Najbolji horor film

poruka: 493
|
čitano: 248.907
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Najbolji horor film
Iako ne volim slasher horore sa puno krvi koji u vecini slucaja nisu strasni namjeravam pogledati neke. Pocetci slashera bili su krajem sedamdesetih , kroz cijele osamdeseta i danas su popularni. Gledao sam one sto bi se reklo osnovne Strava U Ulici Brijestova, Petak 13-ti, Noc Vjestica, Brda Imaju Oci 2006 ( koliko znam i taj film se podrazumjeva pod slashere mada se meni nije nesto svidio, imam i drugi dio iz 2007 koji nisam pogledao ) , Wrong Turn ( to je neki survivor slasher ako se ne varam ), Saw . Na dvd-u imam Hostel, Black Christmas 1974, Maniac 1980, The Burning 1981, Sleepaway Camp 1983 koje nisam odgledao pa vrijedi li trositi sate ispred tv-a za ove horore ? Ako moze preporuka starih i novih slashera ?
12 godina
neaktivan
offline
Najbolji horor film

The Amityville Horror - ovo je mozda najstrasniji horror koji sam gledo makar znam da ima strasnijih ali negledam previse horrore...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji horor film
zombie kaže...
Iako ne volim slasher horore sa puno krvi koji u vecini slucaja nisu strasni namjeravam pogledati neke. Pocetci slashera bili su krajem sedamdesetih , kroz cijele osamdeseta i danas su popularni. Gledao sam one sto bi se reklo osnovne Strava U Ulici Brijestova, Petak 13-ti, Noc Vjestica, Brda Imaju Oci 2006 ( koliko znam i taj film se podrazumjeva pod slashere mada se meni nije nesto svidio, imam i drugi dio iz 2007 koji nisam pogledao ) , Wrong Turn ( to je neki survivor slasher ako se ne varam ), Saw . Na dvd-u imam Hostel, Black Christmas 1974, Maniac 1980, The Burning 1981, Sleepaway Camp 1983 koje nisam odgledao pa vrijedi li trositi sate ispred tv-a za ove horore ? Ako moze preporuka starih i novih slashera ?

definitivno se isplati{#}

 

 

13 godina
offline
Najbolji horor film
Ok, hvala svakako cu pogledati. Hajmo jos preporuka starih i novih slashera
13 godina
offline
Najbolji horor film
Odgledao sam The Blair Witch Project 1999 pa da javim utiske. S obzirom da je film radjen bez muzike, posebnog osvjetljenja i ostalih cuda nije los. Treba se bas uziviti u film kao da si ti tamo u onakvoj situaciji inace film bi mi bio dosadan sto i jest jedno vrijeme sve dok nije nestao onaj lik. Od tada mi je film cak bio i ok ima je neku napetost ali nista posebno. Ima jako malo jezivih scena sto je zamjerka filmu. Film je neki prosjek ali vrijedi pogledati. I da sve one najave da je to najstrasniji film 90-tih, istiniti dokumentarac padaju u vodu.

Ja sam gledao The Evil Dead 2 ali to je parodija na horor i bio mi je uzasno dosadan ali The Evil Dead 1981 prvi dio je valjda horor ? Vrijedi li i njega gledati i ove Night Of The Living Dead 1968 i Phantasm 1979 ?

12 godina
offline
Najbolji horor film

Mozda za mlađe ovaj film i nije nesta extra strasno,ali to je meni vrh vrhova,sto se tice horrora!

Takoder klasika i preporuka svima koji nisu gledali "Brda",doduse i verzija iz 2006 nije za baciti!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji horor film
Milka30 kaže...

Mozda za mlađe ovaj film i nije nesta extra strasno,ali to je meni vrh vrhova,sto se tice horrora!

Takoder klasika i preporuka svima koji nisu gledali "Brda",doduse i verzija iz 2006 nije za baciti!

Kad sam bio kod prijatelja bio je taj film na TV-u("Brda"),i moram reci da dosadniji horor nisan pogleda od ovog,imali smo velika ocekivanja a na kraju veliko razocarenje.No to je samo moje videnje filma mozda se vama svidi 

četri tisuče četristo četrdeset i četri četnika čekaju četvrtog četnika u čakovcu čekičajući čavlima po čeki čačkajući čizmom po čmaru i čurlićući čudno i čedno četvrtkom a čavka čuči na čamovom čamcu
13 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji horor film
mislis valjda na "brda imaju oči"?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji horor film
MARKOZD15 kaže...
mislis valjda na "brda imaju oči"?

Da da ta brda s očima{#},i moram se ispričat radi prijašnjeg posta gledali smo "Brda imaju oči 2",tako da sve rečeno u onom postu je posvećeno ovom nastavku.

četri tisuče četristo četrdeset i četri četnika čekaju četvrtog četnika u čakovcu čekičajući čavlima po čeki čačkajući čizmom po čmaru i čurlićući čudno i čedno četvrtkom a čavka čuči na čamovom čamcu
13 godina
offline
Najbolji horor film
Ja sam gledao Brda Imaju Oči 2006 i moram raci da je sranje. Ne znam sta svi vide u tom filmu niti je strasan, niti ima nekih dobrih ubojstava, ali dobro stvar ukusa.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji horor film
ja neki dan gledao "rosemary's baby" ... ja neznam ko je tome uopce dao ocjenu 8/10 na imdb-u, ovo po mom misljenju jedinicu zasluzuje, najgori "horor" koji sam pogledao.
11 godina
protjeran
offline
Najbolji horor film

Nekom je horror onaj sa hektolitrima krvi,meni je to samo čisto neukusno i neuredno..Drugima više pašu psihološki horrori,bliži reali...Najbolji su mi oni gdje i nema puno masakriranja,nego ISČEKIVANJA istog,no vještije vođene radnje i bolje posloženog scenarija..

13 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji horor film
sve to stoji, ne volim ni ja ciste masakre i puno krvi i svega... meni su najbolji horori Kletva (japanska verzija), krug i sl.
Al taj "rosemary's baby" mi ne izlazi iz glave, sam film je dobar al to nije horor.
13 godina
offline
Najbolji horor film
I meni su dobri filmovi kletva i krug. Gledao sma samo japansku verziju kruga iz 1998 i mogu reci da mi se bas svidio. Nisam ni znao da kletva ima 4 japanska nastavka. Prvi je JuOn The Curse 2000 drugi JuOn The Curse 2 2000. Oba su radjena za tv, ja sam gledao samo prvi i izvrstan je. Gluma nije nesto cak je i losa u nekim trenucima, film je nisko budzetan ali predobar. Treci dio zapravo rimejk ali isto su ga japanci pravili JuOn The Grudge 2002. Tu je gluma bolja ali se ne mogu odluciti da li je bolji ovaj ili onaj prvi iz 2000-te. Cetvrti nastavak je rimjek rimejka JuOn The Grudge 2 2003. Film je dobar ali mi je slabiji od prethodnika. Ima novina, novih bolestina kao crne mrlje na podu iz kojih izlazi ona zenska, snimanje show-a u onoj ukletoj kuci gdje je sve i pocelo. Zamjerka filmu je sto ima nekih ne jasnih scena ali uglavnom vrijedi pogledati. Jos samo da pogledam JuOn The Curse 2 2000 i to je to. Gledao sam i americku verziju The Grudge 2004 ali ne moze se mjeriti sa japanskim nastavcima. Namjeravam sljedecih nekoliko noci opet baciti horor maraton pa me zanima da li vrijedi gledati The Evil Dead 1981 posto sam se razocarao sa The Evil Dead 1987 ali to je bila parodija na horor dok je prvi dio pravi horor ? Mislio sam skinuti i Night Of The Living Dead 1968, Dawn Of The Dead 1978, Phantasm 1979 i vrijedi li gledati ? Da, i Jacob's Ladder 1990 i The Woman In Black 1989 odlazem jedno 2 godine da pogledam tako da mi je to pod obavezno.
13 godina
offline
Najbolji horor film

Odgledah klasik šezdesetih Night Of The Living Dead 1968 pa da javim utiske. Film mi je bio baš zamoran, dosadan u mnogim trenucima ne realan. Mrtvaci stigli pred kuću i nakon dvadeset minuta oni stoje na istom mjestu nisu prešli ni centimetra, a scena pokazuje kako se stalno kreću, onda onaj crnac se mlati sa onim ćelavim likom dok im mrtvaci prodiru u kuću, kada crnac nosi upaljenu nogu od stola i trči izmedju mrtvaca kao da trči sa štafetom. Iskreno film me razočarao, nisam očekivao nešto senzacionalno ali sam očekivao sigurno nešto bolje. Opet se pokazalo ( bar meni ) da su ocjene na imdb-u pretjerane jer ovaj film ima ocjenu 8. Možda on zaslužuje tu ocjenu jer je napravljen šezdesetih godina i prije toga nikada nije bilo nešto takvo napravljeno, ali ja mislim da ga je vrijeme pregazilo. I jedna svar mi nije jasna. Zašto su mrtvaci otišli iz kuće a znali su da je onaj crnac u podrumu zabakadiran, nego su odustali i krenuli napolje ?

Odledao sam i The Evil Dead 1981 za koji sam se dvoumio da li da ga pogledam jer nakon The Evil Dead 2 1987 koji je bio sranje komedija a ne horor ovaj je bolji dio. Slasher sa puno krvi. Film mi je solidan, ni loš, ni dobar. Ne bih da dizao u nebesa kao mnogi ali ne bih ga ni spuštao na nulu zaslužuje neku sredinu. Zamjerka filmu mi je što ima baš smiješnih scena tako da na nekim dijelovima nisam se mogao suzdržadati a da se ne smijem. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2013 22:34 (zombie).
11 godina
suspendiran
online
Najbolji horor film

najbolji horor koji sam ikad gledao je definitivno Insidious, tko nije pogledao apsolutna preporuka http://www.imdb.com/title/tt1591095/ film je 10/10


16 godina
offline
Najbolji horor film

Od novijega Evil Dead, Cabin in the woods.

Evil je klasični ripper/shocker horor, ima dobrih scena ali i par nelogičnosti. Svejedno, zaradio je svoju šesticu i kusur na IMDB-ju - http://www.imdb.com/title/tt1288558/?ref_=sr_1

Cabin je više fantazija nego horor, ali je svejedno na mahove dosta jeziv. Priča je ono što ga izdvaja jer je ideja zapravo vrlo interesantna, ali da ne spojlam - pogledajte film. Za curice tu je i Chris Hemsworth :) - http://www.imdb.com/title/tt1259521/?ref_=sr_1

 

Zaboravio sam i ovo: http://www.imdb.com/title/tt0435625/?ref_=sr_1

Udružite klaustrofobiju sa strahom od mraka i na konju ste!

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2013 16:03 (CrnaBitanga).
11 godina
neaktivan
offline
Najbolji horor film

neki dan gledao Evil Dead (remake) i mogu reć jedan od najlošijih horora u zadnjih 30 godina koliko pratim horore...kraj totalno bez veze, više SF neg realno...ljudi si režu ruke ko da nisu njihove, na kraju ženska otrgne svoju šaku (jer ju je auto priklještio) ko da je od peciva!!!{#}

 

Prvi dio 1981 i drugi 1987 su milijun puta realniji  i strašnji.

Sad znam da ću dobiti hrpu TDa al nema veze...{#}

 

u stvari evo vam novi teaser za Wrong Turn koji se prikazuje u kinima u EU...

 

 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji horor film
zombie kaže...
Odgledao sam The Blair Witch Project 1999 pa da javim utiske. S obzirom da je film radjen bez muzike, posebnog osvjetljenja i ostalih cuda nije los. Treba se bas uziviti u film kao da si ti tamo u onakvoj situaciji inace film bi mi bio dosadan sto i jest jedno vrijeme sve dok nije nestao onaj lik. Od tada mi je film cak bio i ok ima je neku napetost ali nista posebno. Ima jako malo jezivih scena sto je zamjerka filmu. Film je neki prosjek ali vrijedi pogledati. I da sve one najave da je to najstrasniji film 90-tih, istiniti dokumentarac padaju u vodu.

Ja sam gledao The Evil Dead 2 ali to je parodija na horor i bio mi je uzasno dosadan ali The Evil Dead 1981 prvi dio je valjda horor ? Vrijedi li i njega gledati i ove Night Of The Living Dead 1968 i Phantasm 1979 ?

Blair witch je sve samo ne film - ko neki dokumentarac, par planinara koji se izgube u šumi...{#}

sve čekam da se nešto dogodi kad ono k***c!!!

 

Evil Dead 2 je čisti horor kao i prvi dio ne znam šta vam je smiješno u tome...pogledajte treći dio (1992) - to je komedija.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2013 23:12 (zlatkor).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji horor film

evil dead 1 - horrror pravi

evil dead 2 - remake jedinice ali sa elementima komedije 

evil dead 3 - komedija sa elementima horrora 

evil dead 2013 -  opet remake 1 koji, po meni, i nije toliko loš koliko su ga usrali sa lošim glumcima, twistom i krajem opčenito...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
13 godina
offline
Re: Najbolji horor film
zlatkor kaže...
zombie kaže...
Odgledao sam The Blair Witch Project 1999 pa da javim utiske. S obzirom da je film radjen bez muzike, posebnog osvjetljenja i ostalih cuda nije los. Treba se bas uziviti u film kao da si ti tamo u onakvoj situaciji inace film bi mi bio dosadan sto i jest jedno vrijeme sve dok nije nestao onaj lik. Od tada mi je film cak bio i ok ima je neku napetost ali nista posebno. Ima jako malo jezivih scena sto je zamjerka filmu. Film je neki prosjek ali vrijedi pogledati. I da sve one najave da je to najstrasniji film 90-tih, istiniti dokumentarac padaju u vodu.

Ja sam gledao The Evil Dead 2 ali to je parodija na horor i bio mi je uzasno dosadan ali The Evil Dead 1981 prvi dio je valjda horor ? Vrijedi li i njega gledati i ove Night Of The Living Dead 1968 i Phantasm 1979 ?

Blair witch je sve samo ne film - ko neki dokumentarac, par planinara koji se izgube u šumi...{#}

sve čekam da se nešto dogodi kad ono k***c!!!

 

Evil Dead 2 je čisti horor kao i prvi dio ne znam šta vam je smiješno u tome...pogledajte treći dio (1992) - to je komedija.

 

 

Ma Evil Dead 2 je meni mješavina horora i komedije. Ne mogu taj film shvatiti ozbiljno. Evil Dead 1 je ceć druga priča. Pravi horor.

13 godina
odjavljen
offline
Najbolji horor film

Gledam ovdje neki ljudi po temi preporučuju 'The Ruins' 'The blair witch project' itd, to su bezveze filmovi i nemojte sjedati na ovo

 

od novijih sam Insidious valja ili Rec nije loš,

 

 

mrvicu stariji Kletva, Man behind sun itd

*Sony Xperia Z1 Compact*
12 godina
neaktivan
offline
Najbolji horor film

Meni su najbolji Blair Witch Project i The Hills Have Eyes iz 2006., a Quarantine mi je isto neloš, onaj dio u mraku pred kraj je prestrašan {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.5.2014 0:13 (Mattix).
13 godina
odjavljen
offline
Najbolji horor film

Nezanam šta vidite u 'The blair witch project' ja cijelo vrijeme čekam neku akciju i ništa od nje

*Sony Xperia Z1 Compact*
11 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji horor film
MARKOZD15 kaže...

Nezanam šta vidite u 'The blair witch project' ja cijelo vrijeme čekam neku akciju i ništa od nje

i ja cijelo vrijeme čekam i čekam...na kraju ispadne da se to par šetača izgubi u šumi ...{#}

 

meni je odličan Grave encounters, recimo Lady in Black, Session 9, REC ...uglavnom ti FPS filmovi su mi puno realniji od klasišnih 3rd PS...

 

 

ali horor gubi svaki smisao i svrhu ak se gleda po danu, pred 19" monitorom i dok se  ostali  ukućani  vrzmaju okolo - to nije bit efekta horror filma...

 

vidio bi koliko vas bi ostalo pogledat cijeli horror film u mojoj kući usred noći sa kvalitetnim surround zvukom....kuće je onak mnalo odmaknuta blizu šume pa se znaju čut zvukovi iz šume (ništa nadnaravno al opet nije ti svejedno kad gledaš takav film)

 

EDIT - vidim jedan kvazi "frajer" mi je dao TD...onda je mogo bit frajer do kraja pa objasnit što nisam dobro rekao....{#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.5.2014 21:47 (zlatkor).
13 godina
offline
Najbolji horor film

S obzirom na budžet i uslove snimanja ( samo sa jednom kamerom ) The Blair Witch Project nije loše ispao. Meni nije nešto predobar horor, ali može se pogledati pogotovo ako ga gledaš prvi put.

13 godina
offline
Najbolji horor film
Sljedeće sedmice planiram pogledati neke dobre horor filmove. U traženju naišao sam neke koji mi se čine interesantni. Kakvi su navedeni filmovi :
Cannibal Ferox 1981
Cannibal Holocaust 1980
Anthropophagus 1980
Shutter 2004
Audition 1999
Gozu 2003
15 godina
offline
Re: Najbolji horor film

Gledao sam samo Cannibal Holocaust i Audition.

 

Cannibal Holocaust sam gledao davno, bolestan film, nije horor ali ima nekih stvarno gadnih scena. Ona "no animals were harmed in the making of this movie" definitvno ne vrijedi u ovom filmu.

 

Audition mi se svidio, radnja ide sporo ali je zanimljivo, cijeli film mi je vise nekako "Disturbing" nego strasan ali definitivno vrijedi pogledati.

 

Dva horora koja sam gledao u zadnje vrijeme i koje definitivno preprucujem su Grave encounters i Dead end.

16 godina
offline
Najbolji horor film
Najbolji meni osobno je klasik Shining od Kubricka.
I inače, volim te s nadnaravnim pojavama, ala demoni, duhovi.
Nisam osobit fan slash koljačina i krvavica, jer mi krv i ozljede
nisu nešto... toga imamo po vijestima.
Čudovišta.. to je priča za sebe-obično više pašu u matični žanr, SF i Fantasy.
Zombiji... preizlizana tematika. Prvi crno bijeli uradci od Romera su u doba izlaska
stvarno bili jeza, sad kad imaju zombycone i maškare... njah.
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji horor film
zombie kaže...
Sljedeće sedmice planiram pogledati neke dobre horor filmove. U traženju naišao sam neke koji mi se čine interesantni. Kakvi su navedeni filmovi :
Cannibal Ferox 1981
Cannibal Holocaust 1980
Anthropophagus 1980
Shutter 2004
Audition 1999
Gozu 2003

jedino sam gledao Shutter Island (ak je o taj sa popsia) i to nije nikakav horor neg neka pshio drama sa elementima nazovi horrora...riječ je o podvojenoj ličnosti...ja se jako razočarao...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice