Chassis intruded,fatal error...system halted

poruka: 12
|
čitano: 7.371
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Chassis intrude,fatal error...system halted

Sorry ako već ima slična tema na forumu. Naime ja sam dobila nov PC i nakon kaj ga upalim,POST prođe i prikaže se:

Chassis Intrude!

Fatal Error...System Halted

Matična je:ASUS P5SD2-VM

Dok mi se to pojavi,moram stisnuti gumb RESET na kučištu i onda uspijem bootati PC. Što ta greška uopće znači i kako je se mogu ZAUVIJEK riješiti da mi se više NE POJAVLJUJE!

NAPOMENA:Ja imam OBAVEZNI BACKUP podataka na USB Sticku.

Ja SVAKU PROMJENU PODATAKA,SOFTVERA I PROGRAMA spremim na USB Stick!!!


Did you like Linus Torvalds? If YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE,MOTHAFUCKA! If you like SteamOS,it is OK.,but ONLY IF SteamOS IS NOT BASED ON LINUX KERNEL!IF YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE TWICE!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Chassis intruded,fatal error...system halted

Prvo probaj clear CMOS (spojit jumpere/izvadit bateriju iz maticne na 2 min), ako to ne uspije a imas garanciju onda obavezno reklamiraj. U protivnom pogledaj neke od ovih rjesenja i probaj popravit sama, a ako neznas pitaj nekoga ko se bolje kuzi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 15:24 (Nije nego).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Chassis intruded,fatal error...system halted
Nije nego kaže...

Prvo probaj clear CMOS (spojit jumpere/izvadit bateriju iz maticne na 2 min), ako to ne uspije a imas garanciju onda obavezno reklamiraj. U protivnom pogledaj neke od ovih rjesenja i probaj popravit sama, a ako neznas pitaj nekoga ko se bolje kuzi.

Budem probala...Ali na nekim stranicama sam vidla da mi je možda kućište otvoreno. Hvala!!!

Did you like Linus Torvalds? If YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE,MOTHAFUCKA! If you like SteamOS,it is OK.,but ONLY IF SteamOS IS NOT BASED ON LINUX KERNEL!IF YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE TWICE!
14 godina
offline
Re: Chassis intruded,fatal error...system halted

Problem se riješava hardverski tako da se odgovarajući pinovi kratko spoje, tj. da se na njih stavi jumper. 

Pinovi su imena "Chassis", a na slici su označeni crveno. Plava kapica je jumper i u tom položaju ga trebaš postaviti. 

 

Btw., ne postoji drugo rješenje. 

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Chassis intruded,fatal error...system halted
DamageHigh kaže...

Problem se riješava hardverski tako da se odgovarajući pinovi kratko spoje, tj. da se na njih stavi jumper. 

Pinovi su imena "Chassis", a na slici su označeni crveno. Plava kapica je jumper i u tom položaju ga trebaš postaviti. 

 

Btw., ne postoji drugo rješenje. 

O.K. Thx!!! Ali što znači Chassis Intrude! i kako mi se to odjedanput desilo? Neki mi govore da je to možda virus.{#}

Did you like Linus Torvalds? If YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE,MOTHAFUCKA! If you like SteamOS,it is OK.,but ONLY IF SteamOS IS NOT BASED ON LINUX KERNEL!IF YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE TWICE!
15 godina
offline
Re: Chassis intruded,fatal error...system halted

Chassis Intrude bi bio u ponešto slobodnom prijevodu "neovlašteno otvaranje kućišta" - a dogodilo se vrlo vjerojatno slučajno, npr. ako je jumper na mjestu, nakratko je izgubio spoj (recimo zbog slučajnog udarca u kućište) što je zabilježeno kao otvaranje kućišta.

Opcija se vjerojatno može isključiti u BIOS-u (često se zove Chassis intrusion detection ili slično); virus sigurno nije jer se radi o fizičkom kontaktu na ploči.

KaeR
14 godina
offline
Re: Chassis intruded,fatal error...system halted

Da, obicno se takve stvari mogu iskljuciti u BIOS-u, ali iz nekog cudnovatog razloga na ovoj ploci - ne. Samo jumperom.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Chassis intruded,fatal error...system halted
KaeR kaže...

Chassis Intrude bi bio u ponešto slobodnom prijevodu "neovlašteno otvaranje kućišta" - a dogodilo se vrlo vjerojatno slučajno, npr. ako je jumper na mjestu, nakratko je izgubio spoj (recimo zbog slučajnog udarca u kućište) što je zabilježeno kao otvaranje kućišta.

Opcija se vjerojatno može isključiti u BIOS-u (često se zove Chassis intrusion detection ili slično); virus sigurno nije jer se radi o fizičkom kontaktu na ploči.

Da,moguće je i to jer mi je mama usisavala pa je valjda vjerojatno udarila u kučište PC-ja! A zašto je to mom PC-ju kao "FATAL ERROR"? Otvaranje kučišta nije fatalna greška! I zakaj se meni samo zbog tog kučišta zaustavi boot PC-ja?

Did you like Linus Torvalds? If YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE,MOTHAFUCKA! If you like SteamOS,it is OK.,but ONLY IF SteamOS IS NOT BASED ON LINUX KERNEL!IF YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE TWICE!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Chassis intruded,fatal error...system halted
Flexan22 kaže...

Da,moguće je i to jer mi je mama usisavala pa je valjda vjerojatno udarila u kučište PC-ja! A zašto je to mom PC-ju kao "FATAL ERROR"? Otvaranje kučišta nije fatalna greška! I zakaj se meni samo zbog tog kučišta zaustavi boot PC-ja?

 

Taj "chassis intruded" mi se više čini kao provjera da li je korisnik otvarao kućište koje je pod garancijom ali zašto neće iz prve bootat zbog toga, eh.....

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 14:14 (AA-d00d).
16 godina
online
Re: Chassis intruded,fatal error...system halted
Flexan22 kaže...

Da,moguće je i to jer mi je mama usisavala pa je valjda vjerojatno udarila u kučište PC-ja! A zašto je to mom PC-ju kao "FATAL ERROR"? Otvaranje kučišta nije fatalna greška! I zakaj se meni samo zbog tog kučišta zaustavi boot PC-ja?

Tehnički gledano, to jest fatalna greška u svakom ozbiljnom sustavu, zato taj jumper / sustav sklopki i postoji.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Chassis intruded,fatal error...system halted
Old Iggy kaže...
Flexan22 kaže...

Da,moguće je i to jer mi je mama usisavala pa je valjda vjerojatno udarila u kučište PC-ja! A zašto je to mom PC-ju kao "FATAL ERROR"? Otvaranje kučišta nije fatalna greška! I zakaj se meni samo zbog tog kučišta zaustavi boot PC-ja?

Tehnički gledano, to jest fatalna greška u svakom ozbiljnom sustavu, zato taj jumper / sustav sklopki i postoji.

Hvala ti!!! Budem taj jumper stavila na mjesto gdje i treba biti!{#}

Did you like Linus Torvalds? If YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE,MOTHAFUCKA! If you like SteamOS,it is OK.,but ONLY IF SteamOS IS NOT BASED ON LINUX KERNEL!IF YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE TWICE!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Chassis intruded,fatal error...system halted
AA-d00d kaže...
Flexan22 kaže...

Da,moguće je i to jer mi je mama usisavala pa je valjda vjerojatno udarila u kučište PC-ja! A zašto je to mom PC-ju kao "FATAL ERROR"? Otvaranje kučišta nije fatalna greška! I zakaj se meni samo zbog tog kučišta zaustavi boot PC-ja?

 

Taj "chassis intruded" mi se više čini kao provjera da li je korisnik otvarao kućište koje je pod garancijom ali zašto neće iz prve bootat zbog toga, eh.....

Budem jumper stavila na njegovo pravo mjesto,kako već i piše!

Did you like Linus Torvalds? If YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE,MOTHAFUCKA! If you like SteamOS,it is OK.,but ONLY IF SteamOS IS NOT BASED ON LINUX KERNEL!IF YES,I WILL SHOOT YOU IN DA FACE TWICE!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice