Resetiranje registry-a na Windows 10

poruka: 12
|
čitano: 2.645
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Resetiranje registry-a na Windows 10

Palim ja svoj laptop (HP 250 G3) i bootam u Windowse. Sve krene normalno, sve se ucitava. No, ucitava se jako dugo. Nakon nekoliko minuta, dobijem BSOD i error BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO, pa mi se restarta. Nakon malo guglanja vidio sam da mi je registry malo "pobrkan" i da se to treba rijesiti ili sa safe modom ili uz pomoc DVD-a s Windowsima. Probam ja safe mode, ali nisam uspio doci u njega jer mi se ista stvar dogodila kao i prije. Kako sad resetirati registry posto sam imao Windows 8.1 pa upgrade-o na desetku, pa nemam DVD-a od desetke?

 

Btw dual-bootam s Ubuntuom 16.04 LTS.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Resetiranje registry-a na Windows 10
CppToast kaže...

Palim ja svoj laptop (HP 250 G3) i bootam u Windowse. Sve krene normalno, sve se ucitava. No, ucitava se jako dugo. Nakon nekoliko minuta, dobijem BSOD i error BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO, pa mi se restarta. Nakon malo guglanja vidio sam da mi je registry malo "pobrkan" i da se to treba rijesiti ili sa safe modom ili uz pomoc DVD-a s Windowsima. Probam ja safe mode, ali nisam uspio doci u njega jer mi se ista stvar dogodila kao i prije. Kako sad resetirati registry posto sam imao Windows 8.1 pa upgrade-o na desetku, pa nemam DVD-a od desetke?

 

Btw dual-bootam s Ubuntuom 16.04 LTS.

 Ako nemaš image, preporučio bih ti da jednostavno skineš alat za kreiranje ISO-a i njime napraviš bootabilni medij W10.

https://www.microsoft.com/hr-hr/software-download/windows10

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
8 godina
neaktivan
offline
Resetiranje registry-a na Windows 10

Hvala, ali nece li mi popravak registry-a s ISO-om resetirati i boot-sektor pa da ne mogu u Ubuntu? Svaki puta kada upalim laptop upali se GRUB pa me pita koji OS zelim koristiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Resetiranje registry-a na Windows 10
Moras biti malo precizniji u opisu.

Ako si formatirao disk, onda vise gore nema windowsa pa nema onda ni registrya.

Ako su winsi jos uvjek na disku, onda razmisli kaj tocno hoces u toj situaciji.

Ako zelis dual bot, onda bi bilo najsigurnije da sve ispocetka napravis skolski i pedantno.
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Resetiranje registry-a na Windows 10

Znaci, pola diska je podijeljeno na 2 particije, tamo su Windowsi, a na drugoj polovici je Ubuntu. Trebaju mi oba OS-a. Bih li trebao reinstalirati Windowse ili napraviti popravak instalacije ili sto?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2016 12:08 (CppToast).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Resetiranje registry-a na Windows 10
Nitko bez detaljne dijagnostike nezna u kakvom su ti tocno stanju windowsi i linux. Mozes imati srece pa oba popraviti u pol vure, a mozda bus se danima hebal i nebus nikaj popravil.

Najbrze bi bilo format diska gpartedom iz linuxa, i tada kreiraj gpt, zatim iinstalacija winsa na pol diska i zatim instalacija linuxa na preostali dio diska. Obje instalacije plus nadogradnje prve, cca par vuri posla.... Naravno, iso skidas sa legitimnih stranica i provjeri hash...
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Resetiranje registry-a na Windows 10

o što želiš postoći (dual boot, može i multi..) prolistaj ubuntuov howto/ask.., sve kombinacije su detaljno opisane.

-preporuka, (ali ovisi kakvu lic wina koristiš + želje-potrebe) bez sec.boota i GPTa (zapravo bez UEFIja).

-svaki OS ide na svoju (nativnu) particiju/FS, dok je jedan bootmanager. Od w8 može i windowsov (zgodan) i može oba redosljeda. Boot je uvijek popravlja installmedijem ili toolsima kao easybcd.. grub je OK (uz probleme koje je MS napravio linuxu, canocnical plaća licencu, već godinu dana nema posebnih problema).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Re: Resetiranje registry-a na Windows 10
Gpt ga nemre smetat, stovise cak je ta particijska tablica i preporucljiva i pouzdanija u odnosu na mbr ( kod gpt se kreiraju dve tablice za slucaj da se jedna spotrga..
 
0 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Resetiranje registry-a na Windows 10

svašta ... (uvijek postoje dvije tablice). Jedina prednost GPTa je veličina (dok se broj particija rješava extendedom).

-nije ništa čudotvornog (brže, bolje, sigurnije..) osim ako se posd sigurnost misli na sec.boot koji opet nije stvar GPTa.

-mana GPTa? .. , ni jedna.. osim gubitka kompatibilnosti unazad s MBR alatima (a to je bitna sitnica kad je potrebno). Nije pitanje dali smeta, nego razlog. Dok sve preporuke npr MSa možeš gledati kroz njihov interes jer ni jedan konkretniji dokaz da je (obostrano) jedan način bolji od drugog nema.

-da se ne povezuje (namjerno) s ostalim opcijama BIOSa, pogotvo kod notebooka, mogao bi biti izbr, ovako postane ograničenje koje efikasno eliminira sve OSeve (MSov interes, čak ne ubuntu/linux, koliko XP-win7..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Resetiranje registry-a na Windows 10

Eto, hvala vam svima na pomoci, uspio sam rijesiti problem pokretanjem nekog startup repaira u Windowsima. Sad sve radi. :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Resetiranje registry-a na Windows 10
ihush kaže...

svašta ... (uvijek postoje dvije tablice). Jedina prednost GPTa je veličina (dok se broj particija rješava extendedom).

 

 

Griješiš . GPT ima više prednosti, a ne samo broj i veličina particija ( primarnih ).

Kad ti se mbr spotrga, scenarij nam je svima znan , i nema rezervne tablice na hdd-u od kuda bi se mbr auto popravio , dok je kog gpt-a to daleko bolje i robusnije riješeno.

 

Na MBR , podaci particioniranje i boot je pohranjen na jednom mjestu.  Za razliku od toga, GPT pohranjuje višestruke kopije tih podataka preko diska, tako da je mnogo više robustan i može  se oporaviti, ako su podaci correupted. GPT također pohranjuje kružnu provjeru zalihosti u vrijednosti (CRC) i može  provjeriti da li su njegovi podaci netaknuti - ako su podaci oštećeni, GPT može primijetiti problem i pokušati vratiti oštećene podatke s drugog mjesta na disku. 

 

Na netu je  brdo kvalitetnih članaka gdje se međusobno uspoređju mbr vs gpt, pa kad stigneš malo prouči..

Evo ti jedan za početak.....

 

http://www.howtogeek.com/193669/whats-the-difference-between-gpt-and-mbr-when-partitioning-a-drive/

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.6.2016 17:08 (bunkermax).
15 godina
offline
Re: Resetiranje registry-a na Windows 10
bunkermax kaže...
ihush kaže...

svašta ... (uvijek postoje dvije tablice). Jedina prednost GPTa je veličina (dok se broj particija rješava extendedom).

 

 

Griješiš . GPT ima više prednosti, a ne samo broj i veličina particija ( primarnih ).

..

 

 

 -ja sam nepogriješiv :)

ili u čemu to griješim? Kažem, oba imaju dvije tablice (dok ti to navodiš kao prednost GPTa..) dakle? Ostatak kao link je nepotreban + novo uvijek ima neke prenosti-fičere.. ali gle, MBR radi, radi desetljećima, bez problema. + ne kažem da je bolji, jer je primarni kriterij, radi, drugi kriterij ovisi o korisniku a ako je to kompatibilnost unazad tad uz ostale UEFIjevske fičere imaš problem.

-navoditi kao prednost npr brzinu je onak, LOLasto. Više utiče FS + cluster odnosno sama (stavna) brzina komponente + kontroler, standardi itd..

-ograničenje na do 4 prim nije ograničenje ako se koristi extended, problem ne postoji npr boot-multiboot.. tako da GPTova neograničenost ne daje nikakvu prednost. Jedino u slučaju preko 2TB diska... zbog same granice a tad je više razlika zbog 32-vs-64 bitno adresiranje nego MBT ... U slučaju ked je iz nekog ratloga potreban 32bitni OS (specifični soft-driver..) GPT nije opcija. Na kraju korisnik može birati prema svojim potrebama ili po 'boji'.. no nije preporučljivo na osnovu PRovskih pamfleta donjeti odluku (jer alati za spašavanje podataka nisu zanemariva sitnica.. možda najvažnija stvar u ITu (zapravo je najvažnija), podaci.

 -kao i implicitni AHCI .. eliminira starije OSeve tj ovino o driveru..

- ako je samo izbor bez konkretnog razloga za neki ili protiv nekog tad je svejdno, što kad postoji razlog?

 

- i to navodim, dakle u čemu griješim?

 

edit.. i btw kad navedeš CRC, znaš li da ga sve memorije (storage) koriste, RAM i sve ostalo bi bilo neupotrebljivo (milioni tranzistora bez ijedne greške su problem) tak da to spada u kategoriju (slikovito, trgovac automobilima) .. dobijete i 4 kotača! i volan!!! da? ok da, dobije se, ali to je jednako, dakle nije različito-prednost. za usporedbu je server ram...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.6.2016 19:53 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice