Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.379
|
čitano: 14.180.776
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrgud1 kaže...

Gledam uzeti neki tv 65 incha. Gleda se sa nekih 2,5 do 3 metra i to sattv A1 i Telemach.

U užem izboru su mi ova

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/TCL-65QLED870/

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/tcl-65c8054k-qled-mini-led-televizor-144-hz-google-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse

Opravdava li c805 tih 200 € razlike?

 Jedan je obični QLED, a drugi je MiniLED.

 

Ako ćeš gledati samo zemaljske kanale, ne, ako će TV služiti za to + streaming,netflix,filmovi, igranje onda apsolutno vrijedi 200E više.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Predložite mi nekakav televizor od 55" u rasponu cijene 500-600€ za gledanje zemaljske/satelitske/iptv televizije.
Da li ići na tv koji ima 100hz ili je dovoljno i 50/60hz za ovo što će se gledati.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Junior335 kaže...

Netko je spominjao da ima problema sa TCL-om i internetom, tj slabo hvata.

Sad sam mjerio preko LAN kabela je 124/102 Mbps

Preko WIFI-a udaljenost 10m (kroz cigleni zid od dimnjaka) je 97/95 Mbps

 

imam optiku 200/100.

P.S imam svoje router jer ovi od nasih isp-a su mi uvijek radili neke probleme.

 

evo i ja sam malo mjerio brzinu interneta na c835 - dodao sam u recenziju kao post

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/tcl-c835-mala-recenzija/297945.aspx?page=1&jumpto=6714450&sort=asc&view=flat

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...
Junior335 kaže...

Netko je spominjao da ima problema sa TCL-om i internetom, tj slabo hvata.

Sad sam mjerio preko LAN kabela je 124/102 Mbps

Preko WIFI-a udaljenost 10m (kroz cigleni zid od dimnjaka) je 97/95 Mbps

 

imam optiku 200/100.

P.S imam svoje router jer ovi od nasih isp-a su mi uvijek radili neke probleme.

 

evo i ja sam malo mjerio brzinu interneta na c835 - dodao sam u recenziju kao post

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/tcl-c835-mala-recenzija/297945.aspx?page=1&jumpto=6714450&sort=asc&view=flat

 Preko utp tj lan kabla ce bit +- 100 mbps jer 99% TV proizvodaca stavlja takav utor do 100 max, jednostavno nije potrebno više od toga na TVu.

 

Wifi ce varirati uvijek, al preko 10 m ciglenih zidova je i više nego ok brzina.

 

Ja imam 2gbps brzinu i fritza 600, radi ko urica TV.

 

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vi koji ste upiknuli TCL C835 ili C839...

 

Kakvi su zemaljski programi odnosno A1/TCom/Iskon programi na njemu?

 

Gledam u Elipsa i bio je neki Cine program na njemu i npr. ikonica programa izobličena, slika nikakva...

 

Za LG i Sony znam da im je procesiranje takvih programa odlično ali jel moguće da je tolika razlika? Ili je do postavki i izvora?

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

10 - 12 stranica iza imaš recenzija, iskustava, mišljenja....

A1/T-com ti sadržaj stremaju u 1080p 50/60Hz (Iskon u 720p - fakat ne kužim zašto???), doslovno svaki televizor u nazad xy godina će uredno upscelajt bilo kakav 720/1080p sadržaj i on će dobro/korektno izgledati za veliku većinu nas. 

 

Slike u shopping centrima nažalost ne možeš uzimati kao orijentir. Pogledaj recenzije i mišljenja na ovom forumu, googlaj (AV forumi, You tube recenzije) i na temelju toga donesi odluku.

 

TCL C835 ili C839 su trenutno jedna od najisplativijih kupnji i zaista je smješno da takvi TV-i toliko malo koštaju. Iskreno ne znam što im uopće može ući u konkurenciju za 570 EUR.

Za konkretniji upgrade naspram TCL C835 ili C839  treba potrošiti punooo više novca i u tim cijenovnim razredima pričamo o High i Premium klasi Premium proizvođača što naravno višestruko više košta. 

 

 

 

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chriss kaže...

Vi koji ste upiknuli TCL C835 ili C839...

 

Kakvi su zemaljski programi odnosno A1/TCom/Iskon programi na njemu?

 

Gledam u Elipsa i bio je neki Cine program na njemu i npr. ikonica programa izobličena, slika nikakva...

 

Za LG i Sony znam da im je procesiranje takvih programa odlično ali jel moguće da je tolika razlika? Ili je do postavki i izvora?

 Imam A1 i slika je i više nego zadovoljavajuća, nema izobličenja kao što si napisao, 55 cola verzija.

 

Ako je sam izvor loš, neće nikakav upscale pomoć.

Sony je tu na vrhu, a LG je prosjek po pitanju upscalinga, TCL ispod njih naravno.

 

Uostalom bilo koji 1080p signal će se upscaleat na 4k bez nekih problema, bar bi trebalo.

Kod 480p signala se vrše testovi, a kod teleoperatera je rijetko koji 480p, zavisi od serije/filma.

 

Ne postoji čaroban štapić da se loši signali/izvori ili 480p signal pretvore u 4K, to su priče za malu djecu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 21:20 (BioZZG).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

c835, A1 tv - slika sasvim solidna za 1080i\50hz

osim onih kanala koji vidljivo imaju manju source rezu (tipa Sportska televizija) ili kad se ide premotavati pa to bude u manjoj rezoluciji...

 

NBA i NFL na Arena Sportu (meni) izgledaju super, nogomet još nisam gledao nešto previše, ali ono što jesam je isto izgledalo jako dobro

 

gledam s nekih 2.5m, ako dođem na metar od tv-a - tek onda se vidi da bi to možda moglo biti i malo oštrije, ali nikad ne gledam na manje od 2m pa me briga :)

 

ps: isto 55" verzija kao i kolega iznad

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 22:08 (60nine).
Moj PC  
3 0 hvala 2
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kran kaže...
Predložite mi nekakav televizor od 55" u rasponu cijene 500-600€ za gledanje zemaljske/satelitske/iptv televizije.
Da li ići na tv koji ima 100hz ili je dovoljno i 50/60hz za ovo što će se gledati.

 Ja bi uzeo neki model sa 144Hz ak ima se para, tipa TCL C735 sa odličnim speckama za te pare iako ćeš ga koristit samo za TV kanale, možda ponekad YT i Netflix, a sad provode i akciju do Nove godine u kojoj nude 2+3 god. gare, pa ti je to najbolja opcija, jer si onda miran šta se tiče popravaka....

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...

 Ja bi uzeo neki model sa 144Hz ak ima se para, tipa TCL C735 sa odličnim speckama za te pare iako ćeš ga koristit samo za TV kanale, možda ponekad YT i Netflix, a sad provode i akciju do Nove godine u kojoj nude 2+3 god. gare, pa ti je to najbolja opcija, jer si onda miran šta se tiče popravaka....

 

samo da pitam, nhf - jel ti copypasteaš ove odgovore ljudima? stalno (gotovo) jedne te iste riječi :)

pardon, ispravio si "povpravki" u "popravaka" :)

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa ova cijena za taj model c735 u Elipsu je stvarno povoljna, prema ostalim trgovinama, nije valjda izložbeni primjerak.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 23:48 (kran).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...
mrgud1 kaže...

Gledam uzeti neki tv 65 incha. Gleda se sa nekih 2,5 do 3 metra i to sattv A1 i Telemach.

U užem izboru su mi ova

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/TCL-65QLED870/

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/tcl-65c8054k-qled-mini-led-televizor-144-hz-google-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse

Opravdava li c805 tih 200 € razlike?

 Jedan je obični QLED, a drugi je MiniLED.

 

Ako ćeš gledati samo zemaljske kanale, ne, ako će TV služiti za to + streaming,netflix,filmovi, igranje onda apsolutno vrijedi 200E više.

 Naručio danas u Pevexu, 640 €

https://pevex.hr/qled-tv-tcl-65c803-uhd-dvb-t2-s2-android

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrgud1 kaže...
BioZZG kaže...
mrgud1 kaže...

Gledam uzeti neki tv 65 incha. Gleda se sa nekih 2,5 do 3 metra i to sattv A1 i Telemach.

U užem izboru su mi ova

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/TCL-65QLED870/

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/tcl-65c8054k-qled-mini-led-televizor-144-hz-google-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse

Opravdava li c805 tih 200 € razlike?

 Jedan je obični QLED, a drugi je MiniLED.

 

Ako ćeš gledati samo zemaljske kanale, ne, ako će TV služiti za to + streaming,netflix,filmovi, igranje onda apsolutno vrijedi 200E više.

 Naručio danas u Pevexu, 640 €

https://pevex.hr/qled-tv-tcl-65c803-uhd-dvb-t2-s2-android

 Još jedna vrhunska kupovina, 65 cola MiniLEd za te novce stvarno 

 

Još bih napomenuo da je uz Diners i Lg C3 55' 1060 EURA, također super ulov ko ganja olede.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2023 9:46 (BioZZG).
16 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

narucio c3 od 65" u pevexu za 1330e

 

nadam se da cu moc ovu garanciju produziti koja vrijedi do 1.1.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gemmy kaže...

narucio c3 od 65" u pevexu za 1330e

 

nadam se da cu moc ovu garanciju produziti koja vrijedi do 1.1.

 Gleda se datum računa tak da vjerujem da nećeš imat problema oko toga.

 

Diners nisi imao?

16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
To je preko dinersa.

65" je 300e skuplja od 55"

Glupo mi je bilo 55" zamjeniti s 55", mora se ipak ici na malo veci tv
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2023 10:21 (Gemmy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gemmy kaže...
To je preko dinersa.

65" je 300e skuplja od 55"

Glupo mi je bilo 55" zamjeniti s 55", mora se ipak ici na malo veci tv

 Sad vidim da sam zazujo, sori.

 

Vrh cijena, uživaj 

 

 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kad smo kod Pevexa trebam savijet 

 

OLED TV SAMSUNG QE65S90CATXXH za 1.199,92 € ili LG 65C21LA.AEU OLED TV 1319 €

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja sam isto dvoumio, ali uzeo c3 radi 3 god garancije tj osiguranja

 

i nemam bar previse vjere u samsung i njihov QC, nakon muka s njihovim high end monitorom

Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dvoumim se sada između ova dva modela p735 ili c735 ?
Zanimljivo je da p735 ga ima u puno trgovina za kupiti i naručiti, dok c735 samo u tri trgovine, koji je razlog da tog C modela baš nema u nabavi.

https://www.nabava.net/televizori/tcl-55c735-televizor-cijena-55-139-cm-qled-ultra-hd-363802601 https://www.nabava.net/televizori/tcl-55p735-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-209487491?gclid=CjwKCAiAnL-sBhBnEiwAJRGigqUXsif4yq7u-FY5ZFgOL4blw9MKl_LL2Vg0JfHYLxqSNP_lAo-ZPxoCDmgQAvD_BwE
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
THomson kaže...
Pevex ima s Dinersom -20% na sve, pa i na akcijske cijene.
Npr. LG C3
65 je 1319 eura
55 je 1039 eura
https://pevex.hr/oled-tv-lg-oled65c31la-aeuhttps://pevex.hr/oled-tv-lg-oled55c31la-aeu
Za tu cijenu potrebna je i pevex klub kartica, kod registracije se nakuca.

 

LOL: Crobrother
Moj PC  
2 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kran kaže...
Dvoumim se sada između ova dva modela p735 ili c735 ?
Zanimljivo je da p735 ga ima u puno trgovina za kupiti i naručiti, dok c735 samo u tri trgovine, koji je razlog da tog C modela baš nema u nabavi.

 Ak ni u jednom dućkasu nisi našo C seriju, vjerovatno zato jer je star model, pogledaj si modele C805 i QLED870 koji su veoma slični po speckama, ali su noviji modeli ili neki Samsungov QLED, recimo nema niš lošijeg od Q60C i Q70C, ali sam ak imaš malo više love...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Diners popust vise ne vrijedi za pevex?

Nasa sam 75c803 za 1100 eura (sa pevex clanstvom) pa gledam mogu li ubost jos 20% popusta preko dinersa...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Coder256 kaže...

Diners popust vise ne vrijedi za pevex?

Nasa sam 75c803 za 1100 eura (sa pevex clanstvom) pa gledam mogu li ubost jos 20% popusta preko dinersa...

Kaže na stranici SVI DINERS KODOVI SU ISKORIŠTENI

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naravno da ce me akcija mimoic...

 

Ima li netko iskustava sa c803? Mislio sam u elipsu uzet c845 za 1300 eura, ali nestao je pa sam mislio ovoga kao zamjenu, ali ne mogu pronac puno informacija o njemu...

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2023 16:56 (Coder256).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim preporuku

 

Treba mi za roditelje (80+) novi TV, nekih 55 incha, gleda bi se samo A1, cijena 400-500 E, naravno šta manje to bolje.

Da ima utor za uštekat A1 TV CAM modul.

Materi je bitno da je meni šta jednostavniji, sad imaju nekakav stari Grundig kojem je meni katastrofa. 

Ne Tesla, Grunding, Vivax, Elit..

 

Ponuda je toliko šarena da sam se izgubio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2023 19:02 (Grancigula).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Coder256 kaže...

Naravno da ce me akcija mimoic...

 

Ima li netko iskustava sa c803? Mislio sam u elipsu uzet c845 za 1300 eura, ali nestao je pa sam mislio ovoga kao zamjenu, ali ne mogu pronac puno informacija o njemu...

 

= C805 (a kažu i C755, MQLED80 pa guglaj :))

 

Trebao bi biti dobar za te novčiće, 65ica je već neko vrijeme u Pevexu odličnih 800 eura

marching up and down the squaaare
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grancigula kaže...

Molim preporuku

 

Treba mi za roditelje (80+) novi TV, nekih 55 incha, gleda bi se samo A1, cijena 400-500 E, naravno šta manje to bolje.

Da ima utor za uštekat A1 TV CAM modul.

Materi je bitno da je meni šta jednostavniji, sad imaju nekakav stari Grundig kojem je meni katastrofa.

 Ja na tvom mjestu bi bacio oko na Samsung AU7092 koji zadovoljava sve tvoje kriterije, specke nisu nešto ali to ti zapravo nije ni bitno, ili malo nadodao pa uzeo LG UR8100 sa malo normalnijim postoljem (nema "pileće" nogice) i jačim speckama (HDR10 Pro, Alpha 7 procesor) te ugrađenim PCMCIA utor (pretpostavljam CI+ 1.4), dakle ne treba adapter kao kod Sammya, dolazi s Magic Remoteom koji ima malešne tipke, ali moš nabavit origigi daljinski s ogromnim tipkama (link), a još bi bilo bolje da uz oba dva dobiješ i 2+3 god. gare, jer si tako miran sljedeći 5 god šta se tiče popravaka....
P.S. mislim da će se preporodit nakon ovog Sammya i LG-a koje sam okačio, kvalitetniji su i imaju vrlo dobru sliku za razliku od tog njihovog Grundiga/Beka s kojim i ja imam negativna iskustva
Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2023 20:31 (Vavoom).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...
Vavoom kaže...

 Ja bi uzeo neki model sa 144Hz ak ima se para, tipa TCL C735 sa odličnim speckama za te pare iako ćeš ga koristit samo za TV kanale, možda ponekad YT i Netflix, a sad provode i akciju do Nove godine u kojoj nude 2+3 god. gare, pa ti je to najbolja opcija, jer si onda miran šta se tiče popravaka....

 

samo da pitam, nhf - jel ti copypasteaš ove odgovore ljudima? stalno (gotovo) jedne te iste riječi :)

pardon, ispravio si "povpravki" u "popravaka" :)

 Blokiras ga i vidis da tema odjednom ima normalan izgled ;) On bi uzeo ovo ili ono plus na drugoj temi predlaze liku nesto i u istoj recenici kaze da on to nije uspio napraviti....Lik je balvac sa viskom vremena i manjkom znanja...Pogledaj samo ovu recenicu koju si citirao. Predlaze da ide na 144 Hz i kaze ionako ces ga koristiti za zemaljske kanale od kojih apsolutno niti jedan nije u 144Hz...Sta dalje reci.....

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...
sori kaj upadam u quote, ali ja fakat ne vidim što to toliko probija na tom modelu TCL-a? pogotovo ako se dobro podese parametri ovisno o prostoriji u kojoj se gleda (ak možeš objasniti na kaj točno misliš pod "probijanje").

nisam imao oled nikad (osim na mobu, ali to se ne računa) - mogu shvatiti da je oled naprednija tehnologija od mini led-a, ali meni je ovaj mini led fakat ogroman pomak sa običnog lcd-a kojeg sam do nedavno imao (prije toga Panasonic plazmu - čak mi je slika i od njega bolja na TCL-u, življa i kontrastnija) - da ne pričam o tome koliko se dobije za tu cijenu koju je plaćen (c835, 560€)

Tcl je mini LEd Ronaldo za sirotinju, kako bi rekle komšije, odn. 

Sony Led tehnologija je još uvijek neprejebiva po kvaliteti u odnosu na sve ostale, onda su tu LG i Samsung.

 

U koju god trgovinu uđete LED sony po defaultu ima bolju sliku po svim parametrima od ostalih televizora.

 

Košta da, ali skup je i Ronaldo.....

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice