Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.541
|
čitano: 6.332.049
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...
bananaman1 kaže...

Diskusija sa tobom je završena. Za one koji imaju problema i muku muče sa kilogramima i zdravljem pravi odgovor je Keto dijeta (kontrola inzulina) i povremeni post. I ne zaboravite da je prehrana 80% uspjeha, a na trening i odmor ide ostatak. Keto + stronglift apsolutno preporučujem! Lijepa vijest je da sa keto prehranom možete biti fit i sa malo hodanja i tu i tamo koja vježba tipa sklek, čučanj, plenk. Naravno da može i na druge načine, ali je put puno teži i krvaviji i u većini slučajeva završi odustajanjem, povredom, pretreniranošću ili vam jednostavno dosadi trenirati kao profi!

 I dalje ne shvacas..

 

1.. post je samo ALAT za kontrolu kalorijskog unosa.. Sta to znaci?  

   dakle i dalje je GLAVNA stvar za mrsavljenje-debljanje kalorijski unos... ako zelis mrsaviti, moras ici u kcal deficit.. E sad, ako nekom pase post, zasto ne, jer recimo postis veci dio dana, i onda u periodu od par sati uneses

   kalorije, sto ce kontrolirati glad, ali to ovisi od osobe do osobe.. Recimo osobno kad ustanem, mogu bez problema par sati da ne jedem.. 

 

2. mrsavis zbog kalorija a ne zbog hebenog inzulina, da li je tebi toliko tesko objasniti? ok ako meni ne vjerujes, dao sam ti studije koje to DOKAZUJU.  hebene studije!!! znas li sta je ZNANSTVENA studija? znanost... 

  

3. keto nije optimalan ako si sportas, svatko tko ga je radio ce ti to reci. 

 

4. keto nije optimalan za izgradnju misica, a SL program je bas za to, jacanje, izgradnja.. Trebas UH 

   istina da mozes biti u kcal suficitu s ketom, ali je teze, i nije optimalno....

 

ta teza 80-20 je iz herbalifea cisto da prodaju svoja govna od sejkova... 

prehrana je vazna kao i trening (naravno ako ides u teretanu da bi izgradio misicnu masu, sto uglavnom 99% imaju za cilj). 

 

bez treninga neces kvalitetno rasti (citaj, misicna masa), bez prehrane opet neces ni rasti ako ne unosis 1. dovoljno kalorija  2. dovoljno proteina 

 

zavisi sta ti znaci fit... meni fit znaci da imas neku misicnu masu,, fit mi ne znaci da budes mrsav, sto ces naravno postici ako budes samo hodao i radio plankeve

 

 

DA ne bude zabune, svatko od nas je mislio isto kao i ti u pocetku, ali samo zato sto smo znali samo za takve informacije... 

 

Zato treba filtrirati one dobre i lose. Dao sam ti spisak gore, ako si sportas, treniras u teretani, trebao bi pratiti ljude s spiska, ako zelis nesto nauciti..

 

ako ces slusati neke ifbb pro bildere, njihove trenere, doktorire itd, nema leba od toga

 Isuse dragi............pogledaj podebljano i odgovori - kada sam rekao da kalorijski unos nije bitan? Ne da sam rekao već ti par puta već crtam, ali uzalud? Smiri se, razmisli malo, nije teško. AJD DA NACRTAM OPET - Što manje inzulina u organizmu lakša je kontrola kalorijskog unosa, odnosno ostvarivanje kalorijskog deficita!! 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

To opet ovisi od osobe do osobe, zar ne?

 

zato stvari prilagodis sebi, svojim potrebama i ono sto preferiras..

 

nista nije fixno. fleksibilnost je ta koja olasava posao..

 

 

ja mogu jesti sta god zelim, i opet cu bez problema unijeti zadane kalorije, nikad nemam problema..

 

ti mozda ne mozes jer si slab u glavi, i zbog toga i izbjegavas UH.

 

whey protein recimo dize inzulin kao i prosti uh, takojder i mlijecni proizvodi... sta kazes na to onda?

 

 

Bit svega je:

 

najbolja prehrana je ona koja je odrziva na duze staze.. da li je tebi keto odrziva i super ti je? ako je, navali..

ali kao sto rekoh, vecina ljudi ce imati problema, pogotovo ako si sportas.. ti bi jednog nogometasa, tenisaca, itd dao na keto dijetu? :D

 

btw trening snage ce takodjer patiti, jednostavno nemas te performanse.. 

 

istina, nisam osobno probao, ali sam cuo od brdo ljudi...

 

e sad, imas ljude koji zagovaraju keto, i prodaju keto prehrane ovo ono, oni ce logicno reci da je keto najbolji, da su performanse jos bolje itd. ali cisto zato sto PRODAJU, zarada, marketing...

moras staviti granicu izmedju marketinga vs nobullshit

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 12:38 (exer1234).
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Ne moraš se trudit. Nije on ovde došao da bi nešto naučio.

12 godina
offline
Rast mišića i visina

Nazalost. To je kao sekta, herbalife sekta, vegan sekta, keto sekta.. sve je to isto

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
12 godina
offline
Rast mišića i visina

Nazalost. To je kao sekta, herbalife sekta, vegan sekta, keto sekta.. sve je to isto

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
5 godina
protjeran
offline
Rast mišića i visina

Mene inače u našoj sekti zovu Keto Dalaj lama! Koja smijurija?? Svi karakterni, jaki u glavi, superiorni? Arnold i Oliva? Priznajem da sam malo pretjerao, zaglibio u nešto što nisam trebao. Kao da Bandiću ili Kerumu nešto objašnjavaš. Ispričavam se . 

5 godina
protjeran
offline
Re: Rast mišića i visina

exer1234 kaže...To opet ovisi od osobe do osobe, zar ne?                                  

zato stvari prilagodis sebi, svojim potrebama i ono sto preferiras..

 

nista nije fixno. fleksibilnost je ta koja olasava posao..                                 

 

 

ja mogu jesti sta god zelim, i opet cu bez problema unijeti zadane kalorije, nikad nemam problema..               

 

ti mozda ne mozes jer si slab u glavi, i zbog toga i izbjegavas UH.                             

 

whey protein recimo dize inzulin kao i prosti uh, takojder i mlijecni proizvodi... sta kazes na to onda?      

 

 

Bit svega je:

 

najbolja prehrana je ona koja je odrziva na duze staze.. da li je tebi keto odrziva i super ti je? ako je, navali..

ali kao sto rekoh, vecina ljudi ce imati problema, pogotovo ako si sportas.. ti bi jednog nogometasa, tenisaca, itd dao na keto dijetu? :D   

 

btw trening snage ce takodjer patiti, jednostavno nemas te performanse.. 

 

istina, nisam osobno probao, ali sam cuo od brdo ljudi...                     

 

e sad, imas ljude koji zagovaraju keto, i prodaju keto prehrane ovo ono, oni ce logicno reci da je keto najbolji, da su performanse jos bolje itd. ali cisto zato sto PRODAJU, zarada, marketing...

moras staviti granicu izmedju marketinga vs nobullshit                        

 

 

 

exer1234 kaže...To opet ovisi od osobe do osobe, zar ne?                                   Jel, nisam to znao? 

zato stvari prilagodis sebi, svojim potrebama i ono sto preferiras..

 

nista nije fixno. fleksibilnost je ta koja olasava posao..                                 ma da....vidi vraga kako jednostavno?

 

 

ja mogu jesti sta god zelim, i opet cu bez problema unijeti zadane kalorije, nikad nemam problema..                nevjerojatno, ma jel moguće?

 

ti mozda ne mozes jer si slab u glavi, i zbog toga i izbjegavas UH.                             da, da, sigurno sam slab vaša preuzvišenosti?

 

whey protein recimo dize inzulin kao i prosti uh, takojder i mlijecni proizvodi... sta kazes na to onda?      pozitivno sam šokiran pa tko bi to mislio???

 

 

Bit svega je:

 

najbolja prehrana je ona koja je odrziva na duze staze.. da li je tebi keto odrziva i super ti je? ako je, navali..

ali kao sto rekoh, vecina ljudi ce imati problema, pogotovo ako si sportas.. ti bi jednog nogometasa, tenisaca, itd dao na keto dijetu? :D         prekrasno rečeno!

 

btw trening snage ce takodjer patiti, jednostavno nemas te performanse.. 

 

istina, nisam osobno probao, ali sam cuo od brdo ljudi...                                                                  a jel?

 

e sad, imas ljude koji zagovaraju keto, i prodaju keto prehrane ovo ono, oni ce logicno reci da je keto najbolji, da su performanse jos bolje itd. ali cisto zato sto PRODAJU, zarada, marketing...

moras staviti granicu izmedju marketinga vs nobullshit                         pa jebemu ima to smisla? Trudiću se od danas.

 

Koji sam ja maler pa nisam ranije zapazio ovu temu? Toliko bih si muke uštedio! Gledaj što sam naučio u jednoj maloj prepisci? Hvala što si nesebično podjelio svoje bogato, kako znanje tako i iskustvo! Ako zapnem slobodne te priupitam kako dalje? Mogu vam i uplatiti nešto ako treba? Bože, baš sam sretan!!! Holy grail treninga je tu!

 

 

 

 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

ok sad si dokazao da si neki 15togodisnji klinjo

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
5 godina
protjeran
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

ok sad si dokazao da si neki 15togodisnji klinjo

 Fantastično pa i to si provalio? imam 14 godina i 9 mjeseci i na Ketu sam. Na kraju je najbitnije da malo treniramo i pazimo na sebe. Živio!   

14 godina
offline
Rast mišića i visina

U tim godinama znaš sve

5 godina
protjeran
offline
Rast mišića i visina

Eto ti znaš.

12 godina
offline
Rast mišića i visina

cekaj, zaista imas 15 god?

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
5 godina
protjeran
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

cekaj, zaista imas 15 god?

 Kako bi ti  bilo drago? Uz sve odlike ,vještine , znanja, čak i vidovit? Nemam, zajebavam se. Idemo dalje sa prehranom i treningom, bar nam je to zajedničko.

4 godine
odjavljen
offline
Rast mišića i visina
13 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Nijednu. Jedna je samo ravna vec si tu ograničen s vježbama, druga konstrukcijski izgleda jako slabo. Sve kaj ne može podnjet bar 300kg ne isplati se ni uzimat. Za neku normalniju klupicu budeš morao dati cca 1500 kn barem.

15 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Ja sam imo ovu drugu oko je, jedino kaj mi je malo bila uska al takve su sve klupe koje nisu radene za powerlifting. Osobno nebi na nju vise od nekih 250kg otprilike. A ova prva je podesiva, i losija po samoj izradi. Sad se ti sam sa sobom dogovori jel ti treba podesiva ili je dobra samo ova ravna, jel ak imas odredenu sumu novaca za iste pare ces uvijek dobit bolju ravnu nego podesivu.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
5 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
VladimirLem kaže...

 ja sam si sam to napravio doma od drva, mogu ti poslikat ako oces..

 

4 godine
odjavljen
offline
Re: Rast mišića i visina

Može da, hvala. Okači slobodno ovdje. Dobro ovu iz Decathlona sam definitivno prekrižio jer i meni izgleda slabo konstrukcijski. Ova druga je još u igri. Radio bih s bučicama pa mi ne treba neka semi-pro klupa koja trpi 300 kg opterećenja 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2019 12:28 (VladimirLem).
13 godina
offline
Rast mišića i visina

Gymbeam whey valja? Nekako su jeftini, 443,60kn za 7.5kg sa nekakvim kodom kojeg sam dobio na mail "gbfamily" za -10%. MYP mi ide na qrac sa tim dizanjem cijena i lažnim popustima, uvijek sam znao uzeti 5kg za oko 350kn, sad su popusti ogromni, a cijena preko 400kn(za bf je bila ista stvar).

 

EDIT: jučer naručio, dns stiglo, probao okus pistacije - dobar, lakše se otapa od myp

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 13:38 (dustY).
14 godina
offline
Rast mišića i visina

Odakle uzimate kreatin?

 

Ako imate preporuku nekog s njuškala može PP 

12 godina
offline
Rast mišića i visina

tajni izvori

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
exer1234 kaže...

tajni izvori

 Stvarno, ko da sam za drogu pital 

8 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Ako koristite ergometar, a nikad niste guglali ispravnu tehniku/naucili od nekog tko zna (tzv. osobni treneri to nisu):

 

 

Ne sjecam se vise kad sam vidio nekog u gymu da ispravno vesla. 

8 godina
offline
Rast mišića i visina

Pozdrav , evo ljudovi...nakon 30god ljencarenja sam  krenuo  u teretanu s vjezbanjem..problem je svakako sljedeci..ni ne znam s kojim spravama da vjezbam...ni kojim redosljedom  ni koliko kila ni nista..inace imam  oko 95kg  krupnije citaj misicavije gradje (dobra genetika valjda  tako kazu  u gymu) pa vec imam donekle formu jel...samo tonsada treba oblikovat...koje su najbolje smjernice  kako da vjezbam itd da polovim.to sve.. Ne ciljam trenutno na bodybuilding nego se malo utegnut skinut koju kilu speka a zamjenit  sa jel misicima..Na prehranu sam poceo paazit ali nista striktno...za pocetak sve laganini.Svaki savjet dobrodosao

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
14 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
dmanz kaže...

Odakle uzimate kreatin?

 

Ako imate preporuku nekog s njuškala može PP 

 šta će ti sa njuškala, bar je to jeftino da kupiš u nekoj od trgovina

5 godina
offline
Re: Rast mišića i visina
sseennoonn kaže...

Pozdrav , evo ljudovi...nakon 30god ljencarenja sam  krenuo  u teretanu s vjezbanjem..problem je svakako sljedeci..ni ne znam s kojim spravama da vjezbam...ni kojim redosljedom  ni koliko kila ni nista..inace imam  oko 95kg  krupnije citaj misicavije gradje (dobra genetika valjda  tako kazu  u gymu) pa vec imam donekle formu jel...samo tonsada treba oblikovat...koje su najbolje smjernice  kako da vjezbam itd da polovim.to sve.. Ne ciljam trenutno na bodybuilding nego se malo utegnut skinut koju kilu speka a zamjenit  sa jel misicima..Na prehranu sam poceo paazit ali nista striktno...za pocetak sve laganini.Svaki savjet dobrodosao

  bench press, deadlift, cucnjevi,goblet squat, biceps curl, shoulder press, lying triceps extension, dipsevi, pull ups(nmg se sjetit hrvatskog naziva)... ima sad tu masu vjezbiju, potrazi na youtubeu

https://www.youtube.com/user/AnabolicAliens

https://www.youtube.com/user/JDCav24

 

nekakav kardio na kraju treninga..

sada za tezine ne znam, onako preporuka je da se ne forsiras toliko puno na pocetku, dizi manje cisto da ulovis mota sa vjezbama i lagano dodaj tezinu...

16 godina
moderator
offline
Rast mišića i visina

Ekipa, što kažete da ovu temu preimenujemo u recimo Bodybuilding?

 

Čini mi se da je naziv teme zbunjujuć i ne služi svrsi...

 

 

EDIT:

S obzirom na broj palčeva, tema će biti preimenovana Bodybuilding, s tim da će prvih tjedan dana biti još u zagradi stari naziv teme, da se oni navikli na taj stari naziv znaju što se događa.

 

Kantov prijedlog za naziv teme "Izgradnja tijela" je zanimljiv, no kako nije baš udomaćen, koristit ćemo Bodybuilding jer je to termin koji je praktički svima poznat.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2019 19:49 (mbaksa).
16 godina
offline
Rast mišića i visina

Neka se tema zove Izgradnja tijela!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
5 godina
protjeran
offline
Re: Rast mišića i visina
sseennoonn kaže...

Pozdrav , evo ljudovi...nakon 30god ljencarenja sam  krenuo  u teretanu s vjezbanjem..problem je svakako sljedeci..ni ne znam s kojim spravama da vjezbam...ni kojim redosljedom  ni koliko kila ni nista..inace imam  oko 95kg  krupnije citaj misicavije gradje (dobra genetika valjda  tako kazu  u gymu) pa vec imam donekle formu jel...samo tonsada treba oblikovat...koje su najbolje smjernice  kako da vjezbam itd da polovim.to sve.. Ne ciljam trenutno na bodybuilding nego se malo utegnut skinut koju kilu speka a zamjenit  sa jel misicima..Na prehranu sam poceo paazit ali nista striktno...za pocetak sve laganini.Svaki savjet dobrodosao

 https://stronglifts.com/5x5/       Nemoj gledati dalje. 

8 godina
offline
Re: Rast mišića i visina

Dobio sam prijedlog  za taj 5x5 vec od jednog kolege...pa. mi drugi pak kaze da  radim nekaj drugo da ne  radim kao pocetnik deadlift da se ne ozljedim itd

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice