Lenovo B50 problem

poruka: 26
|
čitano: 8.638
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Lenovo B50 problem

neznam gdje da postavim temu pa ću ovdje.....dobio sam novi Lenovo B50 laptop ali je problem što su na njemu Wndowsi 8 a ja ih ne mogu maknuti....

uspio sam u biosu maknuti Secure boot ali kad dođe do bootanja sa cd-a izbaci plavi ekran....kao da je zaključan sa windowsima i gotovo....

kad dođe do bootanja baci plavi ekran...
e sad sa Parted Magicom sam uspio od prve i vidim da ima tih skrivenih particija sveukupno ih je 6 a ja samo dvije vidim...

izgleda da je ključ od win8 u biosu...ima li tko ideju....

www.apriliabase.com
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo B50 problem
bikerbj kaže...

neznam gdje da postavim temu pa ću ovdje.....dobio sam novi Lenovo B50 laptop ali je problem što su na njemu Wndowsi 8 a ja ih ne mogu maknuti....

uspio sam u biosu maknuti Secure boot ali kad dođe do bootanja sa cd-a izbaci plavi ekran....kao da je zaključan sa windowsima i gotovo....

kad dođe do bootanja baci plavi ekran...
e sad sa Parted Magicom sam uspio od prve i vidim da ima tih skrivenih particija sveukupno ih je 6 a ja samo dvije vidim...

izgleda da je ključ od win8 u biosu...ima li tko ideju....

 

Ti bis htio napravit dual boot ili maknut 8 i stavit nesto novo?

 

PS: Osmica ti je brza od sedmice a ako ti se ne svida izgled imas jedan super program pod imenom startisback

15 godina
offline
Re: Lenovo B50 problem

ma riješeno....htio sam maknuti 8-icu ali sam odustao i opet je vratio...a zafrkancija je jer je disk gpt table ali sad radi sve ok...

www.apriliabase.com
15 godina
offline
Lenovo B50 problem

riješeno je privremeno pa ako itko zna kako da se gore stavi win7 bio bih zahvalan za pomoć....

www.apriliabase.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo B50 problem

-podešavanjem BIOSa, gpt u mbr, itd.. Svaki OS se jednako instalira, razlika je (ne slučajno) što je računalo s predinstlairanom osmicom podešeno (samo) za osmicu. Standardi.

-RTFM ili google howto.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Lenovo B50 problem

Nema nikakve razlike sto je 8mica gore, stavis CD, bootnes s CD-a i instliaras win 7, i win 7 podrzava UEFI boot za koji ti je laptop trenutno ionako podešen.

 

Nego provjeri dali laptop uopće podržava windows 7, jel ja sam se susreo vec sa novim lapotpima neki driveri od 8mice ne rade na win7, neki laptopi nisu mogli regulairati hlađenje pa se ventilator vrtio na MAX itd..razni problemi..

15 godina
offline
Lenovo B50 problem

na službenoj stranici imaju driveri za win7 znači da bi trebalo radit.....e sad kad pokrenem instalaciju izbaci BSOD kao nešto ACPI not ful suported ili tako nešto....

www.apriliabase.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Lenovo B50 problem

A to može biti svašta, jel uopce imas noviji instlacijski medij windwosa 7?Znači sa SP1? Možeš probat isključiti UEFI boot, (secure boot ) pa probaj opet.

15 godina
offline
Lenovo B50 problem

brine me to što je u biosu ključ od win8...da nije možda to uzrok....

www.apriliabase.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Lenovo B50 problem

Nema to veze, ja mislim da imas stari DVD od windowsa...90% sam siguran..

15 godina
offline
Lenovo B50 problem

imam  win7 orginal i samo sam napravio slepstream sp1 u isti....

www.apriliabase.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo B50 problem
bikerbj kaže...

imam  win7 orginal i samo sam napravio slepstream sp1 u isti....

-to ne znači da je jednak origigiju... pogotovo za UEFI.

-podesi BIOS, hdd. Čitaj (odgovore). npr GPT.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Lenovo B50 problem

Ali nisi napravio update boot.wim to jest PE enviromenta koje je zaslužan da bi se instalacija uopce podigla, nije bitno dali si dodao SP1.

 

Znači za UEFI instlaciju moraš imat NOVI medij, to jest možeš isključiti UEFI  i instlairan win7 u legacy modu..

 

Al računaj s tim da ce ti se laptop sporije paliti, a i opcenito sporije raditi jel win 8 je brzi...pa razmisli malo zasto ocpe stavljati win 7, instaliraj start program bilo koji i nemaš razlike izmedu 7 i 8..

15 godina
offline
Lenovo B50 problem

moram zbog nekih programa koji neće radit u win8 sustavu....(dijagnostika)

www.apriliabase.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lenovo B50 problem

evo ovo mi izbaci kad probam instalirati win7 a bios je najnoviji.....

 

The BIOS in this system is not fully ACPI compliant

www.apriliabase.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo B50 problem
bikerbj kaže...

evo ovo mi izbaci kad probam instalirati win7 a bios je najnoviji.....

 

The BIOS in this system is not fully ACPI compliant

-podesi! (podešen je za osmicu, nemoguće da novo računalo nema odgovarajući ACPI za win7.. sama poruka je bezvezna, nešto drugo te muči).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Lenovo B50 problem

nisam u ovome baš od jučer ali ovo nisam još doživio....probao sam sve moguće stavke u biosu ali ništa.....

čak sam i napravio bootabilini usb probao sa njega....(negdje na netu sam to našao ) i opet ništa.....

www.apriliabase.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Lenovo B50 problem

A dzabe ti sve to kad ne slusas...

 

Trebas NOVI DVD koji je od Microsoft-a ili koga vec dolazi sa SP1 originalno, taj stari koji si ti slipstreamo ti nece raditi na koji got nacin probas...

15 godina
offline
Lenovo B50 problem

probao sam i sa novim....iz jednog servisa ovdje posudio samo da vidim dali će bit isto.....

www.apriliabase.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lenovo B50 problem

evo instalacija se pokrenula i ide...sad kako će proći do kraja vidjet ću....

uglavnom u biosu je na legacy mode i izvadio sam hdd koji je bio unutra i stavio drugi...

instalacija je odmah krenula od prve....dali je moguće da je problem do hdd-a....

www.apriliabase.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo B50 problem
Dobio sam novi laptop lenovo B50 nije bilo sustava u njemu instalirao sam windovs 7 radio je skoro cjeli dan dan poslje pokusao sam ga upaliti ali nije htio dode do ovoga i nikako da krene dalje ako neko moze pomoc bio bih veoma zahvalam
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo B50 problem
Dobio sam novi laptop lenovo B50 nije bilo sustava u njemu instalirao sam windovs 7 radio je skoro cjeli dan dan poslje pokusao sam ga upaliti ali nije htio dode do ovoga i nikako da krene dalje ako neko moze pomoc bio bih veoma zahvalam
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo B50 problem
Dobio sam novi laptop lenovo B50 nije bilo sustava u njemu instalirao sam windovs 7 radio je skoro cjeli dan dan poslje pokusao sam ga upaliti ali nije htio dode do ovoga i nikako da krene dalje ako neko moze pomoc bio bih veoma zahvalam
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo B50 problem
Dobio sam novi laptop lenovo B50 nije bilo sustava u njemu instalirao sam windovs 7 radio je skoro cjeli dan dan poslje pokusao sam ga upaliti ali nije htio dode do ovoga i nikako da krene dalje ako neko moze pomoc bio bih veoma zahvalam
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Lenovo B50 problem

Pozdrav!

Moj susjed ima također problema sa ovim laptopom, ali sa mijenjanjem jezika. Laptop je na OS Windows 8.1, a pošto živi daleko, nema pristup internetu. Laptop je na njemačkom, kupljen je u Njemačkoj, ali kad promjenim i državu tj. regiju i jezik u Hrvatski ili pak Engleski, on je i dalje na njemačkom. Zanima me, da li se ipak moram spojiti na internet i pokušati sa koracima koje sam već radio, ili trebam nešto drugo raditi? Svaki savjet je dobrodošao!

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 11:26 (dordelukac).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Lenovo B50 problem

Treba instalirati language pack ako ga verzija Windowsa podržava.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice