Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.226.289
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Kaj si to fulal? 😃
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Pozz, zna li tko da li se ponovno treba polagati prva pomoć i propisi ukoliko nisi dugo izlazio na polaganje vožnje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Polaganje vozačkog
maks0806 kaže...

Pozz, zna li tko da li se ponovno treba polagati prva pomoć i propisi ukoliko nisi dugo izlazio na polaganje vožnje?

Prva pomoc sigurno ne, a za propise mora proci ako se ja ne varam 12 mjeseci...

 

Ja sam svoje polaganje bio razvukao na 2 godine sve pa nisam imao problema jer za sve nije prolazilo duze od 7 mjeseci (polagao u jednom gradu a isao na faks u drugi)...

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Znači propise bih morao opet... eh, thx :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

propise presel iz prve, max bodovi...danas je bila prva voznja, 2-3 kruga na poligonu i odma na cestu, odvozil sam 20km i instruktor veli da je sve 5. 

vi ostali koji ste krenuli na voznju, isto ste krenuli odma na cestu ili me cekaju jos kakve vjezbe na poligonu? (osim bocnog parkiranja, osmice itd)

Iron Maiden
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Odmah na cestu, poligon kada se inst. hoce.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
cardadule kaže...

LJUDI Pomagajte!!! Vec cetrrti put padam na voznju..sate sam odlicno odvozio (uzimo sam i izmedju sate nema treme nema nista) Kad dodjem sa Polagacem-Prüferom trema blokada,noge mi se tresu ruke mi se znoje 3x sam pao na 5minuta tj prvu ulicu nzm za sebe..U takve sam depresije pao za zbog vozacke da nemam gde..Instruktor mi kaze da sam idiot da nzn kako da mi pomogne..Jos mi kaze pa bacili su ljudi i po 4-5000e za voznju ja sam do sada dao oko 2500e (polazem u De)

 

Stvarno nzm kako da pobedim tremu osecam da je necu niko izvuci sate da vozim nema pomoci tu sam odlican ali cim sednem sa prüferom black out...

 

 

-Sta da radim,mislim se da odustanem?!

 

Sam si se sjebao kad si išao polagati nakon 12h, a NISI BIO SPREMAN. To je daleko premalo sati i bilo je za očekivati da ćeš pasti, ali si bio tvrdoglav pa sad vidiš rezultate.

Čovječe, nisi znao pravila semafora...

 

Ne bi te htio plašiti, ali svako ponovno polaganje će ti biti duplo teže (psihički)-meni je na drugom polaganju u glavi bila samo misao "Kriste, ako opet padnem, to je još 800kn..."

 

Ali to što sam prvi put pao, mi je pomoglo da naučim što radim krivo i to sam ispravio na sljedećem polaganju pa isto savjetujem i tebi. Detaljno analiziraj to što si pogriješio i zamoli instruktora da to pojačano vježbate.

 

Za nekog s IQom 250 ili koliko si već rekao da imaš, mislim da to ne bi trebao biti problem.

 

 

 

Can't find a better Jam!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 12:53 (Gunner_V).
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
imaiden322 kaže...

propise presel iz prve, max bodovi...danas je bila prva voznja, 2-3 kruga na poligonu i odma na cestu, odvozil sam 20km i instruktor veli da je sve 5. 

vi ostali koji ste krenuli na voznju, isto ste krenuli odma na cestu ili me cekaju jos kakve vjezbe na poligonu? (osim bocnog parkiranja, osmice itd)

 Na našem poligonu se obično vježba kretanje pod ručnom i intenzivno kočenje (to ćeš imati na završnom polaganju). 
Također ćeš na ispitu morati odvoziti jednu turu između čunjeva unatrag. Ako to položiš na ispitu, onda ideš voziti u grad.

Can't find a better Jam!
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ja ne znam dal ovaj cardadule trolla ili je ozbiljan, ali u svakom slučaju prestrašno. I to na više razina, od polaganja u njemačkoj, preko IQa pa do 12 sati do ispita. 

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Polaganje vozačkog
Diplomirani pješak kaže...

Ja ne znam dal ovaj cardadule trolla ili je ozbiljan, 

Ma trola.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Koliko u prosjeku traje obuka voznje, od dana kad se zapocne s voznjom do samog polaganja? Nama jos ne javljaju nista, a bilo bi dobro da to rjesim do rođendana i jos dok su praznici, a nekak mislim da ce se oduziti jer studentima daju prednost.
All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog

Mjesec i po.

15 godina
online
Polaganje vozačkog

moze neki link ako netko zna za probne testove iz propisa, sutra pisem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
mar123 kaže...

moze neki link ako netko zna za probne testove iz propisa, sutra pisem.

 Ovdje imaš koliko god ti srce poželi 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Danas položio preko računala iz prvog pokušaja. Ostao sam zadnji, ali sam zato imao 120/120 

papi batina izlazi kroz šiber i maše automatima
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 15:18 (Toxic1337).
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Polaganje vozačkog

Ako frend placa Auto skolu na rate, sta mora platiti u kesu prvi mjesec? Ljecnicki,upis,propisi,prva pomoc,etc..Sta od toga mu ide prvi mjesec?

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
el.šef kaže...

Ako frend placa Auto skolu na rate, sta mora platiti u kesu prvi mjesec? Ljecnicki,upis,propisi,prva pomoc,etc..Sta od toga mu ide prvi mjesec?

 Odma moras platit ljecnicki tj to moras obavit prije upisa u AS i platit tamo.Placas predavanja i ispit PP,takodjer placas propise prije izlaza na ispit.

9 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Xperiax1 kaže...
el.šef kaže...

Ako frend placa Auto skolu na rate, sta mora platiti u kesu prvi mjesec? Ljecnicki,upis,propisi,prva pomoc,etc..Sta od toga mu ide prvi mjesec?

 Odma moras platit ljecnicki tj to moras obavit prije upisa u AS i platit tamo.Placas predavanja i ispit PP,takodjer placas propise prije izlaza na ispit.

 Dobro i to je sve prvi mjesec? Koliko to otprilike izadje kesa, ja znam da sam ja bio ljecnicki platio oko 350 kn jos prije koju godinu.. 

Uglavnom prijetelj se odlucio upisat, pa mu je najlakse platiti na rate auto skolu i sad njega zanima koliko para ce ga izaci propisi i prva pomoc i kada to mora platiti, odmah na pocetku ili kako? Ja sam pola toga zaboravio, pa da pitam tu vjerovatno netko tko je nedavno polozio zna.

Barcelona - Mes que un club
11 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
el.šef kaže...
Xperiax1 kaže...
el.šef kaže...

Ako frend placa Auto skolu na rate, sta mora platiti u kesu prvi mjesec? Ljecnicki,upis,propisi,prva pomoc,etc..Sta od toga mu ide prvi mjesec?

 Odma moras platit ljecnicki tj to moras obavit prije upisa u AS i platit tamo.Placas predavanja i ispit PP,takodjer placas propise prije izlaza na ispit.

 Dobro i to je sve prvi mjesec? Koliko to otprilike izadje kesa, ja znam da sam ja bio ljecnicki platio oko 350 kn jos prije koju godinu.. 

Uglavnom prijetelj se odlucio upisat, pa mu je najlakse platiti na rate auto skolu i sad njega zanima koliko para ce ga izaci propisi i prva pomoc i kada to mora platiti, odmah na pocetku ili kako? Ja sam pola toga zaboravio, pa da pitam tu vjerovatno netko tko je nedavno polozio zna.

Ja sam na voznji i nedavno sam polagao propise i to..Ovako je kod mene u OS.

 

Ljecnicki moras odmah obaviti i platit jer bez toga ne mozes ni upisati auto skolu-450 kn

Ispit iz propisa placas kad zavrse predavanja prije izlaska na ispit to ti je 230 kn

Prvu pomoc tek ides nakon 2-3 tj i predavanja placas odmah 450 kn i ispit iz PP platis 118 kn prije nego izadjes na ispit.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.8.2016 15:42 (Xperiax1).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Xperiax1 kaže...
el.šef kaže...
Xperiax1 kaže...
el.šef kaže...

Ako frend placa Auto skolu na rate, sta mora platiti u kesu prvi mjesec? Ljecnicki,upis,propisi,prva pomoc,etc..Sta od toga mu ide prvi mjesec?

 Odma moras platit ljecnicki tj to moras obavit prije upisa u AS i platit tamo.Placas predavanja i ispit PP,takodjer placas propise prije izlaza na ispit.

 Dobro i to je sve prvi mjesec? Koliko to otprilike izadje kesa, ja znam da sam ja bio ljecnicki platio oko 350 kn jos prije koju godinu.. 

Uglavnom prijetelj se odlucio upisat, pa mu je najlakse platiti na rate auto skolu i sad njega zanima koliko para ce ga izaci propisi i prva pomoc i kada to mora platiti, odmah na pocetku ili kako? Ja sam pola toga zaboravio, pa da pitam tu vjerovatno netko tko je nedavno polozio zna.

Ja sam na voznji i nedavno sam polagao propise i to..Ovako je kod mene u OS.

 

Ljecnicki moras odmah obaviti i platit jer bez toga ne mozes ni upisati auto skolu-450 kn

Ispit iz propisa placas kad zavrse predavanja prije izlaska na ispit to ti je 230 kn

Prvu pomoc tek ides nakon 2-3 tj i predavanja placas odmah 450 kn i ispit iz PP platis 118 kn prije nego izadjes na ispit.

 

 

Ispit iz propisa 230kn? Otkud toliko? Ja sam platio 148kn.

11 godina
offline
Polaganje vozačkog

Di si toliko platio i kada?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Kod mene 137kn
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Koliko su sanse za proci prvu pomoc bez predavanja?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Diplomirani pješak kaže...

Koliko su sanse za proci prvu pomoc bez predavanja?

 Velike,samo pogledaj videa previjanja na yt kanalu od crvenog križa

https://www.youtube.com/c/DannyStrmi http://social.xfire.com/profile/strmi007
9 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
sstrmi kaže...
Diplomirani pješak kaže...

Koliko su sanse za proci prvu pomoc bez predavanja?

 Velike,samo pogledaj videa previjanja na yt kanalu od crvenog križa

 Ma netreba ti ni to, samo proleti knjigu i to ti je to.

8 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Bio bih zahvalan da netko barem dijelom odgovori.

Kako izgleda ispit prve pomoći, mislim na komu/čemu se pokazuje imobilizacija ili zavoji? Imate li kakvih savjeta, koje su najčešće "cake" na koje ljudi padaju (ako ih ima naravno) ? Što su vas pitali?

Postoji pitanje na netu -Postavite sterilni materijal na ozljedu nadlaktice (ili šake,podlaktice, ovisi o pitanju) i učvrstite zavojem ili trokutnom maramom! - i sad me zanima je li to isto ko i s kompresivnim zavojem (sterilna gaza+kompresivni materijal+zavoj) ili je to sterilna gaza + zavoj bez kompr. materijala? 

 

Kako kontrolirati uspješnost umjetnog disanja? 

Imobilizacija vratne kralježnice? (ne pronalazim u literaturi)

 

Ako ne može kompresivni npr na prepone, kako da tu krvarenje zaustavim?

 

EDIT: i da, imobilizacija zdjeličnih kosti, isto ne pronalazim u literaturi

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 0:34 (SMA Solar).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Sve imaš u novoj knjizi od Crvenog križa, skupa sa slikama. Mi smo to dobili na predavanjima.
Nama je ispit bio koncipiran tako da po dvoje izlazimo pred ispitivača. Svatko izvlači po 3 pitanja i na sva 3 se treba tocno odgovorit. Pokazivat nismo morali, ali smo morali točno opisati.
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ja sam bio na samo jednom predavanju i vec imamo ispit, zato pitam dal je moguće bez predavanja, ugl radili smo zavoje glave,šake,ramena(=kuka),koljena(=lakta), a od imobilizacija podlakticu, nadlakticu, nogu, kljucnu kost i šaku. Na prvoj stranici na internetu gdje su pitanja za prvu pomoć traži nas imobilizaciju potkoljenice, natkoljenice, gležnja, vratne kralježnice, wtf? Kaj su to oni radili na ovom satu dok me nije bilo ili kaj, isto ne pronalazim u knjizi niti na onim videima na youtubu. Dolazi to podebljano uopće u ispitu? 

 

EDIT: a dobro, potkoljenicu,natkoljenicu i glezanj bi kao cijelu nogu imobilizirao, to znam kak, a vratnu kraljeznicu okovratnikom ili prirucnim sredstvom

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 18:09 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Mi na predavanju nismo radili ništa, doslovno nam ništa pokazao nije osim umjetnog disanja. Bitno da je lik upisao 9 odrađenih sati a odradili smo 2. Na predavanju sam imao sreće s pitanjima i položio bez problema samo zahvaljujući općoj kulturi, knjigu nisam uopće ni pogledao.

PSN: RayzCRO
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Pozdrav ljudi

Treba mi preporuka autoškole u Zagrebu.Autoškolu sam upisao sa 18, a uskoro punim 20 i htio bih se riješit toga.Uzeo sam godinu dana pauze zbog odlaska na faks, smrtnog slučaja u obitelji i raznih drugih problema. Pao sam 3 puta jer me ubija trema, a i vjerujem da bih bar malo ljepše vozio dizelaša (vozio sam Mazdu 2 za koju je i sam instruktor rekao da nitko ne zna što je patnja dok ju ne provoza). Ne znam što da radim jer volim vozit (i sam instruktor je rekao da sam na otvorenoj cesti ok, a i bilo je dana kad mi je cjelokupna vožnja bila solidna znači da je problem u strahu tj. ukočenosti i  umoru). Iskreno ne znam kako bi moja vožnja po Zagrebu (prije sam vozio po Virovitici) izgledala zbog navedenog pa bi mi trebala autoškola (prednost Trešnjevka) sa maksimalno opuštenim, sposobnim i po mogućnosti mladim instruktorima.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice