Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.380
|
čitano: 14.183.052
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

pozdrav, 

 

viidm da je došao na tržište TCL, na Youtube ga hvale da je ispred duplo skupljeg samsunga..? zanima me model U43P6046... za cijenu od 3500kn ima dosta toga što tražim, najviše me dojmilo 72-zonsko microDiming za super kontrast, a ni android 6.1 nije za bacit. 

 

molio bi kakva su iskustva sa tv-om. možda netko već godinu dana posjeduje primjerak, a možda ga je i uvezo davnih dana. šta mislite :

Što se tiče tog TCL, ti ja ne preporučujem. Nema najbolji prikaz sadržaja nižih resolucija, a stvarno je loš" što se tiče pokretne resolucije, pa i ponešto problema sa probijanjem osvetljenja..Ovdje si pogledaj.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
jelincav kaže...

pozdrav, 

 

viidm da je došao na tržište TCL, na Youtube ga hvale da je ispred duplo skupljeg samsunga..? zanima me model U43P6046... za cijenu od 3500kn ima dosta toga što tražim, najviše me dojmilo 72-zonsko microDiming za super kontrast, a ni android 6.1 nije za bacit. 

 

molio bi kakva su iskustva sa tv-om. možda netko već godinu dana posjeduje primjerak, a možda ga je i uvezo davnih dana. šta mislite :

Što se tiče tog TCL, ti ja ne preporučujem. Nema najbolji prikaz sadržaja nižih resolucija, a stvarno je loš" što se tiče pokretne resolucije, pa i ponešto problema sa probijanjem osvetljenja..Ovdje si pogledaj.

 Hm, ja sam vidio test sa boljom slikom, ovom:

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
phyxius kaže...

Samsung UE55MU7002 ili Sony KD-55XE8505? Što kažete?

 Osobno bi malo više dao prednost Sony XE8505. Ali bi preporučio da malo strpljivo čekaš jer vjerujem da bi za slične novce u dogledno vrijeme mogao naći XE9005 na akciji koji je ipak klasa više sa FALD osvjetljenjem i mnogo boljim HDR prikazom. A trebale bi biti neke akcije kada dođu novi modeli

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

što se tiče pokretne rezolucije dobio je 8.8/10

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

a što se tiče upscalinga dobio je 8/10

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@jelincav

Nemoj mešat Evropske TCL modele, sa modelima za Američko tržišče:)

 
1 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

a Philip-ov IPS i LG-jev IPS RGBW isto nema šanse da kupim, možda ih nisam ni terbo uključit u glasanje

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

TCL 6046

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...

TCL 6046

 Jel mos probat neki 4k video di ima malo brzeg motiona? Pa mi javi ima li skroz slabih trzaja? Kod manjeg modela san primjetija.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

a Philip-ov IPS i LG-jev IPS RGBW isto nema šanse da kupim, možda ih nisam ni terbo uključit u glasanje

 

 A drugi model sa VA panelom, nečeš dobit takve veličine.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

@jelincav

Nemoj mešat Evropske TCL modele, sa modelima za Američko tržišče:)

 Zašto? Koja je razlika? Nigdje nisam našao da se razlikuju

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
garfield1 kaže...

@jelincav

Nemoj mešat Evropske TCL modele, sa modelima za Američko tržišče:)

 Zašto? Koja je razlika? Nigdje nisam našao da se razlikuju

 Ovdje si pogledaj.

https://www.tclusa.com/catalog/home-theater

http://www.tcl.eu/en/products/uhd-p600-u65p6006

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
jelincav kaže...

a Philip-ov IPS i LG-jev IPS RGBW isto nema šanse da kupim, možda ih nisam ni terbo uključit u glasanje

 

 A drugi model sa VA panelom, nečeš dobit takve veličine.

 kako nebi dobio:

 

https://www.centar-tehnike.hr/product.asp?product=tv-led-samsung-43mu6172&code=57177669&utm_source=jeftinije&utm_medium=referral&utm_content=pp_3#.WodG967iaUk

 

ali dali se isplati davat 300 kuna više za proizvod koji po testovima daje slabije rezultate, čak su ga uspoređivali sa 6300, al on nije dostupan na našem tržištu

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
zuper kaže...
garfield1 kaže...

@jelincav

Nemoj mešat Evropske TCL modele, sa modelima za Američko tržišče:)

 Zašto? Koja je razlika? Nigdje nisam našao da se razlikuju

 Ovdje si pogledaj.

https://www.tclusa.com/catalog/home-theater

http://www.tcl.eu/en/products/uhd-p600-u65p6006

 vjerovatno si ti pregledo te dvije stranice uzduž i popreko, pa daj nam skarćenu verziju. koja je razlika između tv-a iz sad-a ili ili europe

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa. Jel postoji neka praksa kada proizvođači izdaju nove modele televizora, ili to bude totalno random? Čisto da vidim koliko bi mogli čekati na ta sniženja prošlogodišnjih modela.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
explo kaže...

Pozdrav ekipa. Jel postoji neka praksa kada proizvođači izdaju nove modele televizora, ili to bude totalno random? Čisto da vidim koliko bi mogli čekati na ta sniženja prošlogodišnjih modela.

 Sad su ti sniženja prošlogodišnjih modela.

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

može preporuke 43-49" TV-a. cca 3500 kn. Smart funkcija mi je apsolutno nebitna. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bok...vec sam pitao pa nisam dobio odgovor, pa evo ako netko ima savjet...
Samsung ks8000 se sam gasi/pali nekoliko puta zaredom, skoro pa svaki dan po nekoliko puta...sta mislite je li moze biti problem u "one connect" kutiji, odnosno kako ustanoviti je li do kutije ili do samog tv-a...jer ako je do kutije da bezveze onda ne nosim tv u emmezetu pa dalje u ovlasteni servis...
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kad počnu sa HEVC emitiranjem, svejedno neče ić iznad 1080p, vjerovatno će bit 1080i i 720p, dali se isplati uzet 4k?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

možda ti se gasi jer ga nediraš 2 ili 3 sata i ima automatsko gašenje, u postavkama bi trebalo moć vidjet to

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nazalost nije to...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nazalost nije to...
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

napravi potpuni reset telke a prije toga provjeri iza kako stoji znora od one conecta dal se nije mozda nes sklimalo 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2018 13:06 (4mal).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pogledaj pod Eco solution da ti je sve ugašeno. 

Može biti da je do daljinskog, izvadi baterije pa probaj dali se tako gasi. Da li je zadnji fw na njemu 1208?

Ugl meni se znao ugasiti, ali sam skužio daje do daljinskog. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2018 13:13 (Grga1984).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

kad počnu sa HEVC emitiranjem, svejedno neče ić iznad 1080p, vjerovatno će bit 1080i i 720p, dali se isplati uzet 4k?

HEVC ne znači da ćemo imati ni HD rezoluciju a kamoli Full HD.

SD komprimiran u HEVC je naša realnost.

Vjerojatni početak HEVC emitiranja je 1. siječnja 2022 god.

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dakle ovi Mađari su baš bezobrazni, sad sam radi njih u tolikoj dilemi da nisam kupio tv nego i dalje važem šta ću.

pazi ovo:

 

https://edigital.hr/led-televizori/lg-oled55b7v-uhed-webos-35-smart-bluetooth-oled-televizor-p498681

 

To je 3.5k manje ne u hr

Opet s druge strane da dam napamet 10k kuna....

S treće strane imam 11k kuna budžet za TV tako da ili ću uzet oled prek njih ili ću odabrat nešto drugo kod nas...

Što bi vi napravili?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čini mi se da je najbolje uzet lg 55eg9a7v oled.samo šteta šio je najveći 55lnc. i što ima samo web os 2.0 

stršljen
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BIPS kaže...

Što bi vi napravili?

A vidi.. Na tvom mjestu bi radije sačekao mjesec,dva uštedio razliku ili pričekao nekakvu akciju/popust kod nas pošto je to ipak nešto što ćeš imati minimalno 5 godina, nego uzeo to u ed i molio krunicu iducih par godina da mu ništa ne bude..

A ukoliko je istina da taj LG možeš kod nas nositi na garanciju, onda nema razmisljanja uzmi i uzivaj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2018 15:58 (Tar_Ikste1).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Na ekoloskom rjesenju je bilo na 6 sati....sad sam ga iskljucio, a sto se tice reseta itd. to sam sve bio probavao i kabele jesu li uredno ustekani...evo danas vecinom upaljen non stop i ne gasi se, vecinom se nekako navecer to događa...pa se mìslim da nije do napona struje mozda, klima...ves masina...perilica posuđa...bojler...mozda kad je to sve popaljeno pa minoslabi napon??
E i da azuriran je softver na 1208 tako da do toga ne bi trebalo biti...jer događalo se na nekoliko razlicitih softvera
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BIPS kaže...

Dakle ovi Mađari su baš bezobrazni, sad sam radi njih u tolikoj dilemi da nisam kupio tv nego i dalje važem šta ću.

pazi ovo:

 

https://edigital.hr/led-televizori/lg-oled55b7v-uhed-webos-35-smart-bluetooth-oled-televizor-p498681

 

To je 3.5k manje ne u hr

Opet s druge strane da dam napamet 10k kuna....

S treće strane imam 11k kuna budžet za TV tako da ili ću uzet oled prek njih ili ću odabrat nešto drugo kod nas...

Što bi vi napravili?

 Ma ovo je odlična cijena.Ovo piknes i neki Android Box.

Također sam čuo da ekipa ima problema s edigitalom kad je u pitanju garancija pa to dobro provjeri.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice