Win 7 ili XP zaključana tema

poruka: 55
|
čitano: 13.821
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP
jurluk kaže...
Oly_E3 kaže...

Što si ti ono na dial-upu ili na mobilnom ili nećem trećem?

vip mobilni internet

Prijatelju ja isto imam VIP, samo vodafon home box i win 7 ultimate i kod mene sve radi besprijekorno.

Moj ti je savjet da prijeđeš sa mozzile na google chrome i sigurno ćeš dobiti na brzini.

 

http://www.google.com/chrome/index.html?hl=hr&brand=CHMB&utm_campaign=hr&utm_source=hr-ha-emea-hr-sk&utm_medium=ha

15 godina
offline
RE: Win 7 ili XP
CUNO kaže...
jurluk kaže...
Oly_E3 kaže...

Što si ti ono na dial-upu ili na mobilnom ili nećem trećem?

vip mobilni internet

Prijatelju ja isto imam VIP, samo vodafon home box i win 7 ultimate i kod mene sve radi besprijekorno.

Moj ti je savjet da prijeđeš sa mozzile na google chrome i sigurno ćeš dobiti na brzini.

 

http://www.google.com/chrome/index.html?hl=hr&brand=CHMB&utm_campaign=hr&utm_source=hr-ha-emea-hr-sk&utm_medium=ha

na nije to browsera, nego baš veza se*e

Atomska bubamara. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
14 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP
MatkoBB kaže...

Kad će više ljudi shvatiti da je XP prošlost i dok mu instaliraš sve service packove, frameworke, drivere,.. treba tri puta više vremena nego kada stavljaš Win 7 koji je doslovno plug and play.

 

Stvarno više ne vidim niti jednu situaciju u kojoj bi XP bio bolji izbor od Win 7...

Ne filozofiraj...

 

XP je bolji za gaming nego 7 jer sedmica zbog dizajna zahtjeva više rama...

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
15 godina
odjavljen
offline
Win 7 ili XP

pa neka i zahtjeva vise rama,kao da je to danas bitno, kada skoro svi imaju barem 4 giga a ,prosjek je negdje 2!

JESUS SAVES!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 13:35 (skank666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Win 7 ili XP

Bez ikakvog razmisljanja odluka je Windows 7! Do sada sam imao priliku na nekoliko razlicitih racunara uvjeriti se u njegovu brzinu i stabilnost, od onih po 1GB - 3500+ AMD-a, pa do dvojezgrenih napucanih memorijom (neka zlatna sredina danasnja), i apsolutno je najbolji Windows OS do sada!

Ova tvrdnja da je zbog izgleda bolji od XP-a ne mora da znaci u praksi toliko, moze se iskljuciti Aero, promijeniti tema standardna u XP varijantu i osjetice se olaksanje ako vec neko nema dovoljno RAM-a za njega... 7ca je zakon ;)

Šta se bijeli u gori zelenoj...
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Win 7 ili XP

pa zato sam se i čudio! nemam pojma, ja ih sutra stavljam, nadam se da neće bit problema :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP
skank666 kaže...

pa neka i zahtjeva vise rama,kao da je to danas bitno, kada skoro svi imaju barem 2 giga a ,prosjek je negdje 4!

Skoro svi imaju 2 a prosjek je 4? Kako ti to prosjeke racunas ;)

Valjda obratno ;)

 

16 godina
neaktivan
offline
Win 7 ili XP

Nisu mi jasni ovi koji kažu da je XP bolji od 7-ce za gaming jer XP treba manje RAM-a.

Pa 7-ci je čisto dovoljno 2 GB RAM-a, a što uopće danas i možeš ugodno igrati i na XP ako nemaš 2 GB RAM-a.Cool

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP
Floki kaže...

Nisu mi jasni ovi koji kažu da je XP bolji od 7-ce za gaming jer XP treba manje RAM-a.

Pa 7-ci je čisto dovoljno 2 GB RAM-a, a što uopće danas i možeš ugodno igrati i na XP ako nemaš 2 GB RAM-a.Cool

Zato sto sve igre na 7 zahtjevaju vise RAM-a nego na XP-u, zbog toga sto 7 koristi nesto vise RAM-a od XP. Ja licno kada bi mi samo igre bile vazne vratio bih se na XP, jer i pored malo vecih zahtjeva tu je i nekomptabilnost sa dosta starijih igara.

16 godina
offline
RE: Win 7 ili XP
Iron Man kaže...
Floki kaže...

Nisu mi jasni ovi koji kažu da je XP bolji od 7-ce za gaming jer XP treba manje RAM-a.

Pa 7-ci je čisto dovoljno 2 GB RAM-a, a što uopće danas i možeš ugodno igrati i na XP ako nemaš 2 GB RAM-a.Cool

Zato sto sve igre na 7 zahtjevaju vise RAM-a nego na XP-u, zbog toga sto 7 koristi nesto vise RAM-a od XP. Ja licno kada bi mi samo igre bile vazne vratio bih se na XP, jer i pored malo vecih zahtjeva tu je i nekomptabilnost sa dosta starijih igara.

Glupost.

Si cuo za compatibility mode?

Vecina nekompatibilnosti je zbog novijih monitora i rezolucija koje stare igre nisu podrzavle.

- Psiho246
16 godina
neaktivan
offline
Win 7 ili XP

Sta mislis da mi te stvari nisu prve pale na pamet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Win 7 ili XP

OK, ali što danaS uopće i igrati bez 2 GB RAM-a, većina igara starih godinu dana ima preporučenu min konfiguraciju od 1 GB, znači za ugodno igranje treba 2 GB.

Čim imaš 2 GB, Win 7 leti

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Win 7 ili XP

2GB su za sada sasvim zadovoljavajuce, mislim da vecina i ima bar toliko RAM-a. Tako da ako igras igre koje su izasle u skorije vrijeme i koje tek trebaju izaci ne bi trebao imati problema. Ali recimo kada su u pitanju igre od prije par godina tu bi mogao naici na probleme sa komptabilnosti. Ali dosta o gamingu, sve u svemu Win7 kao OS je extra sto sam vec i napisao u par navrata. Tako da kome starije igre nisu od velikog znacaja ne treba uopste da razmislja da li da predje na Win7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP
Floki kaže...

OK, ali što danaS uopće i igrati bez 2 GB RAM-a, većina igara starih godinu dana ima preporučenu min konfiguraciju od 1 GB, znači za ugodno igranje treba 2 GB.

Čim imaš 2 GB, Win 7 leti

 

Ne bih se bas slozio sa tobom, ja imam 1.5 GB RAM-a(jer mi je stari DDR1), pa mogu komotno igrat Far Cry 2, Fallout 3, ... itd(cak i na high modu) a i Win7 mi leti i zaista ima bolju grafiku od XP-a.

Ako koristim Windows, moj potpis je ovdje. Ako koristim Linux nemojte mi zamjerit.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP
Stoja kaže...
MatkoBB kaže...

Kad će više ljudi shvatiti da je XP prošlost i dok mu instaliraš sve service packove, frameworke, drivere,.. treba tri puta više vremena nego kada stavljaš Win 7 koji je doslovno plug and play.

 

Stvarno više ne vidim niti jednu situaciju u kojoj bi XP bio bolji izbor od Win 7...

Slažem se. Evo baš neki dan morao formatirat winse,pa radio čistu instalaciju 7-ce.Za manje od 1 sat imao sam instaliranu 7-cu sa svim programima koje koristim od zaštite do zabave(izuzev igri)i svi uređaji koje koristim(printer,skener), dok na xp-u sam gubio po minimalno par sati posla. Pa samo instaliravanje svih drivera od matične je bilo za poludit(jer se komp restartao nakon svakog drivera koji instalira),pa prvo bi morao instalirat driver od grafe da bi mogao gledat na monitor a da nije 800x600...sad sve to sedmica ima čim ju instaliraš,treba samo poštekat uređaje,instalirat programe za zaštitu i to je toSmijeh

ček, što to znači da ne moram na potupno formatirani komp nakon instalacije win 7 instalirati drivere od matične, grafičke, printere itd...?!?!?!

14 godina
neaktivan
offline
Win 7 ili XP

Imam Windows 7, isprike svima, ali mi je XP bolji za gaming 1000 puta, provjerite moju konfiguraciju, na XP-u sam mogao igrati Modern Warfare all maxed out 1600x900 sa fps-om 50-55

 

a na Windows 7 nemam ni pisljivih 30 fps na istim opcijama...

 

Pa vi vidite...

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Win 7 ili XP

Što se tiće starijih igara da ne rade, tu ste u krivu. Ja sam uspio natjerat da igram igru worms worl party koja je izašla 2000 godine, dakle skoro pa 10 godina stara tada još nije bilo ni xp-a a opet i sedmica vrti bez beda(doduše treba skinut jedan patch koji kad se pali isključuje areo jer igra ima samo 256 boja pa ga to koči i pojavluju se razne grafičke anomalije)al sa patchom radi bez bedaSmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Win 7 ili XP
M_dipl. kaže...

@jurluk, ja sam imao na starom laptopu gotovo identičnu konfiguraciju kao i ti (HP Pavilion dv9500) i sedmica (RC) mi je radila besprijekorno, također sam se spajao na vip mobilni internet i nikakvih problema ni sa njime nisam imao, štoviše, radio mi je pouzdanije (subjektivni dojam) nego na Visti, tako da obavezno pregledaj malo po svom lapu (HW i SW) da ti nije u nečem drugom problem..

gledo sam i neznam u čemu je problem... sve radi ok, ali je brzina jednostavno 3 put manja nego na xp-u. prije 3 dana sam se vratio na xp i brzina je opet ok. baš je do sedmice, u načinu na koji ona radi sa tom vezom il nešt tak... šta ja znam. kao da ju guši... http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif

Atomska bubamara. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP

preporučam win7 najbolji windows kaj je dosad izumljen ;)

13 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP

slažem se :DD

14 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 ili XP
davn123 kaže...

preporučam win7 najbolji windows kaj je dosad izumljen ;)

Pogledaj kolko je tema stara...

davn123 kaže...

slažem se :DD

... i ne kuzim zas se slazes sa samim sobom.. WTF?

http://www.speedtest.net/result/785760360.png
16 godina
offline
Win 7 ili XP

A bolje da se slaze barem sam sa sobom nego s nikim... LOL

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Win 7 ili XP

dizem temu iz mrtvih

imam istu dvojbu

dali xp ili windows 7

koristio sam oba, i win 7 je bolji, a jedino me muci sto win 7 nemoze pokrenut neke igre, recimo pokuso sam frendu instalirati cod1 i cod2 na win 7 i izbacilo je neke greske s kompatibilnoscu i nije mogo ookrenut nista od tog, a inace imam 4 gb rama u kompu pa me zanima sta da instaliram.

 

ostatak konfe imate pod moj pc

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 ili XP
win4crazzy kaže...

 

dali xp ili windows 7

koristio sam oba, i win 7 je bolji, a jedino me muci sto win 7 nemoze pokrenut neke igre, recimo pokuso sam frendu instalirati cod1 i cod2 na win 7 i izbacilo je neke greske s kompatibilnoscu.

Instaliraj sedmicu.. {#}

a cod mora radit, pokusas preko compatibilty moda ako nece normalno.

15 godina
neaktivan
offline
Win 7 ili XP
World Championships: 7, GP started: 2, Po81, GP wins: 91dium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,483
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice