Usporena Vista

poruka: 29
|
čitano: 3.193
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Usporena Vista
pitanje

Pozdrav. Instalirao sam Windows Vistu (original, sa SP1 i najnovijim driverima) ali je užasno spora. Treba joj da se podigne oko 1min i 30sek. Koja je komponenta najveći deficit (konfa iz potpisa)? Mislio sam uzet novi procesor (Intel Pentium Dual Core E2200), ali nisam baš siguran jeli procesor najveća kočnica?

 

P.S. : Nemojte sad ovo pretvorit u Vista vs. XP....Please!

Procesor: Intel Celeron D331 2,66Ghz 256KB L2 Cache, Presscot Matična Ploča: MSI P4M900M2-L RAM: 2GB (2*1) Kingmax DDR2 800Mhz HDD:80GB Hitachi Grafička Kartica: Xpert Vision GeForce 8400GS 512MB DVD-RW: Pioneer DVR-112D
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Usporena Vista
Pa visti i treba neko vrijeme da se podigne, bar 2 minute.
Ivan M. 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
online
RE: Usporena Vista
Ivan M. kaže...
Pa visti i treba neko vrijeme da se podigne, bar 2 minute.
Ma kakve dvije minute? O čemu ti pričaš. Vista mi se podigne za kakvih 30-40 sekundi!
Neznam zašto tako dugo, meni je na starom Athlonux2 4000, 2 GB RAM-a i 7900 trebalo isto 30-tak sekundi. 
Pogledaj malo koji ti se sve programi dižu u Start Up-u
pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2009 10:03 (doktor1).
15 godina
protjeran
offline
Usporena Vista
autorov komentar

Isključio sam sve nepotrebne servise, ali i dalje nema razlike. Što misliš, da li bi novi procesor (Intel Pentium Dual Core E2200) ubrzao rad i bootanje?

 

EDIT: Dižu se samo Antivirus (Avast) i  Realtek driver.

Procesor: Intel Celeron D331 2,66Ghz 256KB L2 Cache, Presscot Matična Ploča: MSI P4M900M2-L RAM: 2GB (2*1) Kingmax DDR2 800Mhz HDD:80GB Hitachi Grafička Kartica: Xpert Vision GeForce 8400GS 512MB DVD-RW: Pioneer DVR-112D
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2009 10:20 (UPDaTEa ŽeljaN).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Usporena Vista

Pa čuj vjerovatno bi se osjetio pomak u performansama.

A probaj nadogradit sa kakvim C2D E4400 ili E4500 jer su Core 2 Duo procesori bolji od Pentium Dual Core!

A kako to misliš spora? Samo prilikom boota ili i u radu?

pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2009 10:39 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Usporena Vista

Ti jako često rebootaš OS? Cijelu minutu i nešto ti traje boot... pri učestalosti od 64 reboota na dan, ta minuta viška... to je preko sat vremena izgubljen... uhh...

C# je fantastičan jezik, .NET neopisivo dobar framework, ali WebForms model je definitivno jedna od najružnijih stvari u posljednjih 10 godina IT-a.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Usporena Vista
autorov komentar
naxeem kaže...

Ti jako često rebootaš OS? Cijelu minutu i nešto ti traje boot... pri učestalosti od 64 reboota na dan, ta minuta viška... to je preko sat vremena izgubljen... uhh...

  Ma ne. Uostalom, ti to najbolje znaš kad vistu treba restartati :) (osim kad se driveri instaliraju i SP1). 
@doktro1: Nema ovdje u nas u hercegovini kupit 65-nanometarski Core 2 Duo procesora. Matična ne podržava 45nm, pa ima samo ovaj E2200. Vista je spora u svačemu, nije samo u bootanju.   Uostalo, vidim da je jedini ralika između C2D E4500 i Pentium Dual Core E2200 u količini L2 cache memorije - budući da ne igram igre, nije mi puno bitan cache.
Procesor: Intel Celeron D331 2,66Ghz 256KB L2 Cache, Presscot Matična Ploča: MSI P4M900M2-L RAM: 2GB (2*1) Kingmax DDR2 800Mhz HDD:80GB Hitachi Grafička Kartica: Xpert Vision GeForce 8400GS 512MB DVD-RW: Pioneer DVR-112D
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2009 11:18 (UPDaTEa ŽeljaN).
15 godina
neaktivan
offline
Usporena Vista

odi na windows update i skini nove updateove, pa onda iskljuci automatic defrag i search indexing.

imas tu na forumu temu di je objasnjeno sta treba sve iskljucit

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Usporena Vista
autorov komentar
nadimak888 kaže...

odi na windows update i skini nove updateove, pa onda iskljuci automatic defrag i search indexing.

imas tu na forumu temu di je objasnjeno sta treba sve iskljucit

 

 

  Ma već jesam Indexing i SuperFetch, te Error Reporting, Windows Update nisam još probao.
Procesor: Intel Celeron D331 2,66Ghz 256KB L2 Cache, Presscot Matična Ploča: MSI P4M900M2-L RAM: 2GB (2*1) Kingmax DDR2 800Mhz HDD:80GB Hitachi Grafička Kartica: Xpert Vision GeForce 8400GS 512MB DVD-RW: Pioneer DVR-112D
15 godina
neaktivan
offline
Usporena Vista

Provaj počistiti sistem s TuneUp 2009.

ASUS P5Q DELUXE, NVIDIA 9800 GX2, INTEL CORE 2 DUO E8500 @ 3,5GHz, CORSAIR DOMINATOR 2X2GB, CORSAIR HX620 W, SEAGATE BARRACUDA 320GB, WINDOWS VISTA ULTIMATE SP1.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Usporena Vista

da odi na update, mozda neki driver radi problem pa vidi jel ima novih drivera.

 

i konfa ti nije uopce losa, vista bi trebala ic glatko

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Usporena Vista
autorov komentar
nadimak888 kaže...

da odi na update, mozda neki driver radi problem pa vidi jel ima novih drivera.

 

i konfa ti nije uopce losa, vista bi trebala ic glatko

  Zezaš? Konfa mi nije loša? Aj super. Prvi put da mi je netko to rekao. Bog te blagosovio!
@Razer_Cooperhead: Jesam, počistio sam i sa TuneUP 2009 i sa CCleaner-om. 
Procesor: Intel Celeron D331 2,66Ghz 256KB L2 Cache, Presscot Matična Ploča: MSI P4M900M2-L RAM: 2GB (2*1) Kingmax DDR2 800Mhz HDD:80GB Hitachi Grafička Kartica: Xpert Vision GeForce 8400GS 512MB DVD-RW: Pioneer DVR-112D
15 godina
neaktivan
offline
Usporena Vista

pa za vrtit os, office, internet je odlicno. a za igre neznam

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Usporena Vista
doktor1 kaže...
Ivan M. kaže...
Pa visti i treba neko vrijeme da se podigne, bar 2 minute.
Ma kakve dvije minute? O čemu ti pričaš. Vista mi se podigne za kakvih 30-40 sekundi!
Neznam zašto tako dugo, meni je na starom Athlonux2 4000, 2 GB RAM-a i 7900 trebalo isto 30-tak sekundi. 
Pogledaj malo koji ti se sve programi dižu u Start Up-u
 E pa doktore kod mene je dvije minute, znam koji se programi podižu i oni koji mi netrebaju su ugašeni. Kod paljenja mi je bitno da se neki programi podižu pa je zato 2 minute i ja nemam 2 GB RAM-a.
Ivan M. 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
protjeran
offline
Usporena Vista

Vista se digne za nekih 30 sec...s tim da mi se pali nod32 (on uglavnom uspori dizanje os-a) daemon tools, i CCC.

 

e da...pitanje

zadnjih 3 dana mi se pojavljuje kod ukljucivanja kompa DRIVER COMPATIBILITY ISSUE, kad odem na help kaže mi da visti ne valja starforce zaštita.. to se pojavilo nakon instalacije gta4...pomoć?

Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.61GHz (2 CPUs) 3072MB RAM 250 GB Total SB Audigy 4 [B800] Sapphire hd4670 xFire-->ddoxy When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Usporena Vista
Ivan M. kaže...
doktor1 kaže...
Ivan M. kaže...
Pa visti i treba neko vrijeme da se podigne, bar 2 minute.
Ma kakve dvije minute? O čemu ti pričaš. Vista mi se podigne za kakvih 30-40 sekundi!
Neznam zašto tako dugo, meni je na starom Athlonux2 4000, 2 GB RAM-a i 7900 trebalo isto 30-tak sekundi. 
Pogledaj malo koji ti se sve programi dižu u Start Up-u
 E pa doktore kod mene je dvije minute, znam koji se programi podižu i oni koji mi netrebaju su ugašeni. Kod paljenja mi je bitno da se neki programi podižu pa je zato 2 minute i ja nemam 2 GB RAM-a.
 
E pa Ivane M. Onda se ne napiše: "Pa visti i treba neko vrijeme da se podigne, bar 2 minute.", nego: "I kod mene treba neko vrijeme da se podigne, bar 2 minute jer imam sličan/slabiji hardware"
Sa ovom prvom rečenicom napomijneš da VISTI trebaju dvije minute za podizanje, bez obzira na konfiguraciju, šta je netočno.
I nemoraš odmah takav prgavi stav bacit.
pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2009 13:20 (doktor1).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usporena Vista

hmmm.... Celeron D331 i Vista?  Ne bih te htio sad razocarati, ali mislim da ti je CPU ipak malo prespor za komforan (normalan?) rad na Visti - da li koristis i Aero?

Graficka jest certificirana za Vistu, ali...  koliki WPI (Windows Performance Index) imas?

 

Ako razmisljas o osvjezavanju hardvera, preporucam ti neki Core duo procesor, npr. E7400 ili neki iz te serije

15 godina
neaktivan
offline
Usporena Vista

Procesor definitivno!

Jos jedna stvar. Instaliraj TuneUp Utilities i s njim mozes lako podesiti startup. Iskljuci sta ti ne treba ali pazi da ne iskljucis neke sistemske procese. Graficka karta ima nekoliko procesa na startup. poslije toga odradi ciscenje regitrija pa zatim i njegovu defregmentaciju. Restartuj racunar a zatim uradi defregmentaciju diska C.

Nadogradnja harvera u ovom slucaju je neisplativa osim u slucaju zamjene jaceg procesora sa istim soketom.

sasa
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2009 13:28 (akreca).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Usporena Vista
autorov komentar

Da ne otvaram novu temu. nikako ne mogu potpuno instalirati nVIDIA ForceWare 181.20 kao ni 181.22. Instalacija traje oko pola sata i na kraju rekne da servis nvsc ili tako nešto se ne može pokrenuti. Nakon restarta, aero radi bez frke, ali stalno javlj Display Driver has stooped working and has been succesfully restarted......178.24 i 178.13 uopće ne mogu instalirati, a 175.16 radi k'o švicarski sat.

 

Windows Experience Index je 3.2

 

EDIT:Izbrisao sam Vistu i vratio se na XP SP3.Radi bez frke, kao i najnovij driveri za grafičku. Kad kupim novi proc onda ću dat Visti još jednu šansu.

Procesor: Intel Celeron D331 2,66Ghz 256KB L2 Cache, Presscot Matična Ploča: MSI P4M900M2-L RAM: 2GB (2*1) Kingmax DDR2 800Mhz HDD:80GB Hitachi Grafička Kartica: Xpert Vision GeForce 8400GS 512MB DVD-RW: Pioneer DVR-112D
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2009 13:30 (UPDaTEa ŽeljaN).
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Usporena Vista

Deinstaliraj sa nekim driverRemoverom drivere (neznam dali imaš Physics (8400, ja mislim da nema), ali ako ima deinstaliraj sve, resetiraj pa pokreni instalaciju drivera. Meni se je to jednom dogodilo sa 8800, ali nakon ovog postupka je instalacija prošla bez problema (traje dugo)

pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Usporena Vista

haha, nema sta, skini se sa Viste!

sasa
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Usporena Vista
autorov komentar
doktor1 kaže...

Deinstaliraj sa nekim driverRemoverom drivere (neznam dali imaš Physics (8400, ja mislim da nema), ali ako ima deinstaliraj sve, resetiraj pa pokreni instalaciju drivera. Meni se je to jednom dogodilo sa 8800, ali nakon ovog postupka je instalacija prošla bez problema (traje dugo)

  Ma na friško instalirao Vistu pa driver za matičnu (VIA Hyperion 5.21) i onda ove drivere....I neće. Što se tiče Physics, 8400 podržava Physics.
Procesor: Intel Celeron D331 2,66Ghz 256KB L2 Cache, Presscot Matična Ploča: MSI P4M900M2-L RAM: 2GB (2*1) Kingmax DDR2 800Mhz HDD:80GB Hitachi Grafička Kartica: Xpert Vision GeForce 8400GS 512MB DVD-RW: Pioneer DVR-112D
16 godina
online
Usporena Vista

Ako si čačko po servisima, ako ti kaže da je taj servis problem, probaj ga uključit. Jer gore si napiso da si pogasio neke servise, pa probaj ih povratit pa probat instalirat.

pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2009 13:34 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usporena Vista

budi sritan što ti to sr**e ne radi na visti jer zna izazvat gomilu problema: http://www.glop.org/starforce/

i ne virujen da je došlo sa gta4 jer se to odavno ne koristi...

probaj izbrisat starforce drivere u device manageru

 

 

15 godina
protjeran
offline
RE: Usporena Vista
autorov komentar
doktor1 kaže...

Ako si čačko po servisima, ako ti kaže da je taj servis problem, probaj ga uključit

  Ne. Kažem ti friška vista, tek instalirana. Probao sam i Service Pack 1 stavit pa onda instalirat drivere i isto. Kad restartiram komp nakon instalacije drivere, tog servisa nigdje nema. Ima samo nVIDIA Display Driver i on je Started i Automatic Startup Type.
Procesor: Intel Celeron D331 2,66Ghz 256KB L2 Cache, Presscot Matična Ploča: MSI P4M900M2-L RAM: 2GB (2*1) Kingmax DDR2 800Mhz HDD:80GB Hitachi Grafička Kartica: Xpert Vision GeForce 8400GS 512MB DVD-RW: Pioneer DVR-112D
16 godina
online
Usporena Vista

Bolja, grafička, bolji procesor, po mogućnosti još 2 gige rama i onda odi na VISTU.

pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Usporena Vista
autorov komentar
prihvaćeno rješenje
doktor1 kaže...

Bolja, grafička, bolji procesor, po mogućnosti još 2 gige rama i onda odi na VISTU.

  Shvatio. Samo bolji procesor, jer RAM-a mislim da ima dovoljno, procesor obavezno novi, a grafička mislim da za aero ne treba bolja. No, vratimo se na problem na driverima.
EDIT: Nema veze da vas ne zamaram. Sačekat ću da kupim procesor, a vjerovatno će dotlen izać nova verzija drivera.
Procesor: Intel Celeron D331 2,66Ghz 256KB L2 Cache, Presscot Matična Ploča: MSI P4M900M2-L RAM: 2GB (2*1) Kingmax DDR2 800Mhz HDD:80GB Hitachi Grafička Kartica: Xpert Vision GeForce 8400GS 512MB DVD-RW: Pioneer DVR-112D
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2009 13:42 (UPDaTEa ŽeljaN).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usporena Vista

moram ispraviti sam sebe, promaklo mi je ovo za maticnu i podrsku za 45nm procesore - C2D E6600 bi ti mogao biti OK, prema mogucnostima i zeljama

 

a driveri..... mozda ti se Forceware nekako sukobljava s Hyperion driverima za maticnu?  (Inace, pojavila se i revizija 5.22a, http://www.viaarena.com/default.aspx?PageID=420&OSID=36&CatID=3170 )

 

16 godina
neaktivan
offline
Usporena Vista

Proc ti nije usko grlo već ploča... Radije promjeni nju (a i proc ako imaš love) jer VIA ima shit chipsete...

Ako si iz Hercegovine onda ti hg spot (Metković) nije daleko pogledaj kakvu ploču s P35 chip...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice