AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.103.882
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jedan dođe spamat da je tromo, drugi da je mlohavo ... možda nisu samo jezgre u pitanju :).

 

 

Moj PC  
21 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

majekmi kad vidim koliko neke osobe ovdje spamaju i pametuju, a ništa se još ne zna, ali bitno da je njima ego napunjen, čudi me kako ne popuše neko hlađenje malo....

mislim da bi bio red da se to malo dogodi....

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Većina ovdje na forumu se igra i samo kroz igre gleda procesore, tako da se ne nadajte da će zen2 tu biti bolji od Intela. Ovo je vjerovatno samo u avx-256 sintetičkim 'benčmarcima', gdje je registar povećan sa 128 na 256-bitni. U igrama za sada je potvrđen 3-4% bolji IPC od zen1.

Mislim, dakle half adder
 
4 0 hvala 2
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne znam di bi ovo postao i dali da uopće postam...sigruno nisam intel huligan ali ovo je hebeno loše, kako god da okreneš.

 

 

naj zanimljiviji dio kreče na 7:00

 

Sad dal je to neki bug u Ryzen/Nvida combo ili nekaj deseto pitaj Boga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pokvarena RTX, hhahaha.

 

Nemoj da ansha vidi i dodje ti posoliti graf. To je iznimka i nista vise.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Najviše me veseli threadripper baziran na Zenu 2, budu li s tom arhitekturom značajno smanjili latencije između jezgri to će biti brutalan procesor.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad čekamo komentar da AMD samo lijepi pločice (chiplete) a Intel to radi puno kvalitetnije i skuplje jer samo za godinu i pol uspiju zalijepiti 2 Xeona.

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Odavno je potrvđeno iz branše, da pojam 'lijepiti' se zaista rabi.

 

Čini se da niti 8 jezgreni CCX nije potvrđen. Chiplet se naziva 8-core cluster kod Rima, vjerovatno 2x4core CCX. Možda kod Ryzena ne bude tako.

 Milan će biti na istom socketu, dakle tek Zen4 sa DDR5 će ići novi socket :) Zanimljivo je i to da 7nm chiplete radi TSMC, a 14nm IO čip GF.

 

Intervju sa tehničkim direktorom

https://www.anandtech.com/show/13578/naples-rome-milan-zen-4-an-interview-with-amd-cto-mark-papermaster

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 0:18 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Rastu mu performanse, a isto tako i cijena. Prema tome ako bude bolji ili jako blizu Intelu i cijena će bit paprena nema sumnje. Neznam čemu takvo veselje ono šta vrijedi i košta.

 Nebi se stobom slozio amd je pokazao da ih zanima masa i uvjek ce se toga drzati tako da vijest od 29% porastu na ipc je odlicno te za sljedeci upgrejd idem na amd.Intel zadnjih godinu dana je pokazao svoje lice da mu uopce nije bitan krajnji korisnik za razliku od amd-a.A ti budi lud pa ih podrzavaj a oni iz dana u dan se seru na tebe i smiju iza kuta i govorena budala majko moja. 

AMD AntiBoy
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I Intelu i AMD-u je bitna jedino zarada. AMD trenutno pokušava uzeti svoj dio tržišta. Kad se približi s postotkom konkurenciji, cijene će biti podjednake.

 

Mislim, dakle half adder
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije pravilo prije bi reko kolika je iskoristivost po waferu tolika je i cijena.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

I Intelu i AMD-u je bitna jedino zarada. AMD trenutno pokušava uzeti svoj dio tržišta. Kad se približi s postotkom konkurenciji, cijene će biti podjednake.

 

 Kad se AMD približi Intelu onda će to biti prava konkurencija, a s konkurencijom dolazi do pada cijena, boljih proizvoda itd i opet smo mi u plusu.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zar se nije približio, odakle ti dolaziš. Nečemo opet počinjat. Intel je uvijek derao ali ovaj put je imao konkurentne cijene jer je amd bio blizu, a sad je u problemu stoga i veča cijena.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 12:38 (dery).
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakvi paćenici svetoga ti Ante Padovanjskoga pa to nema nigdar osim u rvackoj, AMD guzi taj intel u svim segmentima, oš u ryzen oš u tredRIP(RIP!!!!!)eru, jeftiniji je AMD onak upola, jebali vas gigaherci 5.0, 8 kora 8 tredova, ryzen sedam dvijetisućesedamstox vas roka debelo, za tu cijenu nema jačeg, poz svim intelovim ovcama, gori ste od epl ovaca, bajduvej i ja imam ajfon, i to osam plus, amd rokavela!!!

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A i uskoro idem na ryzen 7 2700x, ako vam šta treba testirat, snimat, samo recite, tu sam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Zar se nije približio, odakle ti dolaziš. Nečemo opet počinjat. Intel je uvijek derao ali ovaj put je imao konkurentne cijene, a sad je u problemu stoga i veča cijena.

 Koliko sam ja čuo Intel u desktop segmentu drži dosta veći dio kolaća, no i da nije tako odgovaram na ono njegovo da se AMD približi Intelu imali bi jednake cijene. Ako se to dogodi da se AMD približi Intelu to može biti samo dobra stvar i za cijenu i za kvalitetu budućih proizvoda.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 12:41 (Shockwave).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ali bile su podjednake cijena baš radi toga jer intel zna kako im je amd blizu performansama i prodajom.Intel to itekako zna dok ovde pojedinci umišljaju da nije tako.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 12:46 (dery).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A na steamu dula core glavni od intela
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo neka Intel drži ovakve cijene, a AMD neka performansama raste sa svakom generacijom i mene Intel više neće vidjeti nakon 14 godina. Koliko god mrzio Intel zbog toga što su nam pljuvali u lice toliko godina nudili su najbolje performanse i tko je želio iskoristit high refresh rate monitor nije imao baš puno izbora, zato se duboko nadam da će sa Zenom 2 značajno smanjiti tu razliku i 2019 bi mogla biti oproštajna od Intela. A ovi pacijenti što su nezadovoljni time što AMD raste za njih se nema šta puno reći, sve su time rekli o sebi, to je u rangu onih što glasaju za HDZ unatoć svemu što je ta stranka napravila njima.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 13:10 (Shockwave).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta ti to triba dreadmoore nemoj.Gdje ti vidiš ovde dual core?

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Electronics-Computer-CPU-Processors/zgbs/electronics/229189

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 12:55 (dery).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

Odavno je potrvđeno iz branše, da pojam 'lijepiti' se zaista rabi.

 

Čini se da niti 8 jezgreni CCX nije potvrđen.Chiplet se naziva 8-core cluster kod Rima, vjerovatno 2x4core CCX. Možda kod Ryzena ne bude tako.

 Milan će biti na istom socketu, dakle tek Zen4 sa DDR5 će ići novi socket :) Zanimljivo je i to da 7nm chiplete radi TSMC, a 14nm IO čip GF.

 

Intervju sa tehničkim direktorom

https://www.anandtech.com/show/13578/naples-rome-milan-zen-4-an-interview-with-amd-cto-mark-papermaster

Pa nije jer za sad(CES 2019 za detaljne informacije) nije bitno kaj drugo, zato iz AMD-a niti nisu poslali preciznu informaciju. Ako je IPC viši okvirno 15% pa do onih spomenutih 30% u određenim situacijama, u tom slučaju CCX konfiguracija je sporedna stvar.

 

Logično je očekivat 8 Core CCX, ili ipak drukčija kombinacija ovisno o AMD računici isplativosti.

 

 https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=243&jumpto=5777865&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 13:33 (rambox).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Pa nije jer za sad(CES 2019 za detaljne informacije) nije bitno kaj drugo, zato iz AMD-a niti nisu poslali preciznu informaciju. Ako je IPC viši okvirno 15% pa do onih spomenutih 30% u određenim situacijama, u tom slučaju CCX konfiguracija je sporedna stvar.

 

Koja si ti neznalica... ccc..

 

Najbitnija je konfiguracija CCX-a, ipc je vec sad jako blizu intelu, skoro isti, ono sta Ryzena jebe je upravo konfiguracija CCX-a tj. spora komunikacija izmedju istih.

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
rambox kaže...

Pa nije jer za sad(CES 2019 za detaljne informacije) nije bitno kaj drugo, zato iz AMD-a niti nisu poslali preciznu informaciju. Ako je IPC viši okvirno 15% pa do onih spomenutih 30% u određenim situacijama, u tom slučaju CCX konfiguracija je sporedna stvar.

 

Koja si ti neznalica... ccc..

 

Najbitnija je konfiguracija CCX-a, ipc je vec sad jako blizu intelu, skoro isti, ono sta Ryzena jebe je upravo konfiguracija CCX-a tj. spora komunikacija izmedju istih.

 Čovjek je fascinantan, ako je uopće čovjek. Nisam još vidio da se upustao s nekim u ikakvu raspravu, ne daje TD i TU. Samo bubne post, zamuti vodu i nestane.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 7:36 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Možda ne prikazuje sadržaj košarice,

 

evo ovako :

 

https://www.amazon.de/gp/product/B01ACODP7S/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

https://www.amazon.de/gp/product/B07C64R1TW/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

https://www.amazon.de/gp/product/B07B428M7F/ref=ox_sc_act_title_3?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

 

edit: Čudi me kako je kod nas još dobra cijena za 9900k

 

To pod "dobra" mislim u odnosu na strane trgovine.

 

JBTE evo i Asrock muljači sa fazama. Ovaj recenzent im je napravio novi šupak. 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 8:27 (DarthMarkus).
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
buildzoid ćesto pretjeruje i to šta tu i tamo reće nešto pametno ne znaći da sve šta reće ima smisla. ćovik misli da je genije i ego ga oćito pere, proizvođaći su mu glupi a on zapravo ne svaća pola osnovnih stvari kako radi.

ćovik nije svjestan da postoje razlićite šeme sastavljanja vrm-a a ove paralelne vrmove ne svaća da je isti djava radi više frekvencije na kojoj rade.

isto tako koga briga ko je proizvođać ćipa to je normalno da ima više razlićitih proizvođaća nisu ćipovi kruške na pazaru da nema deset levela testiranja kvalitete u proizvodnji.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
buildzoid ćesto pretjeruje i to šta tu i tamo reće nešto pametno ne znaći da sve šta reće ima smisla. ćovik misli da je genije i ego ga oćito pere, proizvođaći su mu glupi a on zapravo ne svaća pola osnovnih stvari kako radi.

ćovik nije svjestan da postoje razlićite šeme sastavljanja vrm-a a ove paralelne vrmove ne svaća da je isti djava radi više frekvencije na kojoj rade.


 Čekaj, tebi je u redu da se "ti manufacter made dupleri" vode kao 2 faze ?

 

Poslušaj od 15:40 što veli.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 10:34 (DarthMarkus).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
buildzoid ćesto pretjeruje i to šta tu i tamo reće nešto pametno ne znaći da sve šta reće ima smisla. ćovik misli da je genije i ego ga oćito pere, proizvođaći su mu glupi a on zapravo ne svaća pola osnovnih stvari kako radi.

ćovik nije svjestan da postoje razlićite šeme sastavljanja vrm-a a ove paralelne vrmove ne svaća da je isti djava radi više frekvencije na kojoj rade.

isto tako koga briga ko je proizvođać ćipa to je normalno da ima više razlićitih proizvođaća nisu ćipovi kruške na pazaru da nema deset levela testiranja kvalitete u proizvodnji.

Često definitivno pretjeruje i isto tako često kad testira 5 ploča istog čipseta prva koju testira najebe najviše što se tiče reviewa jer još nije vidio ove druge a ima postavljene visoke standarde.

 

Proizvođači i jesu glupi u većini vremena i za to krivim usrani RGB i aesthetic marketing. Ploče od pred 10 godina imaju bolje vrm heatsinkove nego ove danas jer danas je sve pokriveno sa bar 3 sloja plastike i 2 sloja ledica a heatpipeova i kvalitetnih heatsinkova ni za lijek.

 

Upravo radi ovakvih koji seru po proizvođačima matičnih ploča i velike publike hardware enthusiasta koji ih prate možda se u budućnosti krene više gledati na performanse nego na bling.

 

Ovo da ne shvaća osnovne stvari i VRM dizajn je jako smiješno. 

#YOLO
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

Često definitivno pretjeruje i isto tako često kad testira 5 ploča istog čipseta prva koju testira najebe najviše što se tiče reviewa jer još nije vidio ove druge a ima postavljene visoke standarde.

 

Proizvođači i jesu glupi u većini vremena i za to krivim usrani RGB i aesthetic marketing. Ploče od pred 10 godina imaju bolje vrm heatsinkove nego ove danas jer danas je sve pokriveno sa bar 3 sloja plastike i 2 sloja ledica a heatpipeova i kvalitetnih heatsinkova ni za lijek.

 

Upravo radi ovakvih koji seru po proizvođačima matičnih ploča i velike publike hardware enthusiasta koji ih prate možda se u budućnosti krene više gledati na performanse nego na bling.

 

Ovo da ne shvaća osnovne stvari i VRM dizajn je jako smiješno. 

 Ovo boldano iritira najvise, zasto nema vise ovakvih heatsinkova klik, klik2...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 10:56 (war3_tft).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice