Format patricije

poruka: 14
|
čitano: 4.043
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Format particije
pitanje

Pozdrav! Uglavnom :

 

Imam 2 patrcije. C : i D :.

 

Na C patriciji su Windowsi Vista Ultimate x64 i programi, a na D su igre,muzika i flimovi.

 

Namjeravam obadvije patricije formatirati i ponovo instalirati Windowse.

Za C patriciju, nemam izbora nego onaj quick format kojeg jedino dopusta Vista.

Problem je u formatiranju D patrcije, pošto me buni ovaj [b] Allocation unit size [/b] mogu birati od  4096 byteova do 64 kilobytea.

Imam Seagate Baraccuda 320gb SATA disk.

Zanima me što bi bilo najbolje da izaberem (koliko sam citao za disko ovakvog kapaciteta bi bilo dobro staviti 64kb, imajte na umu da ce na D patriciji biti igre,filmovi i muzika) i za sto tocno sluzi Allocation unit size?

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2009 12:11 (ReiKo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Format patricije

 Manja velicina,manji gubitak prostora na disku, u obrnutom slucaju veca brzina citanja ali nesto veci gubitak prostora zbog razlike velicine datoteke i prostora koje ona zapravo zauzima.

 

Stavi onu opciju koju ti Win po defaultu nude,nemoj se sa time zamarati.

 

16 godina
neaktivan
offline
Format patricije
autorov komentar

Pa bas nema "default" opcije imam vise opcija ali kad potegnem padajuci meni, prva izabrana opcija je 4096 byta = 4kb = OK?:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Format patricije

Kao prvo C particiju nemozes formatirati dok radis sa operativnim sustavom jer ti je na C particiji tvoja Vista.Dakle komp ti je upaljen i Vista radi a ti bi samo desni klik i format a to nece ici.To mozes samo sa D particijom.Formatiranje C particije se radi prilikom instaliranja operativnog sustava i tamo odabires na koju ces particiju instalirati i takodjer tamo mozes obrisati obje particije i napraviti nove po svojoj zelji te odasbrati velicinu pojedine particije.

Michael Schumacher World championships:7,Grand prix wins:91,Pole positions:68 http://www.velika-nagrada.hr
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Format patricije
autorov komentar
F1-IVO kaže...

Kao prvo C particiju nemozes formatirati dok radis sa operativnim sustavom jer ti je na C particiji tvoja Vista.Dakle komp ti je upaljen i Vista radi a ti bi samo desni klik i format a to nece ici.To mozes samo sa D particijom.Formatiranje C particije se radi prilikom instaliranja operativnog sustava i tamo odabires na koju ces particiju instalirati i takodjer tamo mozes obrisati obje particije i napraviti nove po svojoj zelji te odasbrati velicinu pojedine particije.

 
Omg... selfown.


Citaj drugi put prije nego što postaš plz. Hvala.
15 godina
neaktivan
offline
Format patricije

Sorry nisam vidio.Malo sam prebrzo procitao.Pusti kako ti je default.Ja sam isprobavao svakako i nisam primjetio razliku.

Michael Schumacher World championships:7,Grand prix wins:91,Pole positions:68 http://www.velika-nagrada.hr
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Format patricije

I ja bih formatirao Patriciju Smijeh

 

 

 

Sorry ali nisam mogao izdržati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Format patricije
autorov komentar
jastreb kaže...

I ja bih formatirao Patriciju Smijeh

 

 

 

Sorry ali nisam mogao izdržati.

 Ma dobro nepotrebno je, tipfeleri bas i nesto nisu smjesni a i ne pridonosi riješenju "problema".
16 godina
neaktivan
offline
RE: Format patricije

tipfeler ti je kad fulas jedanput, mozda dvaput, ako fulas svaki put prilikom upotrebe te riječi onda je to neznanje

Eto sad smo rijesili "problem" oko tvoje gramatike, a sto se tiče tvog hardverskog "problema" ostavi na 4kb i možeš mirno spavati...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Format patricije
autorov komentar
kyptonite kaže...

tipfeler ti je kad fulas jedanput, mozda dvaput, ako fulas svaki put prilikom upotrebe te riječi onda je to neznanje

Eto sad smo rijesili "problem" oko tvoje gramatike, a sto se tiče tvog hardverskog "problema" ostavi na 4kb i možeš mirno spavati...

 
Svoje frustracije ostavi doma, nitko ti nije kriv ako si ljut. Osim toga, ako misliš da neznam da se piše particija umjesto patricija onda je to tvoja stvar, a tvoje mišljenje oko moje gramatike me nije niti će me zanimati. Isto tako me ne zanima što misliš o mojem znanju, tako da se netrebaš osjećati prozvanim. Ok?
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2009 13:40 (ReiKo).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Format patricije

ajde ajde, nemoj biti tako jadan pa ne priznati neznanje, *ebga, kao što je rekao jastreb, i ja bi radije formatirao patriciju hehe

15 godina
neaktivan
offline
Format patricije

Za drugu particiju je dovoljno kliknut desnom tipkom na ikonu i odabrati format ili u disk manageru i zabrati formatiranje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Format patricije
Danguba kaže...

Za drugu particiju je dovoljno kliknut desnom tipkom na ikonu i odabrati format ili u disk manageru i zabrati formatiranje.

 i ja sam probao sa obe verzije i nikakvu posebnu razliku nisam vidio...pozz
15 godina
offline
Format patricije

Obično kada dobijem novi HDD formatiram ga uz pomoć HIREN'S BOOT CD-a i alata na njemu (uglavnom Partition Magic 8.x) i sve vrijednosti ostavim po defaultu što se tiće velićine Alocation File Unit (4k)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice