Kupio slušalice...

poruka: 109
|
čitano: 19.848
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kupio slušalice...
DiRT kaže...

Jbg, ja sam zato na preporuku s pce-a kupio Pioneer SE-M390 i za manje od 200 kn su tako dobre da i sam ne vjerujem kako se čuju. Kvalitetno su napravljene, zvuk odličan, sve živo čuješ, bass jako jak... :D

 

Pas mater, kako se čini ja sam jedini kupio slušalice sa kojima nisam zadovoljan {#}

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio slušalice...

u velikoj mjeri si platio ime

do 300-500kn kupujes sony, pilips, pioneer i slicno

preko te cifre sennheiser, akg, audiotechnica,...

onako malo pojednostavljeno

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kupio slušalice...
apoteka kaže...

u velikoj mjeri si platio ime

A u najvećoj mjeri sam platio lakovjernost...

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Kupio slušalice...

Meni je AKG malo čudan. Recimo imao sam (inear canal) K330 koje su svojedobno bile 400kn, i zvučale su lošije od K321, koje su bile 200kn. Cak Philips SHS9700 od 200kn bolje zvuči od AKG K330.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kupio slušalice...

Philips je dosta podcijenjen, pogotovo u tom jeftinijem segmentu, ne kažem da sve valja, ali imaju stvarno dobrih slušalica u omjeru uloženo/dobiveno. Što se tiče teme, ja sam jednom slučajno nabasao na baš te akg k404 u dobrom zvuku , frend je uzimao neki receiver a ja sam se dosađivao i vidio da su izložene pa sam ih ubo u svoj mob i poslušao par stvari nabrzaka. Uglavnom, meni osobno tvoj opis baš nikako ne odgovara onome što sam čuo, a to je stvarno dosta basa, pogotovo nekog srednjeg basa te solidan prikaz ostatka spektra i čak osjetna prostornost za slušalice te veličine - skraćeno, u tih nekoliko minuta su ostavile prilično dobar dojam. 

 

U slučaju da ostaneš razočaran, prodaj ih i uzmi nešto drugo, ja sam nedavno nabavio koss portapro iz uk-a za mizernih 150kn i to ti je moja preporuka za taj rang - ako ti koss porta pro ne bude imao dovoljno basa onda nešto nije u redu s tvojim ušima :P.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupio slušalice...

Btw možda glupo pitanje, ali dali ti je namještena konfiguracija zvučnika na stereo dok slušaš na slušalice?

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kupio slušalice...
ElektričnaOvca kaže...

Philips je dosta podcijenjen, pogotovo u tom jeftinijem segmentu, ne kažem da sve valja, ali imaju stvarno dobrih slušalica u omjeru uloženo/dobiveno. Što se tiče teme, ja sam jednom slučajno nabasao na baš te akg k404 u dobrom zvuku , frend je uzimao neki receiver a ja sam se dosađivao i vidio da su izložene pa sam ih ubo u svoj mob i poslušao par stvari nabrzaka. Uglavnom, meni osobno tvoj opis baš nikako ne odgovara onome što sam čuo, a to je stvarno dosta basa, pogotovo nekog srednjeg basa te solidan prikaz ostatka spektra i čak osjetna prostornost za slušalice te veličine - skraćeno, u tih nekoliko minuta su ostavile prilično dobar dojam. 

 

U slučaju da ostaneš razočaran, prodaj ih i uzmi nešto drugo, ja sam nedavno nabavio koss portapro iz uk-a za mizernih 150kn i to ti je moja preporuka za taj rang - ako ti koss porta pro ne bude imao dovoljno basa onda nešto nije u redu s tvojim ušima :P.

 

Mene baš manjak prostornosti i basa muči. Ne volim napadan bas ali volim čuti one tonove što spadaju gotovo u infra spektar. Iako imam Z5500 koji dosta dobro guraju niske frekvencije na njima mi je bas smanjen jer ne želim tutnjavu - samo da koliko-toliko vjerno čujem ono što je snimljeno.

 

EDIT:

Da, na stereo je postavljeno.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 13:24 (Friday).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio slušalice...
Friday kaže...

 

Mene baš manjak prostornosti i basa muči. Ne volim napadan bas ali volim čuti one tonove što spadaju gotovo u infra spektar. Iako imam Z5500 koji dosta dobro guraju niske frekvencije na njima mi je bas smanjen jer ne želim tutnjavu - samo da koliko-toliko vjerno čujem ono što je snimljeno.

Stvarno ne znam, mislim svi znaju da je svako uho specifično, no tolika razlika u osobnom iskustvu mi je ipak čudna - usput rečeno, ja sam realtekovu zvučnu zamijenio sa asus xonar dg upravo zbog toga što mi je zvuk kroz analogne izlaze bio jako loš (plitak, sitan, previše elektr. šumova itd.). Probaj sa drugim izvorom. Btw, kakvu glazbu slušaš?

Tread softly because you tread on my dreams.
16 godina
offline
Kupio slušalice...

Jedno možda bezvezno pitanje upućeno autoru teme - Imaš li zadnje drivere za zvučnu s Realtekove stranice?

Ako odgovor nije potvrdan otiđi na link http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false i skini pa instaliraj najnovije Realtek High Definition Audio Codecs odnosno nove drivere.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kupio slušalice...
ElektričnaOvca kaže...

 Btw, kakvu glazbu slušaš?

 

Pa otprilike sve. Ovisno o raspoloženju - od Verdija (strauss, čajkovski...) do komercijalnog rocka, popa, Richard Cheese, budalaštine iz 90-ih... sve.

 

191x7 kaže...

Jedno možda bezvezno pitanje upućeno autoru teme - Imaš li zadnje drivere za zvučnu s Realtekove stranice?

Ako odgovor nije potvrdan otiđi na link http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false i skini pa instaliraj najnovije Realtek High Definition Audio Codecs odnosno nove drivere.

 

Skinuo sam sa Gigabyteovih stranica prije cca 3 mjeseca najnovije dostupne (sada vidim da postoje još noviji)

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: Kupio slušalice...
BORG kaže...

Btw možda glupo pitanje, ali dali ti je namještena konfiguracija zvučnika na stereo dok slušaš na slušalice?

 

da i meni je bolji zvuk  na stereo nego na "headphones" opciji!! 

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
15 godina
neaktivan
offline
Kupio slušalice...

Ja sam u kauflandu kupio slusalice, Hama HK-264, po marki su nista, platio ih 70kn na akciji, a sada im je cijena 100kn.
Ja sam bio odusevljen kvalitetom zvuka na njima, imaju svojih mana, ali su u svakom slucaju visestruko zadovoljile omjer ulozeno dobiveno.
Jedan veliki minus dajem okviru, tj kvaliteti izrade, KATASTROFA, u 5 mjeseci sam kupio 3 puta te slusalice i svaki put se okvir nakon mjesec, mjesec i pol - RASPAO. Doslovno. Al eto bar su puki "zvucnici" od njih ostali pa sam ih vrucim ljepilom napljepio na okvir jednih profesionalnih studijskih slusalica, i sluze me savsreno. Je da ima mana u kvaliteti zvuka, ali u svakom slucaju i cijena od 150kn bila bi opravdana(ako losu kvalitetu okvria ne uzimamo u obzir.)

Takodjer htio bih reci da ne treba zanemarivati kvalitetu zvuka na odredjenim zvucnim karticama. Moj frend ima studijsku zvucnu karticu, E-MU 0404 PCIe, zvuk na njegovim jeftinim zvucnicima je savrsen, u punom smislu rijeci, zvuk je kristalno cist, raspon tonova amazing...
1000x bolji zvuk nego na mojoj HD intergriranoj zvucnoj, i sa logitech zvucnicima....
Jedanput sam odnio svoje zvucnike k njemu i isprobali, bio sam ocaran basom i tonovima i kristalno cistim zvukom. On ima Philipsove sluske od 500kn, stare 3 godine, zvuk na njima i njegovoj zvucnoj je fenomenalan, a doma kod mene na kompu na onboard zvucnoj se cuju duplo losije od dosta jeftinijih slusalica.
Hocu reci, zvucna kartica je vrlo bitna i ne treba ju zanemarivati, a pogotovo ne audofili. 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupio slušalice...

Ponosan sam vlasnik Sennheiser HD202 slusalica,prije tog sam imao creative fatality gaming headset,sennheiser HD201 i sennheiser HD415 koje sam plattio 150 kn vise nego ove i cule su se 3 puta losije.Prezadovoljan sam sa HD202 sluskama,bas ubija kolko je jak ,ostali tonovi se cuju isto super .Smatram da su to najbolje slusalice u rangu do 300 kn,cak su bolje i od nekih koje kostaju vise od 300 kn gore sam naveo(HD415).Spojene su na zvucnu creative x-fi extreme gamer i za gaming mi sluze preodlicno.Eto nadam se da sam pomogo nekom buducem kupcu pri odabiru slusalica do 300 kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 16:44 (kach).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio slušalice...
greska
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 16:43 (kach).
13 godina
neaktivan
offline
Kupio slušalice...

da,kako to i inace biva ja ispadnem majmun.prije sat vremena su mi javili iz ronisa da su mi poslali akg k404 koje sam narucio na racun par pohvala ovdje na forumu i na jos nekim mjestima.nakon citanja ovog posta padam u depresiju:) iako se jos uvijek nadam da je neka greska na friday evim slusalicama:)kako se ova tema nije jucer nasla na bug forumu?

konacan sud cu donjeti sutra kad ih dobijem i spojim na svoju audigy 2zs.nadam se da cu ipak biti zadovoljan.ako nebudem,steta bacenih 300kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupio slušalice...

Kako se ovo ne bi ponovilo, otvorio sam temu, pa iznesite svoje dojmove. http://www.bug.hr/forum/topic/audio-video-playeri-recorderi/vodic-odabir-slusalica/144152.aspx

 

Ako imate drugačije dojmove od nekoga za iste slušalice, napišite post.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
Friday kaže...

Skinuo sam sa Gigabyteovih stranica prije cca 3 mjeseca najnovije dostupne (sada vidim da postoje još noviji)

Ima li promjene kad staviš nove drivere? Možda ti je uključen sound normalisation ili neka slična opcija?

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
16 godina
odjavljen
offline
Kupio slušalice...

Zanimljiva situacija... Kad slušam flac glazbu preko foobara zvuk je kao što sam već opisao. Kad slušam mp3 glazbu preko MPC-a zvuk je poprilično bolji. Ni u jednom ni u drugom playeru nisu uključeni nikakvi efekti (ako ih uopće ima). Razlika je dosta čujna. Par pjesama sam poslušao sa MPC i onda pustio par sa foobarom i zvučale su totalno bljutavo. Oba su pojačana na maksimum. U čemu je fora?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
BORG kaže...

Btw možda glupo pitanje, ali dali ti je namještena konfiguracija zvučnika na stereo dok slušaš na slušalice?

 

Jeo me pas, ja razliku između Stereo i 5.1 Speakers ne čujem na sluškama...Meni to isto, možda mi mrvicu bolje na 5.1, al nezz.

 

 

Btw, svu glazbu kaj slušam je u Windows Media Playeru...Naviknuo sam na njega i čini mi se jako dobar.

★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 20:24 (DiRT).
12 godina
protjeran
offline
Re: Kupio slušalice...

100% su neke opcije za korekciju zvuka uključene u MPC-u!! Recimo sa Xtreme Audio sam dobio  njihov soft za podešavanje zvuka i ma tzk. "X Cristalizer", koji ti kao EQ diže kompletnu dinamiku. I sad ako slušam preko te zvučne i onda istu tu stvar preko drugog kompa koji nema tu zvučnu, razlika je golema iako su EQ na oba kompa  podešeni na 0...

sigurno ima neka caka i kod tebe...

 

koja je zvučna?? integruša ili Xonar??

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio slušalice...
Friday kaže...

Zanimljiva situacija... Kad slušam flac glazbu preko foobara zvuk je kao što sam već opisao. Kad slušam mp3 glazbu preko MPC-a zvuk je poprilično bolji. Ni u jednom ni u drugom playeru nisu uključeni nikakvi efekti (ako ih uopće ima). Razlika je dosta čujna. Par pjesama sam poslušao sa MPC i onda pustio par sa foobarom i zvučale su totalno bljutavo. Oba su pojačana na maksimum. U čemu je fora?

Zanimljivo, možda je više vezano uz format nego player -jesi li probao usporedbu mp3 vs flac na istom playeru?

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
Friday kaže...

Zanimljiva situacija... Kad slušam flac glazbu preko foobara zvuk je kao što sam već opisao. Kad slušam mp3 glazbu preko MPC-a zvuk je poprilično bolji. Ni u jednom ni u drugom playeru nisu uključeni nikakvi efekti (ako ih uopće ima). Razlika je dosta čujna. Par pjesama sam poslušao sa MPC i onda pustio par sa foobarom i zvučale su totalno bljutavo. Oba su pojačana na maksimum. U čemu je fora?

Drago mi je da si mozda ipak kupio dobre slusalice :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Kupio slušalice...
DiRT kaže...
BORG kaže...

Btw možda glupo pitanje, ali dali ti je namještena konfiguracija zvučnika na stereo dok slušaš na slušalice?

 

Jeo me pas, ja razliku između Stereo i 5.1 Speakers ne čujem na sluškama...Meni to isto, možda mi mrvicu bolje na 5.1, al nezz.

 

 

Btw, svu glazbu kaj slušam je u Windows Media Playeru...Naviknuo sam na njega i čini mi se jako dobar.

moraš čuti razliku jer kad su slušalice spojene na zeleni izlaz i kad ide obični stereocijeli signal ide preko dva kanala: Lijevi i Desni.

Ako odrediš da ide van 5.1 se zvuk "dijeli"  na, lijevi kanal, desni kanal  centalni , stražnji kanali  i woofer kanal (koji onda idu preko drugih priključaka na audio izlazu matične ili zvučne) - razlika se MORA čuti!!

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
16 godina
odjavljen
offline
Kupio slušalice...

Definitivno mi je zvuk lošiji kad nešto slušam u foobaru (nisam ni pipnuo nikad ni jednu jedinu opciju od njih navodno milijun koje nudi). MPC daje nešto bolji zvuk. Ali ima još jedan moment - spojio sam slušalice na izlaz za slušalice iz Z5500 centralne jedinice. Zvuk je poprilično topliji, bas je konkuretniji i cijela zvučna slika mi djeluje puno svježije i prostranije. To bi otprilike značilo da je stereo izlaz na mojoj miloj integruši zapravo vrlo slabašan, ne? Unatoč svemu svejedno mi ostaje nejasan taj mlaki zvuk flac pjesama (koje inače zvuče OK na Z5500).

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kupio slušalice...

Drugim riječima ono što tebi treba je pojačalo ili zvučna s pojačalom za slušalice (kao npr Asus Xonar DG).

 

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kupio slušalice...

Zaboravih napomenuti - iznimno duboki basovi su i dalje vrlo slabašni. Pas mater, djeca me upravo natjerala da pustim Magazin - Kokolo ({#}) i u toj pjesmi se na Z5500 čuje bas gitara poprilično vjerno. Na slušalicama baš i ne...

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
DiRT kaže...

Jeo me pas, ja razliku između Stereo i 5.1 Speakers ne čujem na sluškama...Meni to isto, možda mi mrvicu bolje na 5.1, al nezz.

 

 

Btw, svu glazbu kaj slušam je u Windows Media Playeru...Naviknuo sam na njega i čini mi se jako dobar.

Ovdje je osjetna razlika, na 5.1 preko front zvučnika se bass gotovo ni nečuje, kad stavim stereo sasvim druga priča.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
protjeran
offline
Re: Kupio slušalice...
BORG kaže...
DiRT kaže...

Jeo me pas, ja razliku između Stereo i 5.1 Speakers ne čujem na sluškama...Meni to isto, možda mi mrvicu bolje na 5.1, al nezz.

 

 

Btw, svu glazbu kaj slušam je u Windows Media Playeru...Naviknuo sam na njega i čini mi se jako dobar.

Ovdje je osjetna razlika, na 5.1 preko front zvučnika se bass gotovo ni nečuje, kad stavim stereo sasvim druga priča.

zato jer ti na stereu čuejš sve frekvencije zvuka. A na 5.1 samo one koje SW šalje na zelenu priključak zvučne karte.

 Da spojiš na neki drugi izlaz (druga boja) onda bi čuo recimo samo centralni kanal i tu bi se najbolje čuo govor ali bez efekata ili niskoh tonova.

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
13 godina
offline
Kupio slušalice...

Eo ljudi, mislim, ok, meni se dobro čuju sluške, nemrem reć da je loše...al ja fkt ne vidim nikakvu razliku pa kako god spojim i stavim, možda je mala razlika no ne osjetna. Dakle, najbolje, bar meni, sad nezz kako bi vama zvučalo mi se čuje na 5.1 speakers i sound effects>equalizer>Party. Naravno, sluške su spojene na front panel, jer nekako mi se jače čuje preko front panela nego iza u matičnoj na zelenom. Ovo ostalo mi je trenutno odspojeno, narančasti, crni, tj analogni, jer mi je tako bio spojen Z-5500, a kasnije kad sam uzeo optiku spojio sam preko nje i tako sad stoji, puno bolje je i glasnije!

Al ovo fkt ne razlikujem što se tiče sluški, Stereo, 5.1, pa čak sam i spajao sluške preko kontrolera od Z-5500, opet ništa. Kažem opet, najbolje mi se čini kad je stavljeno na 5.1 speakers, pa makar dobivam opet stereo jer su stereo slušalice, al se čuje da zvuk kruži na testu. Tako treba bit...? Ma da, tako treba bit. :)

Nezz sad kako bi bilo sa dodatnom zvučnom, valjda bolje što se tiče sluški, al šta ću kupovat zvučnu kad je meni ovo super, a i bzvze dat par put više para za zvučnu pa će me ona koštat 2-3 put skuplja od sluški. E pa da sam htio mogo sam uzet G930, no nisam htio, no opet bi trebala neka zvučna. Nebitno...

 

Btw, poslušaj si

na Z-5500. Baš sam danas želio slušat nakon dugog dugog vremena, tj lažem, čuo sam ju kad sam bio na Cro Copu u Areni jer ju je imao neki borac pri predstavljanju i ulasku u ring. Još kad dolje blizu ringa sjediš, pa oči ti ispadnu od bassa, sve ti vibrira.

A doma danas probao pojačat na zvučnike, Bože pa to dere ko ludo...Nema tih sluški koje ti dočaraju taj bas ko Z-5500, naravno trebaš stajat na suprotnoj strani sobe od woofera. :)

 

 

Da nejdem u OT, možda si se zeznuo što si kupio te sluške...Ako ću ikad kupovat opet Pioneera, uzimam Pioneer hdj-1000. :)

No kad bolje razmislim, imam stolni mic koji me živcira i uopće ga ne koristim skoro, pa bi ipak najbolje bilo da sam uzeo G930 i riješio se svih muka i žica i svega. :D

 

A za muziku, slušanje, možda ipak Sennheiser HD202 i takvi modeli...

 

To bi bilo to, mislim da sam previše pričao. :)

★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
BORG kaže...
DiRT kaže...

Jeo me pas, ja razliku između Stereo i 5.1 Speakers ne čujem na sluškama...Meni to isto, možda mi mrvicu bolje na 5.1, al nezz.

 

 

Btw, svu glazbu kaj slušam je u Windows Media Playeru...Naviknuo sam na njega i čini mi se jako dobar.

Ovdje je osjetna razlika, na 5.1 preko front zvučnika se bass gotovo ni nečuje, kad stavim stereo sasvim druga priča.

To nema veze s kanalima već s tvojim zvučnicima. Ofkors da se čuje bass na L i R zvučnicima ako ima raspon za to. Meni se L i R sastoje od 4 zvučnika svaki. viskotonci -- niskotonci. C ima 3, SL i SR 2. Sve skupa je spojeno na pojačalo od 500w. Bez suba čujem basove i niske tonove tolko jako da ni nesmijem na najjače opalit. Kada uključim i sub, trese mi se pola kuće.

 

Ono što meni nije jasno jest da se cijelo vrijeme proteže rasprava o puštanju mp3a na 5.1. Sad meni nije jasno kako itko na zemlji može čut razliku? Pa nemože. Mp3 se u 99.99999% slučajeva sastoji samo od 2 kanala. L i R. Ponekad samo 1. Kako onda može neko mislit da će čut išta na svih 5 zvučnika?

 

Stereo je ista stvar kao i na 5.1, na stereo čujete na 2 zvučnika, na 5.1 opet čujete na 2 zvučnika. Pa mp3ca bi imala 40 mb kada bi se na svaku presnimavalo po pet kanala. 5.1 je isključivo za zvukove koji idu na 5 kanala (6) dakle neki filmovi, igrice.. Ne možeš na glazbi čut 5 kanala ako postoje samo 2.

 

I kada bi i uštekao slušalice u L i R izlaz za 5.1 ne bi se ama baš ništa promjenilo. Opet bi MP3 zvuk išao preko samo ta dva kanala i ti bi čuo sve kao da je na stereu.

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2012 11:05 (ivan dragi).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice