Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.718
|
čitano: 13.079.115
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, moze preporuka laptopa do 3000kn? 

Uredski laptop, uglavnom za surfanje i koristenje nekih poslovnih programa.

Hvala :)

[ Battle.net: Wrba#2337 ] [ Steam: tw3ez ]
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka 17'' laptopa za UNITY, skriptiranje i Blender do 5000 HRK?

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
lilwrba kaže...

Pozdrav, moze preporuka laptopa do 3000kn? 

Uredski laptop, uglavnom za surfanje i koristenje nekih poslovnih programa.

Hvala :)

Klik.

Azmo kaže...

Može preporuka 17'' laptopa za UNITY, skriptiranje i Blender do 5000 HRK?

 

Hvala!

Izvoli.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Oba su dobra za taj iznos, drugi ima bolju grafiku i SSD ali je i skuplji.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.elipso.hr/informatika/laptopi/HEWLETT_PACKARD-W4M77EA/

http://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-ES1-533-C2YP-FHD-SSD-NXGFTEX105-prijenosno-racunalo-1068426.aspx

 

Pozdrav! Može mišljenje o ova dva laptopa. Potreba je ponajviše za faks, surfanje, uređivanje dokumenata i te neke sitnice. Hvala unaprijed! Uzeo bi nešto do 2000 kn. ;)

MT22
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 17:07 (Marijano22).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Marijano22 kaže...

http://www.elipso.hr/informatika/laptopi/HEWLETT_PACKARD-W4M77EA/

http://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-ES1-533-C2YP-FHD-SSD-NXGFTEX105-prijenosno-racunalo-1068426.aspx

 

Pozdrav! Može mišljenje o ova dva laptopa. Potreba je ponajviše za faks, surfanje, uređivanje dokumenata i te neke sitnice. Hvala unaprijed! Uzeo bi nešto do 2000 kn. ;)

 Ovaj :)

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

Treba mi laptop za multimediju i igrice, gledao sam ova dva, po specifikacijama su dosta slični pa me zanima razlika u kvaliteti izrade, tipkovnici, zagrijavanju itd. ili ako imate za preporučiti nešto slično, bolje.

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-prijenosno-racunalo-ideapad-y700-y700-15-y700-15isk-80nv00xasc-15-156__26053151

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/hp-prijenosno-racunalo-pavilion-pavilion-x2-z4z98ea-156-intel-core-i7-6700-6700hq-260-ghz__31768411

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav forumasi! 

Molio bi vas iskusnije za malu pomoc, par savjeta oko kupovine laptopa. 

Naumio sam kupiti laptop za multimediju i gaming, prvotno sam imao u vidu nesto do 9000 plafon. Malo istrazujuci dosao sam do toga da bi malim protezanjem mogao ubost HP omen sa I5 i novom serijom grafe gtx 1060 koja je puno bolja kupnja od prethodne serije. Trazeci dalje za jos cca 1000kn gore nudi se ovo. 

 

https://www.hgshop.hr/proizvod/prijenosno-racunalo-acer-predator-g5-793-77ef-i7-6700hq/16gb/1tb-256gb-ssd/gtx1060-6gb/17-3-/linux-nh-q1hex-011/217199

 

Laptop ima sve sto trazim, dobar proc, odlicnu grafu, 256 mb ssd, 16gb ram. Odlicno tiho hlađenje. Buni me jedino to sto dolazi sa Linuxom, lezi li tu neka caka jel malo mi paradoksalno da su drugi modeli s windowsima ili bez sa istom konfiguracijom skuplji i do 4000 kn, pa cak i vise. Moze li neka druga preporuka, savjet? Ima li kod ovoga problema sa stavljanjem windowsa, stavio bi gore win 10 64bit!? 

Unaprijed zahvaljujem na vasim odgovorima :) 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok svima,

 

Molim vas preporuku za najbolji laptop/notebook od 5000-6000kn, min 8 GB rama po mogućnosti HDD+SSD, grafička nije bitna.

 

 

hvala

frz
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 13:24 (franz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zeljko290586 kaže...

Pozdrav forumasi! 

Molio bi vas iskusnije za malu pomoc, par savjeta oko kupovine laptopa. 

Naumio sam kupiti laptop za multimediju i gaming, prvotno sam imao u vidu nesto do 9000 plafon. Malo istrazujuci dosao sam do toga da bi malim protezanjem mogao ubost HP omen sa I5 i novom serijom grafe gtx 1060 koja je puno bolja kupnja od prethodne serije. Trazeci dalje za jos cca 1000kn gore nudi se ovo. 

 

https://www.hgshop.hr/proizvod/prijenosno-racunalo-acer-predator-g5-793-77ef-i7-6700hq/16gb/1tb-256gb-ssd/gtx1060-6gb/17-3-/linux-nh-q1hex-011/217199

 

Laptop ima sve sto trazim, dobar proc, odlicnu grafu, 256 mb ssd, 16gb ram. Odlicno tiho hlađenje. Buni me jedino to sto dolazi sa Linuxom, lezi li tu neka caka jel malo mi paradoksalno da su drugi modeli s windowsima ili bez sa istom konfiguracijom skuplji i do 4000 kn, pa cak i vise. Moze li neka druga preporuka, savjet? Ima li kod ovoga problema sa stavljanjem windowsa, stavio bi gore win 10 64bit!? 

Unaprijed zahvaljujem na vasim odgovorima :) 

 nema problema sa stavljanjem windowsa, pri instalaciji formatiras sve, ukljucujuci i linuxe i stavis windowse i to je to.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko je dugorocno bolja kupnja od ovoga npr? 

 

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/hp-prijenosno-racunalo-omen-17-w101nm-i5-6300hq-8gb-128-1tb-gtx1060-win10-y7w85ea?tab=parameters

 

Neka preporuka jos mozda u tom cjenovnom razredu.. 

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
WunderWaffe kaže...

Pozdrav!

Treba mi laptop za multimediju i igrice, gledao sam ova dva, po specifikacijama su dosta slični pa me zanima razlika u kvaliteti izrade, tipkovnici, zagrijavanju itd. ili ako imate za preporučiti nešto slično, bolje.

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-prijenosno-racunalo-ideapad-y700-y700-15-y700-15isk-80nv00xasc-15-156__26053151

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/hp-prijenosno-racunalo-pavilion-pavilion-x2-z4z98ea-156-intel-core-i7-6700-6700hq-260-ghz__31768411

 

Hvala unaprijed!

 Pavilion all the way.

franz kaže...

Bok svima,

 

Molim vas preporuku za najbolji laptop/notebook od 5000-6000kn, min 8 GB rama po mogućnosti HDD+SSD, grafička nije bitna.

 

 

hvala

 Ovaj.

Zeljko290586 kaže...

Koliko je dugorocno bolja kupnja od ovoga npr? 

 

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/hp-prijenosno-racunalo-omen-17-w101nm-i5-6300hq-8gb-128-1tb-gtx1060-win10-y7w85ea?tab=parameters

 

Neka preporuka jos mozda u tom cjenovnom razredu.. 

Ovaj model je daleko bolji izbor radi 30% jačeg procesora i definitivno se više isplati.

SSD možeš naknadno ugraditi, sve ostalo je više manje isto osim Thunderbolt priključka i još par stvari koji HP nema.

U svakom slučaju dugovječniji osjetno.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima!

 

Molio bih preporuku za prijenosnik, bitno mi je da je lagan i prenosiv, mislio sam 13'' ili 14'' ekran, dobra baterija, kvaliteta izrade i win 10.

 

Koristio bih ga za internet, office, programiranje, stvari za faks i posao, uglavnom sam stalno izvan kuće pa mi je zato bitno da je lagan i ima jaku bateriju. Ništa gaming ili slično. HDD nije bitan, kao ni optički drive, SSD poželjan.

 

Budžet mi je oko 5000 kn, može do 6000 kn ako se isplati, htio bih imati dobar stroj koji će potrajati par godina.

 

Unaprijed hvala :) 

 

edit:spelling

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 20:30 (smola3005).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
smola3005 kaže...

Pozdrav svima!

 

Molio bih preporuku za prijenosnik, bitno mi je da je lagan i prenosiv, mislio sam 13'' ili 14'' ekran, dobra baterija, kvaliteta izrade i win 10.

 

Koristio bih ga za internet, office, programiranje, stvari za faks i posao, uglavnom sam stalno izvan kuće pa mi je zato bitno da je lagan i ima jaku bateriju. Ništa gaming ili slično. HDD nije bitan, kao ni optički drive, SSD poželjan.

 

Budžet mi je oko 5000 kn, može do 6000 kn ako se isplati, htio bih imati dobar stroj koji će potrajati par godina.

 

Unaprijed hvala :) 

 

edit:spelling

 Evo guštaj, nema boljega :))

Mala potrošnja, FHD ekran, odličan procesor i dovoljno radne memorije, iGPU plus W10 sa hrv jezikom, touchscreen s opcijom kao tablet, SSD :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 20:35 (zoharbizo).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav,
može neka preporuka Dell i/ili HP laptopa do 5000 kn? Uporaba: sve osim igrica ☺
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozz,

meni treba slicno ko kolegi iznad,do 5k kuna (moze malo vise),no laptop ce biti primarno za igre :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zmajoo kaže...
Pozdrav,
može neka preporuka Dell i/ili HP laptopa do 5000 kn? Uporaba: sve osim igrica ☺

 Klik.

izvone kaže...

pozz,

meni treba slicno ko kolegi iznad,do 5k kuna (moze malo vise),no laptop ce biti primarno za igre :)

 Klik.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poštovanje, treba pomoć u vezi laptopa! Za oko su mi upala ova dva:
http://www.elipso.hr/informatika/laptopi/HEWLETT_PACKARD-Z2Y30ES/ i https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-250-g4-t6n61ea-core-i3-5005u-dvdrw-4gb-500gb-radeon-r5-m330-15-6-led-hd-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-dos-crno-014610248
Gledao sam dosta po internetu i mislim da su mi ova dva best buy...e sad je moje pitanje koji je od ta 2 bolji i zašto? A može slobodno u preporuka još nekog sa takvom cijenom.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kupi HP, najbolje za te novce.

Ima FHD ekran za razliku od drugoga.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bok ekipo, trebam jedan savjet. Uueo bi laptop do 7000kn (+ 300kn ako pomaze). Bitno mi je da je 17" (sto bolja kvaliteta slike), da ima ssd od bar 120gb i neku solidnu grafu. Uzeo bi gotovinom. Procesor intel preferiram u stolnim racunalima pa bi i ovdje intel. Hvala i lijep pozdrav
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
deepshitcro kaže...
Bok ekipo, trebam jedan savjet. Uueo bi laptop do 7000kn (+ 300kn ako pomaze). Bitno mi je da je 17" (sto bolja kvaliteta slike), da ima ssd od bar 120gb i neku solidnu grafu. Uzeo bi gotovinom. Procesor intel preferiram u stolnim racunalima pa bi i ovdje intel. Hvala i lijep pozdrav

 HDD i SSD ili samo SSD?

Ovaj model ti je najisplativiji pa ubaci HDD naknadno, imaš puno puno jači CPU za te novce i puno jači GPU, ostali dolaze sa dvojezgrenim i7-cama sa HT-om a ovaj je quad core sa HT-om i downclockanom 960M 4GB GDDR5.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovani zoharibzo,

 

Hvala na odgovoru, izvrstan laptop i dizajn joj se sviđa.

"

HP G15

Elegantan, u njemu je drugi najbolji CPU koji trenutno imaš na nabavi, 6800 HQ je jedini ispred.

FHD ekran, 8GB radne memorije plus SSD za OS i programe te 1TB HDD.

GPU je 4GB GDDR5 model, doslovno pojede tvoj linkani :)

 

"

 

Imam jedno pitanje prije nego što ga kupim.

Kako je izged važan, tako je i radna ploha na kojoj će biti laptop.

I tu moja draga kad vidi kablove izdjednačava s tim da je vidjela miša.

Ima li kakav laptop s tim performansama da je USB 3 type C konektor kako bi samo jedan kabel išao do monitora za signal i napajanje.

Ja sam našao samo DELL xps, koji cijenom i karakteristikama ne odgovara.

 

 

Puno hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 15:05 (Aruce).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jedino ovaj, ali je van budžeta.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...

Jedino ovaj, ali je van budžeta.

 Puno hvala na brzom odgovoru.

 

Da ako uzmem to neće još god dana vidjeti monitor :O

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Negdje san vidio post u kojem pise da neki pitaju za savjete vezano za temu ali ne napisu da li su kupili ili nisu, te ako jesu kakvi su dojmovi. Pa eto, savjetima mi ja najvise pomogao tits4bit, bilo je jos par ljudi, ali nemaju tak pamtljivo ime, ako se prepoznaju, zahvaljujem i njia. Uglavnom, uzeo sam ipak uz nesto vecu doplatu Hp Omen model sa i7, 16gb rama, 1060 graf 6gb. Bio sam skeptican oko izgleda, jer Rog, Acer... imaju puno nabrijaniji izgled, deblji su, veci su izlazi za zrak... te sam jos procitao da se jako zagrijava. Igram world of warship, warthunder(mozda i nisu igre ozbiljan test ali meni je to bitno, postavke su na najvise ) Fps je 75, rijetkost je da padne manje od 70, ali to je samo kad je ukljucen u struju, kad se ne puni onda je oko 30 pa i nize, vjerujem da je to do postavk uredaja, nisam istrazivao. Igrao sam oko 4-5 sati, ono sto se zagrije je dio gdje je zvucnik, ali ne pretjerano, nazvao bih to toplinom koja da do znanja da je nesto ispod. To je ono sto sam skuzio u 5 dana. Ako bude nekoga nesto zanimalo, neka se slobodno javi.

Jos jednom hvala na pomoci
ko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

tits4bit cu ubuduce koristiti kao generalnu lako-zapampljivu zaporku :)

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Treba mi neka preporuka za laptop do 5000kn (+300kn). Grafička kartica nije tolko važna jer će se laptop primarno koristiti za posao. Windows 10 ili windows 7 je poželjan.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,
bio sam uzeo laptop na preporuku člana The_Fichek prije 2.5 god i prilično sam zadovoljan, te mu se ovim putem zahvaljujem.

 

Ovog puta tražim laptop za sestru, a njoj je jako bitan izgled. Sviđaju joj se nijanse roze(npr rose gold na asus zenbook3), blago zlatna, champagne i tako neke blage boje, da nije bijeli, crni ili crveni.
Laptop koristi za filmove i serije, internet(fb, yt, instagram), od igrica eventualno Sims 3. Veličina 15,6'.
Poželjno da je OS-free, da OS ne diže cijenu.

Cijena 2.5-3k kn, može i preporuka iz stranih dućana, npr alzashop.

 

Unaprijed, puno hvala za prijedloge

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
croMLiht799 kaže...

Treba mi neka preporuka za laptop do 5000kn (+300kn). Grafička kartica nije tolko važna jer će se laptop primarno koristiti za posao. Windows 10 ili windows 7 je poželjan.

 Spremi ostatak novaca, kupi ovaj ako želiš OS.

Bez OS-a ovaj.

Ovaj ako želiš veći ekran, ukoliko provodiš dosta vremena na njemu a nemaš dodatni ekran.

Zmaj5 kaže...

Pozdrav svima,
bio sam uzeo laptop na preporuku člana The_Fichek prije 2.5 god i prilično sam zadovoljan, te mu se ovim putem zahvaljujem.

 

Ovog puta tražim laptop za sestru, a njoj je jako bitan izgled. Sviđaju joj se nijanse roze(npr rose gold na asus zenbook3), blago zlatna, champagne i tako neke blage boje, da nije bijeli, crni ili crveni.
Laptop koristi za filmove i serije, internet(fb, yt, instagram), od igrica eventualno Sims 3. Veličina 15,6'.
Poželjno da je OS-free, da OS ne diže cijenu.

Cijena 2.5-3k kn, može i preporuka iz stranih dućana, npr alzashop.

 

Unaprijed, puno hvala za prijedloge

 Bacim pogled kasnije, za te novce teško da će dobiti ikakav laptop, možda lijep ali još i dobar, teško.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice