Pomoć kod instalacije windowsa na laptop??hitno

poruka: 16
|
čitano: 9.291
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Pomoć kod instalacije windowsa na laptop??hitno

U biosu namjestim da bi boot-a s CD-a.

dode onaj ekran s press eny key to install.......

i instalacija krene.otvori se ono plavo i dole mi učitava....

učitava mi sve dok dole ne piše windows is installing ili tako nes i onda i nakon 5 do 10 sekundi iskoči mi ovo (vidi sliku)

 

P.S. koristim cd od windowsa koje imam na kompu.

pomoc pomoc
neznam šta da napišem
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć kod instalacije windowsa na laptop??hitno

itko??

neznam šta da napišem
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć kod instalacije windowsa na laptop??hitn
car kaže...

itko??

problem je jednostavan, na laptopu nemaš sata drivere a imaš sata hard disk. opcija broj jedan je da u biosu promijeniš iz sata u ide mod, opcija broj dva je da si napraviš bootabilni cd u kojemu će se nalaziti sata driveri, a opcija broj tri je da si liejpo instaliraš windows sedam, koji u sebi ima instalirane sve potrebite drivere.

 

ovdje su ti uputsvtva kako instalirati xp, gdje je opisano kako se u biosu mijenjaju postavke kada je hdd sata a ti nemaš sata drivere.

 

 

jel care, što kažeš? sada ja tebe moram čekati da odogovriš  Iznenađen

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2010 23:17 (robisierra92).
15 godina
offline
RE: Pomoć kod instalacije windowsa na laptop??hitn
robisierra92 kaže...
car kaže...

itko??

problem je jednostavan, na laptopu nemaš sata drivere a imaš sata hard disk. opcija broj jedan je da u biosu promijeniš iz sata u ide mod, opcija broj dva je da si napraviš bootabilni cd u kojemu će se nalaziti sata driveri, a opcija broj tri je da si liejpo instaliraš windows sedam, koji u sebi ima instalirane sve potrebite drivere.

 

ovdje su ti uputsvtva kako instalirati xp, gdje je opisano kako se u biosu mijenjaju postavke kada je hdd sata a ti nemaš sata drivere.

 

 

jel care, što kažeš? sada ja tebe moram čekati da odogovriš Iznenađen

 

 

1) bios mi je kako da mu u njemu nešto fali.

Tog sata uopće nema....

2)kako napravit taj bootabilni cd sa sata driverima

3) od kuda da sad nabavim windows 7

neznam šta da napišem
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć kod instalacije windowsa na laptop??hitno

nema ti što faliti u biosu, svi biosi su 99 posto isti, možda su samo neke stvari drugačije razmještene. tako i tvoj bios mora imati opciju prebacivanja s ahci na ide mod. reci mi koji je to model laptopa?

 

bootabilni cd ćeš napravit is programom koji se zove nlite  , tako što ćeš na netu naći sata drivere za svoju matičnu ploču, skinuti ih na hard, cd od xp-a prebaciti na hard, i sa neliteom ćeš napraviti novi cd od xp na kojemu će biti snimljeni diiveri.

 

a reci mi gdje si "nabavio" ovaj xp?

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2010 23:24 (robisierra92).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Pomoć kod instalacije windowsa na laptop??hitn

hp Presario CQ61

 

xp sam nabavio iz trgovine. cd je originala samo sam taj cd instaliro na svoj komp s kojeg sad pišem

neznam šta da napišem
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2010 23:25 (car).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć kod instalacije windowsa na laptop??hitn
car kaže...

hp Presario CQ61

  laptop kao i svaki drugi, koji ima sata hard disk. nedavno sam instalirao na jedan hp win xp i radi bez problema.

15 godina
offline
RE: Pomoć kod instalacije windowsa na laptop??hitn
robisierra92 kaže...
car kaže...

hp Presario CQ61

  laptop kao i svaki drugi, koji ima sata hard disk. nedavno sam instalirao na jedan hp win xp i radi bez problema.

sad cu slikat bios pa vidi

evo slike

neznam šta da napišem
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2010 22:10 (car).
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć kod instalacije windowsa na laptop??hitno

poslao sam ti pm  Cool

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć kod instalacije windowsa na laptop??hitno

dobio sam novi lap i na njemu linux enterprise desktop 11. sve uredno radi no ja bi ipak windowse. uglavnom da ne duljim, isti problem ko i kod kolege u prijasnjim postovima...xp zboota i onda taratata  blue screen :O po svemu sudeci na lapu (compaq presario cq56-110sm) nema drajvera za SATA disk a BIOS je jako oskudan i nema opcije da ja to promijenim :/ nakon toga sam pokusao pokrenuti setup sedmice u linux OSu ali nejde...

 

zahvaljujem na pomoci :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć kod instalacije windowsa na laptop??hitn
dino_hemdo kaže...

dobio sam novi lap i na njemu linux enterprise desktop 11. sve uredno radi no ja bi ipak windowse. uglavnom da ne duljim, isti problem ko i kod kolege u prijasnjim postovima...xp zboota i onda taratata  blue screen :O po svemu sudeci na lapu (compaq presario cq56-110sm) nema drajvera za SATA disk a BIOS je jako oskudan i nema opcije da ja to promijenim :/ nakon toga sam pokusao pokrenuti setup sedmice u linux OSu ali nejde...

 

zahvaljujem na pomoci :)

To se i meni događalo ako dižem XP s CD-a, ako taj isti dignem s sticka sve uredno prolazi, nije mi baš jasno zašto ali eto, kod mene je tako bilo.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć kod instalacije windowsa na laptop??hitn

kako misliš "setup sedmice ne ide", što to točno znači? 

 

da li si instalirao sedmicu prema ovim UPUTAMA

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć kod instalacije windowsa na laptop??hitn

stavim dvd i ocu pokrenuti no pise mi da autorun ne postoji. idem rucno pokrenuti .exe file i opet nista :O 

PONAVALJAM: u biosu nema opcije za AHCI mode!!! 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć kod instalacije windowsa na laptop??hitn
dino_hemdo kaže...

stavim dvd i ocu pokrenuti no pise mi da autorun ne postoji. idem rucno pokrenuti .exe file i opet nista :O 

PONAVALJAM: u biosu nema opcije za AHCI mode!!! 

dvd trebaš bootati, pogledaj upute za instalaciju gore u linku koji je označen plavom bojom, sve je detaljno pojašnjeno.ako slijediš te pute ne možeš pogriješiti. nikako klikanjem na exe ikonu. 

 

opet je pitanje i kakav dvd imaš, ako nije snimljen kao bootabilan disk možda zato neće. 

 

ako ne znaš radije daj nekome tko je iskusniju u tome, a u svakom kvartu sigurno postoji neki "stručnjak za instalaciju windowsa" {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć kod instalacije windowsa na laptop??hitn
robisierra92 kaže...
dino_hemdo kaže...

stavim dvd i ocu pokrenuti no pise mi da autorun ne postoji. idem rucno pokrenuti .exe file i opet nista :O 

PONAVALJAM: u biosu nema opcije za AHCI mode!!! 

dvd trebaš bootati, pogledaj upute za instalaciju gore u linku koji je označen plavom bojom, sve je detaljno pojašnjeno.ako slijediš te pute ne možeš pogriješiti. nikako klikanjem na exe ikonu. 

 

opet je pitanje i kakav dvd imaš, ako nije snimljen kao bootabilan disk možda zato neće. 

 

ako ne znaš radije daj nekome tko je iskusniju u tome, a u svakom kvartu sigurno postoji neki "stručnjak za instalaciju windowsa" {#}

instaliral sam windowse 100tinjak puta...kaj xp-a kaj sedmice ;) 

sedmica(dvd) sigurno nije bootabilna al onda nabavim drugi dvd sa sedmicom di uredno bootam i opet error, like blue screen nakon kaj bootam xp :)

neznam vise kaj da napravim...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć kod instalacije windowsa na laptop??hitn
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice