Povratak u roaminga - uz Airalo app

poruka: 8
|
čitano: 14.006
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Povratak u roaminga - uz Airalo app".
6 godina
offline
Povratak u roaminga - uz Airalo app

Ja koristio Mobimatter app ovo ljeto.

 

Bio u Švicarskoj. ESim radi vrhunski. 

I još dobiješ 10% cashbacka na svaku kupnju.

 

Tko hoće može ukucati referral kod SMOKO29448 

na prvu kupnju dobije se 50% popusta (do 5$) makar, stvarno nisu skupe tarife pa ti pupusti zapravo i ne znače puno.

Osim ako netko opako puno putuje.

 

Uglavnom, eSim je zakon. 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Povratak u roaminga - uz Airalo app

Kao nekome tko ide na terene od 2-3 mjeseca, meni je Airalo odlican da prebrodim onih prvih par dana dok se ne snadjem i kupim lokalnu SIM karticu. Uzmem najmanji paket, cisto da se mogu javiti ljudima i da mi radi recimo Google maps da mogu doci autom od aerodroma do hotela itd...

 

Eventualno bih koristio Airalo i za kakav kratki ostanak do 7-10 dana. Sve preko toga, apsolutno lokalna SIM kartica... Sa lokalnom SIM karticom naravno isto dolazi i hrpa novih problema, jer nije u svim drzavama lako kupiti jednu ali ima par stranica na Internetu koje pomognu informacijama... Nedavno sam bio u Kini i prilicno sam siguran da sam im prepisao prvorodjeno dijete u zamjenu za SIM. Cak sam i video morao snimiti sa predstavnikom telekoma gdje obecajem da necu lose govoriti o njihovoj vlasti...

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Povratak u roaminga - uz Airalo app
Avise kaže...

Kao nekome tko ide na terene od 2-3 mjeseca, meni je Airalo odlican da prebrodim onih prvih par dana dok se ne snadjem i kupim lokalnu SIM karticu. Uzmem najmanji paket, cisto da se mogu javiti ljudima i da mi radi recimo Google maps da mogu doci autom od aerodroma do hotela itd...

 

Eventualno bih koristio Airalo i za kakav kratki ostanak do 7-10 dana. Sve preko toga, apsolutno lokalna SIM kartica... Sa lokalnom SIM karticom naravno isto dolazi i hrpa novih problema, jer nije u svim drzavama lako kupiti jednu ali ima par stranica na Internetu koje pomognu informacijama... Nedavno sam bio u Kini i prilicno sam siguran da sam im prepisao prvorodjeno dijete u zamjenu za SIM. Cak sam i video morao snimiti sa predstavnikom telekoma gdje obecajem da necu lose govoriti o njihovoj vlasti...

 

Da li se na Airalo mora raditi aktivacija tek po dolaska u zemlju odredišta i pri tom biti na WiFi-u ili je isto moguće odraditi online prije dolaska na odredište?

15 godina
offline
Re: Povratak u roaminga - uz Airalo app

Sve se moze prije dolaska na odrediste. Kupim paket koji mi treba u aplikaciji i to je to... Nisam produljivao pakete pa ne bih znao o problemima koji su opisani u clanku.

11 godina
offline
Re: Povratak u roaminga - uz Airalo app
Avise kaže...

Sve se moze prije dolaska na odrediste. Kupim paket koji mi treba u aplikaciji i to je to... Nisam produljivao pakete pa ne bih znao o problemima koji su opisani u clanku.

 Znam da HolaFly nudi upravo takav način.

 

Međutim na Airolo navode ovo:

 

When can I install my eSIM?

In order to know when you can install your eSIM, you must be aware of the activation policy.

Most eSIMs will only activate at the destination once they connect to a supported network or any of the supported networks.

On the other hand, there are eSIMs that will activate instantly as soon as they are installed, regardless of the location.

 

Izgleda da to prvenstveno zavisi od operatera koji pruža uslugu u zemlji.

Upravo gledam Activation policy za neke zemlje i tamo su uvjeti definirani na sljedeći način:

"The validity period starts when the eSIM connects to any supported network/s." konkretno to su 2-3 operatera u zemlji koju gledam.

 

Drugim riječima traženje Wifi mreže na aerodromu ne gine da se odradi aktivacija.


 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2023 19:20 (UncleJimbo).
15 godina
offline
Re: Povratak u roaminga - uz Airalo app

Hm, to nije moje iskustvo.

 

Moram priznati da nisam previse obracao paznju oko procesa, ali, ja kupim eSIM za zemlju u koju idem dok sam doma i instaliram ga. Nakon toga kada sletim gdje vec idem, prebacim mobitel na taj novi eSIM i to je to. Pretpostavljam da pod aktivacija misle na to da se eSIM spoji na mrezu, jer ja osim ovoga sto sam naveo nista drugo nisam morao raditi.

 

Koliko citam, autor clanka je imao problema sa obnovom paketa, kao sto sam naveo prije, ja ne koristim vise od pocetnog paketa jer prijedjem na lokalnu SIM karticu kada je nabavim pa ne bih znao koliko je obnova problematicna.

16 godina
moderator
offline
Re: Povratak u roaminga - uz Airalo app
UncleJimbo kaže...
Avise kaže...

Sve se moze prije dolaska na odrediste. Kupim paket koji mi treba u aplikaciji i to je to... Nisam produljivao pakete pa ne bih znao o problemima koji su opisani u clanku.

 Znam da HolaFly nudi upravo takav način.

 

Međutim na Airolo navode ovo:

 

When can I install my eSIM?

In order to know when you can install your eSIM, you must be aware of the activation policy.

Most eSIMs will only activate at the destination once they connect to a supported network or any of the supported networks.

On the other hand, there are eSIMs that will activate instantly as soon as they are installed, regardless of the location.

 

Izgleda da to prvenstveno zavisi od operatera koji pruža uslugu u zemlji.

Upravo gledam Activation policy za neke zemlje i tamo su uvjeti definirani na sljedeći način:

"The validity period starts when the eSIM connects to any supported network/s." konkretno to su 2-3 operatera u zemlji koju gledam.

 

Drugim riječima traženje Wifi mreže na aerodromu ne gine da se odradi aktivacija.

 Dobio sam upute i od kolege koji je imao bogatog iskustva s Airalo da napravim instalaciju i aktivaciju tek u inozemstvu, no kako mi je ovo bilo prvi put bio sam radoznao, a išao sam u Tunis gdje nisam baš bio siguran hoću li imati wi-fi na aerodromu (i dovoljno vremena da se time bavim), pa sam ipak probao dan prije puta instalirati eSIM u Zagrebu (skeniranjem QR koda iz same aplikacije) - i prošlo mi je sve bez ikakvih problema. Naravno, uključio sam ga (u postavkama mobitela) tek na lokaciji kamo sam putovao i proradio mi je istog trena čim sam promijenio postavku o roamingu (što sam objasnio u tekstu).

...
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2023 21:13 (Miro).
10 godina
offline
Povratak u roaminga - uz Airalo app

Kao pomorac koristim eSIM-ove praktički od izlaska iPhone-a 11... iskustva su uglavnom pozitivna iako je u početku bilo svakakvih problema - od nedostatka WiFi-ja za aktivaciju (tu je dobro služio Ubigi koji je dozvoljavao spajanje i bez aktivacije eSIMa) do lošeg signala i kojekakvih no-name servisa. Airalo je u nekom trenutku bio najbolji izbor ali više nije... višestruko je skuplji od dosta toga mada je sam proces kupnje i aktivacije doveden na visok nivo usluge i pouzdanosti. Ne nudi opcije osim različitih paketa za jedno te isto. Sistem bodova/cash-back-a je ok ako redovito koristite i dobar je isjećaj kad si instaliraš eSIM a nisi ga morao kupiti.

Osobno trenutno najviše koristim MobiMatter, pokazao se izuzetno povoljnim u Aziji (30GB za $14, 30 dana) i još ponekim zemljama, kvaliteta veze je uglavnom besprijekorna (većinom LTE ili 5G) a instalacija se može obaviti i unaprijed s time da se stvarna aktivacija vrši s prvim spajanjem na mrežu. U zadnje vrijeme većina eSIM-ova koje sam koristio bili su izdani od strane 3HK i daju mogućnost da se top-up radi na ucijek isti eSIM, samo se dokupljuju novi paketi za različita područja pa to smanjuje potrebu za uvijek novim eSIM-om i aktivacijom a podržavaju i plaćanje ApplePay-om.

 

Korištenje "lokalnih" eSimova je uvijek povoljnije nego regionalnih ali ovisi i o vašim potrebama - ako obilazite više država u kratko vrijeme i treba vam samo za osnovnu komunikaciju onda regionalne svakako služe bolje... ja skidam filmove i serije preko Netflix-a pa mi odgovaraju veći paketi, a pogleda se nešto i domaće preko aplikacija domaćih tv kuća. Brodski WiFi je samo za osnovnu komunikaciju, za nešto više čekamo Starlink :-)

 

Danas ima more eSIM kompanija i servisa na tržištu, cijene i dobavljači se mijenjaju na dnevnoj bazi pa vam savjetujem da posjetite esimdb.com ili esims.io i istražite trenutnu ponudu. Ja osobno koristim ovu prvu adresu i ne držim se samo jedne aplikacije ni usluge već pretražujem i odabirem ono što mi u datom trenutku odgovara. Fizički lokalni SIM-ovi su ponekad povoljniji ali ništa ne može zamijeniti komod ni činjenicu da imam vezu onog trena kad uđem u domet mreže!

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2023 10:56 (3ebo7ic).
 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice