Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.127
|
čitano: 13.286.728
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ma škart žešći neki.To ne briše dobro više od 4-5 mjeseci.Ali bilo je ok za jedan clio,sad vamo na mecki isto gledam ako budem zadržao napokon duže uzeti te bosch po 200-250kn

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Fiesta ST. Ne znam sta znaci VW je VW. 

 A kao... Njemacka kvaliteta stereotipi ovo ono. :D
a i VW ima DSG mijenjac, sto je pogodno za lijene ljude poput mene kojima se neda cijelo vrijeme na mijenjacu biti. D:

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 12:07 (unknown).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

Ima li netko preporuku između Ford Fiesta ST i VW polo GTI?
fiesta je koliko sam cuo zabavnija za voziti, ali VW je VW. :P

 Puno precjenjeni auti, ako gledamo nove.

 

S tim da Polo ima bolji motor i automatik, iako su oba tuga ako gledamo kvalitetu ostalih djelova.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Odličan je DSG mjenjač

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Frend mi je posudio obd2 adapter Icarpro vgate, ima li itko da bi bio voljan podijelit google acc sa full verzijom bimmercoda? Plaćam pivu Ri/Mk, doslovno trebam da iskodiram startstop i delay za comfort spuštanje prozora. 

Lp

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

 Puno precjenjeni auti, ako gledamo nove.

 

S tim da Polo ima bolji motor i automatik, iako su oba tuga ako gledamo kvalitetu ostalih djelova.

 

 

Koji tocno? Ako se ne varam, s nekim motorima u Polu GTI se bas i nisu proslavili. A automatik ne bih uzeo nikad u takvom autu, to nema nikakvog smisla.

 

Inace Clio 3 RS mi je osobno puno bolji i zanimljiviji auto od oba.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sve ih više zapažam

 

Šteta  da vlasnik nema za tvorničke 17" gume, pa vozi na 15", znači da ni održavanje nije baš kak treba

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko iskustva sa Fiestom ST 2008.?

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Clio 3 RS je odlican,a ako se prica o novoj Fiesti onda tesko da ima bolji auto u segmentu. Polo prosle generacije nije neka sreca. Ovaj novi ima dobar motor ali koliko vidim vozne karakteristike i zvuk nista posebno. Ja nikada ne bi kupio hothatch u kojem ne mozes ugasiti ESP tako da Polo i sl. odma u startu prekrizeni. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 15:58 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni ta fiesta st ima odvratan interjer, ko normalan želi plavu plastiku interjera???
I onda još ova manžeta na mjenjaču... šta im buđet u proizvodnji nije dozvoljavao neku eko kožu
Te nema kontrola na volanu, pa barem bi u ovako najskupljoj verziji to trebao imati...

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je, interijer nije nešto. Ni po kvaliteti ni dizajnu, ali što se tiče držanja ceste, to bi trebalo biti dobro. Samo ne mogu baš puno naći komentara o održavanju iste. 

 

Clio RS je vjerojatno top među takvim autima, ali i sami troškovi održavanja su visoki u odnosu na druge. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ta generacija Fieste je stvarno odvratan auto. Nije niti jedan B segment sportak nesto posebno skup za odrzavanje. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 16:21 (ivanzu).
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ta generacija Fieste je stvarno odvratan auto. Nije niti jedan B segment sportak nesto posebno skup za odrzavanje. 

 

Clio 3 je vrlo skup po pitanju odrzavanja za taj segment jer ima puno komponenti koje su specificne za njega.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobro on je ali ostali nisu nesto posebno skupi, odrzavanje je negdje u rangu prosjecnog C segmentasa. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Clio 3 RS je odlican,a ako se prica o novoj Fiesti onda tesko da ima bolji auto u segmentu. Polo prosle generacije nije neka sreca. Ovaj novi ima dobar motor ali koliko vidim vozne karakteristike i zvuk nista posebno. Ja nikada ne bi kupio hothatch u kojem ne mozes ugasiti ESP tako da Polo i sl. odma u startu prekrizeni. 

 Polovna Fiesta ST, sa 12k km, preko 200 tis. kuna...  

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Preskupa je kod nas, ni drugi nisu daleko kada se stavi oprema. Prije za 175k kn mogao si kupiti nesto iz B segmenta sa Ok opremom. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 17:59 (ivanzu).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Meni ta fiesta st ima odvratan interjer, ko normalan želi plavu plastiku interjera???
I onda još ova manžeta na mjenjaču... šta im buđet u proizvodnji nije dozvoljavao neku eko kožu
Te nema kontrola na volanu, pa barem bi u ovako najskupljoj verziji to trebao imati...

 

 Ovaj najnoviji dizajn nije los mora se priznat.
Ali ne znam... Francuza Clia ne bi se usudio kupovat. Pogotovo kada je cijena skoro ista...

 Najbolja stvar u njemačkoj je to da se fiesta ma koluko god konja imala klasificira kao mali auto i osiguranje kosta samo 250 eura na godinu. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 18:21 (unknown).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakve veze sto je auto franzuc ili nesto drugo? Na golfu imam francuskih dijelova da komotno mogu ici na reno meet. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1. fiesta st je jako dobar autic, ovjesno, motorno i izgledom izvana...unutra piknes neki android ekran i mir...

2. bos brisaci su super, neki setovi dodu i 300-400kn...ali eto imam iskustvo sa no name iz konzuma, na akciji 10kn bio komad...brisali god i vise bez zamjerki...

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Stavio plin u golfa 

Boca 8cm visoka pa sam XPS stiropor stavio da poravnam.

 Prvi dojmovi plina.

 

Auto malo slabije vuče

Pređem puno vise za manje love.

Dakle sada pređem 350 KM za 126 kn

A prije sam 350kn = 350 km

Solidno.

Plin fino naštelan da ništa ne smrdi na auspuh.

Jedino pod haubom malo, to je valjda neki odušak ili nesto.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam danas u Bauhausu na Kukuljanovu/Rijeci naletio na Lucas brisače, ako se ne varam lucas se ujedinio/kupio sa trw-om, trebali bi biti kvalitetni, cijena ovisi o veličini ali ovako prosjek je 35kn komad...
A zanimljiva stvar je da ih nisam vidio u Bauhausu u Zagrebu, Tokiću, Auto Kreši, Inter carsu...




BTW:
Imam pitanje:
Da li smije policija snimati sa mobilnom/prijenosnom kamerom na ubrzajnoj traci???
Konkretno spoj kod Ivanje Reke na zaobilaznicu prema Rijeci?

 
Ja tu svako jutro na posao idem i ujutro ih nikada nije bilo (kad su najveće gužve od turista koji dolaze iz smjera Varaždina), u nedjelju sam popodne išao, došao sa 80km/h, fokusirao se na vozila iz lijeve trake kojima se na svojoj ubrzajnoj traci moram ubacit i ubrzao na 100km/h i na kraju ubrzajne trake uočim policiju sa mobilnom kamerom, onak ubrzal sam im pred nosom, ali tome i služi ubrzajna traka???
Po meni to nije korektno od njih, nisu me zaustavili, mada budimo realni nisu niti mogli, jer su bili između čunjeva koje je tu Bandić postavio, pa nije niti bilo mijesta za zaustavit se...
E sad prije skretanja za zaobilaznicu piše 100km/h:
 

A na dijelu prije spoja na ubrzajnu traku za zaobilaznicu piše 80km/h i to nije definirano, predpostavljam da se to odnosi na cestu koja produžava ravno prema petlji za Varaždin, a skretanje desno prema zaobilaznici (Rijeci) opće nema znaka ograničenja, ako se ne varam, ne može jedan znak ograničenja brzine vrijedit za dvije ceste, a vidimo da se cesta dijeli nakon znaka...

 

Ajde recimo i da je ograničenje 80km/h ja sam vozio 80km/h i na ubrzajnoj traci pred policijskom kamerom ubrzao na 100km/h kako bi se sigurno ubacio u lijevu traku (jer moja nestaje...), valjda neću čestitku doma dobit, to je opet na granici 90Km/h se tolerira + što mi na 100km/h malo laže brzinomjer, pa to nije baš 100km/h...


Al popizdim kad ih tako vidim, snimaju brzinu na ubrzajnoj traci, podvožnjaku di je normalno da auto sam inercijom ubrza bez da se stišće gas i snima se brzina na mjestima di nema nesreća niti problema, a opet tamo di je problematično ih nema...


BTW2: sad mi je palo na pamet, pa kako će oni na tom mijestu opće ispisati adresu na kazni, kad nema kućnog broja u okolini???

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 21:35 (1BIT).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uvijek tu stoje. Oduvijek je 80kmh. Jebiga ko i kene kod ikea snimio a ogr bezveze 80 a tri trake.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Uvijek tu stoje. Oduvijek je 80kmh. Jebiga ko i kene kod ikea snimio a ogr bezveze 80 a tri trake.

 haha, ja godinu i pol svako jutro tu prolazim i nikada ih ujutro nije bilo, pa niti ne znam za njih...

BTW: si siguran da je 80?, prođi po google mapsu, nema opće znaka ograničenja brzine za tu dionicu ceste, ja mislim da se tu radi o propustu što se označavanja znakova radi i da se žališ, dobio bi žalbu jer nemaju temelja za krivit te, ako oni vele da je ograničenje 80km/h, a znaka nema, po kojoj osnovi je onda 80km/h?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Fake_Alert kaže...

Uvijek tu stoje. Oduvijek je 80kmh. Jebiga ko i kene kod ikea snimio a ogr bezveze 80 a tri trake.

 haha, ja godinu i pol svako jutro tu prolazim i nikada ih ujutro nije bilo, pa niti ne znam za njih...

BTW: si siguran da je 80?, prođi po google mapsu, nema opće znaka ograničenja brzine za tu dionicu ceste, ja mislim da se tu radi o propustu što se označavanja znakova radi i da se žališ, dobio bi žalbu jer nemaju temelja za krivit te, ako oni vele da je ograničenje 80km/h, a znaka nema, po kojoj osnovi je onda 80km/h?

Nije 80, nego 90 ograničenje ako nema znaka van naselja. To su ograničenja po zakonu (članak 53,54,55 zospc) kad nema znaka - 50 u naselju, 90 van naselja, 130 na autocesti. Bar je to jasno i tak je već desetljećima(doduše prije cca 10god je bilo 80 van naselja ako nema znaka). I nema tu žalbe, pogotovo ne na temelju gugl mapsa.

I da, stoje na radničkoj malo malo, i ja prolazim od 1.6.2018. gotovo svaki dan tuda, samo ne stoje rano ujutro, češće su tamo oko 9-10 i poslijepodne, 14-15-16h.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Klik

 

 

Dosta zanimljivi podaci naseg tehnickog, klasicna trojka + Mazda i Toyota kao pouzdani auti, ali VW katastrofa, u nekim tablicama gori od Fiata (neispravnost do 50 tisuca km...)

 

Dosta cudna stvar takoder razlika u prolaznosti izmedu starosti i kilometraze, u jednoj VW prosjek u drugoj katastrofa.

Di2 & EPS FTW!
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas sam jednom liku pregledao kakvo je stanje sa km i dijelovima za golf 6, uvoz njemacka sa 130tkm (znaci uvezo ga lik kod nas prije par dana, govorio je da je uvezen od prvog vlasnika blablalba, garanziran i sl.), dam frendu da mi provjeri u ovlastenom kad ono auto bio razbijen (cijeli prednji kraj je bio u kurslusu) i imao je 135tkm ali u 3mj  2017  

 

Edit: da se taj lik sad hoce zainatit, moze ga oderat po djepu i uzet tog golfa u pol cijene samo da ovaj suti na sudu 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 14:39 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ma ne bi Nijemci, oni su pošteni....

 

ah Hrvati i rabljeni Golfovi, fatalna i sjebana ljubav...

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

ma ne bi Nijemci, oni su pošteni....

 

ah Hrvati i rabljeni Golfovi, fatalna i sjebana ljubav...

 Ma kilometraza je bila dobra (osim sto je bio totalka), sve dok nije dosla u ruke Hrvatistanca. Onda je odma pala za jedno 100k, a uz to i zaboravio izbrisat ovaj dio di je 2017 imao 135tkm (a sad ima 132tkm) 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zato samo novo ili uvezes sam. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice