Kućne led žarulje izdvojena tema

poruka: 797
|
čitano: 314.965
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kućne led žarulje

Koju GU10 LED preporucate ? Da li ima nesto na dx ili banggood a da nisu treperuse ?  Kakve su ove RYET u Ikei ?

RYET Ikea

 

Eventualno bi uzeo dimmable varijantu, jedino ne znam da li bi mi to islo uz postojeci dimmer, na njemu pise da je min 40W, a u svjetiljku idu 3x GU 10 zarulje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2017 15:46 (Streetmode).
12 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
Unimatrix 007 kaže...

LED znalci, koju LED žarulju bi preporučili za osvjetljenje dvorišta, znači baš žarulju, čim veći kut osvjetljenja, a da nije reflektor i da nije preskupo, valjda ima nešto do 150kn.

Hvala unaprijed. 

 Hmmm, sve zavisi kakvo dvorište, no trebala bi biti dovoljna jedna od ovih dvije. Zavisi kakvu boju svjetlosti trebaš. Možda i dvije.

https://art-rasvjeta.hr/povoljne-led-zarulje-led-trake/prodaja/philips-led-arulja-corepro-ledbulb-nd-13-100w-a60-e27-840

https://art-rasvjeta.hr/povoljne-led-zarulje-led-trake/prodaja/philips-led-arulja-corepro-ledbulb-nd-13-100w-a60-e27-830

16 godina
online
Re: Kućne led žarulje
Cobra33 kaže...
Unimatrix 007 kaže...

LED znalci, koju LED žarulju bi preporučili za osvjetljenje dvorišta, znači baš žarulju, čim veći kut osvjetljenja, a da nije reflektor i da nije preskupo, valjda ima nešto do 150kn.

Hvala unaprijed. 

 Hmmm, sve zavisi kakvo dvorište, no trebala bi biti dovoljna jedna od ovih dvije. Zavisi kakvu boju svjetlosti trebaš. Možda i dvije.

https://art-rasvjeta.hr/povoljne-led-zarulje-led-trake/prodaja/philips-led-arulja-corepro-ledbulb-nd-13-100w-a60-e27-840

https://art-rasvjeta.hr/povoljne-led-zarulje-led-trake/prodaja/philips-led-arulja-corepro-ledbulb-nd-13-100w-a60-e27-830

 Žarulja bi bila centrirana tako da osvjetljava čitavo dvorište, pretpostavljam da je bolje uzeti hladnije boje za tako nešto, čisto da se vidi nešto napraviti vani i kad se počne spuštati mrak. Sumnjam da bi ove po 1500lm bile dovoljne da osvjetle veću površinu cca. 10 x 15 metara.

16 godina
moderator
offline
Re: Kućne led žarulje

Kupiš dvije žarulje i razdjelnik za grlo. Ili možda tri žarulje i razdjelnik. Ili četiri žarulje i razdjelnik. Ili sedam žarulja i razdjelnik

 

Što se tiče boje... Hm... Da, vjerojatno bi hladnija boja bila zgodnija.

11 godina
offline
Kućne led žarulje

pozdrav,evo htio bih samo dati svoje iskustvo sto se tice ovih ajmo nazvati plafonjera jer nisu zarulje,imam ih vec vise od godinu dana po cijelom stanu (6) i nije se niti jedna pokvarila.ove od 24w sasvim solidno zamjene 100w zarulju,takoder ne trepere uopce,ne zuje itd...ja sam super zadovoljan
LINK-aliexpress
btw ja imam samo cold white,kakve su warm ne znam.

16 godina
online
Re: Kućne led žarulje
mbaksa kaže...

Kupiš dvije žarulje i razdjelnik za grlo. Ili možda tri žarulje i razdjelnik. Ili četiri žarulje i razdjelnik. Ili sedam žarulja i razdjelnik

 

Što se tiče boje... Hm... Da, vjerojatno bi hladnija boja bila zgodnija.

 To je to, hvala na pomoći. 

EDIT: baš sam naišao na ova čudovišta, ali opet, njih ne smijem ostaviti vani na otvorenom na kiši, a vjerojatno bi bilo taman s obzirom na 4300 LM...

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 0:31 (Unimatrix 007).
12 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
Unimatrix 007 kaže...
mbaksa kaže...

Kupiš dvije žarulje i razdjelnik za grlo. Ili možda tri žarulje i razdjelnik. Ili četiri žarulje i razdjelnik. Ili sedam žarulja i razdjelnik

 

Što se tiče boje... Hm... Da, vjerojatno bi hladnija boja bila zgodnija.

 To je to, hvala na pomoći. 

EDIT: baš sam naišao na ova čudovišta, ali opet, njih ne smijem ostaviti vani na otvorenom na kiši, a vjerojatno bi bilo taman s obzirom na 4300 LM...

 A ova?

 

https://www.mo-teh.hr/393/led-diskont/led-zarulje/led-zarulja-40w-e27-ed-90-3500-lm/

 

16 godina
online
Re: Kućne led žarulje
Cobra33 kaže...
Unimatrix 007 kaže...
mbaksa kaže...

Kupiš dvije žarulje i razdjelnik za grlo. Ili možda tri žarulje i razdjelnik. Ili četiri žarulje i razdjelnik. Ili sedam žarulja i razdjelnik

 

Što se tiče boje... Hm... Da, vjerojatno bi hladnija boja bila zgodnija.

 To je to, hvala na pomoći. 

EDIT: baš sam naišao na ova čudovišta, ali opet, njih ne smijem ostaviti vani na otvorenom na kiši, a vjerojatno bi bilo taman s obzirom na 4300 LM...

 A ova?

 

https://www.mo-teh.hr/393/led-diskont/led-zarulje/led-zarulja-40w-e27-ed-90-3500-lm/

 

 Ta bi već mogla proć, al mi je cijena malo visoka, vidjet ću još.

16 godina
moderator
offline
Kućne led žarulje

Polako mi počinju odlaziti jeftine kineske LED žarulje kupljene pred par godina, korištene u hodniku (znači desetak-dvadesetak uključivanja/isključivanja dnevno, možda ukupno pol sata ili sat rada dnevno). Još imam pokoju koja nije dosad bila korištena, a kad ih potrošim, nema više kineskih žarulja jer su uglavnom sve bile razočaranje (i nisu uopće bile jeftine s obzirom na količinu emitirano svjetla).

12 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
mbaksa kaže...

Polako mi počinju odlaziti jeftine kineske LED žarulje kupljene pred par godina, korištene u hodniku (znači desetak-dvadesetak uključivanja/isključivanja dnevno, možda ukupno pol sata ili sat rada dnevno). Još imam pokoju koja nije dosad bila korištena, a kad ih potrošim, nema više kineskih žarulja jer su uglavnom sve bile razočaranje (i nisu uopće bile jeftine s obzirom na količinu emitirano svjetla).

 Meni u hodniku gori svjetlo možda 5 min. dnevno. Definitivno neisplativo za LED-ice. Imam klasične i to Philips i Osram. Nakon skoro četiri godine riknula jedna 60W. Kupljena za 2.5kn davno, prije 5-8 god. Imam ih na izvoz. Od 40 do 100W. Ja imam LED-ice samo u WC-Kupaoni, u boravku kao noćnoj lampi koja doslovce radi dnevno 3-4h i u kuhinji. Ni jedna nije otkazala, a rade preko 3 god. Opet Philips i Osram. Sve su se već otplatile. Jedino što sam nabavio iz Kine su LED-ice za 12V. Imam ih par komada ako slučajno nestane struje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.6.2017 23:40 (Cobra33).
16 godina
neaktivan
offline
Kućne led žarulje
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
moderator
offline
Re: Kućne led žarulje

Kaj ih ne bi voljeli, volimo ih iz dubine duše. 

 

Problem s takvim reflektorima preko eBaya je što možda imaju ledicu navedene snage, ali najčešće imaju napajanje polovične snage ili efektivno još niže. Ako ciljaš na 1500+ lumena, ja bih na tvom mjestu išao na ovaj od 50W (navodnih 4600 lm), eventualno 30W (navodnih 2200-2500 lm), ali za taj ti postoji bojazan da ti možda neće biti dovoljno svijetao. A ako bi ti ovaj od 50W bio presvijetao, trebao bi samo kupiti slabije napajanje i staviti ga umjesto postojećeg.

16 godina
moderator
offline
Re: Kućne led žarulje
Unimatrix 007 kaže...
EDIT: baš sam naišao na ova čudovišta, ali opet, njih ne smijem ostaviti vani na otvorenom na kiši, a vjerojatno bi bilo taman s obzirom na 4300 LM...

Nisam skužio da si ovo naknadno dopisao. Tako je, to ne smiješ stavljati na otvoreno. A što se tiče 4300 lm - to je je*ena laž. Takve žarulje u pravilu nikad ne daju deklariranu svjetlinu - možeš biti sretan ako dobiš polovicu deklarirane svjetline. Također, s obzirom da je ponuđeno da si odabereš 110V ili 220V vjerojatno se radi o treperušama. A vjeruj mi - ne želiš snažnu žarulju koja treperi - efekt je puno gori nego kod slabih žarulja.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kućne led žarulje
mbaksa kaže...

Problem s takvim reflektorima preko eBaya je što možda imaju ledicu navedene snage, ali najčešće imaju napajanje polovične snage ili efektivno još niže. Ako ciljaš na 1500+ lumena, ja bih na tvom mjestu išao na ovaj od 50W (navodnih 4600 lm), eventualno 30W (navodnih 2200-2500 lm), ali za taj ti postoji bojazan da ti možda neće biti dovoljno svijetao. A ako bi ti ovaj od 50W bio presvijetao, trebao bi samo kupiti slabije napajanje i staviti ga umjesto postojećeg.

Postoji li bolji izvor od ebaya?

 

Ta od 50W mi je malo preskupa. Na drugom mjestu se prodaju sa skromnijim specifikacijama u lumenima i nižom cijenom. Tu bi mogao uzeti 50W, ali me još više strah što ću dobiti.
http://www.ebay.com/itm/10W-20W-30W-50W-100W-SMD-LED-Floodlight-Outdoor-Security-Garden-Spot-Light-220V-/142324159589?var=&hash=item21232e5465:m:mYXrew3xwerVw_5xT-7GJ2A

 

Kako reflektori stoje s treperenjem?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
moderator
offline
Re: Kućne led žarulje

Nemreš imati i ovce i novce. Znat ćeš što dobiješ tek kad ti stigne, kad izmjeriš potrošnju struje i jačinu svjetlosti (lukse). Samo ti velim da ne računaš na navedene specifikacije, jer je 99% sigurno da ćeš dobiti daleko slabije. To ti je jedan od nedostataka kupovanja izvana.

 

Ja osobno bih radije išao na one prve jer je, ako ti izgori ledica, lakše zamijeniti ledicu (naručiš drugu istih karakteristika za par dolara i zamijeniš), nego ove module s hrpom malih SMD ledica - takve ćeš module teže naći.

 

Kod nas specifikacije ne smiju ili ne bi smjeli lažirati, a ako i lažiraju i ne svijetli kako je napisao, lijepo vratiš u dućan jer proizvod ne odgovara specifikacijama. Eto, platiš više, ali ili dobiš ono što platiš, ili vratiš i tražiš lovu natrag.

 

Što se tiče treperenja, reflektori najčešće koriste koriste normalna switching napajanja s regulacijom struje namijenjena LED COB-ovima, znači - ne trepere. Jedino su malo upitni ovi reflektori s hrpom SMD ledica - bitno je kako su te ledice spojene - tu postoji veća mogućnost kemijanja, pa time i veća mogućnost napajanja koje će rezultirati treperavim ledicama.

8 godina
offline
Kućne led žarulje

Pozdrav 

 

Ima li neko iskustva sa ovim Canyon led sijalicama, jel' valja to šta? hoću li pogriješiti ako ih uzmem, znam jedino da trebam paziti da nisu treperuše...

16 godina
moderator
offline
Re: Kućne led žarulje

Ne bi trebale biti treperuše. Nemam tu, imam jednu slabiju Canyonovu temperature 4000K i meni je to prezelenkasto svjetlo, ali se na temi javio i kolega kojemu svjetlo Canyonove 4000K žarulje baš paše. Pa sad ti vidi...

11 godina
offline
Kućne led žarulje

Danas mi bas crkne druga Canyon led zarulja, prva mi je crknula prije nekih 2 mjeseca. A obadvije kupljene u 11.2016. 6W E14 su u pitanju. Neznam sta bi reko. il nemam srece il su za k**** te zarulje. Dok ove iz ikee zadnje smece jos dan danas svijetle. Bas cu ic pitat jel ima kakva garancija na to.

16 godina
moderator
offline
Re: Kućne led žarulje
matecro007 kaže...

Danas mi bas crkne druga Canyon led zarulja, prva mi je crknula prije nekih 2 mjeseca. A obadvije kupljene u 11.2016. 6W E14 su u pitanju. Neznam sta bi reko. il nemam srece il su za k**** te zarulje. Dok ove iz ikee zadnje smece jos dan danas svijetle. Bas cu ic pitat jel ima kakva garancija na to.

Trebale bi imati garanciju od dvije godine. Bar tako imaju ove koja sam kupio preko Playcoma, ako se dobro sjećam - račun sam bacio, jer ih ne mislim reklamirati ako se koja pokvari (boja mi se ne sviđa).

12 godina
offline
Kućne led žarulje

Evo, samo da napišem da i među renomiranim firmama ima kukolja. Mislim da sam negdje napisao kada su se prodavale OSRAM LED žarulje na INI prije negdje 3-4 god. da su neke bile proizvedene u Kini, a neke u Rumunjskoj. Ljudi na pumpi su mi rekli da su se masovno vraćale ove iz Rumunjske i sada to mogu i potvrditi. Naime kupio sam tada Kinesku 13W i Rumunjsku 10W, ali ovu drugu sam tek prošle godine postavio u vikendici. (Probao sam je čim sam je kupio, radila par sati bez greške.) Sve je bilo dobro do neki dan kada je otkazala. Naime najprije je počela u početku žmirkat oko 4-5 sec. da bi kasnije bilo sve OK. Nakon trećeg paljenja jednostavno ništa od nje. Uzeo sam je doma, spojio i radi, ali nakon otprilike pola minute počinje fenomen. Titra, ali na način da počinje svjetliti jače, pa normalno i tako stalno. Priključio sam je na mjerač snage i troši 9,8W, ali kada se pojača svjetlost troši 21W. Očito nešto ne valja sa LED driverom. Pokušat ću je otvorit da vidim što se nalazi u njoj. Ne znam da li je radila sve skupa 10h. Čisto sumnjam da joj je mogla naštetiti niska temperatura, jer po zimi u vikendici može teperatura biti i ispod nule. Radi se o LED žarulji OSRAM AA66585 10W 2700K. Ovakvoj. http://www.olino.org/us/articles/2015/10/22/osram-led-st-e27-10w-ww-gluehl-matt

Ona druga Osramica, Kineska i danas super.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.7.2017 19:51 (Cobra33).
13 godina
offline
Kućne led žarulje

Došlo mi baš prije neki dan sa Aliexpressa 7-8 E27 LEDica od 15w. Koliko lumena imaju, nemam pojma. Ali po usporedbi sa halogenim, rekao bi da svijetle kao 75w, možda i malo više. 

 

Nisam ih htio staviti u prostorije gdje se duže boravi (dnevni, kuhinja) pa sam ih pobacao u hodnik, zahode i kao vanjsku rasvjetu. Jer ne znam kakve bi bile za oči, ali za ovako neke prostorije gdje se puno ne boravi, čine se ok. 

 

E sad me zanima, što staviti u dnevni i kuhinju? Tu bi ipak htio nešto provjereno i što će potrajati. Grlo je standard E27, a što se tiče snage, nešto tipa halogena 75w bi mi bilo ok. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
dv14 kaže...

Došlo mi baš prije neki dan sa Aliexpressa 7-8 E27 LEDica od 15w. Koliko lumena imaju, nemam pojma. Ali po usporedbi sa halogenim, rekao bi da svijetle kao 75w, možda i malo više. 

 

Nisam ih htio staviti u prostorije gdje se duže boravi (dnevni, kuhinja) pa sam ih pobacao u hodnik, zahode i kao vanjsku rasvjetu. Jer ne znam kakve bi bile za oči, ali za ovako neke prostorije gdje se puno ne boravi, čine se ok. 

 

E sad me zanima, što staviti u dnevni i kuhinju? Tu bi ipak htio nešto provjereno i što će potrajati. Grlo je standard E27, a što se tiče snage, nešto tipa halogena 75w bi mi bilo ok. 

Moj prijedlog:

https://art-rasvjeta.hr/povoljne-led-zarulje-led-trake/prodaja/philips-led-arulja-corepro-ledbulb-11-75w-827-e27

https://art-rasvjeta.hr/povoljne-led-zarulje-led-trake/prodaja/philips-led-arulja-corepro-ledbulb-nd-13.5-100w-a60-e27-827

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kućne led žarulje
Visak kaže...

 

30w iz ebaya dodje 180kn, a kod nas dodje 165 kn SMD koji ne crkava ko ovaj s ebaya i koji daje deklariranu svjetlost.

 

Link 

 

Inace ovi stari COB reflektori trepere kad crkne LEDica zbog loseg hladjenja.

 

Ja sam dosta toga uzeo s aliexpressa, i sve je bilo kratka vijeka..

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kućne led žarulje
Super, samo nemaju u toploj boji. Budem ih probao kontaktirati.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Kućne led žarulje

Koja je sad razlika između OSRAM made in china i made in germany. Danas sam kupio za 7KM=27kn OSRAM LED 9.5W 806 lm ali je Made in China.

16 godina
moderator
offline
Re: Kućne led žarulje

Jedno moje iskustvo, doduše s drugačijim Osramovim žaruljama, imaš na prošloj stranici teme.

14 godina
offline
Kućne led žarulje

Znam da moje sljedeće pitanje ne spada baš pod kućne žarulje, ali dobro.

 

Imam jednu svjetiljku koja mi već par godina stoji u ormaru, problem je bio što je dosta brzo trošila bateriju, pa ispadne malo skupa za koristiti.

I sada mi je palo na pamet da pokušam staviti LED žarulju unutra.

Međutim, ova žarulja koju sada imam, ima oznaku - KT-KPR 2.4V0.7A.

S kojom LED žaruljom bih ju mogao zamijeniti? 

 

Žarulja izgleda ovako.

Optimizam je nedostatak iskustva.
7 godina
offline
Re: Kućne led žarulje

Kakva je baterija unutra?

Vidim da je 2,4V žarulja pa je očito neka 3V ili dvije po 1,5V.

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Kućne led žarulje
2x AA. LR06.
Optimizam je nedostatak iskustva.
7 godina
offline
Re: Kućne led žarulje

U tom slučaju je problem jer ne možeš staviti većinu ledica koje su namjenjene za rasvjetu jer su sve u nekoj od varijanti bijele boje i zahtijevaju bar 3V za rad, tak da bi ti to bio problem.

Znači, preostaje ti ili upotreba nekih crvenih, žutih ili narančastih drek ledica koje ništa ne budu osvjetljavale ili modifikacije.

Najjednostavnije rješenje je stavljanje baterije većeg napona.

Ili nabavka nekog boost convertera pa radiš kaj god hoćeš.

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice