(ne)sigurna vožnja

poruka: 58
|
čitano: 12.069
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: (ne)sigurna vožnja
Sum_of_all_fears kaže...

A što je nego slalom? Taman da ću krenut kad eto "komarca" sa desne strane, skoro mi otkine retrovizor, prozuji ispred haube i ode lijevo na crtu... Pogledaj Deusov komentar dolje...

Ma ne govorim za pretjecanje s desne strane, to kreteni rade. To je ravno samoubojstvu. Treba se na skuteru ili motoru ponašat ko sa autom samo sa malo više labilnosti, lakše i brže prestizanje kad su kolone, provlačenje kroz gužvu itd. al ne sad ono po desnoj strani vozit, prestizat po sredini crte i takve gluposti.

Battlelog: Xtream_gjurki
16 godina
neaktivan
offline
(ne)sigurna vožnja

http://www.24sata.hr/112/ima-li-instruktora-u-autu-ucila-voziti-pa-stisnula-gas-i-sletjela-316033

 

danas-sutra ista ce polozit, i bit uzorna vozacica, na sveopce odusevljenje kolone koju redovito stvara...

danas-sutra navedena autoskola razgranat ce svoje pipke po svim gradovima rh, s obzirom na kvalitetu instruktora koje zaposljava...

 

u ciloj prici je zalosno jedino sto je jako veliki broj upravo takvih vozaca, a koji nisu imali "nesricu" da naprave ovo u autoskoli, vec onda provedu cili zivot u borbi s autom i razmisljanju koja papucica cemu sluzi - al, ipak su to SIGURNI vozaci koji postuju prometne propise...

16 godina
online
Re: (ne)sigurna vožnja
wifi kaže...

http://www.24sata.hr/112/ima-li-instruktora-u-autu-ucila-voziti-pa-stisnula-gas-i-sletjela-316033

 

danas-sutra ista ce polozit, i bit uzorna vozacica, na sveopce odusevljenje kolone koju redovito stvara...

danas-sutra navedena autoskola razgranat ce svoje pipke po svim gradovima rh, s obzirom na kvalitetu instruktora koje zaposljava...

Zato i ide u autoškolu. Volio bi popričati s tim instruktorom. {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: (ne)sigurna vožnja
Old Iggy kaže...
wifi kaže...

http://www.24sata.hr/112/ima-li-instruktora-u-autu-ucila-voziti-pa-stisnula-gas-i-sletjela-316033

 

danas-sutra ista ce polozit, i bit uzorna vozacica, na sveopce odusevljenje kolone koju redovito stvara...

danas-sutra navedena autoskola razgranat ce svoje pipke po svim gradovima rh, s obzirom na kvalitetu instruktora koje zaposljava...

Zato i ide u autoškolu. Volio bi popričati s tim instruktorom. {#}

ma gleda je on njoj medju noge umisto na cestu, zato se to i dogodilo... al mi nije jasno sta radi na cesti ako ne zna koja je koja papucica...

14 godina
offline
(ne)sigurna vožnja

U Austriji su po meni optimalna ograničenja, gdje je kod nas 50 ko njih je 60, gdje je kod nas 70 kod njih je 80 u većini slučajeva... taman kak bi trebalo bit.

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
16 godina
neaktivan
offline
Re: (ne)sigurna vožnja
cuspajz kaže...

U Austriji su po meni optimalna ograničenja, gdje je kod nas 50 ko njih je 60, gdje je kod nas 70 kod njih je 80 u većini slučajeva... taman kak bi trebalo bit.

jos za juge su ogranicenje bila 60 po gradu, i to u vrime kad je na cesti bilo 90% stojki i ficeka sa zaustavnim putem od 50m ili vise... danas imas aute koji ukopavaju u manje od 40m, a ogranicenja niza... korak naprijed-nazad dva...

14 godina
online
(ne)sigurna vožnja

Koji si ti nadobudni lik.

Kaj voziš, krapina tjuning Golfa 3 pa ti nema ravnih?

 

Ako si ti pametniji od onih koji su stavljali ograničenja, jel ti ko brani da napraviš neku studiju, analizu, ili pak peticiju kako se treba povisiti? Pa ako će biti stvarno pokazano da je trenutno nedovoljno, onda će valjda i razmotriti promjenu.

Drugo, ceste su ionako katastrofa, ovo malo autoputa novo napravljeno i koja cesta obnovljena, 70+% sigurno nije obnovljeno 25-30 godina. Tu kod mene, županijska cesta, od kad je prvi put asfaltirana još u jugi, do dan danas nije obnovljeno.

 

E sad, opet si zapeo za micanje. Prvo, ako je službeno vozilo i ako ima razloga za većom brzinom, ima i odgovarajuće svjetlosne i zvučne signale. Pa bila to i policijski ne označen(tipa presretač), ima svjetlosni signal koji može i MORA koristit. Naravno ako ima razloga.

Ako pak mu se žuri u j*b ili nekud na kobase, iskreno me zaboli, to je onda korištenje službenih ovlasti u privatne svrhe, što je zabranjeno.

I ovaj tvoj primjer s hitnom na semaforu mi nije jasan. Kud da se makne par automobila ako im je crveno? Možda bi se i oni makli u križanje(jer ne vidim kud drugdje može) al dal će vozila iz drugih smjera stat ili će doći do većeg s*anja?

 

Kad si ti išao u autoškolu, očigledno da je za tebe i Solberg bio goli k*rac, a danas nema vozača na svjetu boljeg tebe jel?

Autoškola i je tu da se kandidata nauči vozit. Iako po meni broj sati premalen za neke osobe, tako je kako je. Nitko nije profesionalni vozač odmah, treba vremena dok se stekne rutina i najvažnije od svega, naučiti razmišljati i pokušati predvidjeti moguća s*anja drugih.

Moram pazit za sebe, i 3 put više radi drugih. Već mi se par put desilo da se vozim u desnoj traci i kreteni se prestrojavaju iz lijeve direkt u mene. A krenuli sa semafora istovremeno, onda me pređe za pola auta i krene desno, bez žmigavca, bez pogleda. Srećom pa sam skužio što će se desiti i počeo kočiti da pustim kretene.

 

Što se tiče parkiranja i mlade ženskice, mogao si lijepo otić do nje i reć joj, pa ako ju ne dira, slobodno zovi odgovorne pa nek joj pauk odnese auto. Neš ti problema ako te toliko smeta to. 

 

I sa ovim o brzini si se pokopao. Loviš se za članak 51. al teško ti je pročitat članak 53. i 54.

 

 

I da, u jugi je bilo sigurno 20x manje vozila na cesti, i nije svaka budala imala vozačku i auto. Toliko o tome.

16 godina
neaktivan
offline
Re: (ne)sigurna vožnja
mystik kaže...

Koji si ti nadobudni lik.

Kaj voziš, krapina tjuning Golfa 3 pa ti nema ravnih?

 

Ako si ti pametniji od onih koji su stavljali ograničenja, jel ti ko brani da napraviš neku studiju, analizu, ili pak peticiju kako se treba povisiti? Pa ako će biti stvarno pokazano da je trenutno nedovoljno, onda će valjda i razmotriti promjenu.

Drugo, ceste su ionako katastrofa, ovo malo autoputa novo napravljeno i koja cesta obnovljena, 70+% sigurno nije obnovljeno 25-30 godina. Tu kod mene, županijska cesta, od kad je prvi put asfaltirana još u jugi, do dan danas nije obnovljeno.

 

E sad, opet si zapeo za micanje. Prvo, ako je službeno vozilo i ako ima razloga za većom brzinom, ima i odgovarajuće svjetlosne i zvučne signale. Pa bila to i policijski ne označen(tipa presretač), ima svjetlosni signal koji može i MORA koristit. Naravno ako ima razloga.

Ako pak mu se žuri u j*b ili nekud na kobase, iskreno me zaboli, to je onda korištenje službenih ovlasti u privatne svrhe, što je zabranjeno.

I ovaj tvoj primjer s hitnom na semaforu mi nije jasan. Kud da se makne par automobila ako im je crveno? Možda bi se i oni makli u križanje(jer ne vidim kud drugdje može) al dal će vozila iz drugih smjera stat ili će doći do većeg s*anja?

 

Kad si ti išao u autoškolu, očigledno da je za tebe i Solberg bio goli k*rac, a danas nema vozača na svjetu boljeg tebe jel?

Autoškola i je tu da se kandidata nauči vozit. Iako po meni broj sati premalen za neke osobe, tako je kako je. Nitko nije profesionalni vozač odmah, treba vremena dok se stekne rutina i najvažnije od svega, naučiti razmišljati i pokušati predvidjeti moguća s*anja drugih.

Moram pazit za sebe, i 3 put više radi drugih. Već mi se par put desilo da se vozim u desnoj traci i kreteni se prestrojavaju iz lijeve direkt u mene. A krenuli sa semafora istovremeno, onda me pređe za pola auta i krene desno, bez žmigavca, bez pogleda. Srećom pa sam skužio što će se desiti i počeo kočiti da pustim kretene.

 

Što se tiče parkiranja i mlade ženskice, mogao si lijepo otić do nje i reć joj, pa ako ju ne dira, slobodno zovi odgovorne pa nek joj pauk odnese auto. Neš ti problema ako te toliko smeta to. 

 

I sa ovim o brzini si se pokopao. Loviš se za članak 51. al teško ti je pročitat članak 53. i 54.

 

 

I da, u jugi je bilo sigurno 20x manje vozila na cesti, i nije svaka budala imala vozačku i auto. Toliko o tome.

mozda ti i nebi odgovara, ali brate mili di bas najvece smetalo na cesti, gnjojfa i opcenito svabsku auto industriju povezujes samnom... ili mozda mislis da vozim neki bisni auto kad mi svi smetaju? ili nesto ukucano o pod van svih proporcija i granica??? e pa moram te razocarat, stock auto i nije svabo...

 

mozda bi i triba, ali nemam ni vrimena ni volje ni resursa borit se s vjetrenjacama... meni u prilog ide jedan davni autoklub iz kojeg se jedinom sicam njihove akcije kad su trotracnom zagrebackom ulicom vozili tocno po propisu (50km/h), nekoliko vozila u paraleli, zbog cega su im svi j....li sve po spisku, ali nakon sto je clanak izisa (ili nakon same akcije), ista je dovoljno potakla odgovorne da ogranicenje podignu na 80km/h kao sto su svi tamo i inace vozili.

 

eto vidis, u tebe ne asfaltiraju, a u mene asfaltiraju pa onda snize ogranicenje... go figure...

 

ajde, bar znas tko je solberg, sva srica pa ti krajnji domet nije formula1 i schumaher... i bar se nadam da te spoznaje nisu dio koje igrice... ali da ti odgovorim, nisam tim relijasima ni do kolina, kojom sricom da jesam, a kojom sricom da apsolutno svi u prometu znaju o voznji ka oni sta znaju u malom prstu. Bolje bi nam onda bilo. Ali da, onda apsolutno nitko nebi valja, jer valjda nebi vozili po ogranicenju. mozda bi umjesto toga vozili po zdravom razumu.

 

sta ti nije jasno s hitnom? zivis u nekoj zabiti bogu iza nogu di dvi trake na semaforu su taman siroke za dva daewoo tica? jer inace su sve trake takve da ukoliko se svi pomaknu uz rub, hitna prolazi sredinom. to sto tebe boli brige za hitnu, to govori o tebi, a valjda ce ti jednog dana jednako tako bit "hitno" pa ces pitat vozaca sta je ceka? ljudi koji se ne maknu hitnoj, stvarno su stoka! a ove glupacice i kreteni sto parkiraju na invalidska mista, valjda to bude aktualno jednom godisnje kad je dan invalida, a ostalo vrime se vidi da ta invalidska mista koriste isto invalidi, vrlo mladi i aktivni, ali invalidi na mozak!

 

jedno nisi falia, prije nije svaka budala mogla imat vozacku, danas doslovce svaka budala ima vozacku! u ocima ovog foruma to sam mozda ja, ali samo zato sto necete sebi priznat da brzina nije jedini grijeh u prometu, a sami cakulate na mob, locete za volanom, parkirate kako vam se prne, i vozikate livom trakom ko kakvi englezi. ipak, to ovdje nije grijeh, grijeh je vozit 10, 20 km/h brze... licemjerno! a o roditeljima koji voze kilavo, a u isto vrime im se dica vozaju ka kumpiri bez autosjedalica, skakucu vjerojatno imate visoko misljenje, jer oni voze pazljivo... valjda jednako pazljivo ka i pijanci s 2 promila alkohola u krvi...

14 godina
online
(ne)sigurna vožnja

Ne znam iz čeg si zaključio da me boli za hitnu. Iz posta na koji si odgovarao, nisam zaključio da se radi o dvije trake u istom smjeru. 

Inače, uvijek propustim sva vozila koja signaliziraju. No što mi znači ako se ja maknem u desno da ostavim sredinu, i vozila iz suprotnog se maknu na svoju desnu, al uvijek ostane koji kreten na bijeloj liniji.

 

Pa da, moglo bi se reć da je VŽ zabit za nešto poput Beča, Berlina, Praga(Iako nisam iz grada, to je najbliži veći grad). O većim gradovima nema ni smisla pričat. Ovdje ceste s dvije trake nabrojiš na prste jedne ruke.

 

Možda sam malo pregrubo reagirao, al htio sam(hoću) pokazat da jednostavno ne možeš onako interpretirati članak zakona. Tj. ako se po traci/kama vozi koliko je to ograničenje, pa bilo to i 50 ili 80 onda se nije vozač dužan maknuti ako se nekome ne vozi po toj brzini i on bi malo stiskao gas, osim naravno vozilima s pravom prednosti prolaska. Odnosno, on vozi po ograničenju i ako svi ostali voze po ograničenju i opet se stvori kolona onda je prometni tok gust, a nije on kriv za nastalu situaciju. 

Drugo je naravno ako je ograničenje 60-70(zapravo nebitno koliko), al postoji netko ko se vozi puno manje od samog ograničenja, 20+km/h manje, onda je taj kriv.

Ne znam od kud si, al recimo ovdje kod mene kad idem u grad/iz grada, svakodnevno ćeš naići na par traktora na cesti. Naravno da naprave gužvu jer svi vozaju IMTe i pokojeg Zetora, a sve to ide do 30km/h, a ograničenje 50-60 kako gdje. I opet postoje oni koji će se skloniti kad vide par vozila iza sebe, ili se pomaknuti skroz desno toliko da se može obići ako vozila iz suprotnog skuže. Uglavnom kad vidim takvu situaciju se pomaknem još više desno da ljudi mogu obići i da ne gube vrijeme. No velika većina se neželi pomaknuti(ni auti, ni traktori), a dosad mi se desilo točno jedanput da se lik maknuo sa ceste na jedno okretište i propustio kolonu. I to ne sa ovim drndalicama, nego lik sa Fendtom 724.

I onda kad dođu vremena sjetvi i žetvi, onda jednog ne prođeš, već si na drugom.  Tad krećem rađe i do 10 minuta ranije, pa da ne moram divljat da bi došao na vrijeme. Nije da imaju hrpu poljskih puteva, al otom potom.

 

Također nastojim se držat brzine na znaku, nikad se ne drndam sporije od toga, al isto tako ako ide iznad onda je to 2-3 km/h. Što je opet u onoj varijaciji od ograničenja. Neću riskirat lovu, nemam je.

I da, slažem se u vezi roditelja i djece. Ima autosjedalica i stavi ga u nju. Sigurnije za njega, tebe, možeš normalno vozit i ne smetaš drugima.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: (ne)sigurna vožnja
mystik kaže...

Ne znam iz čeg si zaključio da me boli za hitnu. Iz posta na koji si odgovarao, nisam zaključio da se radi o dvije trake u istom smjeru. 

Inače, uvijek propustim sva vozila koja signaliziraju. No što mi znači ako se ja maknem u desno da ostavim sredinu, i vozila iz suprotnog se maknu na svoju desnu, al uvijek ostane koji kreten na bijeloj liniji.

 

 

istina... valjda sam pretpostavia da se podrazumijeva posto citavo vrime raspravljamo o cestama s vise traka u jednom smjeru. eto, igrom slucaja zivim na potezu gdje hitna redovito prolazi u svojim nastojanjima da dodje do ljudi, i to redovito pod sirenom, i sto reci, stignem uvik pogledat i nacudit se gluposti i bahatosti ljudi koji uopce ne dozivljavaju da im hitna svira ka luda, i jos tip minja sve moguce sirene, ma kakvi... mislim, dodje mi da se spustin do tih pojedinih budaletina i zapalim im vozacku.

mystik kaže...

Pa da, moglo bi se reć da je VŽ zabit za nešto poput Beča, Berlina, Praga(Iako nisam iz grada, to je najbliži veći grad). O većim gradovima nema ni smisla pričat. Ovdje ceste s dvije trake nabrojiš na prste jedne ruke.

 

VZ je dosta miran grad, par puta sam bia tamo, turisticki :) ne cini mi se nesto stresan za voznju.

u ZG npr. mislim da nikad nebi moga radit, zivit i vozit, ili bi bar bira neke lude smjene, jer ujutro oko 8 i opet oko 4, to je krkljanac, i radje bi onda isa vrazjim ZETom nego s autom, jednostavno nema smisla provest 2 ure vrimena za pric 10km. To mos i pjeske. A jos kad im padne kisa i snig, ka recimo zadnji snig u ZG, samo na radio Anteni cujes kako se muski javljaju i j..u sve po spisku zenskima u stilu "koji k...c te glupe kokoske uopce idu s autom", na sta se one javljaju da one voze "polako i sigurno". sorry, ako nisi sposoban, onda radje nemoj ni izlazit na cestu. i to vridi bez obzira na spol, ko zna zna, ko ne zna, nek koristi taxi, bar tih par dana u godini.

inace sam iz ST, imamo dovoljno visetracnih cesta po gradu da se problem paralelnih voznji primjeti. to nije vise problem, to je posast...

 

mystik kaže...
Možda sam malo pregrubo reagirao, al htio sam(hoću) pokazat da jednostavno ne možeš onako interpretirati članak zakona. Tj. ako se po traci/kama vozi koliko je to ograničenje, pa bilo to i 50 ili 80 onda se nije vozač dužan maknuti ako se nekome ne vozi po toj brzini i on bi malo stiskao gas, osim naravno vozilima s pravom prednosti prolaska. Odnosno, on vozi po ograničenju i ako svi ostali voze po ograničenju i opet se stvori kolona onda je prometni tok gust, a nije on kriv za nastalu situaciju. 

Drugo je naravno ako je ograničenje 60-70(zapravo nebitno koliko), al postoji netko ko se vozi puno manje od samog ograničenja, 20+km/h manje, onda je taj kriv.

Ne znam od kud si, al recimo ovdje kod mene kad idem u grad/iz grada, svakodnevno ćeš naići na par traktora na cesti. Naravno da naprave gužvu jer svi vozaju IMTe i pokojeg Zetora, a sve to ide do 30km/h, a ograničenje 50-60 kako gdje. I opet postoje oni koji će se skloniti kad vide par vozila iza sebe, ili se pomaknuti skroz desno toliko da se može obići ako vozila iz suprotnog skuže. Uglavnom kad vidim takvu situaciju se pomaknem još više desno da ljudi mogu obići i da ne gube vrijeme. No velika većina se neželi pomaknuti(ni auti, ni traktori), a dosad mi se desilo točno jedanput da se lik maknuo sa ceste na jedno okretište i propustio kolonu. I to ne sa ovim drndalicama, nego lik sa Fendtom 724.

I onda kad dođu vremena sjetvi i žetvi, onda jednog ne prođeš, već si na drugom.  Tad krećem rađe i do 10 minuta ranije, pa da ne moram divljat da bi došao na vrijeme. Nije da imaju hrpu poljskih puteva, al otom potom.

 

Također nastojim se držat brzine na znaku, nikad se ne drndam sporije od toga, al isto tako ako ide iznad onda je to 2-3 km/h. Što je opet u onoj varijaciji od ograničenja. Neću riskirat lovu, nemam je.

I da, slažem se u vezi roditelja i djece. Ima autosjedalica i stavi ga u nju. Sigurnije za njega, tebe, možeš normalno vozit i ne smetaš drugima.

 

 

stvar i je u tome sto bi se sporija vozila trebala pomaknuti brzima, a neki valjda svrsavaju na to da smetaju "ako ne idem ja, nece ni nitko drugi". to mi je bolesno razmisljanje, bez obzira na zakonsku interpretaciju (koja nije jasna). mislim, gledam po sebi, na visetracnim cestama iako sam u pravilu uglavnom brzi od prosjecnog prometa, svejedno stalno imam oko na retrovizoru i ako dolazi tko brzi, a ja sam slucajno u livoj traci, onda se micem, i to mi je sasvim normalno. nije na meni da preispitujem necije razloge zasto voze brze, niti zelim glumit kretena koji ce kampirat u livu traku i onda vozi. sorry, meni je takvi mentalni sklop u glavi neshvatljiv. ako vec oces glumit pandura, onda lipo idu u panduriju pa nek te zaposle. sve drugo mi nema smisla.

 

a ovo sto govoris za traktore, pa i kamione, to ima bar smisla, brze od toga ne moze pa razumis. ono sto ja ne razumin je kako se mozes trkeljat s autom takvim brzinama da bi ga i traktor presa. to je glupo!

sto se tice brzine, uglavnom se vozim do +10km/h brze od ogranicenja, sto je opet realnije od slijepog drzanja znaka ka pijan plota. iznimke su ulice gdje samo cekas oce li ti ko izletit, sto od ljudi, sto od auta, tu se vozi i ispod.

sto da ti kazem, dva auta, dvoje dice, 4 autosidalice, vezani uvik i stalno, ali to im je normalno od kad su se rodili, ali isto tako vozim jednako kao sto sam vozia i prije nego su se rodili. oni koji misle da ce kilavljenjem i voznjom dice ko da su kumpiri ista postic osim jos vise ih ugrozit, stvarno su u zabludi - a ti isti bi meni prvi prigovorili kako vozim...

 

 

 

 

 

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: (ne)sigurna vožnja
wifi kaže...
...

stvar i je u tome sto bi se sporija vozila trebala pomaknuti brzima, a neki valjda svrsavaju na to da smetaju "ako ne idem ja, nece ni nitko drugi". to mi je bolesno razmisljanje, bez obzira na zakonsku interpretaciju (koja nije jasna). mislim, gledam po sebi, na visetracnim cestama iako sam u pravilu uglavnom brzi od prosjecnog prometa, svejedno stalno imam oko na retrovizoru i ako dolazi tko brzi, a ja sam slucajno u livoj traci, onda se micem, i to mi je sasvim normalno. nije na meni da preispitujem necije razloge zasto voze brze, niti zelim glumit kretena koji ce kampirat u livu traku i onda vozi. sorry, meni je takvi mentalni sklop u glavi neshvatljiv. ako vec oces glumit pandura, onda lipo idu u panduriju pa nek te zaposle. sve drugo mi nema smisla.

...

Ma ti laprdas gluposti i s nekim poluargumentima pokusavas opravdati svoje krsenje zakona. Navodis neke stvarcice po kojima bi mi sad trebali zakljuciti kako si ti vrstan vozac i kako za tebe trebaju vrijediti neka posebna pravila.

 

Voznja po pravilu meni ima itekoliko smisla. Pise 70kmh, moj motor pokazuje 70-80kmh. Ako se tebi zuri, onda nadji neku cestu gdje je dopustena brzina veca.

Ako bas zelis voziti ovom, i ne svidja ti se sto ja vozim po propisu - trubi, brate. Lako upalim sva cetiri pa da popricamo sto ti tocno smeta.

 

Bio je jedan kreten tako koji je sjeo na trubu jer sam se usudio prikociti na zuto, umjesto da ubrzam tako da on moze zamnom kroz crveno. Da znas kako je fino usutio kad sam prosetao da pitam u cemu je problem.

 

Ekipa kao ti su najveci problem na cesti, jer nisu ni svjesni potencijalnih opasnosti, nego precjenjuju svoje mogucnosti i uvjereni su kako sve imaju pod kontrolom. A znas sta se onda dogodi? Naleti im neki motorist koji eto postuje zakone i propise, pa se onda izmotavaju

- Pa nisam ga uopce vidio

- Jurio je valjda 500 kmh, ko bi ga vidio

- Bla bla bla

 

Dude - vozi po propisima. Ako ti ne pasu, idi zavrsi prometnu, zaposli se u drzavnom uredu pa mijenjaj propise.

They say freak, when you're singled out...
14 godina
moderator
online
Re: (ne)sigurna vožnja
Deus ex machina kaže...
Ekipa kao ti su najveci problem na cesti, jer nisu ni svjesni potencijalnih opasnosti, nego precjenjuju svoje mogucnosti i uvjereni su kako sve imaju pod kontrolom.

{#}

Just hating everyone for no reason.
11 godina
protjeran
offline
(ne)sigurna vožnja

Nije mi jasno zasto je na autocesti ogranicenje 130.Kada se bez problema moze voziti 200.

The world is just illusion
12 godina
neaktivan
offline
Re: (ne)sigurna vožnja
T-55 kaže...

Nije mi jasno zasto je na autocesti ogranicenje 130.Kada se bez problema moze voziti 200.

To ni meni nije iskreno jasno, ajde preko svih ovih ograničenja mogu proć. Ali nova autocesta, 3 trake sa svake strane, zaštitna ograda između jednog i drugog smjera, pa čovječe, stvarno nema razloga da na većini dionica bude barem ograničenje 180.

Battlelog: Xtream_gjurki
14 godina
offline
(ne)sigurna vožnja

Odkad su mi 2 dijeteta izletila u razmaku jedne minute i tjedan poslje biciklist itekako pazim kako vozim u uskim ulicama, često je tu i manje od 50. Ali ja još na autu imam riječke registracije iako živim u Osijeku pa mi ljudi skoro nikad ne trube i kad radim veća sranja {#}

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
15 godina
neaktivan
offline
Re: (ne)sigurna vožnja
Sum_of_all_fears kaže...

Potaknut raspravom na ovom topicu ovdje (sada obrisano, radi offtopica, sa pravom) otvaram ovu temu da malo čujemo vaša mišljenja o:

 

1. Genijalcima kojima je ispod časti voziti se u desnoj traci

2. Ekipi koja sjedi na trubi čiim se žuto upali

3. Vožnji po ograničenju - ni mrvicu iznad (što ove 2 grupe gore jako smeta)

 

i općenito o svim stvarima koje vas živciraju u prometu.

 

Dakle, wifi kaže da ako su 3 vozila iza nas da ih moramo propustiti jer ih valjda usporavamo. E pa, nebi se maknuo da počnu pucati na mene. Zašto? Pa, ograničenje je 50 km/h, ja vozim točno toliko i nemam se namjeru maknuti nikome osim hitnim službama.

Živciraju me ti kojima se stalno nekud žuri, vozim više - manje po ograničenju tu i tamo stisnem do 10-tak više di znam cestu i sve...

Danas mi se baš dogodilo da mi se neki stranac nabio na guzu vožnjom kroz naselje i kad je imao priliku stisne gas i prestigne me i naleti na ružan zavoj, jedva je lik zvozio to i ja sam se usro kad sam vidio.. LoL

Što se tiće toga da moraš vozila propustiti, ja obično u situacijama kad mi se baš neko nabije i vidim da je nestrpljiv se pomaknem bliže desnom rubu i nek ide na svoju odgovornost...

Nego možeš mi objasnit malo ovo 1.? Nikad nisam vidio da bi se neko vozio po lijevoj traci?!?.

 

Btw. nedavno sam i ja uletio u opaku situaciju kad od kamiona nisam vidio da je prometni na cesti, taman sam uletio između 2 auta, usro se ko grlica xD.. Mislim da taj prometni još o tome priča xD.... 

 

Inače dobro iskustvo sam imao u jednom zagorskom selu koje je tak super napravljeno da je po cjelom naselju ograničenje 70 i baš je užitak tamo vozit...

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 20:30 (zerocool12).
16 godina
neaktivan
offline
Re: (ne)sigurna vožnja
Deus ex machina kaže...

Ma ti laprdas gluposti i s nekim poluargumentima pokusavas opravdati svoje krsenje zakona. Navodis neke stvarcice po kojima bi mi sad trebali zakljuciti kako si ti vrstan vozac i kako za tebe trebaju vrijediti neka posebna pravila.

 

Voznja po pravilu meni ima itekoliko smisla. Pise 70kmh, moj motor pokazuje 70-80kmh. Ako se tebi zuri, onda nadji neku cestu gdje je dopustena brzina veca.

Ako bas zelis voziti ovom, i ne svidja ti se sto ja vozim po propisu - trubi, brate. Lako upalim sva cetiri pa da popricamo sto ti tocno smeta.

 

Bio je jedan kreten tako koji je sjeo na trubu jer sam se usudio prikociti na zuto, umjesto da ubrzam tako da on moze zamnom kroz crveno. Da znas kako je fino usutio kad sam prosetao da pitam u cemu je problem.

 

Ekipa kao ti su najveci problem na cesti, jer nisu ni svjesni potencijalnih opasnosti, nego precjenjuju svoje mogucnosti i uvjereni su kako sve imaju pod kontrolom. A znas sta se onda dogodi? Naleti im neki motorist koji eto postuje zakone i propise, pa se onda izmotavaju

- Pa nisam ga uopce vidio

- Jurio je valjda 500 kmh, ko bi ga vidio

- Bla bla bla

 

Dude - vozi po propisima. Ako ti ne pasu, idi zavrsi prometnu, zaposli se u drzavnom uredu pa mijenjaj propise.

iz tvojih postova jedino mogu zakljucit da si neki siledjija koji namjerno vozi "po propisu" i prosipa svoju mudrost svima koji se s tobom ne slazu. ako se tebi ne svidja sto ljudi voze brze, idi u pandure, profil definitivno ispunjavas! ako zelis pokazat inteligenciju, a ne nasilnistvo cime se ocito ponosis i pricas svojim pobornicima uz koje pivce u prvom kaficu, onda se lipo makni u desno i pusti nek ljudi voze. bojim se da je to nesto sto se od tebe ne moze ocekivat, jer ipak, valjda svrsavas kad malo "prosetas" do ovih koje si isprovocira svojim drk...m u voznji... samo pazi da ti se jednog dana to ne obije o glavu, kad naletis na sebi slicnoga ili vise njih...

15 godina
neaktivan
offline
Re: (ne)sigurna vožnja
wifi kaže...

iz tvojih postova jedino mogu zakljucit da si neki siledjija koji namjerno vozi "po propisu" i prosipa svoju mudrost svima koji se s tobom ne slazu. ako se tebi ne svidja sto ljudi voze brze, idi u pandure, profil definitivno ispunjavas! ako zelis pokazat inteligenciju, a ne nasilnistvo cime se ocito ponosis i pricas svojim pobornicima uz koje pivce u prvom kaficu, onda se lipo makni u desno i pusti nek ljudi voze. bojim se da je to nesto sto se od tebe ne moze ocekivat, jer ipak, valjda svrsavas kad malo "prosetas" do ovih koje si isprovocira svojim drk...m u voznji... samo pazi da ti se jednog dana to ne obije o glavu, kad naletis na sebi slicnoga ili vise njih...

Shvatio sam, pa ti si komedijas {#}

Zamisli, ja "namjerno" vozim po propisu! A sto bi trebao drugo? Ignorirati propise kao ti?

 

Ako si me htio uvrijediti s ovime da 'ispunjavam profil za pandure' - propao ti je. Policajce cjenim i mislim da rade odlican posao, jedino mi je zao sto kretenima koji ne postuju propise ne lijepe kazne rigoroznije, tako da kad te STVARNO opali po dzepu (godisnja placa) slijedeci put ces itekako paziti sta radis i kako radis, i neces pametovati.

 

Po cemi si takodjer zakljucio da sam siledzija? Nigdje nisam napisao ista drugo osim da sam sisao s motora da odem pitati u cemu je problem. To sto vas hrabre vozace automobila plasi celava glava i pokoji kg misica vise nije moj problem - ja sam pristojan covjek koji zeli nauciti gdje je tocno pogrijesio.

I samim ovime sto voznju po propisu nazivas "dr*anjem u voznji" si pokazao koliko si zreo, odgovoran i koliko uopce zasluzujes vozacku. Takvi kao ti ubijaju djecu i pjesake pa se onda vade odvjetnicima i glupostima jer im je "prvi prekrsaj". Isti si kao i zenske koje prolaze vozacki uz pomoc uskih majcica i stiskanja sisa, da bi kasnije mojem frendu amputirali nogu jer se gospodja sminkala i nije joj jasno da kad skrece u lijevo - NEMA PREDNOST! Ali ona ga nije vidjela.

Kako rekoh - ja sam fin i ne izazivam nevolje, ali da moram birati - radije tebi krvav nos i usnica, nego moj "pobornik" bez noge.

Vozi ti i dalje po svojim pravilima prajdo, na mene naletjet neces - ali mogao bi vrlo lako naletjeti na nekog od mojih frendova motorista koji razmislja isto kao i ja, jer nas ima gomila koji ne podnosimo neodgovorne vozace - ali vecina ih _nije_ pristojna kao ja.

 

They say freak, when you're singled out...
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 21:21 (Deus ex machina).
11 godina
protjeran
offline
(ne)sigurna vožnja

Tvoj frend nije prilagodio brzinu kretnja uvijetima na cesti.Jer da jest uspio bi na vrijeme zakociti.Nema veze sto imas prednost moras pratiti i PREDVIĐATI situaciju drugih sudionika i po mogucnosti ispravljati njihove moguce pogreske.A ne reci ja imam zeleno na raskriziju pa samo proletiti.

Tako nas sad uce u ovim novim pravilima za polaganje vozackog.Nema vise nevinog,svi su krivi.

The world is just illusion
16 godina
neaktivan
offline
Re: (ne)sigurna vožnja
Deus ex machina kaže...

Shvatio sam, pa ti si komedijas {#}

Zamisli, ja "namjerno" vozim po propisu! A sto bi trebao drugo? Ignorirati propise kao ti?

 

Ako si me htio uvrijediti s ovime da 'ispunjavam profil za pandure' - propao ti je. Policajce cjenim i mislim da rade odlican posao, jedino mi je zao sto kretenima koji ne postuju propise ne lijepe kazne rigoroznije, tako da kad te STVARNO opali po dzepu (godisnja placa) slijedeci put ces itekako paziti sta radis i kako radis, i neces pametovati.

 

Po cemi si takodjer zakljucio da sam siledzija? Nigdje nisam napisao ista drugo osim da sam sisao s motora da odem pitati u cemu je problem. To sto vas hrabre vozace automobila plasi celava glava i pokoji kg misica vise nije moj problem - ja sam pristojan covjek koji zeli nauciti gdje je tocno pogrijesio.

I samim ovime sto voznju po propisu nazivas "dr*anjem u voznji" si pokazao koliko si zreo, odgovoran i koliko uopce zasluzujes vozacku. Takvi kao ti ubijaju djecu i pjesake pa se onda vade odvjetnicima i glupostima jer im je "prvi prekrsaj". Isti si kao i zenske koje prolaze vozacki uz pomoc uskih majcica i stiskanja sisa, da bi kasnije mojem frendu amputirali nogu jer se gospodja sminkala i nije joj jasno da kad skrece u lijevo - NEMA PREDNOST! Ali ona ga nije vidjela.

Kako rekoh - ja sam fin i ne izazivam nevolje, ali da moram birati - radije tebi krvav nos i usnica, nego moj "pobornik" bez noge.

Vozi ti i dalje po svojim pravilima prajdo, na mene naletjet neces - ali mogao bi vrlo lako naletjeti na nekog od mojih frendova motorista koji razmislja isto kao i ja, jer nas ima gomila koji ne podnosimo neodgovorne vozace - ali vecina ih _nije_ pristojna kao ja.

 

vec sam moderatoru na "proslom" topicu reka - Povuci ce te na svoju razinu i onda te dotuci iskustvom. Stoga u interesu mog mira odustajem od prepucavanja.

btw, dobro ti je tip reka, posto zagovaras voznju po propisu, da je vozia po propisu, pobornik bi ti stiga zakocit... ocito brzinu nije prilagodia uvjetima na cesti... inace mrzim takve "konstrukcije", ali kad vec podbadas, onda izvoli...

p.s. upravo si sam prizna da su GOMILA (vecina) motorista siledjije.

14 godina
online
Re: (ne)sigurna vožnja
T-55 kaže...

Nije mi jasno zasto je na autocesti ogranicenje 130.Kada se bez problema moze voziti 200.

Ne znam gdje ti živiš, al u Hrvatskoj sigurno ne.

16 godina
neaktivan
offline
(ne)sigurna vožnja

jedan video samo za ova smetala u livoj...

 

 

{#}

16 godina
online
Re: (ne)sigurna vožnja
T-55 kaže...

Tvoj frend nije prilagodio brzinu kretnja uvijetima na cesti.Jer da jest uspio bi na vrijeme zakociti.Nema veze sto imas prednost moras pratiti i PREDVIĐATI situaciju drugih sudionika i po mogucnosti ispravljati njihove moguce pogreske.A ne reci ja imam zeleno na raskriziju pa samo proletiti.

Tako nas sad uce u ovim novim pravilima za polaganje vozackog.Nema vise nevinog,svi su krivi.

Veca kolicina gluposti i sranja u jednom postu sumnjam da se da naci na ovom forumu, a i sire.

16 godina
neaktivan
offline
(ne)sigurna vožnja

Jedan koji ce pogledat i TDat uglavnom oni koji se prepoznaju... {#}

 

16 godina
neaktivan
offline
(ne)sigurna vožnja

moja dva centa idu na osnovu predjenih, sveukupno 240 000km (+- 5000)  bez ikakve nezgode.

ne raspravlja mi se...

- skuterasi su opasnost na cesti.  spori, nepredvidivi, puni velikih ocekivanja sa 50 kubika :)

- postoji i nesto sto nije u zakonu niti u autoskoli.  tj postoje ljudi koji znaju vozit auto..cim ja kao suvozac ne trzam nogama u prazno i mogu citat novine ili surfat na mobitelu..to se osjeti..jeli se vozac stopio sa autom i osjetili ga.

- doslovna voznja po znakovima je frustrirajuca i ispada da bi 80% magistralnih dionica trebao proci u trecoj brzini.  stupidno jelte?  grad/urbane sredine su nesto drugo.

- zakon...hm zakon.. njemacki autoban nema ogranicenje brzine.  jeste ikada vozili njemackim autobanom.  ja jesam, bmw m3 sa 230kmh i umrem od straha,kada mi amblenduje lambo i protutnji sa 280-300 pored mene.  i gle cuda, sve je po zakonu.  (btw bmw nije moj)

- zaboravili ste vozace šlepera koji se uredno iskljuce na prosirenjima i propuste kolonu..ako ne, uvijek ljudima signaliziraju da mogu preteci..i to se uglavno dogadja kada oni voze 60-65..dakle ljudi znaju da su silom prilika pain in the ass.

 

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
16 godina
neaktivan
offline
Re: (ne)sigurna vožnja
torrente kaže...

moja dva centa idu na osnovu predjenih, sveukupno 240 000km (+- 5000)  bez ikakve nezgode.

ne raspravlja mi se...

- skuterasi su opasnost na cesti.  spori, nepredvidivi, puni velikih ocekivanja sa 50 kubika :)

- postoji i nesto sto nije u zakonu niti u autoskoli.  tj postoje ljudi koji znaju vozit auto..cim ja kao suvozac ne trzam nogama u prazno i mogu citat novine ili surfat na mobitelu..to se osjeti..jeli se vozac stopio sa autom i osjetili ga.

- doslovna voznja po znakovima je frustrirajuca i ispada da bi 80% magistralnih dionica trebao proci u trecoj brzini.  stupidno jelte?  grad/urbane sredine su nesto drugo.

- zakon...hm zakon.. njemacki autoban nema ogranicenje brzine.  jeste ikada vozili njemackim autobanom.  ja jesam, bmw m3 sa 230kmh i umrem od straha,kada mi amblenduje lambo i protutnji sa 280-300 pored mene.  i gle cuda, sve je po zakonu.  (btw bmw nije moj)

- zaboravili ste vozace šlepera koji se uredno iskljuce na prosirenjima i propuste kolonu..ako ne, uvijek ljudima signaliziraju da mogu preteci..i to se uglavno dogadja kada oni voze 60-65..dakle ljudi znaju da su silom prilika pain in the ass.

 

 

 

fala Bogu netko normalan! potpisujem {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: (ne)sigurna vožnja
wifi kaže...

vec sam moderatoru na "proslom" topicu reka - Povuci ce te na svoju razinu i onda te dotuci iskustvom. Stoga u interesu mog mira odustajem od prepucavanja.

btw, dobro ti je tip reka, posto zagovaras voznju po propisu, da je vozia po propisu, pobornik bi ti stiga zakocit... ocito brzinu nije prilagodia uvjetima na cesti... inace mrzim takve "konstrukcije", ali kad vec podbadas, onda izvoli...

p.s. upravo si sam prizna da su GOMILA (vecina) motorista siledjije.

Prvo sam ti napisao jedan odgovor koji bi mi vjerojatno donio crvendaca... ali ne zasluzujes tu satisfakciju.

 

Tvoji odgovori su, redom:

- "izgubio sam argumentaciju jer ti imas vise iskustva od mene" (a kako bi volio izgubiti koncentraciju)

- "frend ti je sam kriv sto mu je zenska oduzela prednost i zabila mu se u stranu motora" (ne znam tko normalan ima ovakav slijed misli)

- "svi motoristi su siledzije" (kontekst... ali razumijem te, kontekst ipak trazi ponesto inteligencije, a ti si se dokazao sa svojim stavovima i argumentacijom istih)

 

 

I ja tratim vrijeme na svaku ***** misleci da se nesto moze dokazati pukom logikom, ali to ti je ona... 'rvati su veci katolici od pape.

They say freak, when you're singled out...
11 godina
offline
(ne)sigurna vožnja

Najveći bezobrazluk vozača koji sam doživio jest onaj što se tiče požurivanja pješaka preko pješačkog prelaska.

 

Prije otprilike mjesec dana,pod velikim odmorom u školi

krenuo sam preko pješačkog prelaza (pekara je odmah prekoputa škole).

 

Stanem ispred pješačkog prelaza,stane meni jedan automobil s lijeve strane. S desne strane jure kamioni a ovaj majmun za volanom usred prometne gužve maše meni rukom da pređem. Nakon svega pokaže mi srednji prst i ode a s desne strane nitko da stane.

 

Pošto mi nemamo niti jedan semafor nije ni čudo zašto je bezobrazluk toliko velik.

 

Uglavnom cijenim one vozače koji će stati i sačekati da prođem i one koji se pridržavaju pravila.

Znam neke vozače koji voze već više od dvadeset godina a da nemaju niti jedan prekršaj. 

Neki opet imaju pomanji prekršaj,ali Bože moj,svi smo mi ljudi i svi se učimo na greškama ali samo male bezopasne greške se daju oprostiti i to one gdje je sigurno da nitko neće nastradati. 

 

Znam da ih je malo. Nemam pojma o automobilima i velikom prometu ali sam i ja dio prometa i kao pješak i kao biciklist (ponekad).

Daniel
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice