Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 456.225
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Portrait mode sa google kamerom

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

na original fileu koji nije kompresiran se detalji jos bolje primjecuju :D

11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

O kojoj google kameri je riječ pošto ih ima pun klinac ?

Inače na prednjoj kameri je baš bolesna razlika na bolje u odnosu na stock kameru.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Je da, pogotovo kada imas hdr+ ukljucen na prednoj se vidi svaki detalj lica. Nez koju tocno imam(3), na jednoj mi samo radi hdr+ na prednjoj.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/ 

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC_5.1.018_FINAL_3.4.apk  BSG, 2018-03-19

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V7beta-test-6_1.apk (Arnova8G2, 2018-03-08,

 

Probavaj koja ti pase, jednu od ovih imam, mozda obe. 

Sada su poceli dodavat neke postavke, slow shutter speed, iso, manual focus tako da znam odabrat slow shutter speed da mi ne digne iso u nebesa pa nemam suma na slikama(nocnim) /ili odaberem low iso 

 

11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Jel treba bit rootan mob ?
Koja je najbolja a da ne treba root
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Trebas editat build.prop preko twrpa (ako oces bez roota), tj twrp i adb na kompu

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 11:06 (Deutsch).
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Lipo bome, scrubber je isto dobra verzija samo nema postavke za shutter speed ili?

11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ja imam ovu scrubber_GCam_5.1.018_25

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Da li je potrebno raditi hard reset- vraćanje na tvorničke postavke nakon ažuriranja na novu verziju MIUI, jer neki dan je bio update sa 9.2 na 9.5
Sinoć sam stavio mobitel puniti i učinilo mi se da se brže napunio nego prije dok je bio na miui 9.2
Da li je to moguće, ali opet gledam danas kao da mi se brže troši baterija.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 12:32 (kran).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Jel se može takva slika napravit s normalnom aplikacijom iz trgovine, al bez da moram rootat, samo install i tjt?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ne.

Normalna kamera ne valja ni malo.

Ali ne moraš rootat, spojiš usb kabelom na komp i prek adb-a u par sekundi uključiš API za googleovu kameru.

 

 

Kruha i igala...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
fer-de-lance kaže...

Ne.

Normalna kamera ne valja ni malo.

Ali ne moraš rootat, spojiš usb kabelom na komp i prek adb-a u par sekundi uključiš API za googleovu kameru.

 

 

 

Jel ima nekakav video?

14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4
Kod prve prijave na mobitelu za Google račun, sinkronizacija kontakata je napravljena u tom trenutku i isti su povučeni u imenik, ali sada poslije kada odem ručno u Podešenja-Sinkronizacija-Google i odaberem "kontakti" da ponovo (ručno) sinkronizira to ne uspijeva.
Sve druge one stavke kalendar, gmail, disk, play.... odradi ali kontakte neće, vidim po datumu i vremenu sinkronizacije.
Gdje bi tu mogao biti problem ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Je li bilo promjena u imeniku nakon te prve sinkronizacije?

 

Jesi probao dodati preko https://contacts.google.com/ neki kontakt pa onda sinkronizirati i provjeriti je li ti došao u imenik na mobitelu? 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Hvala na savjetu, toga se nisam sjetio. Probao sam dodati kontakt na onoj stranici, onda otišao na ručnu sinkronizaciju i povukao je kontakt u imenik.
Ipak onda radi sinkronizacija samo sto tamo izbaci stari datum i vrijeme a ne ovo novo od trenutne sink...
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 23:11 (kran).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Koji rom imas? Samo nabaci ss

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Meni sljaka sve normalno, ankerov i jbl bt zvucnici rade normalno, povezao sa pugom 308 isto za mjuzu, radi ko urica.
Probaj hard reset
What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Pa koji ti rom imas? Kuzis samo neka stavi istu verziju kao tvoju i trebalo bi radit

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Gdje se moze ugasiti da ne dolazi ona obavijest o isporucenoj sms poruci?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
thebatman kaže...

Portrait mode sa google kamerom

 Ona elektronička video stabilizacija izgleda predobro. WOOOOOW ! 

Deutsch kaže...

Je da, pogotovo kada imas hdr+ ukljucen na prednoj se vidi svaki detalj lica. Nez koju tocno imam(3), na jednoj mi samo radi hdr+ na prednjoj.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

 Vi koji ste stavili google cam mod. Imam jedan rootani redmi pa bi možda isprobao. To se ustvari flasha pomoću twrp-a ili se samo nešto manualno promjeni u nekoj build.prop fajli ?  Meni bi bilo idealno kada bi zadržao MIUI sučelje kamere ali da se mogu na nju nadodati te neke opcije video stabilizacije itd. što nudi google camera, ali tako što vjerovatno ne postoji već se dobiju nova sučelja kamere i opcija.

 

Ta google kamera je imala i neke minuseve koji su se spominjali, bilo je riječi o tome da je potrebna koja sekunda da se mirno drži mob dok slika i sl., šta ne ? Bilo bi dobro da netko napiše koji su plusevi a koji minusevi, a ne samo da se spominju dobre strane a o manama da se šuti, treba biti realan.

 

 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Još me jedna stvar muči, kako podesiti da mi deufaltni preglednik bude Opera ili Chrome a ne onaj službeni "preglednik" , dobijem nekakav link na email kliknem na njega i onda ga otvara preglednik a ne Chrome ili Opera.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Samo promijenis u build.propu, tj dodas jednu liniju te instaliras aplikaciju...

Evo sada da ti kazem neke pozitivne i negativne strane ne bi znao. Jednostavno slike ostavljaju wow efekt, ima vise detalja i sve bolje izgleda. Nekad slika zna bit oversaturated ( ne znam hrv rijec), ali to u samo nekim verzijama kamere. Treba drzat mirno 1 sec, ali treba dosta dugo dok se slika procesuira, npr po danu je to odma, po noci bas i ne, rekao bih da traje 10 sec da se procesuira u pozadini. Nexus 6p model traje duze, dok pixel 2 krace, ali 6p nudi puno vise detalja.. I rekao bih da stabilizacija i nije nesto, ovisno o verziji kamere, koliko sam cuo snapdragon camera ima najbolju stabilizaciju..

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Ima li tko ideju zašto ne mogu staviti twrp na MIUI 9.5.4. Imao sam ga prije updatea. Probao sam ga staviti preko fastboota i XiaomiToola i sve kao u redu, ali nakon restartata vrati se u normalan način rada.

Bootloader otključan, SD global verzija sa 4GB rama.

Zahvaljujem.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Xiaomi povukao nadogradnju na MIUI 9.5.4.0 tako da zadnja stabilna nadogradnja ostaje i dalje 9.2.1.0!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

u system update pise da je ovaj 9.5.4.0 nightly bulid...

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Hornet_93 kaže...

u system update pise da je ovaj 9.5.4.0 nightly bulid...

 Tako je, iliti "Dnevno izdanje". Nadogradnju 9.5.4.0 su pustili kao Stabilnu, ali su očito naknadno uočili neke propuste i nakon par dana je povukli, tako da je nama, koji smo je instalirali, ista iz Stabilne prešla u Dnevno izdanje. Isto tako se dogodilo i sa prethodnom, MIUI 9.2.2.0 verzijom. Očito Xiaomi ima zadnje vrijeme problema sa nadogradnjama. Pokušao sam potražiti na internetu, na oficijelnom sajtu, razloge povlačenja navedenih nadogradnji (ne na njihovim forumima, jer tamo svi imaju problema sa svim dosadašnjim verzijama), ali nisam uspio ništa pronaći, a niti sam sam na svom mobitelu uočio bilo kakve "vidljive" nedostatke u radu, sve radi fluidno, baterija solidno traje.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Nemam pojma, ja sve povlacim kroz updater kad mi dodje notifikacija. Pogledaj na njihovom forumu jek ima negdje za skinut ova verzija pa je rucno stavi
What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
bocasa kaže...

Ti imas 9.2.1.0? Kako da sad instaliram tu verziju?

 Koristim Xiaomitool, s njim nisam imao bilo kakvih problema, evo ti link gdje ti je sve opisano:

http://en.miui.com/thread-720781-1-1.html

Na Xiaomitool stranici imaš za skinuti noviju verziju alata.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

meni bateriju duplo brže prazni ovaj 9.5.4.0 nego prijašnja verzija... kako je kod vas?

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice