MKV editiranje

poruka: 4
|
čitano: 3.387
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
MKV editiranje

Imam jedan koncertni bluray koji gledam/slušam malo češće. Među tzv. dodacima postoje još četiri pjesme/scene, izbačene bez nekog posebnog razloga iz glavnog videa. I preko vikenda sam uspio pomoću makemkv-a, ffmpeg-a i eac3to-a izjednačiti zvuk i sliku dovoljno da mogu pomoću mkvmergea-a sve spojiti u jedan novi dulji video, sa izbačenim pjesmama baš u pravom redosljedu.

 

Jedino što to sad izgleda, a i zvuči, grozno loše i neprirodno - tranzicije između scena se više ne poklapaju ili ponavljaju, zvuk skače u jačini... Čime bih mogao izbaciti pokoju sekundu ili desetinku sekunde, i fade-out-ati zvuk? Ništa mi više ne treba (valjda), ne bih ništa prekodiravao ni ništa... samo izbaciti viškove i stišati zvuk. Skinuo sam 5-6 raznih free ili shareware video editora (VSDC, VideoReDo, Aimersoft nešto, ...), nijedan ili to ne može ili se nisam u njemu snašao. Kontejner je MKV, video je h264 MVC, audio je flac.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: MKV editiranje

Za zvuk bi ti najsmislenije bilo eksportirati ga, otvoriti u nečem poput Audacityja, srediti u njemu, pa vratiti u MKV fajl. Za nešto više od toga trebao bi ti neki jači (NLE) editor.

 

Što se tiče samog rezanja MKV-ova - AviDemux može otvoriti MKV, pa možeš probati s njim, jer u AviDemuxu možeš označiti točke A i B i onda to obrisati - znači u teoriji upravo ono što ti treba (radio sam nešto slično s MP4 datotekama pomoću AviDemuxa). S tim da ti točka A, naravno, mora biti keyframe - u suprotnom bi morao rekodirati cijeli video.

16 godina
neaktivan
offline
Re: MKV editiranje
mbaksa kaže...

Za zvuk bi ti najsmislenije bilo eksportirati ga, otvoriti u nečem poput Audacityja, srediti u njemu, pa vratiti u MKV fajl. Za nešto više od toga trebao bi ti neki jači (NLE) editor.

 

Što se tiče samog rezanja MKV-ova - AviDemux može otvoriti MKV, pa možeš probati s njim, jer u AviDemuxu možeš označiti točke A i B i onda to obrisati - znači u teoriji upravo ono što ti treba (radio sam nešto slično s MP4 datotekama pomoću AviDemuxa). S tim da ti točka A, naravno, mora biti keyframe - u suprotnom bi morao rekodirati cijeli video.

Audacity koliko vidjeh ne podržava 7.1 zvuk (a takav je ovaj flac), samo stereo. Probat ću AviDemux. Čisto teoretski, ako bih obradio zvuk u jednoj aplikaciji a video u drugoj, kako da postignem da se svi rezovi u obje poklapaju; trebao bih brojati frameove, samplove i milisekunde? Nije nemoguće, samo mi se čini ne osobito pouzdano i precizno...

 

16 godina
moderator
offline
Re: MKV editiranje

Ne koristiš zvuk i video u različitim fazama. Ako ćeš obraditi zvuk prije rezanja, onda ćeš ga obrađenog ubaciti u fajl prije rezanja. Ako ćeš ga obraditi nakon rezanja, onda je i to to.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice