Kupio slušalice...

poruka: 109
|
čitano: 19.849
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kupio slušalice...

Instalirajte si SRS Audio Snadbox, zvuk je osjetno razlicit i duplo bolji nego bez njega, samo se valja igrati po opcijama.
Ima cak i vritualni 5.1, 7.1, 8.1, pa sve kanale salje na dva kanala L i R ali je zvuk osjetno bolji. 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kupio slušalice...

Ma meni je želja imati neutralan zvuk, da teži prirodnom. Ne želim da mi neki plugin napumpa basove jer kad onda uključim Z5500 otpast će mi luster...

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Kupio slušalice...

AKG je poznat po flah zvuku. Mnogi ga hvale kao "neutralnog", no meni je to nedostatak basa, i ne mogu ga hvaliti. Imao sam K240 doma par tjedana, spojene na pristojno pojačalo za slušalice, obzirom da su 600 oma - srednji i visoki su izvanredni, no bas je flah. Praktički ga nema. Tako da... ne, hvala. Nema to veze sa time na što je ukopčano, ako su slušalice do 64 oma, može ih ganjati bilo što.
Sennheiser, Panasonic, Philips su u rangu do 400 kuna najbolji izbor. Znaju napraviti dobre i jeftine slušalice i ne srame se toga.

I was only mostly dead, try finding that option on government paperwork!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
Father_Dougal kaže...

AKG je poznat po flah zvuku. Mnogi ga hvale kao "neutralnog", no meni je to nedostatak basa, i ne mogu ga hvaliti. Imao sam K240 doma par tjedana, spojene na pristojno pojačalo za slušalice, obzirom da su 600 oma - srednji i visoki su izvanredni, no bas je flah. Praktički ga nema. Tako da... ne, hvala. Nema to veze sa time na što je ukopčano, ako su slušalice do 64 oma, može ih ganjati bilo što.
Sennheiser, Panasonic, Philips su u rangu do 400 kuna najbolji izbor. Znaju napraviti dobre i jeftine slušalice i ne srame se toga.

 Upravo tako. Ja sam svojedobno nasjeo na "studio monitor" zvučno ime, i dao 100 tinjak eura za AKG 141s.
Nisu imale šanse pored mojih starih Sony sluški. Otada ne eksperimentiram, frknuo ih frendu i ostavio ove Sony pa makar

ispao zadnji brand slave seljo - nepoderive su.

16 godina
odjavljen
offline
Kupio slušalice...

Nije samo nedostatak basa. Meni se čini da u cijelom spektru nešto nedostaje. Zvuk je nekako narušen, visoki tonovi nisu dovoljno visoki kad bi trebali biti, srednji su u određenim slučajevima enormno naglašeni, bas je vrlo površan.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupio slušalice...

Sennheiser rulla, nikakav Razer, AKG, Steelseries, Roccat ... Senn je zakon !

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | origin: rebelszuka
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
rebelsy kaže...

Sennheiser rulla, nikakav Razer, AKG, Steelseries, Roccat ... Senn je zakon !

To ni nisu slušalice{#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio slušalice...
BORG kaže...

To ni nisu slušalice{#}

Nego sto su? Proizvodjaci periferije koji uostalom proizvode i takozvane gaming slusalice ?

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | origin: rebelszuka
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2012 0:14 (rebelsy).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio slušalice...
rebelsy kaže...
BORG kaže...

To ni nisu slušalice{#}

Nego sto su? Proizvodjaci periferije koji uostalom proizvode i takozvane gaming slusalice ?

sam si sebi odgovoria. to nisu slušalice

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
protjeran
offline
Re: Kupio slušalice...
Friday kaže...

Nije samo nedostatak basa. Meni se čini da u cijelom spektru nešto nedostaje. Zvuk je nekako narušen, visoki tonovi nisu dovoljno visoki kad bi trebali biti, srednji su u određenim slučajevima enormno naglašeni, bas je vrlo površan.

eh dobrodošao u svijet "audijofila" - oni vole takav zvuk - ni malo basa već samo srednje tonove - zato i slušaju klasiku ili jazz  {#}

ako im spomeneš neke slušalice koje daju full spektar onda kažu da slušalice ne valjaju jer farbaju zvuk...luzeri!!!

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
13 godina
neaktivan
offline
Kupio slušalice...

Ma kupiš si Konig(ne znam točan model) slušalice za 50kn u chipoteke,imaju puno basa,zvuk je čist,imam ih ja i preporučujem ih

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kupio slušalice...

jucer su mi stigle akg k404 i nisam strucan da donosim bilo kakav sud psim svoje osobno misljenje i meni nefali niti malo basa.slusalice su extremno glasne i basevi su dovoljno izrazeni,u nekim filmovima i previse.meni dovoljno dobre

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kupio slušalice...
Blue2 kaže...

jucer su mi stigle akg k404 i nisam strucan da donosim bilo kakav sud psim svoje osobno misljenje i meni nefali niti malo basa.slusalice su extremno glasne i basevi su dovoljno izrazeni,u nekim filmovima i previse.meni dovoljno dobre

 

Dođi kod mene. Ohladit ću pivo, pustit ćemo par raznoraznih žanrova potiho na Z5500 i onda ću ti staviti slušalice. Uopće ne inzistiram na basu, više me muči ostatak zvučne slike. Doduše, kad ti proizvođač (renomirani) spominje 15 Hz onda očekuješ u najmanju ruku potres...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
Friday kaže...

Doduše, kad ti proizvođač (renomirani) spominje 15 Hz onda očekuješ u najmanju ruku potres...

Spominje li i ono -3 dB? :) nije isto mjere li do 15 Hz ali na -10 dB :)

I was only mostly dead, try finding that option on government paperwork!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kupio slušalice...
Father_Dougal kaže...
Friday kaže...

Doduše, kad ti proizvođač (renomirani) spominje 15 Hz onda očekuješ u najmanju ruku potres...

Spominje li i ono -3 dB? :) nije isto mjere li do 15 Hz ali na -10 dB :)

 

Istina, 15 Hz je vjerojatno tu ali uz očiti bezobrazluk!

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio slušalice...
Friday kaže...
Blue2 kaže...

jucer su mi stigle akg k404 i nisam strucan da donosim bilo kakav sud psim svoje osobno misljenje i meni nefali niti malo basa.slusalice su extremno glasne i basevi su dovoljno izrazeni,u nekim filmovima i previse.meni dovoljno dobre

 

Dođi kod mene. Ohladit ću pivo, pustit ćemo par raznoraznih žanrova potiho na Z5500 i onda ću ti staviti slušalice. Uopće ne inzistiram na basu, više me muči ostatak zvučne slike. Doduše, kad ti proizvođač (renomirani) spominje 15 Hz onda očekuješ u najmanju ruku potres...

hvala na pivu ,ali mislim da smo daleko  jedan od drugoga za druzenja:).iskreno nemam s cime trenutno usporedjivati slusalice jer nisam kod kuce (i necu biti jos neko duze razdoblje) pa ih ne mogu usporediti sa mojim gigaworksima s750 koji su rame uz rame sa tvojima z5500.mozda si u pravu,mozda se ne cuju neki zvukovi koji se na zvucnicima cuju ,ali trenutno su meni dovoljne.

12 godina
protjeran
offline
Re: Kupio slušalice...
Friday kaže...

 

Dođi kod mene. Ohladit ću pivo, pustit ćemo par raznoraznih žanrova potiho na Z5500 i onda ću ti staviti slušalice. Uopće ne inzistiram na basu, više me muči ostatak zvučne slike. Doduše, kad ti proizvođač (renomirani) spominje 15 Hz onda očekuješ u najmanju ruku potres...

ne zvuče isto sluške koje na papiru imaju frek. odziv 20-20000 Hz i one kojima piše rcimo 15 -30 000Hz. Ove druge zvuče 100x bolje iako mi uhom ne čujemo ispod 20 ili iznad 18 000Hz.

kako to objašnjavaš???

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
12 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
smirnoff kaže...
Friday kaže...

Nije samo nedostatak basa. Meni se čini da u cijelom spektru nešto nedostaje. Zvuk je nekako narušen, visoki tonovi nisu dovoljno visoki kad bi trebali biti, srednji su u određenim slučajevima enormno naglašeni, bas je vrlo površan.

eh dobrodošao u svijet "audijofila" - oni vole takav zvuk - ni malo basa već samo srednje tonove - zato i slušaju klasiku ili jazz  {#}

ako im spomeneš neke slušalice koje daju full spektar onda kažu da slušalice ne valjaju jer farbaju zvuk...luzeri!!!

Zvuk treba bit ujednačen,znači niti jedan spektar ne smije bit dominantniji od drugog,to se vrlo teško dobije i puno koštaju,naravno moraju biti spojene na kvalitetno pojačalo ili zvučnu!

To što ekipa voli da gruva i trese na sve strane ne mora značit da je ispravo,ali ja poštivam svaćiji izbor i ukus pa stoga u ponudi se može naći za svakog ponešto!

AUDIOFIL
16 godina
odjavljen
offline
Kupio slušalice...

Ajd da ne odgovaram svakome ponaosob, ovako ću...

 

Cijelo vrijeme spominjem Z5500 upravo iz razloga što mislim da ti zvučnici ne bi trebali zvučati bolje od bilo kojih slušalica koje je proizveo neki renomirani proizvođač. Z5500 su gejmerski zvučnici, napravljeni više radi uznemiravanja susjeda i kurčenja nego radi kvalitetnog slušanja glazbe. Iz tog razloga sam razočaran što su ove moje slušalice tako izgubljene u svojoj prezentaciji i nisu u stanju parirati navedenim zvučnicima u ni jednom aspektu a pogotovo je bolan manjak preciznosti i suzdržanosti srednjih i visokih tonova.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupio slušalice...

Mene zaista zanima zvuce li te tvoje slusalice jednako kao u ovih sto ih na sav glas hvale. Jel to do uha, afiniteta ili su te tvoje shebane. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
smirnoff kaže...
Friday kaže...

 

Dođi kod mene. Ohladit ću pivo, pustit ćemo par raznoraznih žanrova potiho na Z5500 i onda ću ti staviti slušalice. Uopće ne inzistiram na basu, više me muči ostatak zvučne slike. Doduše, kad ti proizvođač (renomirani) spominje 15 Hz onda očekuješ u najmanju ruku potres...

ne zvuče isto sluške koje na papiru imaju frek. odziv 20-20000 Hz i one kojima piše rcimo 15 -30 000Hz. Ove druge zvuče 100x bolje iako mi uhom ne čujemo ispod 20 ili iznad 18 000Hz.

kako to objašnjavaš???

Cesto one sa manjim rasponom zvuce puno bolje od onih s vecim. Tehnicki podaci koje proizvodjac stavlja na slusalice, zvucnike, monitore, napajanja, pojacala.... cesto sa stvarnoscu nikakve veze nemaju. Osim toga, da imaju u stvarnosti jednak raspon i istog proizvodjaca kvalitet zvuka moze biti nebo-zemlja. Frekvencijski raspon nije mjerilo dobrog zvuka.

13 godina
offline
Kupio slušalice...

Da, al pogle npr kod mojih Pioneerki za 189 kn, piše 105 dB, raspon od 5-29000 Hz, a opet mi zvuče prejbno, pogotovo na mobu di mogu namjestit još jači bass...a i čine mi se glasnije od tih 105 dB kolko piše.

★★★★★
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kupio slušalice...

Ja sam prije par dana kupio iz Amerike Klipsh Image s4a i nažalost mi ne odgovaraju iako super zvuče pa ih prodajem za 540 kn. Budući da su tek kupljene, imam kutiju i sve popratno što je došlo.

 

Ako je netko zainteresiran nek se javi...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
mislav kaže...

Ja sam prije par dana kupio iz Amerike Klipsh Image s4a i nažalost mi ne odgovaraju iako super zvuče pa ih prodajem za 540 kn. Budući da su tek kupljene, imam kutiju i sve popratno što je došlo.

 

Ako je netko zainteresiran nek se javi...

Stavi oglas obavezno da ljudi prije uoče.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Kupio slušalice...

Neznam za vas, ali ja imam najobicnije zvucnike od Creativea, 2.0, i jedan subwoofer Pioneer od 300W, to kad za gruva, tresu se prozori :D
Vise od toga mi netreba. Kakav Logitech.  

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio slušalice...
xZero kaže...

Neznam za vas, ali ja imam najobicnije zvucnike od Creativea, 2.0, i jedan subwoofer Pioneer od 300W, to kad za gruva, tresu se prozori :D
Vise od toga mi netreba. Kakav Logitech.  

Ovaj post je toliko ne vezan za temu. To što gruva, nema nikakve veze sa kvalitetom zvuka.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Kupio slušalice...

Što se tiče onog dijela rasprave o frekvencijskom rasponu kao mjerilu dobrog zvuka, reći ću samo: Grado SR60i, GradoSR80i, Grado SR125i (sve imaju 20-20).

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kupio slušalice...

Samo kratki update... Nakon 2-3 sata slušanja osjećao sam laganu bol na vanjskom dijelu uha. Na prvu se čini da su dosta laganei udobne ali u biti su poprilično stisnute uz glavu a pošto nisu preko cijelog uha lagana bol je neminovna. Nije ništa strašno ali kad ih skineš osjeti se...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
Friday kaže...

Samo kratki update... Nakon 2-3 sata slušanja osjećao sam laganu bol na vanjskom dijelu uha. Na prvu se čini da su dosta laganei udobne ali u biti su poprilično stisnute uz glavu a pošto nisu preko cijelog uha lagana bol je neminovna. Nije ništa strašno ali kad ih skineš osjeti se...

Ma treba malo vremena da se okvir "razradi" i rasiri... Ne brini...

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kupio slušalice...
tnakir kaže...
Friday kaže...

Samo kratki update... Nakon 2-3 sata slušanja osjećao sam laganu bol na vanjskom dijelu uha. Na prvu se čini da su dosta laganei udobne ali u biti su poprilično stisnute uz glavu a pošto nisu preko cijelog uha lagana bol je neminovna. Nije ništa strašno ali kad ih skineš osjeti se...

Ma treba malo vremena da se okvir "razradi" i rasiri... Ne brini...

 

Osim ako sam osobito glavat {#}

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice