Zakoni o vožnji (mladi vozači) izdvojena tema

poruka: 481
|
čitano: 221.503
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Pozz

 

Zanima me dal se ja kao mladi vozač mogu voziti poslije 11 h navečer ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
mlinka93 kaže...

Pozz

 

Zanima me dal se ja kao mladi vozač mogu voziti poslije 11 h navečer ?

naravno

 

neznam šta da napišem
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2014 20:15 (car).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
car kaže...

da li se s b kategorijom može voziti kombi tipa citroen jumper?

 

Da, ogrničenje ti je 3500 kg i 9 ljudi.

Svi smo mi Mentalist.
10 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Inace nisam bio registrirani korisnik ovog foruma, ali nakon što sam pročitao toliko gluposti nevjerovatnih od nekih korisnika (NHF, ali rly? )  morao sam se registrirati i uključiti u raspravu....

Da pocnem, spadam u tu jadnu grupu mladih vozaca i taj zakon je vjerovatno jedna od najvecih gluposti koji su donjeli... e sad za sve one koji ce odma imati predrasude, mladi vozac,sonjo, oce auto do 500 konja da moze divljat, vi imate problema :) NHF odma u startu da kazem

Slazem se da bi trebalo ograniciti to nekako, ali niposto na ovaj nacin... ovaj zakon je totalna glupost....

Znaci, kao sto je vec jako puno njih napisalo, a nigdje nisam od vas ISKUSNIJIH i "starih vozaca" procitao dobar odnosno uopce odgovor na neka pitanja. 

Pa recimo.... spominjalo se smart brabus 75kW smijem vozit, auto ide ko kuga, swift gti 110 konja smijem vozit cca 8 sekundi do stotke, audi a6 1.9 tdi 115 konja, nesmijem, nasprem ovih auta "stoji", nekazem da auto neide, ide i to fino za bilokakve potrebe, isto kak i s autom od 90 konja, ali zelim istaknuti ko i svi da ovim nereguliraju bas ajmo rec to neko ubrzanje i divljanje... pa da se nadovezem sto se tice divljanja... ako ti fali koja daska u glavi ti ces divljat i vozit 150 gdje je ogranicenje 70 i sa 90 i sa 150 konja ( razlika je samo koliko brzo ces ju postic) tako da opet nista nereguliraju time... zatim primjer jedini auto u  obitelji je sa 81+ kW.... super sad sam polagao bzvz ak sam polozio sa 18-24, ili da sta ajde kupit ce mi starci ili sam cu si uzet auto od manje konja? mislim u ovakvoj situaciji nevjerujem bas da ima puno obitelji koji si mogu tak nesto priustit nebitno bio to auto star 10,20 godina ili novi... treba odrzavat,registrirati i tociti jos jedan auto... ( oni koji to mogu si sigurno nece kupovat auto s manje od 81kW neg ce placat il imaju veze)

Totalna glupost, smijes vozit kamion od 400-500 konja, ali nesmijes auto od 100... je sad cete reci, kao sto je bilo receno, nauci svrhu svakog pa pricaj ili nije isto auto i kamion...naravno, nije... ali nek mi netko pokaze auto do 80 kW koji moze "naprat" kamion od 400 konja koji je bez slepe do 90 km/h .... mislim da ih bas i nema, i ak ima to su stvarno rijetkost... i opet ak ti fali daska u glavi nece ti bitno bit sta vozis, ti "letis" bio to auto ili kamion ( sto sam masu puta dozivio da se s kamionom voze tak kak ja nebi s autom)

pa dalje, apsurd, polozio sam s 24 smijem vozit sve, polozio sam s 18 i nakon 4 godine voznje ( recimo primjer svakodnevno predjem cca 100 km, nije puno ali gle nakupi se) + ne samo istom relacijom,vec i po hrvatskom, a i van nje pravim kilometre.... znaci to moje, sad da se ovi stariji nenadju uvrijedjeni ako spomenem da imam nekakvo iskustvo, takvo kakvo imam iskustvo i koliko sam ga uspio stec neznaci nista nasprem ovog sta ima 35h iskustva i odma moze vozit auto od 80+ kW....  pa ce odgovor bit pa zreliji su ti od 24, nece divljat... odgovor je u jednom od "tocaka" gore... ako je netko naumio i zeli divljat on ce to radit s nebitno koliko konja auto ima :) i mislim da je opasniji taj sa 35h iskustva nebitno u kakvom auto bio nego ja kao mladi vozac s nesto iskustva, jer nece znati reagirati u nekim situacijama koje se bas i neprolaze u autoskoli...  i btw da u tih 4 godine, nemam nijednog prekrsaja, evo da budem iskren imam opomenu jer sam vozio bos po ljeti a japanke drzao na sjedalu pokraj jer mi ni taj zakon nema smisla ( uhh da nadjite me sad vrijedjat da se nedrzim zakona i tko sam ja da se nedrzim zakona oni su tu da ih se drzi,bla bla, ako mi netko objasni dobro i argumentirano zasto nesmijem bos vozit, mozda i promijenim misljenje ) 

Moj osobni razlog najvece ogorcenosti je sto bih uz pomoc roditelja naravno, si uzeo drugi auto, posto je trenutni "ostario", 20 godina na grbaci, pola milje, ali i dalje me sluzi bezprijekorno... I tako recimo gledam bas navedini audi a6 od koji nijedan nesmijem vozit.... pa cak ni a4... od 2000 pa nadalje... znaci nije da ja trazim auto 2013 godinu i 200 ps-a, uzeo bi si auto od 110 konja, 116 ili sto je jos lakse za nac za kupit od 131.... i dalje bi se isto vozio ko i s ovim dosadasnjim koji ima 90 konja, jedina razlika bi bila ubrzanje i nacin pri pretjecanja :) i ne nije me sram vozit auto star 20 godina niti bih sa 80+ kW pokazivao kakvu pilu imam jer time samo pokazujes kakav si kreten i nist drugo... ja kazem, svaka budala moze nagazit gas do poda i jurit, ali treba znati sto time cinis, koga sve ugrozavas i bit svjestan mogucih posljedica u slucaju bilocega nepredvidjenoga ili zbog manjka iskustva ili nekog drugog razloga... kad si toga svjestan brzo "odustanes" od toga :) 

I za kraj, da se nadovezem na onu pricu za pretjecanje....  S jedne strane ima pravo, malo je zeznuto,sigurno auto sa 60  km/h na 90-100 neskoci, ali kao sto su neki od vas rekli, moze se bez beda, uz malo rekao bih znanja i "iskustva"... 

 MrBlc  {#} za sve napisano ...

 

 
12 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Pozdrav svima.

 

S jednim pitanjcem ću se nadovezati na ovu temu.

 

Uskoro postajem mladi vozač te planiram kupiti novi auto (Peugeot 2008) 1.6 e-HDI motor sa 85 kw. Shvaćam da ću raditi prekršaj,ali to će biti jedini auto u obitelji. A ne planiram održavati 2 automobila zbog svih daća.

 

No smatram da je ovaj zakon bio (naglasak na "bio") solidan pokušaj da se crna statistika  na našim cestama smanji,no po već ko zna koji put,nadležni ljudi su kod nas usrali stvar. Puno bi bolje bilo da su taj zakon,koji je na neki način,iz moje perspektive diskriminirajuć,složili drukčije - da su to ograničenje snage motora radije prebacili na omjer kilovata i mase vozila. Jer time bi se izbjegla nelogičnost koja je često spomenuta ovdje u ovoj temi,a to je da mladi vozač smije upravljati Suzuki Swiftom Sport koji ima 100ks i 950 kg,koji,po ovim stavcima doslovce leti.

 

No ako se sjedne u Audi A4 koji je prvenstveno puno puno sigurniji,teži i ruku na srce,kvalitetnije napravljen auto sa svim elektronskim pomagalima (ESP,ASR...),sa 1.9 tdi motorom i 81 kw se odmah krši zakon. Ja znam da ću,vjerojatno,kad tad u ovih 6 godina(ako se taj zakon slučajno ne poništi) nadrapat što se tiče prekoračenja snage za 5kw,no zanima me,postoji li nekakva sitna-mala mogućnost,obzirom da se taj auto bude pisao na mene,da se nekim postupkom ta snaga zanemari ili,u krajnjem slučaju,šenka?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
juraj01 kaže...

Pozdrav svima.

 

S jednim pitanjcem ću se nadovezati na ovu temu.

 

Uskoro postajem mladi vozač te planiram kupiti novi auto (Peugeot 2008) 1.6 e-HDI motor sa 85 kw. Shvaćam da ću raditi prekršaj,ali to će biti jedini auto u obitelji. A ne planiram održavati 2 automobila zbog svih daća.

 

No smatram da je ovaj zakon bio (naglasak na "bio") solidan pokušaj da se crna statistika  na našim cestama smanji,no po već ko zna koji put,nadležni ljudi su kod nas usrali stvar. Puno bi bolje bilo da su taj zakon,koji je na neki način,iz moje perspektive diskriminirajuć,složili drukčije - da su to ograničenje snage motora radije prebacili na omjer kilovata i mase vozila. Jer time bi se izbjegla nelogičnost koja je često spomenuta ovdje u ovoj temi,a to je da mladi vozač smije upravljati Suzuki Swiftom Sport koji ima 100ks i 950 kg,koji,po ovim stavcima doslovce leti.

 

No ako se sjedne u Audi A4 koji je prvenstveno puno puno sigurniji,teži i ruku na srce,kvalitetnije napravljen auto sa svim elektronskim pomagalima (ESP,ASR...),sa 1.9 tdi motorom i 81 kw se odmah krši zakon. Ja znam da ću,vjerojatno,kad tad u ovih 6 godina(ako se taj zakon slučajno ne poništi) nadrapat što se tiče prekoračenja snage za 5kw,no zanima me,postoji li nekakva sitna-mala mogućnost,obzirom da se taj auto bude pisao na mene,da se nekim postupkom ta snaga zanemari ili,u krajnjem slučaju,šenka?

Ne znam hoćeš li moći staviti auto na sebe, ali što se tiče kazni to ovisi na kakvog ćeš policajca naletit. U 6 godina sigurno ćeš naletit na nekog nadrkanog, ali govore da bi se zakon mogao promijenit. Ja sam neki dan otišao do Konzuma s autom od 170KS i naravno baš su me tad zaustavili, ali pošto sam vozio po propisima i bio sam svezan nisu mi napisali kaznu.

14 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
mystik kaže...

Primjer ti je potpuno krivi. Mogao si barem onda staviti primjer T raskrižja, a ne gradskog + raskrižja.

Ako već hoćeš primjer onih gore situacija, evo ti jedan. Stvarna slika, sa mapsa. 

 

Nitko živ ne daje žmigavac u lijevo, kad ostaje na glavnoj. Svi daju žmigavac kad skreću udesno. 

 

@vrinho

Ne uče, barem ne u normalnoj autoškoli. 

Kaj Vidovec tu radi ? :DD

12 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
juraj01 kaže...

 

Možeš auto imati na sebi, ali to ne čini nikakvu razliku, neznam koliko se isplati davati 1000kn+200 kn za troškove utvrđivanja prekršaja. Čak i u nekom slučaju da ti policija ili sud oprosti. 6 godina je dug period

13 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
juraj01 kaže...

Pozdrav svima.

 

S jednim pitanjcem ću se nadovezati na ovu temu.

 

 

Ne postoji neko pravilo. Sve ovisi na kakvog policajca naletiš.

Ako normalno voziš, bez kršenja prometnih propisa i ako se ponašaš normalno i pristojno kada te zaustave, mislim da će te puno normalnih policajaca pustiti. Ukoliko je potrebno, objasniš im kako je to jedini auto u obitelji itd.

 

Druga stvar. Vidim kako se kupuje Pežo 2008. Prije će zaustaviti nekoga u tuniram BMW-u kojem grmi iz uspuha, nego tebe u velikom, obiteljskom autu.

 

Uostalom, koliko ćeš uopće puta naletjeti na kontrolu? Znam par ljudi koji voze 6-7 godina i policija ih je u tom periodu zaustavila neka 3-4 puta. I to uglavnom u noćnim satima.

 

Kažem, ja se osobno na tvom mjestu nebi puno obazirao na zakon, sve dok normalno voziš. A i nedavno se pokrenula neka rasprava o zakonu za mlade vozače, tako da..

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Brijem da ima shema da odes javnom biljeznicku, zvekne ti stambilj da ti je to jedini auto u obitelji i ako te zaustave, samo izvadis van taj papir.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Položio sam 2010 godine sa 18 godina. Zanimljivo, vozim golfa 4 1.9 td 74 kw 104 ks i golfa 2 37kw, zanimljivo je da nisam uopce razmisljao o toj snazi vozila (znam da je za mlade do 24 ak se ne varam po novom 80 kw ili 75 kw ispravite me ako grešim) vozim po propisima, zna se desit prekoračenje tu i tamo, ali naravno kao i svi gledam da nema negdje radar i da me se ne snimi, ne ludim, ne izigravam nekakvog baju na cesti, znam gdje mogu potegnit malo jer poznajem svoj grad, što se tiče preticanja, obišao sam pola države i van nje, maltene svaki dan sam u autu. Vidio sam u temi razna prepiranja zna se prilika kad se može preticat i može se procjenit, a jačina auta uopče nije bitna (ako imam slabiji auto i znam koliko najviše može potegnit, naravno da se neću bacit u preticanje). Svakom normalnom i savjesnom vozaču ovaj zakon apsolutno ništa ne znači. Pamet u glavu i oprez, tako su nas učili. Došao sam do zaključka da danas mladima je bitno da je benzinac i da je bmw

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2014 0:23 (razer1911).
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Može pitanje, položio sam sa 18 godina, sada mi je 22. godine. Stari je uzeo auto od 85 kw, dali ja to smijem vozit ili će me policija isključit iz prometa i nagradit sa 1000 kn kazne, znam da se nešta pričalo da se to možda ukida, ima li kakvih novih informacija.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Nece te zaustavit ako se vozis normalno, vezna i ostalo... Uostalom za tih 5 kw ce te pustit a opet mize biti neki policajac koji drzi do zakona pa ce ti uzet vozacku na 12h i 1000kn.
https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
15 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Ako odmah platis onda je 500kn

Ohne Audi geht es nicht..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Znači, ostao je zakon isti, nije ništa promijenjeno. Kazna je 1000 kn i oduzimanje dozvole, bolje da se ne zezam. Žao mi je što neću moći vozit taj auto, al šta je tu je.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
razer1911 kaže...

Znači, ostao je zakon isti, nije ništa promijenjeno. Kazna je 1000 kn i oduzimanje dozvole, bolje da se ne zezam. Žao mi je što neću moći vozit taj auto, al šta je tu je.

Vec duze vrijeme vozim auto koji je preko granice i nemam nikakvih problema, vezi se, vozi se normalno, nemoj bit bahat/pijan kad te zaustave i nemas problema.. Ni jednom me cak nisu ni pitali zas vozim auto prek ogranicenja..

 

Sam si reko da se normalo vozis i ne radis sranja, ne vidim razlog da bi se odreko auta i iso pjeske/busom/tramvajem..

 

90% mladih vozaca u Zgu krsi taj zakon i svi koji su normalni nemaju problema..

 

Sto sam Boze tako proklet, jucer lag, danas opet.. // R.I.P. EP LoL/WoT/PoE nick: Strongtoni
13 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)
A kaj se desava ako dode do sudara ili tako neceg? Bilo tvojom krivicom, bilo tudom? Jel vrijedi osiguranje, posto vozis auto koji ne smijes?
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Naravno da ne, osiguranje ne vrijedi u tom slučaju.

Svi smo mi Mentalist.
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Ma uvijek kad me uhvate, kažu znate da vi kao mladi vozač ne smijete imati u sebi 0.5 posto alkohola, ne mora ni brojati, zna da 1991,1992.. pa nadalje su mladi vozači, a vecina su sad mladi policajci i pilat će te u mozak, i roknit ti kaznu da se zasereš. Nemam hrabrosti ni muda, vozit auto, jer mi ne treba kazna. Kladim se da vozači koji voze po zagrebu su manje zaustavljaju nego u manjim gradovima i zupanijama, gdje je manje prometa,

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Pozdrav.


Mladi sam vozac i zanima me jel mogu voziti auto poslje 23:00?

Hvala.

sergio
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Naravno da smijes... Uci se to u autoskoli.


Ja takoder vozim auto koji je jaci, ali imate jednoatavno rjesenje. Ako vam je to jedini auto u obitelji odete kod iavnog biljeznika i to potvrdite. Svaki puta kad te zaustave samo to izvadis i pustaju te.
https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
sergioramos kaže...

Pozdrav.


Mladi sam vozac i zanima me jel mogu voziti auto poslje 23:00?

Hvala.

Vjerovatno si vidio što sam ja nedavno pisao. 

 

To vrijedi u BiH, ali ne i u Hrvatskoj.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Onjegin kaže...
sergioramos kaže...

Pozdrav.


Mladi sam vozac i zanima me jel mogu voziti auto poslje 23:00?

Hvala.

Vjerovatno si vidio što sam ja nedavno pisao. 

 

To vrijedi u BiH, ali ne i u Hrvatskoj.

 

A odkad to vrijedi u BiH, prije mjesec dana su me zaustavili u pola 4 navečer i nisu mi ništa rekli. (vozačku imam godinu i nešto mjeseci)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
kenan.M kaže...

A odkad to vrijedi u BiH, prije mjesec dana su me zaustavili u pola 4 navečer i nisu mi ništa rekli. (vozačku imam godinu i nešto mjeseci)

Dugo već. I ne sjećam se kad su uveli.


S tim da jedno vrijeme nije bio na snazi taj zakon (prošle godine).

 

To što si dobro prođao je čista sreća jer su vozači posebno osjetljivi na auta s crvenim "P" poslije 23:00.

11 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

Taj zakon je totalna glupost...moj problem mladi vozac sam za auto, a za motor nisam...

 

Auto jaci od 80kw ne smijem voziti a motor smijem koji zelim jer imam A kat (polozio sa 16, 2008 )

nema logike jer jer sa motorom mogu ici puno brze nego autom npr 250-300 na sat kojeg nabavim za 5-6k € a da bi tu brzinu postigao sam autom ipak ti trebao puno vise novaca...

 

 

auto mi trebao pa sam uzeo slabiji od 80kw a za iste pare mogao uzeti GSX-r 600 sa kojim bi mogao ne bas duplo brze ici al 100km/h sigurno...

Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
dennocro kaže...

Taj zakon je totalna glupost...moj problem mladi vozac sam za auto, a za motor nisam...

 

Auto jaci od 80kw ne smijem voziti a motor smijem koji zelim jer imam A kat (polozio sa 16, 2008 )

nema logike jer jer sa motorom mogu ici puno brze nego autom npr 250-300 na sat kojeg nabavim za 5-6k € a da bi tu brzinu postigao sam autom ipak ti trebao puno vise novaca...

 

 

auto mi trebao pa sam uzeo slabiji od 80kw a za iste pare mogao uzeti GSX-r 600 sa kojim bi mogao ne bas duplo brze ici al 100km/h sigurno...

Rofl pa svakako ne smiješ tako voziti. Postoje ograničenja.

11 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

znam da ne smijem...al koja im je logika da mogu voziti motor koji zelim a auto ne...sam znas da je motor puno opasniji i brzi od auta.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
dennocro kaže...

znam da ne smijem...al koja im je logika da mogu voziti motor koji zelim a auto ne...sam znas da je motor puno opasniji i brzi od auta.

 Gledaš samo sebe, sa autom preko 1000kg možeš napraviti daleko više štete nego s motorom.

 

Motor je opasniji za tebe, automobil za druge.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.6.2014 20:26 (Dr. Zoidberg).
12 godina
offline
Re: Zakoni o vožnji (mladi vozači)
Dr. Zoidberg kaže...
dennocro kaže...

znam da ne smijem...al koja im je logika da mogu voziti motor koji zelim a auto ne...sam znas da je motor puno opasniji i brzi od auta.

 Gledaš samo sebe, sa autom preko 1000kg možeš napraviti daleko više štete nego s motorom.

 

Motor je opasniji za tebe, automobil za druge.

Suzuki Swift... 80konja - 700kg... ide ko metak, sta ces sad rec' na to ? 

Nema tu kolicina stete, to je samo apsurdan zakon koji nema veze s mozgom. 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
11 godina
offline
Zakoni o vožnji (mladi vozači)

mogu sa bilo kojim autom napraviti glupost jer svi imaju preko 1000kg i danas svaki auto ide 150...i kolko ja znam oni u zakonu spominju kw znaci ogracinjenje snage nigdje ne spominju tezinu...tako da to opet ne drzi vodu i glupo su ga donjeli...

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice