO sa radijatorima i sl ako budem imao potrebe i sl.) a kablovi su većinom sakriveni.

https://www.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/vodic-odabir-kucista/146466.aspx?page=131&jumpto=5377739&sort=asc&view=flat

 

Da si prije priupitao mogli smo ti dati par savjeta, imaš vrlo pristupačna jeftina MS kućišta sa moderno dizajniranim unutrašnjostima i vjerujem da bi za potrošene pare na taj stari TT mogao uzeti MS Phantom ili MS Storm i sve bi to onda izgledalo daleko bolje, ali šta je tu je.

 Jedino da kupim kraće SATA kablove, mada možda i ne treba jer su preskupi, ali bi mogao kupiti molex na 3 sata umjesto ovako što koristim dva komada molex na 2 sata pa mi onaj jedan višak i stvara dodatno zauzeće prostora.

MS Black Widow oko 60ak €, jest extra kućište ali dosta visoka cijena za mene.
Što se tiće Phantoma(oko 18€) i Storma(oko 20€) jesu dobri zbog SSD mounta, ali imaju po 2 3.5 slota za HDD a ja imam 3 HDD-a tako da bi za treći morao koristiti 5.25 na 3.5 adapter, ali dobro, opet ni ovako nije loše, dobio sam bolje kućište nego što sam imao za 13€ i to sa ventilatorom.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Wayto XD kaže...

Gigabyte Z370P D3 ako budem za godinu il dvi proda ovaj proc i uzea polovni 8600k/8700k pa da mogu bar kloknut do 4,7ghz

Pa 4.7 GHz ti je turbo frekvencija na svim jezgrama za i7 8700k,

to možeš uloviti koju god ploču stavio, a i više od toga jer više ploča i nije faktor koji presuđuje

jer ovdje ima ljudi koji su potjerali i5 8600k debelo preko 5 GHz na jeftinim Z pločama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2018 14:52 (Valentin17).
11 godina
online
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Almin94 kaže...

P.s da unaprijed odgovorim na pitanja koja ce biti postavljena. Napajanje okrenuo naopacke jer nemam prostora iza kucista odakle bi napajanje moglo vuci svjezi zrak, te ovako postavljeno je hladnije i tiše deset puta. 

 napajanje inače ne "vuče" svježi zrak odozada, nego odozdo kad ga okreneš kako treba, a iz aviona se vidi da ti kućište ispod napajanja ima rupe namjenjene upravo za ventilaciju napajanja

iza kućišta napajanje izbacuje vrući zrak i za to je sasvim svejedno kako si unutar kućišta okrenuo napajanje, jer se pozicija ispuha ne mijenja okretanjem napajanja

13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Promster kutije. kutije. kutije.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
sudy_freak kaže...

Promster kutije. kutije. kutije.

 Najbolje kaj sam mogao u danom trenutku, kratak s vremenom, bolje išta nego ništa ne?

12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Promster kaže...

Stigle neke stvarčice taman prije vikenda...

 Svi hvale Ryzen stock hladnjake, a na kraju opet uzmu neki aftermarket. Ima tu neka fora ili?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice