Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.116
|
čitano: 13.274.898
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Meni ti mali turbobenzinci sa 3 cilindra uopće ne ulijevaju povjerenje ako razvijaju preko 100-110 konja.

 

Ta Fiesta sa cilindrom manje i 0.6 litara manje razvija 5 ks više nego moj motor.

Možeš misliti koji tlak ta turbina postiže. To ne može biti dugotrajno pa makar da je od titana napravljeno, a nije.

 

 

Meni se više sviđaju benzinci i to atmosferski, minimum 1.6 litara i 100-tinjak konja. Oni mi više pašu za svakodnevnu vožnju, pogotovo ako imaju 6. brzinu.

Dok su mi dizeli fora, ali kratkotrajno. Fora mi je maksimalni moment od niskih okretaja i to što ga je masu, ali nekako mi ga je bezveze voziti.

Najvjerojatnije stvar navike, ali ja ako pretičem, a da ne krećem sa ~3000 okretaja i ganjam do 5-6-7, imam osjećaj da krivo radim.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sranje da, u buducnosti uopce ne vidim zasto bih uzeo benzinca kao polovnjak, vise trosi a isto sranje ko i danasnji polovni dizeli, tempirana bomba sa hrpom skupih dijelova koji mogu crknut, dok dns da kupujem 10-15 god star auto uvijek znam da mi je sigurnije uzet obicnog benzinca 1.6 nego nekog turbo dizela sa hrpetinom dijelova koji bi mogli riknut bas meni...

Ti novi auti kao da su napravljeni za 150 tkm i to je to bacaj, mos si mislit kak ce taj mali turbo 1.0 izdrzat 200 000 i bit jednako pouzdan kao obicni atmo 1.6 s istom kilometrazom

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ja bih uvijek rađe uzeo benzinca, ali atmosferskog.  

A ako mora biti sa turbinom onda neki 1.4 sa 4 cilindra(ili neki 3.5 V8 ako bude love ), tako da turbina diže sa 100-tinjak na 150-160, a ne sa 50 na 150 na 3 cilindra i pol litre obujma.

 

Vozio sam Pola sa nekim mini motorom i tri cilindra i to je jedva išlo u zoni iznad 60. Dok se turbina ne bi zavrtila, bio je koma.

Dok 2.0 Audi TDI sa 150 konja je uvijek potentan i ide.

 

Po meni, ako od nikakvog motora dobiješ jurilicu, znači da mu je rok skraćen, a ako pojačaš već jak i sposoban motor, dobiješ samo rezervu u preticanju i sl.

 

Nemoš' imati i ovce i novce. Ako malo troši, puno nudi, mora biti neka caka.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pretjerujete, 150k km pa da krepa motor s danasnjom tehnologijom...

To bi bila sramota za proizvodaca...

Ako je dobro motor odrzavan mora ici on i duplo.

 

Problem je kaj ljudi cuju benzinca je jeftino odrzavati i onda voze ko onaj tu na prosloj stranici, krepa motor dolije vode cisto da izdrzi jos malo...

A to da je krepao motor zato jer ga nije odrzavao, za to ce krivit proizvodaca.

:D
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Ja bih uvijek rađe uzeo benzinca, ali atmosferskog.  

A ako mora biti sa turbinom onda neki 1.4 sa 4 cilindra(ili neki 3.5 V8 ako bude love ), tako da turbina diže sa 100-tinjak na 150-160, a ne sa 50 na 150 na 3 cilindra i pol litre obujma.

 

Vozio sam Pola sa nekim mini motorom i tri cilindra i to je jedva išlo u zoni iznad 60. Dok se turbina ne bi zavrtila, bio je koma.

Dok 2.0 Audi TDI sa 150 konja je uvijek potentan i ide.

 

Po meni, ako od nikakvog motora dobiješ jurilicu, znači da mu je rok skraćen, a ako pojačaš već jak i sposoban motor, dobiješ samo rezervu u preticanju i sl.

 

Nemoš' imati i ovce i novce. Ako malo troši, puno nudi, mora biti neka caka.

Pa danas ti sve moraju iskoristit do kraja da bi smanjili trosak, nece nista ostavit viska, uzmi nekoliko modernih auta i nekoliko 20 godina starih i bas me zanima nakon koliko ce % porasta HP pocet pucat dijelovi.

 

Najbolji primjer R32 izlazila sa 280 konja a moze izdrzat 750, sto su oni sluzbeno i rekli u ono vrijeme, dok danas moras potrazit na forumu da vidis kad slajdra lamela, kad rokne getriba itd.

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
nine kaže...

Zuji baš zuji ili su se možda čuli ventilatori od hladnjaka? 

Ako je samo tiho zujalo onda je to ta električna pumpica vode, po potrebi se pali u vožnji i po potrebi ostaje raditi nakon gašenja nekoliko minuta.

 Zuji jako tiho, nije ventilator sigurno, prije je ta pumpica. Ventilator baš ima onaj "ventilatorasti" zvuk puhanja

veki22 kaže...

Ventilatori na 1.0 EB se gase čim se auto ugasi, to mu je pumpa zujala, znači ima je. Još jedna pi_darija kaj ima je active grill shutters, kad je motor hladan žaluzine ispred kilera su zatvorene i kad se lagano krstari jednolikom brzinom su isto zatvorene (kao bolja aerodinamika pa je manja potrošnja), nakon nekog vremena ih otvara zbog hlađenja Ovo za potrošnju neznam koliko pomaže, al se motor strašno brzo zagrije na radnu temp, a grijanje po zimi počne jako toplo puhat već nakon 1min.

 

Baš me zanima kak bude to sve funkcioniralo nakon desetak godina..

 

Karlek_19  Kaj nema Fiesta sa 125 konja mjenjač sa 6 brzina?

 Nema 6. brzina, jer su užasno duge. U 5. se voziš od 70 km/h do ... ugl. na 150 km/h je na oko 3250 rpm. Tak da niti ne vidim razloga za 6.

 

, na sitno prek 4100 rpm-a, brzina je 200 km/h. Prilažem video, jer je razumljivo, da nisam sam isprobaval do 200 km/h.

 

Neko je pital za tlak turbine, 2,8 bara je na maksimumu. Formula 1 ide do 2,4 bara. Neda mi se sad video tražiti di frajer objašnjava.

 

Da dodam svoje mišljenje, ja uopće nisam skeptičan prema tim motorima, zato jer mrzim sve tradicionalno i razvikano, uvijek sam za napredak i nove tehnologije. A 4 godine i primjerci s preko 200t km, su mi dovoljno da se ne brinem. Jer znam da bu motor svake godine vidio redoviti servis, ulje koje piše u knjižici (5w-20), nebu hladni gažen, a niti budem ga gazil i onda brzo gasil, jer i onak se ne vozim prek 3,5k rpm-a. Osim dok pretićem, mi zna pobeći do 4k.

 

@chutac: Ja bi uvijek radije manje kubika sa više konja, zato jer mi je to čar, audi me uopće ne interesira, kao niti dizeli, (11-12t km godišnje), za rabljeni auto nisam imao novaca, odnosno nebi ga dobio na 3 rate bez kamata, a pošto se Ford prvi ponudio s takovom ponudom, uzeo sam ovu Fiestu. Ima isti motor sa 140 konja, samo ima za 0,3mm deblji dihtung glave. Likovi na britanskom forumu, voze taj motor sa 165 KS, jedan lik ga ima od kak je izašal, s "čipom" od 165 KS je prešao, oko 50t milja pa si računaj, samo ga redovito održava. S mapom od 135 konja, čak dobivaš Fordovu garanciju (mountune, njihov službeni tjuner), tak da zbilja ne vidim razloga brizi za 125 KS.

 

Prošla su vremena da je trebalo 2.0 za 100KS, pomirite se s tim. U 2016. smo, ne u 90-ima. Dajte malo optimizma, čovjeće, skeptičan si ko da budeš ti plačao generalku na 150t km, a ne ja..

 

Neću uopće pisati kolko se zabavnije u ovom voziti, nego u 4 god. starom a3 s 1.6 tdi i 105 konja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2016 7:28 (Karlek_19).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ja111 kaže...

Pa danas ti sve moraju iskoristit do kraja da bi smanjili trosak, nece nista ostavit viska, uzmi nekoliko modernih auta i nekoliko 20 godina starih i bas me zanima nakon koliko ce % porasta HP pocet pucat dijelovi.

 

Najbolji primjer R32 izlazila sa 280 konja a moze izdrzat 750, sto su oni sluzbeno i rekli u ono vrijeme, dok danas moras potrazit na forumu da vidis kad slajdra lamela, kad rokne getriba itd.

 

jbg prije nisu imali računalne simulacije i druge điđe kojima se danas komponente dizajniraju na knap.. sve se debelo predimenzioniralo tamo u 90tima jer je između ostalog pouzdanost bila no1 stavka.

 

danas auto prodaju ekonomičnost i emisije  ali daleko od toga, i danas su komponente motora napravljene da traju.. blok, glava, klipovi, klipnjače itd. će u glavnom izdržati jako jako puno, ali zato ima puno drugih điđa koje aute danas čine daleko skupljima za održavanje nego što je to bilo 90tih.

 

inače po autobildu je 1.0 ecoboost odličan motor..

 

iako ja ću voziti stare mpi atmo benzinere dok god budem mogao.. trenutno postoje samo dvije opcije za promjenu kod mene. ili H22 u preludu, ili nešto sa K20A motorom 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Meni ti mali turbobenzinci sa 3 cilindra uopće ne ulijevaju povjerenje ako razvijaju preko 100-110 konja.

 

Ta Fiesta sa cilindrom manje i 0.6 litara manje razvija 5 ks više nego moj motor.

Možeš misliti koji tlak ta turbina postiže. To ne može biti dugotrajno pa makar da je od titana napravljeno, a nije.

 Taj motor je donio Fordu 3 godine za redom titulu najboljeg motora godine 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...
chutac kaže...

Meni ti mali turbobenzinci sa 3 cilindra uopće ne ulijevaju povjerenje ako razvijaju preko 100-110 konja.

 

Ta Fiesta sa cilindrom manje i 0.6 litara manje razvija 5 ks više nego moj motor.

Možeš misliti koji tlak ta turbina postiže. To ne može biti dugotrajno pa makar da je od titana napravljeno, a nije.

 Taj motor je donio Fordu 3 godine za redom titulu najboljeg motora godine 

 Sad će ti odgovoriti da to ništa ne znači jer to ocjenjuju novinari koji "nemaju pojima"...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
juice21 kaže...
Fake_Alert kaže...
juice21 kaže...
big_guy kaže...

Hvala momci.Čekam jos nečije mišljenje da vidimo da li se poklapa :P
Inače moj Punto je 1.1 97 god 55 ks,da li da se usudim s njim iz Petrinje do Šibenika?
I ako bi mogli malo pronjuskati koji bi mi bio najbolji izbor,cca 3000e,poželjna mi je zamjena uz nadoplatu ako je moguće naravno.

 Prošle godine nas 5 je išlo iz novske do vrsara s takvim autom. 1.1 mašina, 55KS, 97 god + LPG .... mislim da je ato imao samo 200 kg ako ne i više u limenkama pive i stvarima koje smo vozili ... jedva smo se svi stisli u njega. gepek pun do vrha, morao sam izbacit jedan zvučnik da bi mi se gepek mogao zatvorit .... suvozačko mjesto je bilo ispunjeno pivom sve do sjedala, tako i prostor iza :D auto na autocesti nije uspio postić brzinu od 130 km/h uz svu muku, ali je bez beda izdržao sav put, a vecinu putovanja papučica gasa je bila doslovce stisnuta do poda :) ta mašina je nepoderiva ... u 13 mjeseci s njim sam napravio nešto više od 70t km, svakih 15 000 km sam mjenjao ulje, ono najjeftinije iz kauflanda + filter ulja.... promjenio sasm ga kad sam se "spucao" u renaultov branik, auto je bio totalka, al pazi ovo ... mašina je i dalje radila bez obzira što je hladnjak bio probušen ... još samo da napomenem da sam ostao bez vode u hladnjaku jedno deset puta, auto bi cukao dok se nebi ugasio. staneš, nadoliješ vodu i vozi dalje ;) petrinja do šibenika? jedno 25 puta zaredom bez gašenja auta bez problema ;)

 Hoces reci da se ugasio jer se pregrijao tj prekuhao?

 baš tako, nadoliješ vode i vozi miško :) ne znam kako bi se neka druga mašina nosila s tim ... to mi se desilo samo jednom na renault meganeu 1.9 TDI (1997. god) (ili 1.7 nisam više siguran) i nisam ga više mogao upalit ... majstor mi uzeo 1000 kn za slaganje i više to nikad nije bio isti auto ... nikak više nije vukao ...

 

 Samo mi jedna stvar nije bila jasna - kako si uspio ne primjetit da ti kazaljka temperature raste, ako nista drugo imaju lampice pa blinkaju u vezi vode... Malo mi neodgovorno onaj tvoj post zvuci ( prema autu ).. ne da zvuci nego i je? 

 punto nije imao tu kazaljku, čak niti obrtaljku ... imao je mjerač za gorivo, kilometar sat i analogni sat. da, neodgovorno, kupio sam ga sitne novce reganog, toči i vozi bez ulaganja i koliko ide ide... 70 000 km u godinu i nesto :) najisplativiji auto ikad :)

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

 Sad će ti odgovoriti da to ništa ne znači jer to ocjenjuju novinari koji "nemaju pojima"...

 

tako je, ne prihvaćam novinarske izdrkotine .. čak je i 2.0 TFSI 2-3 godine bio motor godine što nema veze sa zdravim razumom 

 

ovo što radi autobild već smatram relevantnim, iako bi trebalo istu stvar ponoviti i na 200k samo da se upotpuni dojam. 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Neko je pital za tlak turbine, 2,8 bara je na maksimumu. Formula 1 ide do 2,4 bara. Neda mi se sad video tražiti di frajer objašnjava.

 

Da dodam svoje mišljenje, ja uopće nisam skeptičan prema tim motorima, zato jer mrzim sve tradicionalno i razvikano, uvijek sam za napredak i nove tehnologije. A 4 godine i primjerci s preko 200t km, su mi dovoljno da se ne brinem. Jer znam da bu motor svake godine vidio redoviti servis, ulje koje piše u knjižici (5w-20), nebu hladni gažen, a niti budem ga gazil i onda brzo gasil, jer i onak se ne vozim prek 3,5k rpm-a. Osim dok pretićem, mi zna pobeći do 4k.

 

@chutac: Ja bi uvijek radije manje kubika sa više konja, zato jer mi je to čar, audi me uopće ne interesira, kao niti dizeli, (11-12t km godišnje), za rabljeni auto nisam imao novaca, odnosno nebi ga dobio na 3 rate bez kamata, a pošto se Ford prvi ponudio s takovom ponudom, uzeo sam ovu Fiestu. Ima isti motor sa 140 konja, samo ima za 0,3mm deblji dihtung glave. Likovi na britanskom forumu, voze taj motor sa 165 KS, jedan lik ga ima od kak je izašal, s "čipom" od 165 KS je prešao, oko 50t milja pa si računaj, samo ga redovito održava. S mapom od 135 konja, čak dobivaš Fordovu garanciju (mountune, njihov službeni tjuner), tak da zbilja ne vidim razloga brizi za 125 KS.

Koliko ja vidim 1.0ecoboost od 140ks je na 1.6bar, a formula 1 je oko 2.5bar. Pitao bi te jesi li za napredak i nove tehnologije da ti se taj ecoboost, nakon svog tog maženja i paženja, razvali nakon isteka garancije. Danas se svašta zna razvalit, 1.2tsi, 2.0cdti itd.

A koliko se danas sve radi u knap se može vidjet baš na 1.0ecoboost, gdje ford kaže da na 140hp verziji stavljaju jaču brtvu glave. 

I valjda vam je jasno koliko je nagrada Engine of the Year nebitna.. dobio ju je i 1.4 TSI 2 godine zaredom pa je imao svakakvih problema. Ti novinari samo kažu "vidi vidi 1l 3cyl 140hp.. fascinantno! Turbinica preko 200k rpm, varijabilna pumpa ulja, direkt ubrizgavanje 200bar, integrirana isp grana, remen se kupa u ulju.. winner!". Takoreć ocjenjuju motor samo prema onom što piše na papiru. 

 

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prventstveno zbog tog auto bild testa, sam se i odlučio za taj motorić. Ak je "Švaba" s nećim oduševljen, to mora vrijediti i valjati.

 

A kaj je najgore, oni su to natukli u dvije godine, onda si možeš misliti kolko je auto gažen, a i kad kaže kak Focus vuće s tim, znaš da se nije vozil ko ja ispod 3,5k. Jer ak hoćeš da Focusa potegne trebaš prek 4 stisnut. (ipak je 300 kila teži od Fieste)

 

Penryn Gledal sam neki video, gdje baš Fordov inženjer priča da je 2,8 bara. Što se brtve tiće, opet ponavljam, frajer 70 t milja vozi 125ks nafrljen na 165, i nije imao nikakvih problema.

 

Stićem dojam, ko da bi najsretniji bili, da mi se taj motor razleti, samo kaj bi mogli ke**** po svemu novom što prkosi toj prokletoj tradiciji. Dajte priliku, ne budite skeptici.

 

I budem ga do 5-6k rpm-a stisnul, dok projde par tisuća KM. Sigurno nebum sad dok ima 700km.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2016 10:45 (Karlek_19).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Prventstveno zbog tog auto bild testa, sam se i odlučio za taj motorić. Ak je "Švaba" s nećim oduševljen, to mora vrijediti i valjati.

A kaj je najgore, oni su to natukli u dvije godine, onda si možeš misliti kolko je auto gažen, a i kad kaže kak Focus vuće s tim, znaš da se nije vozil ko ja ispod 3,5k. Jer ak hoćeš da Focusa potegne trebaš prek 4 stisnut. (ipak je 300 kila teži od Fieste)

Baš zato što su natukli 100k km u 2 godine znači da motor ima jako malo radnih sati i da je puno km odvrtio na autocesti u dobrim uvjetima. Dok ti natučeš 100k km proći će 8-9 godina a u tom razdoblju s gradskim uvjetima motor će imati 10x više radnih sati nego taj focus.

I ne moraš se ustručavat zgazit ga malo.. ako se nešto pokvari zbog gaženja onda znači da se i trebalo pokvarit. Pod gaženje ne mislim divljanje po gradu, razvlačenje prva-druga, nego na otvorenoj cesti malo full gasa do 5-6k rpm.

 

Karlek_19 kaže...

Penryn Gledal sam neki video, gdje baš Fordov inženjer priča da je 2,8 bara.

Nema teoretske šanse da je 2.8bar.  

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2016 10:55 (Penryn).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

 Nema 6. brzina, jer su užasno duge. U 5. se voziš od 70 km/h do ... ugl. na 150 km/h je na oko 3250 rpm. Tak da niti ne vidim razloga za 6.

 

, na sitno prek 4100 rpm-a, brzina je 200 km/h. Prilažem video, jer je razumljivo, da nisam sam isprobaval do 200 km/h.

 

Neko je pital za tlak turbine, 2,8 bara je na maksimumu. Formula 1 ide do 2,4 bara. Neda mi se sad video tražiti di frajer objašnjava.

 

Da dodam svoje mišljenje, ja uopće nisam skeptičan prema tim motorima, zato jer mrzim sve tradicionalno i razvikano, uvijek sam za napredak i nove tehnologije. A 4 godine i primjerci s preko 200t km, su mi dovoljno da se ne brinem. Jer znam da bu motor svake godine vidio redoviti servis, ulje koje piše u knjižici (5w-20), nebu hladni gažen, a niti budem ga gazil i onda brzo gasil, jer i onak se ne vozim prek 3,5k rpm-a. Osim dok pretićem, mi zna pobeći do 4k.

 

@chutac: Ja bi uvijek radije manje kubika sa više konja, zato jer mi je to čar, audi me uopće ne interesira, kao niti dizeli, (11-12t km godišnje), za rabljeni auto nisam imao novaca, odnosno nebi ga dobio na 3 rate bez kamata, a pošto se Ford prvi ponudio s takovom ponudom, uzeo sam ovu Fiestu. Ima isti motor sa 140 konja, samo ima za 0,3mm deblji dihtung glave. Likovi na britanskom forumu, voze taj motor sa 165 KS, jedan lik ga ima od kak je izašal, s "čipom" od 165 KS je prešao, oko 50t milja pa si računaj, samo ga redovito održava. S mapom od 135 konja, čak dobivaš Fordovu garanciju (mountune, njihov službeni tjuner), tak da zbilja ne vidim razloga brizi za 125 KS.

 

Prošla su vremena da je trebalo 2.0 za 100KS, pomirite se s tim. U 2016. smo, ne u 90-ima. Dajte malo optimizma, čovjeće, skeptičan si ko da budeš ti plačao generalku na 150t km, a ne ja..

 

Neću uopće pisati kolko se zabavnije u ovom voziti, nego u 4 god. starom a3 s 1.6 tdi i 105 konja.

 Pa 6. brzina ti tamo i treba, pogotovo što imaš turbinu i rano razvijaš moment. 2500 okretaja i 140 kmh bi ti bilo bolje nego 3200..

Ja nisam pričao o 1.6 TDI(jer taj nema ni 105, a bome ni 150 konja) nego o 2.0 TDI sa 150 konja u A3 iz 2014., znači novom autu. I bome bi ti bilo zabavno da imaš 350 Nm momenta na 2000 i sitno ispod okretaja..

Pero Dinamit kaže...

 Taj motor je donio Fordu 3 godine za redom titulu najboljeg motora godine 

 Nema to veze. Znači zadovoljni su tehnologijom i onime što su dostigli.
Moj tetak je u Mečki e klase napravio 750000 km, a motor nije dobio nagradu godine. Znači li to da Fordov motor radi minimum milju i pol?

Karlek_19 kaže...

 Sad će ti odgovoriti da to ništa ne znači jer to ocjenjuju novinari koji "nemaju pojima"...

 Kao što rekoh, ocjenili su tehnologiju, ne pouzdanost.

I ako je netko missica ne znači da joj se sise neće objesiti za 5 godina..

Karlek_19 kaže...

Prventstveno zbog tog auto bild testa, sam se i odlučio za taj motorić. Ak je "Švaba" s nećim oduševljen, to mora vrijediti i valjati.

 

A kaj je najgore, oni su to natukli u dvije godine, onda si možeš misliti kolko je auto gažen, a i kad kaže kak Focus vuće s tim, znaš da se nije vozil ko ja ispod 3,5k. Jer ak hoćeš da Focusa potegne trebaš prek 4 stisnut. (ipak je 300 kila teži od Fieste)

 

Penryn Gledal sam neki video, gdje baš Fordov inženjer priča da je 2,8 bara. Što se brtve tiće, opet ponavljam, frajer 70 t milja vozi 125ks nafrljen na 165, i nije imao nikakvih problema.

 

Stićem dojam, ko da bi najsretniji bili, da mi se taj motor razleti, samo kaj bi mogli ke**** po svemu novom što prkosi toj prokletoj tradiciji. Dajte priliku, ne budite skeptici.

 

I budem ga do 5-6k rpm-a stisnul, dok projde par tisuća KM. Sigurno nebum sad dok ima 700km.

 

 

 Ja bih rađe da mi Japanac pohvali motor nego švaba..

 

A ako natučeš hrpu kilometara u malo vremena, najčešće znači da je vožen na autocesti, što je najbolji scenarij.

Penryn kaže...

Baš zato što su natukli 100k km u 2 godine znači da motor ima jako malo radnih sati i da je puno km odvrtio na autocesti u dobrim uvjetima. Dok ti natučeš 100k km proći će 8-9 godina a u tom razdoblju s gradskim uvjetima motor će imati 10x više radnih sati nego taj focus.

I ne moraš se ustručavat zgazit ga malo.. ako se nešto pokvari zbog gaženja onda znači da se i trebalo pokvarit. Pod gaženje ne mislim divljanje po gradu, razvlačenje prva-druga, nego na otvorenoj cesti malo full gasa do 5-6k rpm.

 Točno to, u malo vremena se na ničemu ne može vidjeti izdržljivost osim ako ima tvorničku grešku.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...
Pero Dinamit kaže...

 Taj motor je donio Fordu 3 godine za redom titulu najboljeg motora godine 

 Nema to veze. Znači zadovoljni su tehnologijom i onime što su dostigli.
Moj tetak je u Mečki e klase napravio 750000 km, a motor nije dobio nagradu godine. Znači li to da Fordov motor radi minimum milju i pol?

 Yebiga sad.

Frend imao bmw-a koji je prešao 30 000 km pa mu otišao motor. Znači li to da su svi bmw-i loši i da rikavaju na toliko km? Super su mi usporedbe. 

 

Daj se bar potrudi pa scrollaj dolje i vidi koliko je nagrada osvojio taj motor... Pa nisu sve sigurno samo zbog tehnologije. A ako je 3 god za redom, sigurno se kod tog ocjenjivanja gleda i njegova izdržljivost, kvarovi i šta sve ne od prošlih godina. 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...
chutac kaže...
Pero Dinamit kaže...

 Taj motor je donio Fordu 3 godine za redom titulu najboljeg motora godine 

 Nema to veze. Znači zadovoljni su tehnologijom i onime što su dostigli.
Moj tetak je u Mečki e klase napravio 750000 km, a motor nije dobio nagradu godine. Znači li to da Fordov motor radi minimum milju i pol?

 Yebiga sad.

Frend imao bmw-a koji je prešao 30 000 km pa mu otišao motor. Znači li to da su svi bmw-i loši i da rikavaju na toliko km? Super su mi usporedbe. 

 

Daj se bar potrudi pa scrollaj dolje i vidi koliko je nagrada osvojio taj motor... Pa nisu sve sigurno samo zbog tehnologije. A ako je 3 god za redom, sigurno se kod tog ocjenjivanja gleda i njegova izdržljivost, kvarovi i šta sve ne od prošlih godina. 

 Baš to.

 

Znam isto za bemburu kupljenu novu, dizel, oko 150-160 ks, dvoja vrata, ne znam modele da točno napišem, uglavnom sami problemi. Okvirno toliko kvarova da je frajer mogao kupiti manji auto novi za novce uložene u servise BMW-a.

 

A kolik ose sječam nikad nitko po dizel BMW-u nije loše pisao. Al eto, svugde se najde loš primjerak.

 

I na kraju krajeva više bi me boljelo da mi Bembara krepava, gdje popravak dojde ko 2 prosječne HR plače, nego na nekoj "prosječnoj" marki automobila.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...
chutac kaže...
Pero Dinamit kaže...

 Taj motor je donio Fordu 3 godine za redom titulu najboljeg motora godine 

 Nema to veze. Znači zadovoljni su tehnologijom i onime što su dostigli.
Moj tetak je u Mečki e klase napravio 750000 km, a motor nije dobio nagradu godine. Znači li to da Fordov motor radi minimum milju i pol?

 Yebiga sad.

Frend imao bmw-a koji je prešao 30 000 km pa mu otišao motor. Znači li to da su svi bmw-i loši i da rikavaju na toliko km? Super su mi usporedbe. 

 

Daj se bar potrudi pa scrollaj dolje i vidi koliko je nagrada osvojio taj motor... Pa nisu sve sigurno samo zbog tehnologije. A ako je 3 god za redom, sigurno se kod tog ocjenjivanja gleda i njegova izdržljivost, kvarovi i šta sve ne od prošlih godina. 

 Ovo zvuči jako slično kao susjedova sedmica (730d)  koja je isto nakon 30k krenula bacati ulje. Sve je lutrija danas. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Prvo reci koju klasu kupujes, male kante ko ovo gore ili nesto sto se moze nazvat autom? 

Ne znam jesi ti pitao za onog peugeota 307 neki dan, ak jesi onda gledas klasu golf, focus, 307, megane, leon. Focus si rekao da ti se ne svida, golf i leon mpi preskupi za to sto nude, ostaju 307 i megane, 307 gledaj od 2005 redizajn sa 1.6 motorom a megane od 2006 ph2 isto 1.6, oba su oke dok stariji modeli prije redizajna imaju losiju elektroniku

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2016 15:30 (domac5).
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Sutra su neki kao dani Poršea u Sarajevu pa će biti neki VW modeli raspoloživi za test vožnju.

 

Htio bih provozati Up! facelift, zanima me koji su uvjeti što se tiče godina/vozačke i slično budući da nikada nisam nikad radio nešto takvo.

 

Da li netko drugi vozi? Može li se zamoliti da bude njihov čovjek s tobom da ne bude poslije što je ovo ovako?

Koristimo domaće automobile (Rimac inc.)
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Onjegin kaže...

Sutra su neki kao dani Poršea u Sarajevu pa će biti neki VW modeli raspoloživi za test vožnju.

 

Htio bih provozati Up! facelift, zanima me koji su uvjeti što se tiče godina/vozačke i slično budući da nikada nisam nikad radio nešto takvo.

 

Da li netko drugi vozi? Može li se zamoliti da bude njihov čovjek s tobom da ne bude poslije što je ovo ovako?

 A da otideš tamo i pitaš? Možda imaju i br. telefona..

 

Mislim da je to bolje rješenje (i sigurnije), nego pitati tu pa se sutra razočarati na licu mjesta.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

A kolik ose sječam nikad nitko po dizel BMW-u nije loše pisao. 

 

jesam ja pisao sa probleme sa tricom e90 2.0 (zamjenio turbo, nakon 10k opet krepao.. kriv je bio zaštopani katalizator), ali kako i obično popljuvan sam kao dizel hejter (iako prava istina nije daleko )..

kad smo već kod BMW-a.. kolega u firmi ima keca 1.6 benz (direktno ubrzigavanje), na 18k zamijenjene sve 4 dizne (pod garanciju), prošao još 20k i opet sve nejednako ubrizgavaju i auto se trese ko kanta, a sada mu to više garancija ne pokriva 8k kn prava sitnica 

 

domac5 kaže...

 Prvo reci koju klasu kupujes, male kante ko ovo gore ili nesto sto se moze nazvat autom? 

Ne znam jesi ti pitao za onog peugeota 307 neki dan, ak jesi onda gledas klasu golf, focus, 307, megane, leon. Focus si rekao da ti se ne svida, golf i leon mpi preskupi za to sto nude, ostaju 307 i megane, 307 gledaj od 2005 redizajn sa 1.6 motorom a megane od 2006 ph2 isto 1.6, oba su oke dok stariji modeli prije redizajna imaju losiju elektroniku

 

to godište/klasa može gledati i civica 1.6 110ks ili 1.4 90ks, ako se nađe koji dobar primjerak. debelo sigurniji pick od tih francuza, a verzija sa troje vrata meni ok izgleda.. jedino ekipi smeta onaj čudni mjenjač 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

jesam ja pisao sa probleme sa tricom e90 2.0 (zamjenio turbo, nakon 10k opet krepao.. kriv je bio zaštopani katalizator), ali kako i obično popljuvan sam kao dizel hejter (iako prava istina nije daleko )..

kad smo već kod BMW-a.. kolega u firmi ima keca 1.6 benz (direktno ubrzigavanje), na 18k zamijenjene sve 4 dizne (pod garanciju), prošao još 20k i opet sve nejednako ubrizgavaju i auto se trese ko kanta, a sada mu to više garancija ne pokriva 8k kn prava sitnica 

Na stranu što s BMW-ima zna biti problema, koliko mu je jamstvo i koliko prelazi godišnje kad ih nije drugi put uspio ubaciti pod jamstvo?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
...

Na stranu što s BMW-ima zna biti problema, koliko mu je jamstvo i koliko prelazi godišnje kad ih nije drugi put uspio ubaciti pod jamstvo?

 

jbg ne znam točno, kolega je iz drugog odjela pa ne komuniciramo puno, to mi je ovako usput ispričao jedan dan kada sam ga pitao kako ga auto služi .. ali koliko znam BMW daje ekstremno kratko jamstvo.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
Old Iggy kaže...
...

Na stranu što s BMW-ima zna biti problema, koliko mu je jamstvo i koliko prelazi godišnje kad ih nije drugi put uspio ubaciti pod jamstvo?

 

jbg ne znam točno, kolega je iz drugog odjela pa ne komuniciramo puno, to mi je ovako usput ispričao jedan dan kada sam ga pitao kako ga auto služi .. ali koliko znam BMW daje ekstremno kratko jamstvo.

Nategnuo bi ih ja makar mi to bilo zadnje...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

jbg ne znam točno, kolega je iz drugog odjela pa ne komuniciramo puno, to mi je ovako usput ispričao jedan dan kada sam ga pitao kako ga auto služi .. ali koliko znam BMW daje ekstremno kratko jamstvo.

 jučer u tomića 320i sport, nekih 298k kuna (od toga 89k otpada na porez jel) garancija 2 godine, nekih 1600 eura se nadoplati za 5 godina,

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2016 17:13 (vito79).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za sve koji se brinu da li je start/stop štetan za motor. JP objasnio. (video je na njemačkom)

 

https://www.facebook.com/PSProfis/videos/1138047026245549/

 

Tko ne razumije, u kratko veli da je kod takovih motora sve predviđen, a da je u pravilu softwer toliko inteligentan, da mjeri temperaturu ispuha i kod vrućeg turba ne gasi auto, kako nebi došlo do oštećenja. Štetno bi bilo kad bi netko "ugradio" start/stop u auto koji niej tvornički s tim projektiran.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ne znam ciji je inteligentan, ali renolov ocito nije kad sto metri nakon prvog paljenja, dok jos gori lampica za hladan motor on ga gasi... isto tako, gasi i nakon zive voznje i to bez pardona... mozda motor je projektiran za to, ali je projektiran za zivotni vijek u garanciji, sto ce izdrzat... sto ce bit posli, triba te zabrinjavat samo ako auto mislis zadrzat ili kupit ka rabljeno...

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kome smeta može se isključit, i riješit tih ''psiho'' briga jel hoće ili neće nešt krepat.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice