Kuckanje Hard diska

poruka: 23
|
čitano: 9.002
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Kuckanje Hard diska

Pozdrav, u laptopu imam problem da mi hard disk kucka prilikom paljenja već neko vrijeme, a od jučer je počeo stalno kuckati i lap jako šteka od onda. Mogu ga baciti ili se može nešto poduzeti? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kuckanje Hard diska
Spasavaj podatke i bacaj.
13 godina
offline
Re: Kuckanje Hard diska
ministar kaže...

Pozdrav, u laptopu imam problem da mi hard disk kucka prilikom paljenja već neko vrijeme, a od jučer je počeo stalno kuckati i lap jako šteka od onda. Mogu ga baciti ili se može nešto poduzeti? 

Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
13 godina
online
Re: Kuckanje Hard diska
Valentin17 kaže...
ministar kaže...

Pozdrav, u laptopu imam problem da mi hard disk kucka prilikom paljenja već neko vrijeme, a od jučer je počeo stalno kuckati i lap jako šteka od onda. Mogu ga baciti ili se može nešto poduzeti? 

Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

 ako uspijem upaliti, stavit ću rezultate tu.. pali kao yugo, nakon pola sata pokušavanja (sigurno je hard disk jer sam bootao windows sa externog i nije se ništa čulo, samo da vidim što je)

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2015 19:09 (ministar).
13 godina
offline
Kuckanje Hard diska

Spasi što se spasiti da ako imaš nešto važno na njemu jer ovo može krepati doslovno svaki čas.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Kuckanje Hard diska

sad prebacujem još neke stvari i kad sam htio nešto kopirati, onda je opet počeo kuckati, do onda sam kopirao bez problema, tako da je možda samo bio diska u problemima.. kad prebacim ću izvrtiti testove

9 godina
neaktivan
offline
Kuckanje Hard diska

Ja imam HDD seagate od 500 gb i krcka mi vise od 4-5 mjeseci i u idle i kad se snimaju i kopiraju podatci , hdd tune uredno uvijek prodje , ne radim quick scan nego ide detaljno. Moja ti je preporuka ako krcka provjeri ga sa hd tune ili nekim drugim programom , ne mora znaciti da mu je kraj ako krcka :)

Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kuckanje Hard diska

To tvoje krckanje nije ni nalik ovome što je navedeno kao problem. Kod tebe je to normalni zvuk hdd pri radu.

kad čuješ : "klik klik klik klik.klik pa pauza par sec. i nanova... klik klik klik klik klik pauza itd. je pokušaj čitanja sa bad sektora a ponekad uspije. To se mora odmah spašavati sve važno sa hdd i još je najgore kad se to pojavi na boot sektorima

 

Nedavno je netko na sličnom postu napisao da prođe sa HDtune .... pa iza toga tip više nije mogao nikako  pristupiti podacima ..bilo je prekasno.

 

...najprije nek spasi što može isčitati a poslije može probati označiti bad sektore i koristiti neku particiju koja je čista...ali ni to neće zadugo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2015 20:20 (AF139).
13 godina
online
Re: Kuckanje Hard diska

Hd Tune nije našao nijedan error, nema nikakvih problema pod health

10 godina
offline
Re: Kuckanje Hard diska

Ako si  uradio full scan tj. bez kvačice na "brzo "  značilo bi da je disk ok , moguće da je samo do oštećene datoteke kakve nastanu nakon npr. nestanka struje ili prisilnog gašenja PC tj. nema fizičkog oštećenja.

Po tvome postu već sam "vidio" oštećenje na boot sektoru

13 godina
online
Re: Kuckanje Hard diska

i mene iznenađuje, da.. jedva sam ga upalio jer je non stop kvrckao, jedno pola sata mi je trebalo, a od onda radi bez brige, iskopirao sve datoteke i prošao taj test.. isplati li mi se napraviti i chdsk? sad bi trebao i formatirati cijeli disk i windows nanovo i sve?

13 godina
offline
Re: Kuckanje Hard diska
ministar kaže...

sad bi trebao i formatirati cijeli disk i windows nanovo i sve?

Probaj.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
14 godina
neaktivan
offline
Kuckanje Hard diska

Al se vise nikad ne pouzdaj u taj disk, pogotovo ne za neke podatke!!

mojpismonosa
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
online
Kuckanje Hard diska

Kako mi je najbolje formatirati taj disk, ali da oznaci bad sectore? Pokusavao sam bootati sa eksternog harda, ali im onda ovaj interni nije prikazan :/ Neki live disc ili nesto?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kuckanje Hard diska
ministar kaže...

Kako mi je najbolje formatirati taj disk, ali da oznaci bad sectore? Pokusavao sam bootati sa eksternog harda, ali im onda ovaj interni nije prikazan :/ Neki live disc ili nesto?

 Zasto se uopce mucis s njime? Gubitak vremena, a samo je pitanje kad se nece vise uopce dat upaliti, zavrtiti

.

mojpismonosa
13 godina
online
Re: Kuckanje Hard diska
Mojpismonosa kaže...
ministar kaže...

Kako mi je najbolje formatirati taj disk, ali da oznaci bad sectore? Pokusavao sam bootati sa eksternog harda, ali im onda ovaj interni nije prikazan :/ Neki live disc ili nesto?

 Zasto se uopce mucis s njime? Gubitak vremena, a samo je pitanje kad se nece vise uopce dat upaliti, zavrtiti

.

 zato što mi treba 600kn za novi hard koje trenutno nemam

10 godina
offline
Re: Kuckanje Hard diska

odradi format na NTFS ali ne brzi već sporiji jer  provjerava ispravnost  a ako naiđe na loš sektor označi ga da system zna da nije za upotrebu.

13 godina
online
Kuckanje Hard diska

Jesam, nije nasao nikakve probleme,  checkdisk isto :/ teoretski sve radi i nema nikakvih gresaka, a u praksi nista ne radi..  Uspio sam formatirati particiju na koj nije bio windows i tamo ga ponovno instalirati, te formatirati drugu particiju i checkdisk te druge particije, sve proslo bez problema.. Hard diak ocito ima nekakvih fizickih problema, moze li se to otvoriti i vidjeti sto je problem ili nesto?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kuckanje Hard diska

Nikako otvarati disk ! ....ako već rezultati govore da je ok,  koristi ga normalno ali nađi načina da spremaš privatne datoteke na nekom drugom disku ili sl. što se i inače radi i kad nema problema sa diskom.

12 godina
offline
Kuckanje Hard diska

sličan, gotovo isti problem imam i ja samo ne na laptopu.

isto je počelo sa "kuckanjem" i onim famoznim struganjem, nakon toga jednostavno je počelo kočiti i usporeno raditi!

svaki test i provjeru hdd je prošao pozitivno (možeš vidjeti u: HDD Problem) al' svejedno...

 

s obzirom da je hdd relativno noviji, garancija od 3 godine i dalje vrijedi, pokušao sam sa reklamacijom al' nisu našli nikakav kvar!

tako da i dalje imam problem sa njime, ne konstatno al' često...

problem riješim tako da isključim pc i isključim kabel od napajanja u potpunosti iz struje na nekih 30 sekundi.

nakon toga ponovno uključim i ono radi k'o novo i normalno.

 

kablovi, sata konektor/utor, windows/software i napajanje nisu uzroci (provjerio više puta).

jedino ostaje da je to neka tvornička greška (možda i serijska iako nisam našao nešto slično na google).

weedafuqyee
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kuckanje Hard diska

Kuckanje HDD. Ja se nebih kockao sa podacima spašavaj Podatke i prenesi na novi HardDisk dok još imaš vremena. Dalibor

13 godina
online
Re: Kuckanje Hard diska
SR3CKO kaže...

sličan, gotovo isti problem imam i ja samo ne na laptopu.

isto je počelo sa "kuckanjem" i onim famoznim struganjem, nakon toga jednostavno je počelo kočiti i usporeno raditi!

svaki test i provjeru hdd je prošao pozitivno (možeš vidjeti u: HDD Problem) al' svejedno...

 

s obzirom da je hdd relativno noviji, garancija od 3 godine i dalje vrijedi, pokušao sam sa reklamacijom al' nisu našli nikakav kvar!

tako da i dalje imam problem sa njime, ne konstatno al' često...

problem riješim tako da isključim pc i isključim kabel od napajanja u potpunosti iz struje na nekih 30 sekundi.

nakon toga ponovno uključim i ono radi k'o novo i normalno.

 

kablovi, sata konektor/utor, windows/software i napajanje nisu uzroci (provjerio više puta).

jedino ostaje da je to neka tvornička greška (možda i serijska iako nisam našao nešto slično na google).

tu ne pomaže ni isključivanje iz struje ni ništa.. nakon jedno pola sata muke se upali i nekad radi super, nekad tako usporeno

Master Infirmiy kaže...

Kuckanje HDD. Ja se nebih kockao sa podacima spašavaj Podatke i prenesi na novi HardDisk dok još imaš vremena. Dalibor

 svi podaci su prebačeni 

16 godina
offline
Kuckanje Hard diska

nisam pročitao sve poruke ali želio bih podijeliti  sa ostalim forumašima  moj problem

ja imam vanjski hdd od 1TB u zadnje vrijeme mi se dešava upravo to kako glasni naslov ove teme ,  disk mi kucka učestalo.

neznam o čemu se radi, disk mi radi normalno mogu sravljat i skidat s njega sve   aki često mi kucka .

slijedeče šta sam primjetio je to kada pokrenem neki film sa njega zna se desiti da mi se slika zaledi a na ekranu se pjave šarene crte  ton ide normalno aslika steka  to sve traje 1 -2 - 3 sekunde i opet se vrati na normalu, kao da ne čita podatke koje povlači sa diska dok se gleda neki video. prebavio sam ga na usb od matične ploče  prije mi je bio spojen na dodatnoj usb kartici

 

neznam o čemu je riječ sad u trenutku tok pišem ovu poruku palo mi je na pamet da jednostavno  skinem podatke sa njega i da krenem detaljno formatiranje

neznam dali netko ima slično iskustvo

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice