Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.183
|
čitano: 13.344.456
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Jbt, kaj nisu neki ljudi bili sterilni 95'/96' godine.

 

Ovo je odvratno kak se neka klinčadija ponaša.

http://www.twitch.tv/dokmanic
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
cod4gamer kaže..

 Sta si toliko izivciran?

vozim passat b5.5 1.9 TDi.Opet je bolji od tvog citroencica, nebi ga ni u sparoge vozio.nego reci mi kako podnosi ove vrucine?jel prokuhava?jel ga trebas verglat?

 

 Jel ti shvaćaš koliki si ti debil?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
cod4gamer kaže...

vozim passat b5.5 1.9 TDi.

 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

 Jel ti shvaćaš koliki si ti debil?

 Rista zao mi te vec.Zar ne vidis da te namjerno zivciram?necu vise jer nema smisla, uzivaj i nemoj nista preosobno shvacat 

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne živciraš ti mene, nego si zavidan. Ne znam zašto, ali jesi.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Ne živciraš ti mene, nego si zavidan. Ne znam zašto, ali jesi.

 Ma nisam  nego vidim zapalio si se za moje komentare pa sam dolijevao ulje na vatru.Ponavljam, nemoj shvacat nista ozbiljno, tu i tamo trollam ljude.Zivio ti meni 

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tomek.Klc kaže...
Jarvan kaže...
big_guy kaže...
Večer ekipa :)
Da samo javim da mi nije vrag dao mira i da vjerovatno nikad ne bi imao mira da nisam kupio alfu :)
Dakle,1.9 jtd 115,regana god dana 167000km,04 god,abs asr esp 8 zvučnika klima,ugl mislim sve osim
koze,jučer ju kupio pa nisam ni otkrio sve.Jednom riječju-odusevljen sam.Ajmo sad čekam kritike, tipa ne alfu kud alfu :D

 

 Kako mi je lijepa ova redizajnirana 147ica.. Nakon nekakvih dječačkih maštanja o Hondi Integri za prvi auto, baš sam se zaljubio u ovu kakvu ti imaš. Vidim da se za 4 - 4.5 tisuće mogu uvesti lijepi primjerci iz Italije ili Slovenije, a uleti i neki dobar na alfinom forumu.

 Evo jedna prava za tebe onda.

 

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-147-1.9-jtd-120-blackline-oglas-19342633

http://www.twitch.tv/dokmanic
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
Tomek.Klc kaže...
Jarvan kaže...
big_guy kaže...
Večer ekipa :)
Da samo javim da mi nije vrag dao mira i da vjerovatno nikad ne bi imao mira da nisam kupio alfu :)
Dakle,1.9 jtd 115,regana god dana 167000km,04 god,abs asr esp 8 zvučnika klima,ugl mislim sve osim
koze,jučer ju kupio pa nisam ni otkrio sve.Jednom riječju-odusevljen sam.Ajmo sad čekam kritike, tipa ne alfu kud alfu :D

 

 Kako mi je lijepa ova redizajnirana 147ica.. Nakon nekakvih dječačkih maštanja o Hondi Integri za prvi auto, baš sam se zaljubio u ovu kakvu ti imaš. Vidim da se za 4 - 4.5 tisuće mogu uvesti lijepi primjerci iz Italije ili Slovenije, a uleti i neki dobar na alfinom forumu.

 Evo jedna prava za tebe onda.

 

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-147-1.9-jtd-120-blackline-oglas-19342633

Vidio sam je, prelijep primjerak, stvarno su pogodili sa tim faceliftom.

Ali imam ipak još par mjeseci do kupovine a i ova mi je izvan financijskog dohvata pošto moram sve troškove sam snosit.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

Incredible 360 Degree VR Lap of Le Mans in Winning FordGT
 
fina brujalica, fora video  BTW koliko điđa ima po cockpitu, strahota 

 

Svaka normalna osoba koja smatra da voli aute, a pogotovo ako drži imalo do sporta(samim time i svih načela koja se vežu uz sport) ne bi trebala spominjati ovu sramotu. 

Najogavnija firma koja se pojavila u LeMansu u jako jako dugo vremena. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni alfe iz 90ih i ranih 2000ih ne odgovaraju izgledom, imaju neki cudan izgled pun izbocina i "spljostenih nosova".

Alfa 147 i 159 su mi medu ljepsim autima, ova generacija mi je medu najruznijim alfama osim giulia modela.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...
nine kaže...

Incredible 360 Degree VR Lap of Le Mans in Winning FordGT
 
fina brujalica, fora video  BTW koliko điđa ima po cockpitu, strahota 

 

Svaka normalna osoba koja smatra da voli aute, a pogotovo ako drži imalo do sporta(samim time i svih načela koja se vežu uz sport) ne bi trebala spominjati ovu sramotu. 

Najogavnija firma koja se pojavila u LeMansu u jako jako dugo vremena. 

 Zašto?

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

I jos jedno pitanje ako neko zna..

Koje ulje za mjenjac trebam uzet za Peugeot 307 SW,1.6,81kw,2005.?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Intelovac123 kaže...

I jos jedno pitanje ako neko zna..

Koje ulje za mjenjac trebam uzet za Peugeot 307 SW,1.6,81kw,2005.?

 al ti pusta ulje???? 

inace Total 75W80

14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Intelovac123 kaže...

I jos jedno pitanje ako neko zna..

Koje ulje za mjenjac trebam uzet za Peugeot 307 SW,1.6,81kw,2005.?

 Pogledaj sta pise u manualu od auta ili pitaj ne pežo forumu. Neka ulja ti se ne preporucuju za getribe, a u vecini slucajeva prodavaci to ne kuze pa ti moze getriba stradati...

Primjerice VW preporucuje mineralno a ne sinteticko ulje, a na prvu bi rekao pa bolje je sinteticko od mineralnog.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da ide 75w/80 ali ne znam tocno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...
Intelovac123 kaže...

I jos jedno pitanje ako neko zna..

Koje ulje za mjenjac trebam uzet za Peugeot 307 SW,1.6,81kw,2005.?

 al ti pusta ulje???? 

inace Total 75W80

 Ma ne pusta,al kad sam bio na servisu prosli put(davno je to bilo) reko je ne bi bilo lose da se zamjeni nekad u skorije vrijeme..

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Intelovac123 kaže...

 Ma ne pusta,al kad sam bio na servisu prosli put(davno je to bilo) reko je ne bi bilo lose da se zamjeni nekad u skorije vrijeme..

 

 koliko km? koliko godina?

 

inace, bar kad je ulje getribe u pitanju, if it ain't broke, don't fix it... 

14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...
Intelovac123 kaže...

 Ma ne pusta,al kad sam bio na servisu prosli put(davno je to bilo) reko je ne bi bilo lose da se zamjeni nekad u skorije vrijeme..

 

 koliko km? koliko godina?

 

inace, bar kad je ulje getribe u pitanju, if it ain't broke, don't fix it... 

 Nemoj onda mijenjati ni ulje u autu, dok ide ide 

Pogledaj sta ti pise u manualu...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...
Intelovac123 kaže...

 Ma ne pusta,al kad sam bio na servisu prosli put(davno je to bilo) reko je ne bi bilo lose da se zamjeni nekad u skorije vrijeme..

 

 koliko km? koliko godina?

 

inace, bar kad je ulje getribe u pitanju, if it ain't broke, don't fix it... 

 Nekih 160 000 originalnih km,ako na to mislis, ali u zadnjih 4-5 god mozda je presao 20000-25000

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2016 21:37 (Intelovac123).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Nemoj onda mijenjati ni ulje u autu, dok ide ide 

Pogledaj sta ti pise u manualu...

 covik bi ocekiva od nekog tko vozi auto koje proizvodi gorivo da bar zna razliku u radnim uvjetima ulja za motor u odnosu na ulje za rucnu getribu... 

u manualu prilicnog broja vozila ne stoji izmjena, dapace, neka koriste izicito "life-long" ulja i na istima se ne minja... 

Intelovac123 kaže...

 Nekih 160 000 originalnih km,ako na to mislis, ali u zadnjih 4-5 god mozda je presao 20000-25000

 ja nebi minja, a ti kako znas ili kako ti pise u uputama... ako ti nakon izmjene getriba pocme zujat i zapirat, onda se pohvali bug forumu :-)

16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Znam osobno za par auta na kojima se mijenjalo ulje u getribi jer je počelo lagano krčat na ladno kod šaltanja u drugu.. i vidi vraga promjena nije odmogla nego pomogla. Ne na svakom naravno, al negativnih posljedica nije nigdje bilo. Svakakvi fušeri mijenjaju ta ulja i uliju neki škart ili nemaju pojma kako pravilno i promijenit i nakon takvih će naravno prozujat ili šta već sve ne.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Koje ulje preporučate za alfu?Selenia?
I možda zna netko otprilike koliko bi koštala izmjena ulja plus svih filtera da si riješim to prije puta sigurnosti radi :)
┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...
Večer ekipa :)
Da samo javim da mi nije vrag dao mira i da vjerovatno nikad ne bi imao mira da nisam kupio alfu :)
Dakle,1.9 jtd 115,regana god dana 167000km,04 god,abs asr esp 8 zvučnika klima,ugl mislim sve osim
koze,jučer ju kupio pa nisam ni otkrio sve.Jednom riječju-odusevljen sam.Ajmo sad čekam kritike, tipa ne alfu kud alfu :D

 Od full opreme fali MF kozni volan (ovaj je gumeni jel?), Bose, navigacija, digitalna klima, koža. Sitnice koje cine veliku razliku u izgledu. Sretno sa JTDom. Kako bih rekli na alfistima, VFIUP (Vece felge i u pod). Naravno remap na 150ks.

EDIT: Vidim da su felge ipak 17 Selespeed. Dakle, samo mu fale Eibach Pro Kit opruge i malo ljubavi. Znakovi na forumu su ti 100kn dva komada. Prije nego ih zamjenis, pospricas bezbojnim tako da vise nece izbljediti.

Predator003 kaže...

Here maps,  najbolja koju sam koristio za Android. Trebaš nešto prostora na mobitelu doduše. 

 Here je dobra ali ne najbolja. Isprobao sam ih hrpu i najbolja mi je Sygic. Jedini minus je sto se placa. Ima raznih licenci (ja sam nabavio najskuplju za 39€. Imas 7 dana probe.

Senza cuore saremmo solo macchine
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2016 22:36 (MatijaZG).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako nekome internet ne predstavlja problem, onda je waze odlicna navigacija, ima speedcamove i vec me 2-3 puta spasila kazne.(u pola godine koristenja)

:D
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Probao sam i Sygic, prvenstveno što pokazuje radare, ali mi nije sjeo. Koja je bolja stvar je osobne preference, ja sam se već navikao na Here zbog jednostavnosti i preglednosti pa sam ostao na njemu. 

 

 

 

Pitanje: Visi li vam išta na unutarnjem retrovizoru?

 

21 Da
15 Ne
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Predator003 kaže...

Probao sam i Sygic, prvenstveno što pokazuje radare, ali mi nije sjeo. Koja je bolja stvar je osobne preference, ja sam se već navikao na Here zbog jednostavnosti i preglednosti pa sam ostao na njemu. 

 

 

 

Pitanje: Visi li vam išta na unutarnjem retrovizoru?

 

 Meni bas pase Sygic. HERE mi ne mozes nikako pokazati u kojem smjeru sam okrenut kad pjesacim a Sygic uvijek bez problema. Zato ga i preferiram.

Senza cuore saremmo solo macchine
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Baš sam mislio pitati za taj remap, mislim auto stvarno bolesno ide i ovako, kao da ima puno puno više od 115ks ali ako se može zašto ne?Nemam iskustva s tim pa me zanima koji chip je najbolji,koliko se osjeti u performansama i potrošnji te da li šteti motoru ili skraćuje vijek te na kraju koliko love treba izdvojiti za to?
Znakove sam naručio danas sa njuskala,uzeo sam one crno bijele mislim da će mu baš fino stajati.
┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Cim pojacas snage logicno da skracujes zivot motora ali to vecinom samo pri visokim okr.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...
Baš sam mislio pitati za taj remap, mislim auto stvarno bolesno ide i ovako, kao da ima puno puno više od 115ks ali ako se može zašto ne?Nemam iskustva s tim pa me zanima koji chip je najbolji,koliko se osjeti u performansama i potrošnji te da li šteti motoru ili skraćuje vijek te na kraju koliko love treba izdvojiti za to?
Znakove sam naručio danas sa njuskala,uzeo sam one crno bijele mislim da će mu baš fino stajati.

 Imas chipanje i mapiranje. Chip je varalica koja se spaja na konektor od raila. Mapiranje je namjestanje vise parametara preko centrale. Mozes podesiti krivulju momenta i snage, odaziv na gas itd. Upravlja se npr koliko puše turbina. Mapiranje (ako radis kod nekoga tko zna svoj posao) je puno kvalitetnija varijanta, i skuplja. U Zagrebu imas Gubica (koji mapira i prsretace) ili Tonia (on i jedan moj frend su slozili onaj bijeli punto 2 JTD od 300ks koji je bio na nedavno na onom speed raceu u ZGu). Gubic naplacuje 2000kn a Toni 1500 (ako se ne varam). Oba su majstori i ne mozes fulati. Naravno, auto mora biti potpuno ispravan da budes miran. Hrpa ekipe je sklapala kraj sa krajem, skupili za mapu pa im je vrisnula turbina, dizna, i bili su u g_vnima. Ja sam jednom probao chip na svom 2.4 od Noviteca (dakle provjerena kvaliteta) i motor mi je radio cudo. Na leru je dizao okretaje a u voznji je bio "hrapav" na gasu. Lijepo ispeglana mapa je najbolja varijanta. JTD motori su kovani. Lagano mapiranje nece skoditi motoru. Moze prerano vrisnuti periferija poput turbine. Naravno, kad je hladan ne prelazi 2000 okr i lagano diraj gas. Kad se popne na 90 stupnjeva radi sto hoces. Prije ego ga ugasis, uvijek pricekaj 30 sek/minutu u leru da se turbina ohladi, narocito nakon zivlje ili duze voznje. U performansama se osjeti. Ne ocekuj da ces ganjati velike decke poput M3ice ali ostalim "normalnim" autima ces vaditi mast. Sto se tice potrosnje, nece ti vise trositi. Ovisno o mapi, moze i manje nego na serijskoj.

Ja sam vise za originalne. Obavezno ih pospricaj bezbojnim.

Senza cuore saremmo solo macchine
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Koji su djelovi kovani na alfinim motorima?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice