Xiaomi Mi Note 3

poruka: 1.127
|
čitano: 286.283
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Jel tko usporedjivao Mi 6x i Note 3. Osim izostanka Opticke stabilizacije slike jel ima jos sto losije na Mi6x u odnosu na Note 3

Xiaomi rulz
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
kraic kaže...

Jel tko usporedjivao Mi 6x i Note 3. Osim izostanka Opticke stabilizacije slike jel ima jos sto losije na Mi6x u odnosu na Note 3

 Baterija 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
ALVIN kaže...
Tako sam ja naletio na neku temu sa miui foruma u vezi baterije za neki xiaomi mob. Većina se žalila da im je nakon nekog update-a baterija dosta slabija, dok se prvi nije sjetio instalirati ROM na čisto i taj je pohvalio bateriju da je čak bolja nego na starom romu. Poslije njega se javilo još 4-5 forumaša da je stvarno u slučaju instalacije na čisto baterija bolja.

Nije da je to nešto što nismo znali, ali nije zgorega ponoviti da su takve instalacije uvijek bolje i sigurnije po pitanju svega.

Inače Mi Note 3 mi vise nije glavni kandidat, odlučio sam se da mi više paše nešto manjih dimenzija, pa čekam da takav. Po ostalome mi je Mi Note 3 super, odmah bih potpisao da nova Nubia Z18 Mini radi fotke kao ovaj mob, ali nema opticku stabilizaciju a i ovaj dupli zoom bez gubitka kvalitete je fina stvar

kako mislis na cisto?

prvo factory reset, pa onda puknut updejt?

6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
2dulle kaže...

Pozdrav svima, 

 

Konacno mi je stiga telefon maloprije i sada cu malo da ga probam, prvi put ga otvaram pa da vidimo sta ce biti.

Uzbudjen sam i nadam se samo da ce biti bolji od predhodnog i da je onaj stvarno bio sa greskom.

A sto se tice update-a ne znam da li da radim ili ne ali bitan mi je faceunlock tako da vidjecu.
Da li se isplati staviti Xiaomi.eu rom?

Prvo da vidim kakav je pa javljam utiske.

 Cijeli dan refresham temu i još čekam tvoj post. Ajde bona, znam da si crnogorac ali ovo je previše 

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Prednost Mi 6X je samo moderan omjer ekrana i to je to...vecina prednosti je na strani Mi Note 3 koji je fenomenalan mob... meni osobno najugodnije iznenađenje od svih mobitela zadnjih par godina.
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Evo me, konacno koristio sam ga sinoc i danas.

I mogu reci da su pojedini bili potpuno u pravu samo da nismo gledali kako treba.

Uredjaj koji sam im vratio je stvarno imao gresku da li u ekranu, hardwareu ili necem drugom.

Uglavnom ovaj je puno bolji display mi je super kao i na Mi6 od prijatelja, potpuno ok za IPS display nista losiji od ostalih sa najboljim IPS ekranima. Tako da ga mogu bez problema nositi, a velika je razlika od predhodnog modela koji je imao toliko isprane boje da je jedan prijatelj pomislio da ga zezam kada je gledao ekran.

Zvuk mi se takodje cini malo kvalitetnijim, tako da je ok, i dalje nije bolji od s6 ili s7, ali prihvatljivo skroz a sto se stereo zvuka tice meni je to lose jer ne rade jednako, ne kazem da trebaju oba zvucnika biti iste glasnoce ali onaj u slusailici sto radi kao stereo uparen sa glavnim bi definitivno mogao biti malo glasniji jer je skoro ni ne cuje osim ako se pojaca do kraja.

Trzanja za sada nema kao na proslom, pa predpostavljam da je i to bio uzrok kvara i greske.

Ostalo ne znam sta bi rekao, definitivno cu ga za sada zadrzati osim ako opet ne nadjem neku veliku manu koja ce me primorati da ga prodam i zamjenim gdje cu onda sigurno uzeti S7 ili S7 edge. Za sada je polozio prvi test.

Javicu vam jos utiske dok prodje malo vise vremena, i nisam update na 9.5.30 da li da sacekamo i da li se isplati staviti xiaomi.eu rom kako bi dobio face unlock i jos bolju kameru itd. Tj kako bi  ubacio gcam i na primjer viper4android, jer imam osjecaj da ce tako biti jos bolje.

Inace za kraj ne mislim da je bolji od S7 ili S7 Edge niucemu ali je jednostavno noviji i cijenom nudi stvarno dobro, iako samsmung ne bi mjenjao ni zasta valja malo promjeniti pa sam tako odlucio sada kada su glavni problemi sredjeno ostati neko vrijeme na ovom mobu i ako me ovaj put iznevjeri vratiti se samsungu.

[url=http://minecraft-mp.com/server-s68005][img]http://minecraft-mp.com/banner-68005-3.png[/img][/url]
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

i koji sad ekran imas, jdi il sharp :)

 

stavio ja updejt, koliko vidim to sve stima, za kameru nisam nist prijetio, rami su mi stalno oko 4GB, kao da je dobio 200-300mb vise slobodnog

 

za bateriju ne mogu tocno reci, znam da sam ujutro skinio s punjaca, tj prije 11h, kad sam stavio updejt bio je na nekih 70-75%, sad je na 50%, SOT u ovih 50% skoro 4h, jutros vise od 2h sam proveo u busu slusajuci glazbu, cackajuci po mobu, 3g stalno upaljen, ostatak dana wifi, tako da je po meni ovo za sad odlicno, vidjet cemo kad ga nanovo napunim sta kaze u komadu, e sad jedino sto mi je temperatura baterije oko 30 stupnjeva, ali toliko je i vani, a bome i u sobi mi je vruce kao da je u pol ljeta, pa je mozda i to krivac za koji stupanj vise za bateriju

 

notofikacije su sređene, mogucnost odgovora, malo to sve lijepse izgleda, nist ne kasni, sve dolazi u roku odmah, jedino ovaj mi assistant sto se nakacio skroz lijevo na pocetnom zaslonu mi je nepotreban, ali sta je tu je, u globalu, ako baterija iole bude duze drzala, updejt je ok, moze se reci nit smrdi nit mirisi, telefon je i prije ovog radio savrseno

 

i jos jedna mala zamjerka, sto nema tema aplikacije na HR regiji, nego se mora saltat na kinu/hong kong, indiju ili sta vec

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
ocean77 kaže...
Prednost Mi 6X je samo moderan omjer ekrana i to je to...vecina prednosti je na strani Mi Note 3 koji je fenomenalan mob... meni osobno najugodnije iznenađenje od svih mobitela zadnjih par godina.

 Hvala. Evo narucio ipak Note 3 6/128 sa china rom. Ima prednosti nad globalom i imam ga na dva xiaomija do sada. Nadam se da ce uskoro stici. Narucen sa aliex.,bez carine itd.

Javim dojmove. 

Xiaomi rulz
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
16OR kaže...

kako mislis na cisto?

prvo factory reset, pa onda puknut updejt?

 LINK

S lijeva klikni na fastboot update, i slijediš upute. Metoda fastboot-a je najčistije, i sve podatke briše, čak i sa interne memorije.

Nisam nikada napravio update ni na jednom mobitelu, jer mi je sve radilo ok, ali znam da se pričalo da je tom metodom najstabilnije odraditi upgrade, samo se to ekipi ne da raditi jer gube podatke i više se vremena izgubi...lakše im je OTA update što mob ponudi, par klikova, i onda kad im nešto počne zezati neznaju zašto je pa optužuju update i tako

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Koliko ja znam da bi se uradio upgrade sistema preko fastboota telefon se mora unlock. Tu ne vidim logiku kod Xiaomija, ajde da se mora otkljucavati bootloader za neke trece stvari kao sot je root i custom rom. Ali za stock offical image da moras otkljucavati telefon gubiti sigurnost i find my device opciju mi je suludo.
Ako grijesim neka me neko ispravi ali kako sam procitao tako je a u tom slucaju ja licno preporucujem instalaciju xiaomi.eu rom-a jedan od najboljih baziran na najnovijem kineskom, svakog petka ota update, ko uzme developer tj beta rom. Ovaj stabilni takodje cim bude update azuriraju ga.
Mislim da je tu Xiaomi napravio gresku i da mjesto OTA nema nacina da se legano bez mucenja i otkljucavanja bootloadera upgraduje sistem.
[url=http://minecraft-mp.com/server-s68005][img]http://minecraft-mp.com/banner-68005-3.png[/img][/url]
14 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Da, treba unlock za fastboot metodu. Ovdje na forumu i tako većina unlocka uređaj, i ja sam jednog unlockao jer sam trebao riješiti probleme sa audiom. Zato meni ako sve radi dobro i bez bugova, ne radim nikakve update (ni unlock). Eventualno ako mi na mobu bude neki prastari ROM, nakon kojeg su stigla bitna poboljšanja, ću odmah na početku jednom napraviti fastboot upgrade i ćao.

 

Inače meni dvije godine stari Redmi 3 Pro radi glatko kao i prvog dana, jer kao i za PC tako i za mobitel se zna da se na njih ne trpa svašta, isključiš nepotrebne stvari, i ima da bude stabilan i brz, sve dok mu neki hardware ne pregori od starosti.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Moze li se preko Global ROM - instalirati China Stock ROM ? Narucio Note3, ali imaju samo sa Global-om..

Na China ROM uvijek prvo dolaze Update-i i duze ih azuriraju

 

Saznao da može.. hvala

Xiaomi rulz
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 10:39 (kraic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Zamrla nam tema otkakao je ocean presao na huawei :p

 

Kako su ostali zadovoljni sa updejtom 9.5.3.0?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

meni definitvno bateriju brže prazni

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Uredno kao i prije updejta 7-8h sota u puna 2 dana koristenja

 

Da li ti ostaje budan iako je zaslon ugasen

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Meni baterija isto traje kao na staroj verziji.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

ako ga uzmem u neutrinu s engleskim menijem, dal mogu staviti na njega hrvatski meni?  lp.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 16:40 (POZNANOVEC).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
POZNANOVEC kaže...

ako ga uzmem u neutrinu s engleskim menijem, dal mogu staviti na njega hrvatski meni?  lp.

 

 Da

Hearthstone: Maks0806#2960
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

molim još malo pomoći....

taj  u neutrinu ima op sustav android 7, znaći nema miui (njega bi znao prebaciti na hr meni).

kako android 7 postaviti hr meni?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Stigao danas moj, prezadovoljan na prvu, imao 2 godine Note 3 Pro i vidi se razlika, pogotovo kamera

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
POZNANOVEC kaže...

molim još malo pomoći....

taj  u neutrinu ima op sustav android 7, znaći nema miui (njega bi znao prebaciti na hr meni).

kako android 7 postaviti hr meni?

 Ne treba ti pomoc, prvo kupi mob, a ne pisati gluposti

Zakljucio si da nema miui samo zato jer tako pise na stranici, svasta

Zna se koji xiaomi je cisti android, a koji ne, mi note 3 nije nit ce ikada biti

 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Jel netko našao kaljeno da paše , ali da stvarno paše, ne da ima 2 mm zraka uz rub

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 6:10 (doktordoc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

pitam zato da se osiguram prije kupnje, oni u neutrinu neznaju ništa o mobu....ni koi je op sustav, ni koji je gore rom instaliran.

znaći ako nema na sebi globalni rom, skinem ga i instaliram ga ....

znaći postoji globalni za mi not 3

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 13:38 (POZNANOVEC).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
doktordoc kaže...

Jel netko našao kaljeno da paše , ali da stvarno paše, ne da ima 2 mm zraka uz rub

 Nije niti ce uspjeti nac jer je ekran blago zaobljen na rubu pa se staklo tamo ne moze zaljepit

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
MarioVk kaže...

 Nije niti ce uspjeti nac jer je ekran blago zaobljen na rubu pa se staklo tamo ne moze zaljepit

 

 

 

Ovo nije istina, ja sam narucio kaljeno zajedno sa Mi Note 3 i to staklo savrseno sjeda na ekran i nista ne zjeva.

Sam ekran je isto potpuno ravan.

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Evo kupljen danas u neutrinu 4-64 za 2270 kn.

I da ima globalni rom. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2018 0:08 (POZNANOVEC).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

još jedno pitanje uvjezi face unlocka...jednostavno ga nemogu pronaći, a trebao bi biti u postavkama- zaklj.zaslova i zaporka- tu mi nudi odma na početku samo upravljaj otiscima prstiju

imam verziju 9.5.3.0.

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Kaj mi note 3 nema blago zaobljen ekran na rubovima?
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Nema.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Ima, malo ali ima

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice