Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.065.613
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Šteta što ide samo 2x5m a meni treba bar 2x13m,veći su mi problem kablovi nego antene.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lavic2006 kaže...

Šteta što ide samo 2x5m a meni treba bar 2x13m,veći su mi problem kablovi nego antene.

 neznam situaciju kod tebe, al ja sam ucinio ovako:

 

antenu sam pricvrstio na dimnjak, spustio sam kabel unutar tavana i tu sam odmah montirao router... utp sam kao i struju dovukao do routera i to je to...

na tavanu imam 16portni gigabit switch sa kojeg je umrezena cijela kuca... WIFI sa huawei ne koristim jer imam poseban access point

6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam u zgradi tako da do krova imam jednu susjedu iznad sebe.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lavic2006 kaže...

Ja sam u zgradi tako da do krova imam jednu susjedu iznad sebe.

 imas za kupiti nepropusne kutije koje se mogu montirati na krov i unutra stavis router... do krova onda vuces utp i struju... ne moras vuci 220V na krov, mozes vuci tanki dvozilni kabel po kojemu ces pustiti 12V do routera...

 

nesto ovako

http://www.ebay.com/itm/WLAN-Outdoor-Gehause-Plastik-Routerboard-Alix-GROSS-/230584738253?hash=item35afebe1cd:g:X2kAAOxyItRTcz70

 

ima i jeftinije

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nbrezovec 1 kaže...
lavic2006 kaže...

Ja sam u zgradi tako da do krova imam jednu susjedu iznad sebe.

 imas za kupiti nepropusne kutije koje se mogu montirati na krov i unutra stavis router... do krova onda vuces utp i struju... ne moras vuci 220V na krov, mozes vuci tanki dvozilni kabel po kojemu ces pustiti 12V do routera...

 

nesto ovako

http://www.ebay.com/itm/WLAN-Outdoor-Gehause-Plastik-Routerboard-Alix-GROSS-/230584738253?hash=item35afebe1cd:g:X2kAAOxyItRTcz70

 

ima i jeftinije

 super izgleda kutija, ali kak ce router podnositi ove ljetne vrucine?

Battlenet - TheProdigy#2234
6 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo ovako imam obje antene.I iskre p-56 i onu s ebaya.

S obje imam sve max skoro ali sinr stalno varira tj ide od 12-17 pa padne na 4-8.Ili nisam pogodio odasiljac tocno ili je zbog kuca koje su ispred.

Kako poboljsat sinr signal jer ovo ostalo i predobro lovim

rssi,rsrq,rsrp je sve max skoro

Zbog sinr mi dl ide max 40 Mbit a uglavnom je oko 25

Ne kuzim to.I nije zbog zauzeca jer oko mene imam oko 10 odasiljaca u krugu 10 km i di god okrenem isto dl.

Meni treba oko 4m kabla max pa razmisljam da precvikam ove od 10m od iskri i stavim konektore pa da vidim jel bi sinr bio veci jel bi manje gusenje bilo

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 11:43 (Ares001).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zemljanin kaže...
nbrezovec 1 kaže...
lavic2006 kaže...

Ja sam u zgradi tako da do krova imam jednu susjedu iznad sebe.

 imas za kupiti nepropusne kutije koje se mogu montirati na krov i unutra stavis router... do krova onda vuces utp i struju... ne moras vuci 220V na krov, mozes vuci tanki dvozilni kabel po kojemu ces pustiti 12V do routera...

 

nesto ovako

http://www.ebay.com/itm/WLAN-Outdoor-Gehause-Plastik-Routerboard-Alix-GROSS-/230584738253?hash=item35afebe1cd:g:X2kAAOxyItRTcz70

 

ima i jeftinije

 super izgleda kutija, ali kak ce router podnositi ove ljetne vrucine?

 ako moj podnosi vrucinu na tavanu ispod crijepa gdje je sad neizdrzivo, onda ce i u toj kutiji izdrzati...

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nbrezovec 1 kaže...

 super izgleda kutija, ali kak ce router podnositi ove ljetne vrucine?

 ako moj podnosi vrucinu na tavanu ispod crijepa gdje je sad neizdrzivo, onda ce i u toj kutiji izdrzati...

 Ista stvar i kod mene

Battlenet - TheProdigy#2234
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Evo mojih rezultata. Čepin.
Ja zadovoljan...
TrustNo1
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nije mjesto za oglase, ali imam viška antenu za Huawei b315s-2, tzv. kockicu, kome treba nek se javi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Trebam li sto podesiti u routeru (B315s-22) da bih mogao spojiti kodi na tv-u i komp?

Naime, nikako da ih umrezim, dok mi je na Optiminom routeru sve radilo.

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

od optime router ima 169.168.1.xxx range dok od tele2 ima 192.168.8.xxx

 

podesi ručno IP adrese na računalu i tv-u

11 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nbrezovec 1 kaže...

od optime router ima 169.168.1.xxx range dok od tele2 ima 192.168.8.xxx

 

podesi ručno IP adrese na računalu i tv-u

 Zašto na računalu i TV-u, puno lakše je da promjeni na ruteru

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
O B O kaže...
nbrezovec 1 kaže...

od optime router ima 169.168.1.xxx range dok od tele2 ima 192.168.8.xxx

 

podesi ručno IP adrese na računalu i tv-u

 Zašto na računalu i TV-u, puno lakše je da promjeni na ruteru

 moze i tak.. svejedno

14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nbrezovec 1 kaže...

od optime router ima 169.168.1.xxx range dok od tele2 ima 192.168.8.xxx

 

podesi ručno IP adrese na računalu i tv-u

 Cek, zar taj tele2 ruter nema DHCP ukljucen po defaultu? Ili je kolega odprije imao staticke na tim uredajima?

 

Ako je ovo drugo slucaj, preporucam koristiti DHCP rezervacije umjesto statickog IP-a

mojpismonosa
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mojpismonosa kaže...
nbrezovec 1 kaže...

od optime router ima 169.168.1.xxx range dok od tele2 ima 192.168.8.xxx

 

podesi ručno IP adrese na računalu i tv-u

 Cek, zar taj tele2 ruter nema DHCP ukljucen po defaultu? Ili je kolega odprije imao staticke na tim uredajima?

 

Ako je ovo drugo slucaj, preporucam koristiti DHCP rezervacije umjesto statickog IP-a

 ima ukljucen dhcp, al cudno radi...kad spajam telku prodje i po pola minute da dobije IP adresu... zato sam sve namjestio rucno

8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Miki77 kaže...
Evo mojih rezultata. Čepin.
Ja zadovoljan...

 da li je sve na opremi koja se dobila od strane tele 2 ili nesto tvoje slagano?

 

pozicija rutera? u kuci ili vani(ispod krova) s vanjskim antenama?

 

dali li puca veza

 

ja sam iz novog dijela Čepina pa me zanima

11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

.

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2017 13:56 (omomomomoomm).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lithiumion kaže...

Svoj tele2 pokućni sam testirao u par gradova i najbolje se pokazalo na selu, valjda zbog opterećenosti mreže. 


U Osijeku brzinne dl se kretale do max 40 mbit/s dok ul do 35mbit/s. 
U Zagrebu brzine dl se kretale do max 60 mit/s dok ul do max 30 mbit/s. 

U Slavonskom Brodu brzine dl do max 40 u 80% slučajeva između 20-25, ul između 20 i 30 mbit/s. 
U Gunji brzine dl se kretale do max 125 mbit/s dok upload do max 45 mbit/s. 


 Bio na ljetovanju u Seget Vranjici 25km sjeverno od Splita, ponio naravno router.. tamo TELE2 internet ne šljaka nikako. Brzine dl su bile do 3mbit/s, a ul do 1mbit/s. Spojen cijelo vrijeme na 4G mrežu.
Vjerujem da bi se u offseason internet tamo pokazao puno boljim jer su vjerojatno centrale preopterećene od turista otkako je uvedeno da u EU nema roaminga. 

 

Došao na selo, preporodio se, skinuo Dotu od 8.6 gb za 13 min

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2017 14:17 (lithiumion).
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

I meni na moru 4G katastrofa; signala ima, brzine nema. No zato je 3G radio u okvirima očekivanog, tj. (znatno) brže od takvog nikakvog 4G-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kod mene isto katastrofa down 3 mbita a up koji mi ne koristi skoro ništa 35 mbita.Strpiću se još 3 tjedna da ti turisti pokupe krpice  pa da vidim hoće li se popraviti brzine.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo vidim da mnogi od vas pokušavaju sa vanjskim antenama ima odličan alat za 4G i 4G+ provjeru signala radi na fritz box i huawei routerima za ostale ne znam.

Moj PC  
0 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Sve su njihove postavke, nista nisam dirao, router je bez antene, u kuci i to bas negdje na sredini, dakle ima svasta okolo sto bi moglo smetati signalu. Veza stabilna, stalno spojeni komp, tv, 2 moba i laptop. Brzina down-a je danas nesto slabija, oko 30.
TrustNo1
16 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo ja sad koristim vec 2 mjeseca pokucni.

 

Prosjek do sada bio 50/50 i bio sam jako zadovoljan.

 

Zadnji mjesec brzina max 20/50.

 

Imam osjecaj da ti napocetku namjerno dignu brzinu a poslije ko te hebe.

 

Da ne pricam o konstatnim pucanjima veze cim skinem u komadu 3gb ili vise. Gotovo uvijek pukne veze.

 

Tako da nit smrdi nit miriše. Možda nebi ni prigovarao na 20mbita up da mi ne puca veza, ovako je to smiješno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

meni zna 4 puta dnevno puknut veza, al zato dnevno skinem po 300 gb :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

evo spojio danas antene iskre 56 mimo model.

 

pa evo mjerenja.

 

4G MODEM Current Mode: LTE
4G MODEM Signal Strength: RSSI -24 dBm, RSRP -43 dBm, SINR 30.2 dB, RSRQ -2.5 dB
                                           RSSI -24 dBm, RSRP -43 dBm, SINR 28.2 dB, RSRQ -3.5 dB

stara mjerenja
4G MODEM Signal Strength: RSSI -48 dBm, RSRP -74 dBm, SINR 30.2 dB, RSRQ -5.5 dB

 

brzine ću testirat u gluho doba noći da vidim ima li pomaka. ali i ovako po jačinama signala vidi se očiti dobitak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Postovanje,

Prešao sam na Tele2 pokućni internet, misleći kako ću napokon imati koliko toliko ok mrežu. Nakon godinu dana koristenja Vip mobilnog interneta kojeg sam placao 140kn prvih godinu dana, pa zatim odjednom 250kn (25GB prometa!!!), odlucim se preci za Tele2. Cijena manja, vise prometa. Medjutim, brzina katastrofa. Iako po njihovoj mapi pokrivenosti, okolica Dubrovnika je pokrivena 4G signalom. Njihov jedini komentar je bio da kupim njihov router (huawei za 850kn!!!) ili da postojeci drzim kraj prozora. Inace koristim router od vip-a, ZTE MF83M, otkljucan je i imao sam prije brzinu do 5 mpbs.
Ikakav komentar?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Postovanje,

Prešao sam na Tele2 pokućni internet, misleći kako ću napokon imati koliko toliko ok mrežu. Nakon godinu dana koristenja Vip mobilnog interneta kojeg sam placao 140kn prvih godinu dana, pa zatim odjednom 250kn (25GB prometa!!!), odlucim se preci za Tele2. Cijena manja, vise prometa. Medjutim, brzina katastrofa. Iako po njihovoj mapi pokrivenosti, okolica Dubrovnika je pokrivena 4G signalom. Njihov jedini komentar je bio da kupim njihov router (huawei za 850kn!!!) ili da postojeci drzim kraj prozora. Inace koristim router od vip-a, ZTE MF83M, otkljucan je i imao sam prije brzinu do 5 mpbs.
Ikakav komentar?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Postovanje,

Prešao sam na Tele2 pokućni internet, misleći kako ću napokon imati koliko toliko ok mrežu. Nakon godinu dana koristenja Vip mobilnog interneta kojeg sam placao 140kn prvih godinu dana, pa zatim odjednom 250kn (25GB prometa!!!), odlucim se preci za Tele2. Cijena manja, vise prometa. Medjutim, brzina katastrofa. Iako po njihovoj mapi pokrivenosti, okolica Dubrovnika je pokrivena 4G signalom. Njihov jedini komentar je bio da kupim njihov router (huawei za 850kn!!!) ili da postojeci drzim kraj prozora. Inace koristim router od vip-a, ZTE MF83M, otkljucan je i imao sam prije brzinu do 5 mpbs.
Ikakav komentar?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Postovanje,

Prešao sam na Tele2 pokućni internet, misleći kako ću napokon imati koliko toliko ok mrežu. Nakon godinu dana koristenja Vip mobilnog interneta kojeg sam placao 140kn prvih godinu dana, pa zatim odjednom 250kn (25GB prometa!!!), odlucim se preci za Tele2. Cijena manja, vise prometa. Medjutim, brzina katastrofa. Iako po njihovoj mapi pokrivenosti, okolica Dubrovnika je pokrivena 4G signalom. Njihov jedini komentar je bio da kupim njihov router (huawei za 850kn!!!) ili da postojeci drzim kraj prozora. Inace koristim router od vip-a, ZTE MF83M, otkljucan je i imao sam prije brzinu do 5 mpbs.
Ikakav komentar?
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice