Rootkit Win 32 TDSS. gxb

poruka: 10
|
čitano: 4.373
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Rootkit Win 32 TDSS. gxb
pitanje

 ni sam ne znak kako ali uspio sam zaraziti računalo sa smećem iz naslova kojeg sada nikako  ne mogu ukloniti. Na računalu iman instalieran F-secure (došao sa Amisom), koji detektira navedeno smeće, ali ga ne može ukloniti, tj. kaže da ga je pobrisao, ali se on ponovo javi. Problem je vidljiv na način da iz My computer ne mogu dvoklikom otvoriti ni jedan hard disc, već mi javlja grešku da recycle bin nije pronađen. Probao sam sa "HijackThis, Malwarebytes' Anti-Malware, McafeeRootkitDetective,  RootkitRevealer"  i niša, ne pomaže, probao sam skenirati comp preko neta sa Kasperskym, Tend-Microm, ali bez uspjeha, zato ljudi pomagajte ima li kakav poseban alat ili ideja da se toga riješim Viče

16 godina
neaktivan
offline
Rootkit Win 32 TDSS. gxb
15 godina
offline
RE: Rootkit Win 32 TDSS. gxb
autorov komentar

hvala macak

skinuo sam i skenirao racunalo sa sophos-anti-rootkit alatom i on je odradio svoje, sad mi antivirus više ne pronalazi viruse i ostalo smeće, ali još uvijek mi je ostao problem što dvoklikom ne mogu otvoriti ni jedan hard disc, već mi javlja grašeku da Recycle Bin nije pronađen,

pretpostavljam da je virus nešto promjenio u registriu, da li možda zna netko kako to vratiti.????

16 godina
neaktivan
offline
Rootkit Win 32 TDSS. gxb

Vjerojatno je na svakoj particiji ostala autorun.inf datoteka. Idi u Control panel -> Folder options -> View -> Show hidden files, pa pogledaj.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
offline
RE: Rootkit Win 32 TDSS. gxb
autorov komentar

bilo bi lako da je tako, nažalost nema takvih datoteka na diskovima

15 godina
offline
Rootkit Win 32 TDSS. gxb
autorov komentar

uz svu nesreću koja me prati srušili su se windowsi xp, nakom reinstalacije particiju na kojoj su windovsi mogu normalno otvoriti, dok na drugim paticijama kaže :" Windows cannot find Recycler\S-2-1-78-100001032-100008591-100000678-8099.com",

16 godina
neaktivan
offline
Rootkit Win 32 TDSS. gxb
prihvaćeno rješenje

Jesi uključio da ti prikazuje skrivene datoteke? Tu se sigurno radi o skrivenom autorun.inf.

 

Ako u My Computer klikneš desnom na tu particiju i kao prvu opciju prikaže Autoplay, onda se sigurno o tome radi. Dakle, uključiti show hidden files and folders i izbrisati autorun.inf

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
offline
Rootkit Win 32 TDSS. gxb
autorov komentar

sve što kažeš je točno, osim što nemam autorun.inf datoteke, navedene datoteke su postojale, ali ih je obrisao antivirusni program kada sam online skenirao računalo

imam uključeno Show hidden files and foldersMršti se

kad kliknem desno na disk prva opcija mi je AutoPlay,

probao sam i sa Search, ali ne pronalazi autorun.inf datoteku 

razmišljam o jednom velikom čekiću.....Viče

16 godina
neaktivan
offline
Rootkit Win 32 TDSS. gxb

Moguće rješenje...

 

http://forums.cnet.com/5208-6142_102-0.html?forumID=5&threadID=328308&messageID=2968404

15 godina
offline
Rootkit Win 32 TDSS. gxb
autorov komentar

mačak bio si u pravu trebalo je obrisati autorun.inf datoteke na diskovima, problem je bio u tom što datoteka nije bila vidljiva dok nisam isključio opciju Hide protected operating system files  u Folder Options... hvalaOsmijeh

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice