Pomoć - Baterija za Alienware m15x

poruka: 3
|
čitano: 1.698
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć - Baterija za Alienware m15x

Poštovani Bugeri i Bugerice, imam jedan jako ozbiljan problem...

 

...dakle, kupio sam preko njuskala laptop Alienware m15x pod deskripcijom "u odlicnom stanju, nikad problema s njime, super slike...) bez garancije 3 godine star ( rana 2011) te imam problem sa baterijom.

 

opis problema:

 

kada sam dobio laptop kod preuzimanja upalio sam ga na mjestu preuzimanja i upalio se i radio je i imao je 53 posto, radio sam kratko vrijeme na njemu te kada se ispraznila baterija sam stavio na punjenje i dosao nakon par sati te na moje iznenadjenje baterija je bila na istom ( 7 posto ) i pisalo je u win 7 u tray ikoni baterije (7% active, plugged in, not charging) 

Kod paljenja se pojavljuje "problem" kod post testa gdje izbaci poruku sljedeceg sadrzaja "your AC adapter is not 150w and its not factory shiped" dok je punjac original s potpisom, te "battery is crittical low. Nakon toga trebam pritisnuti F2 i rijesen problem... 

 

Pokusao sam napraviti Power drain, sve moguce "besplatne trikove", alienautopsy dijagnostika, online registracija, Bios registracija uređaja, uninstall/install battery drivers... sve sve sve i baterija i dalje se ne puni a sustav ju prepoznaje u svim Settingsima i device manageru te pise da su driveri potpuno ispravni.

 

Salo sam laptop u Zagreb na servis "System One" koji su ovlasteni za servisiranje aleinware racunala i oni nisu u mogucnosti dobaviti rezernu original bateriju.

 

Oglasavac se brani da je baterije kupljena mjesec dana prije prodavanja laptopa na njuskalu.

 

FunFact: Prilikom razgovora s njime rekao je da je koristio Laptop godinu i pol samo na punjacu jer mu je pregorila baterija te nije imao novaca da kupi novu, te tek kad je odlucio ga prodavati je odlucio skupiti pare i kupiti bateriju da ga proda normalno, jel...

 

međutim guuglajuci sam vidio da ljudi koji imaju slican problem pretvaraju laptop u Deskktop i to mi upravo sada na to lici.

 

Nisam vratio laptop jer i dalje mislim da vrijedi svake kune ( 6 000 kn ) i performanse su mu odlicne i s njima nema nikakvih problema.

 

MOLIM VAS ako itko zna gdje u Hrvatskoj mogu nabaviti original rezernu bateriju, ili nekakav drugi servis koji bi to mogao imati a da nije "System one", netko s istim iskustvom...

 

Takodjer mi treba informacija o typu baterije posto je meni dosla ta replacement baterija koja ima iznaku "Repacement TYPE F681t D15x" pa neznam koje su oznake na originalnoj, te na sta moram paziti kada online kupujem tipa preko E-Baya, ili amazona.

 

Hvala svima koji budu odgovarali, jako mi to znaci.

 

Andrej

airtwin.deviantart.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 7:37 (Aetrix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć - Baterija za Alienware m15x

Baterije su ti potrošna roba, pa nije čudi da obično imaju upola manju garanciju od ostatka stroja..

 

To ti je najbolje preko ebaya nabavit... kucaj "alienware m15x battery" i uzmi sličnu kao što imaš sada ili veću. Samo provjeri u opisu da je baterija iste voltaže, iako bi to trebalo biti, ali eto provjeri za svaki slučaj...

 

Nemoj kod nas to nabavljat jer će te doći skuplje... ako si malo spretniji i ako se ta trenutna baterija može rastaviti bez uništavanja tog plastičnog dijela, možeš čak samo kupiti nove "ćelije" i zamjeniti ih. To je najjednostavnija opcija.

 

To ti je nešto ovog tipa: http://www.instructables.com/id/Renew-Your-Laptop-Battery/

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć - Baterija za Alienware m15x

eBay je jedino rjesenje, ako hoces kompletnu drugu bateriju, a m15x nikako ne vrijedi 6000kn. Moozda ako je naknadno stavljena 7970m i ako ima neki veliki ssd.

 

Eventualno da neka firma zamjeni čelije ako se na m15x to moze.

HP Elitebook 2570p + eksterna graficka kartica, Dell Precision m6600
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice