Virus preusmjeravanja

poruka: 7
|
čitano: 3.740
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Virus preusmjeravanja

Molim pomoć, jer već sam doslovno luda od ovoga.. Laptop, tablet i mobitel su mi zaraženi istim virusom. Što god da želim pogledati na netu odmah me preusmjeri na svakakve stranice. Da, i one zločeste. :) Što da radim, skinula sam malwarebytes ali ne pronalazi ništa kada skenira. Koristimo istu mrežu za svaki od uredjaja. Svaka pomoć je dobro došla..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Virus preusmjeravanja

možda:

-kad više uređaja.. (kraće) može biti zaražen modem/router. Resetiraj (drži odgovarajuću tipku dok se ugasi.. čačkalica i sl.), ako to ne pomogne, zvati ISP.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Virus preusmjeravanja
Dija85 kaže...

Molim pomoć, jer već sam doslovno luda od ovoga.. Laptop, tablet i mobitel su mi zaraženi istim virusom. Što god da želim pogledati na netu odmah me preusmjeri na svakakve stranice. Da, i one zločeste. :) Što da radim, skinula sam malwarebytes ali ne pronalazi ništa kada skenira. Koristimo istu mrežu za svaki od uredjaja. Svaka pomoć je dobro došla..

Nisu ti zaraženi uređaji već router. Odi u postavke routera i promijeni DNS servere na:

208.67.222.222

208.67.220.220

Ako ne možeš zovi SZK.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 20:14 (Marko :D).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Virus preusmjeravanja

Zvala sam ih i ispričala im u čemu je problem i pitala dali je to do modema, doslovno su mi se nasmijali u telefon i rekli mi da je to nemoguće.. i dva puta sam zvala, čisto da pitam drugog agenta, odgovor je bio isti. Nisu od nikakve pomoći..

9 godina
neaktivan
offline
Re: Virus preusmjeravanja

Zaboravila sam napomenuti da kada sam van kuće, koristim svoju mobilnu mrežuna ali virus je opet tu. I opet me preusmjerava na iste stranice.

15 godina
offline
Re: Virus preusmjeravanja
Dija85 kaže...

Zvala sam ih i ispričala im u čemu je problem i pitala dali je to do modema, doslovno su mi se nasmijali u telefon i rekli mi da je to nemoguće.. i dva puta sam zvala, čisto da pitam drugog agenta, odgovor je bio isti. Nisu od nikakve pomoći..

-sve je software, samo se u 'malim kutijicama' naziva firmware. Svaki software može biti zaražen.. a ovo je novija fora.

-ako je isto na mobilnoj mreži, tad je ipak 'običan' malware ali je neobično da ga MBAM ne pronalazi i da je na različitim uređajima (ako nije windows..).

 

i dalje ostaje 'možda' router, ako antimalware ne pronalazi, tad ne možeš ništa osim probati neki drugi alat.. npr search&destroy.. (i naravno, prije scaniranja update definicije je obavezan).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 20:36 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Virus preusmjeravanja

Meni je bio slican problem na laptopu,nakon 1 minute preusmjeri.Nakon sto sam download SpyHunter prikazalo mi zarazene datoteke,kasnije su uklonjene.A za reklame na browseru imas adblockere,pogotovo za Chrome.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice