Vista i SP1

poruka: 20
|
čitano: 4.346
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Vista i SP1
pitanje

Jedan sam od papaka koji je za prijenosnik (DELL, N-serija, s praznim diskom, pila i pol) nabavio oriđiđi Vistu Ultimate (XP se nije htio instalirati uopće, a Vista bez frke za 12 minuta). instalacija i sve poslije (kuc o drvo) ide bez problema (jedna particija, ofkors), ne računajući jedan plavi zaslon mjesečno, tek toliko da se ne opustim. e, da: ta je Vista redovno ažurirana zakrpama no zapelo je pri SP1 - ne ide nikako. s BUG-va DVD-a ili s Microsoftovih stranica. isti qqruz. neće pa neće, a pogreška koju javlja je (ovo je dobro!) "unknown language - english". Vistu sam instalirao uobičajenu - na engleskom, s hrvatskim lokalnim postavkama.

trebam li uopće SP1 ako je do sad pokupio sva redovna ažuriranja i radi? čemu uopće taj SP1 i ima li život bez njega smisla, kad Windows Update Service stalno javlja kako je to critical update, a ne da se instalirati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Vista i SP1

Things to know before you download Windows Vista SP1

 

http://technet.microsoft.com/en-us/windows/bb968859.aspx 

 

Ukratko kazu da u nekim "scenarijama" nece raditi,tu spadaju neki driveri i neki egzoticni programi (samo Bog i Microsoft znaju koje)

Dali mozda imas instalirano language pack (hrvatski)? Ako imas probaj ga maknuti i pokusaj ponovo,eventualno vrati regionalne postavke na engleski (restart obavezan)

Nije lose da das specifikacije sistema

"Anyone who cannot cope with mathematics is not fully human. At best he is a tolerable subhuman who has learned to wear shoes, bathe, and not make messes in the house."
15 godina
protjeran
offline
RE: Vista i SP1

meni je puno stvari proradilo tek nakon sp 1 ,ali isto kao ti nije išlo. sa v-lite programom sam dodao sp1 na dvd sa vistom,i zajedno instalirao na komp. sve ok radi tek sada.iako ne znam koliko ima smisla sada prelaziti i kupovati orig vistu,ako će novi windows 7 uskoro

Z
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2008 14:23 (opcom).
16 godina
neaktivan
offline
Vista i SP1

Da komentiram, XP ti se ne može instalirat zbog toga što imaš SATA hard disk. XP nije imao drivere za SATA kontroler, budući im se to nije činilo kao prioritet daleke 2001. godine, kad je SATA bila nešto što če doći. Problem se lako riješi na dva naćina, ili na cd dodaj driver pomoću nlite (proces je čista automatika, teško nešto možeš zeznut) ili u BIOSu isključi SATA native support (kod Della mi se čini da ima ponuđen mod SATAe, IDE ili SATA).

Što se tiče SP1 za Glistu, trebao bi ga instalirat, meni se čini da OS radi dosta stabilnije, al nisam baš kompetentan (imao Vistu bez updatea, s većim dijelom updatea i onda SP1, tako da nisam siguran za sve updatee Smijeh ) Ali neki čudni bugovi su ostali, jedan kojeg primjećujem zadnjih dana. Kada opteretim procesor do maksimuma, donosi čudne odluke vezane uz prioritete, recimo nekoj instalacijskoj proceduri koja je po defaultu trebala biti normal kao i sve ostalo, on jednostavno neda vrijeme, te instalacija počne 10 minuta nakon pokretanja. Naravno kad ubijem većinu ostalog instalacija krene instant, uglavnom čudno je, al ja sam kriv, jer mi se 100% opterećenje i onako nebi smijelo događat. Enivejz, to nisam primjećivao prije SP.

Why so serious???
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vista i SP1

Instaliraj preko Uptade-a, ako već nije instalirano.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2008 14:33 (vjeko).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vista i SP1
autorov komentar

pa utome i jest problem da odbija to instalirati, iako update prijavljuje da se "mora". krene, pa error 800...nešto. i tako već dvadesetak puta. Vista je originalna (ne lažnjaque!).

15 godina
offline
RE: Vista i SP1
autorov komentar

ako uspijem instalirati SP1, čika jova će drugi saznati (poslije mene, ofkors) :o)

15 godina
offline
RE: Vista i SP1
autorov komentar

a, specifikacije: intel core duo, 2 gb ram, 160 gb sata barracuda (standard za dell 1525 tamnoplavi), jedna particija.

15 godina
neaktivan
offline
Vista i SP1

Jeli instalirao sve ostalo sa Upatade-a? Ako nisi instaliraj sve što ti nudi pa onda pokušaj SP1.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vista i SP1
autorov komentar

instaliralo se sve samo do sad, kako je dolazilo (osim language packs tipa korejski, kineski, hebrejski i to). kako rekoh, sve prihvaća, osim SP1. samo to mu je error.

16 godina
neaktivan
offline
Vista i SP1
prihvaćeno rješenje

E da, natiralo me da upišem u google. Po svemu sudeći jedini mogući scenarij je da si stavio neki language pack. Nažalost uopće nije bitno koristiš li ga ili ne, moraš ga svejedno uninstalirat. Smijeh

Why so serious???
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vista i SP1
autorov komentar

"kalvarija" se nastavlja. sad mogu reći da sam iskušao sve (ili?). uklonio language pack (croatian), tako da je ostao samo izvorni engleski. prema uputi za pogrešku 800700002 maknuo i update history. pokušao ponovo instalirati SP1 i.....ništa. isti error. neće pa neće. kakva je uopće procedura za uklanjanje čitave Viste i vraćanje na XP Pro?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista i SP1
Pa šta nikada nisi formatirao HDD?
nije na nama da odlučujemo tko će umrijeti a tko živjeti.već da iskoristimo preostalo vrjeme najbolje što možemo.
15 godina
offline
RE: Vista i SP1
autorov komentar

mnogo puta. no ni to Visti neće pomoći :o) s druge strane, za XP bi moglo :oP

16 godina
neaktivan
offline
Vista i SP1

Ma već kada ideš formatirati hard,instaliraj opet Vistu i sada nakon instalacije odmah instaliraj SP1 prije svih drivera i programa i trebalo bi ti raditi.Eventualno ako oćeš prije SP1 možeš instalirati drivere od matične.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vista i SP1
autorov komentar

ne znam pali li slipstream (nLite) u takvim slučajevima, odn. mogu li Vistu skupa s "prikačcima" kopirati na nov dvd. ako da, pokušat ću još tako, a ako ne ide - hasta la Vista :oP

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vista i SP1
Ajar kaže...

ne znam pali li slipstream (nLite) u takvim slučajevima, odn. mogu li Vistu skupa s "prikačcima" kopirati na nov dvd. ako da, pokušat ću još tako, a ako ne ide - hasta la Vista :oP

  Za Vistu se ne koristi nLite, nego vLite.
Škrtica = student Prometnog fakulteta koji nije položio sve ispite.
16 godina
offline
Vista SP1 na ACER Notebook 5715Z

Jel neko uspeo da instalira Vista SP1 (znate koju) na ACER Notebook.

Probao sam dve verzije viste, nekoliko tipa aktivacije, a ono nece pa nece. Daje mi jos 30 dana.

Inace Acer ide preinstaliran sa Linuxom.

 

Mozda je problem u verziji biosa. Nema SLIC tabelu?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vista SP1 na ACER Notebook 5715Z

Jel itko uspija nac rijesenje za navedeno, trebalo bi mi hitno!

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Vista SP1 na ACER Notebook 5715Z
dadi kaže...

Jel itko uspija nac rijesenje za navedeno, trebalo bi mi hitno!

  Nadam se da za ovo necu popiti karton ili ban.

Naci resenje je uspeo i sam Microsoft,e sad namerno ili ne,ostavio je nacin produljiti onaj rok za aktivaciju na vise od 30 dana
  (Vista nije trial program od 30 dana!)

Negde na MSDN-u oficijalno je dao upute navodno da bi pomogao proizvodacima laptopa i driver developera...radi testiranja :) Onda se pokajali povukli "tutorial" pa rekli da nije legalno to raditi. Po meni ovo su namerno uradili (bez moraliziranja molim)

Dakle,onih 30 dana mozes produljiti pisanjem ove komande u command prompt kao administrator

slmgr -rearm 

Opis postupka i legalnost na Softpedia siteu su objasnili ovako

Rearming Windows Vista is a genuine and legal process to prolong the Initial Grace period of the operating system


Kako vise "produljivati" trazi na Googleu,upisi nesto kao Vista rearm 
Q: What's tiny and yellow and very, very, dangerous? A: A canary with the super-user password.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice