Vista ili XP za raznoliku namjenu (Dual Core E220)

poruka: 24
|
čitano: 2.563
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Vista ?
pitanje

Pozdrav. Prijatelj ima sljedeću konfu:

Intel Pentium Dual Core E2200 2,2Ghz 1MB cache, 800Mhz FSB

2GB DDR2 800Mhz

VGA GeForce 8400GS

MS 400W

I sad njega zanima da li mu se isplati vista (home premium) stavljat, odnosno da li će brzina rada bit jednaka kao u Win XP. Namjena računala je raznolika.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista ?

Neće biti brža od Xp-a no biti će nešto bolje potkovana sa driverima +još kojekakve điđe,ljepše sučelje jednako dobra kao i xp.Inace kod instalacije neka izabere vista ULTIMATE(nema veze što piše na cd-u da je Home premium) po potrebi pošaljem ti aktivator .

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.1.2009 21:54 (petric1).
15 godina
neaktivan
offline
Vista ?

Slobodno neka je stavi jer je u Visti uobičajeni rad lakši i jednostavniji, preglednije je sučelje te se lakše snalaziti među mnoštvom mapa.

Intel E7200@3ghz,Gigabyte EP35-DS3,Gainward 8800GT OC,Segate Barracuda 500gb,2x 2 gb Kingmax MARS ram,Thermaltake Soprano, Corsair VX 450W
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vista ?

radi bez frke

procesor:intel e8400 matična:gigabyte ep35 ds3l grafička:xfv hd4870
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.1.2009 21:20 (mate).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vista ?
Kad god se ima resursa (kao u ovom slucaju) uvijek je bolje stavit software star 2 godine nego software star 8 godina. Dakle vista.
S štovanjem, brahle!
15 godina
neaktivan
offline
Vista ?

samo ti stavi...!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vista ?
Kapetan Price kaže...

Pozdrav. Prijatelj ima sljedeću konfu:

Intel Pentium Dual Core E2200 2,2Ghz 1MB cache, 800Mhz FSB

2GB DDR2 800Mhz

VGA GeForce 8400GS

MS 400W

I sad njega zanima da li mu se isplati vista (home premium) stavljat, odnosno da li će brzina rada bit jednaka kao u Win XP. Namjena računala je raznolika.

 

 e kad je raznolika onda XP imaš veću dostupnost free programa a usto je još uvjek car
MB-Gigabyte-EX58-EXTREME,s1366 DDR III,Core i7 965-4×3.2Ghz 1333Mhz, DDR III-Crosair,TWIN3X4096 (2×2Gb)-NVIDIJA (GF_GTX280 ×2) Power Corsair HX1000W, HDD Seagate ST31500341AS (2×1.5TB) T,T-VD4000BWS Kanddalf
15 godina
offline
Vista ?

Mozes razmisliti i o WINDOWS 7 BETA 1 (build 7000), ja ti ju preporucam, stvarno je predobra. To je vista koja je poboljšana, izglancana, puno brža te donosi par novih stvari i još bolji izgled.

 

Ja to doživljavam kao spoj viste i xp-a tj. najbolje iz tih dvaju sustava, brzina,stabilnost i izgled.

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(250,237)- 3D(800,781) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vista ?

Upravo skidam vistu i jako joj se veselim, nadam se da će instalacije i sve ostalo proći uredu jer po prvi put ću instalirat windowse, ali prijatelj će pomoć preko msn-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vista ?
RePlaY kaže...

Upravo skidam vistu i jako joj se veselim, nadam se da će instalacije i sve ostalo proći uredu jer po prvi put ću instalirat windowse, ali prijatelj će pomoć preko msn-a.

 Skini rađe windows 7!

Instalacija sedmice i viste su najjednostavnije, to može i najveci noob u galaksiji
Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(250,237)- 3D(800,781) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
15 godina
offline
RE: Vista ?

Ma neću još na sedmicu, već mi je skinilo pola a i još nisam ni vistu proba pa ću rađe još ovih po do godinu dana ostat na njoj dok ne izađe cjeli 7.

15 godina
offline
RE: Vista ?
RePlaY kaže...

Ma neću još na sedmicu, već mi je skinilo pola a i još nisam ni vistu proba pa ću rađe još ovih po do godinu dana ostat na njoj dok ne izađe cjeli 7.

 Budes se razocarao sporošću i nekim stvarima, ali prvo ces joj se divit kak je lijepa, sve mi radi kak vi pricate da nista neradi, ma kakvi errori nema erorra itd. E onda idu problemi...

Windows 7 je bolji od Viste Ultimate , ja se uvjerio. Iako je još beta svejedno bolje funkcionira(zasad).
Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(250,237)- 3D(800,781) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Vista ?
Kapetan Price kaže...

Pozdrav. Prijatelj ima sljedeću konfu:

Intel Pentium Dual Core E2200 2,2Ghz 1MB cache, 800Mhz FSB

2GB DDR2 800Mhz

VGA GeForce 8400GS

MS 400W

I sad njega zanima da li mu se isplati vista (home premium) stavljat, odnosno da li će brzina rada bit jednaka kao u Win XP. Namjena računala je raznolika.

 

   

Sastavio sam skoro slicnu konfiguraciju kod jednog frenda sa Foxconn MBO i isto 2x1 Gb DDR II @ 800,ova je cak i slabija ima Dual Core na 1.8 Ghz.
Grafa ne valja...bar tako kaze vista na WEI,ocena za grafu je 3,4 za Vista Aero i 3,3 za Gaming. Doduse ni on ni ja ne igramo igre pa ne mogu ti reci kako ce sve ovo sljakati sa igrama.

OS je Vista Ultimate,sve osta;le pocene su iznad 4,4 sto je odlicno. Na primer Disk i Memorija su ocenjeni sa 5,5 sto je odlicno. 
Stavite Vistu Home Premium,razlike su minorne...nema BitLockera,Complete PC backup/restore (neka jadna verzija ko niko ne koristi),neki alati za DVD...nista strasno,ionako ih niko ne koristi.

Instalirajte Vistu+SP1 i sve zakrpre nakon toga i ostavite je da radi bar 24 h, prefetcher ce vam biti zahvalan :)..ozbiljno! XP je istorija 
Q: What's tiny and yellow and very, very, dangerous? A: A canary with the super-user password.
15 godina
protjeran
offline
Vista ?
autorov komentar

OK reći ću mu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vista ?

Vista je već rekla zbogom,to je microsoft priznao ćim su napravili sedmicu koja kao da je dovršena s obzirom kako radi.Ostani na xp manje je zahtjevan.

doktor za grafe i ludosti
15 godina
neaktivan
offline
Vista ?

Kad proizvođač napravi novi software to znači da je starija verzija bila loša???

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vista ?

da im je vista isplativa ne bi žurili

doktor za grafe i ludosti
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.2.2009 20:20 (dery).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vista ?

Ako ste takvi ljubitelji starijih OS-a tad možete svima savjetovati da se vrate i na 98-icu....XP RIP!!!!!

Private
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vista ?
dery kaže...

da im je vista isplativa ne bi žurili

 Vista je bila losa na pocetku. Vise nije. Ali je dobila tzv. bad marketing. Znam to iz vlastitog iskustva... Imao sam je mjesec dana nakon launcha na novom laptopu. I tad je bio standard 1 GB RAM-a (sad imam 3 GB i sve leti!). Laptop je bio onako... Malo skuplji (10k kuna), a Vista je RAM uvijek pozderala. Sto se brzine tice, naravno da je nekad bila sporija jer je falilo RAM-a pa se koristio hard disk (iskljucivo iz tog razloga je izmisljen Ready Boost - za ljude kojima fali RAM). I bila je gomila problema... Recimo s Adobe Flashom - nije se mogao instalirati! Ali sada je vecina problema rjesena (jedino i dalje ne mogu igrati Atomic Bombermana :(), a to sto neki ljudu osudjuju Vistu zato sto su culi da je (nekad bila) spora, ima(la) hrpu errora i sl., to je bad marketing. Zato M$ izdaje novi OS za koji su omogucili besplatno beta testiranje - ljudi imaju priliku ispitati sustav, dati povratnu informaciju sto ne radi, pa ce tako broj glupih bugova i problema s driverima na pocetku biti minimalan. Nemojmo se zavaravati, i oni ce postojati jer M$ zeli zaraditi prodajuci novi software, tocnije novu verziju iste stvari. 
S štovanjem, brahle!
15 godina
offline
RE: Vista ?
brahle kaže...
naravno da je nekad bila sporija jer je falilo RAM-a pa se koristio hard disk (iskljucivo iz tog razloga je izmisljen Ready Boost - za ljude kojima fali RAM). 
Ako se ne varam, Ready Boost zapravo baš i ne mijenja RAM, nego virtualnu memoriju. A da je netko od običnih usera primijetio prednosti tog sustava, još nisam čuo. Ima li netko konkretnih iskustava sa Ready Boostom?
Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vista ?

Pa virtualna memorija je zamjena za RAM XD. 

S štovanjem, brahle!
15 godina
offline
Vista ?

Ja imam 4GB rama i kolko bi mi rama uzimala vista(npr. ultimate) jer kod nekih igara na xp mi zna progutat i do 1.5GB(GTA4).

Dali X64 vista je zahtjevnija od X32. Dali je ta razlika prihvatljiva kad dobijem onih 0.75GB sa X64.

Sa direcktX 10 kolko je bolja grarika negona directx 9.

AMD 6000+ 3,1 GHz ATI Club 3D3850 512 ddr3 WD 750 GB Chieftec 400 W 4 GB DDR2 1000GHz Muskin red line monitor LG FLATRON ez T710BH 17" (crt)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vista ?
brahle kaže...

Pa virtualna memorija je zamjena za RAM XD. 

 Mislim da negdje postoji objašnjenje što je ReadyBoost ali evo:
Vista daje poboljšanu verziju Perfetchera nazivom SuperFetch.Performanse se poboljšavaju
nadgledanjem koje programe vi najčešće koristite i na temelju toga se brže podižu oni programi koji
se češće koriste (dakako koristi se RAM).ReadyBoost je samo malo poboljšana verzija jer se koristi
USP flash memorija kao memorija gdje se ti programi učitavaju što je naravno sporije od RAM-a jer je
USB tehnologija ,Tad SuperFecth koristi usb kao cache ,na taj način oslobađamo RAM koji je dotad koristio
SUperFecth,i sad nam RAM može koristit za "korisnije stavri"...na taj način se poboljšavaju performanse
i to nije prava zamjena za RAM ali poboljšanja su recimo 1 do 5% .....recimo u WIN sedmici je ReadyBoost
unaprijeđen i sad se performanse dižu i do 10%!
Kad se vodite koliko memorije za ReadyBoost --ovako ...ako imate Ram 2gige tad stvite i ReadyBoost USB
2GIge ...meni recimo za to služi SD kartica od dvije gige .
Performanse su mi bolje jer programi koje često koristim se dižu neuporedivo brže nego bez ReadyBoost-a
a pogotovo nakon SP1!




Private
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2009 11:57 (Private).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Vista ?
Marko_244 kaže...
brahle kaže...
naravno da je nekad bila sporija jer je falilo RAM-a pa se koristio hard disk (iskljucivo iz tog razloga je izmisljen Ready Boost - za ljude kojima fali RAM). 
Ako se ne varam, Ready Boost zapravo baš i ne mijenja RAM, nego virtualnu memoriju. A da je netko od običnih usera primijetio prednosti tog sustava, još nisam čuo. Ima li netko konkretnih iskustava sa Ready Boostom?
 
Jednog dana nisam imao nista pametno raditi pa sam eksperimentirao sa Boostom,izvadio sam sve RAM module (4x1Gb) i stavio jedan od 512 DDR II. Razlika je skoro neprimetna,za tu namjenu sam koristio Apacerov USB stick koji je bio deklariran za Ready Boost.
Bez sticka disk je kopao sa USB manje :) To je i poenta Boosta,da se rabi vise USB nego virtuelna memorija odnosno paging file.

Sa velikom voljom sam ovo radio jos nekih 24 sata i odustao sam,to je vec preslo u mazohizam. I ostali testovi su pokazali to. Tom's hardware na primer.

Normalno vratio sam RAM nazad ali i dalje sam nastavio koristiti stick..i ovaj je pregoreo na zalost 
Q: What's tiny and yellow and very, very, dangerous? A: A canary with the super-user password.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice