Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.433
|
čitano: 7.555.046
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Paolo Maldini kaže...

The Favourite - Od redatelja uvrnutog Lobstera i Killing of the Sacred Deera nešto realniji film, sa povijesnom podlogom ali ne brijući na autentičnost. I dalje je tu malko uvrnute scene i dijalozi, a i neobični kutevi snimanja pridonose toj specifičnoj atmosferi. Nije čudo da je film na mnogim best of listama filmova u 2018. Od mene 8/10.

 Mislim da je film rasturio glumom, puno više nego kvalitetom. Olivia Colman, Emma Stone i Rachel Weisz...po meni, sve tri su zaslužile Oscara!

Sinoć sam lega jutros...
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BlackMoon kaže...
Paolo Maldini kaže...

The Favourite - Od redatelja uvrnutog Lobstera i Killing of the Sacred Deera nešto realniji film, sa povijesnom podlogom ali ne brijući na autentičnost. I dalje je tu malko uvrnute scene i dijalozi, a i neobični kutevi snimanja pridonose toj specifičnoj atmosferi. Nije čudo da je film na mnogim best of listama filmova u 2018. Od mene 8/10.

 Mislim da je film rasturio glumom, puno više nego kvalitetom. Olivia Colman, Emma Stone i Rachel Weisz...po meni, sve tri su zaslužile Oscara!

 

Slozio bih se da je gluma najjaci dio filma, ali ni ostali aspekti nisu slabi. Dobar senarij-fino razradeni likovi, kvalitetna kostimografija i scenografija, a to su bitne stvari za ovakav film.I na kraju odlicna fotografija Robbia Ryana i upotreba sirokokutne lece. Po meni sve je na mjestu, najkompletniji Lanthimosov film do sada, njegov najkonvencionalniji ali je i dalje zadrzao svoj stil.

 

 

To Live (1994)

 

Fim prati 3 burna desetljeca u zivotu nekad imucne obitelji koja samo zeli miran zivot, ali povijesne okolnosti to bas i ne dopustaju.Kroz film se provlaci i relativno suptilna kritika poltike komunisticke partije i Mao Zedonga zbog koje je film bio zabranjen u Kini 14 godina.Meni se ovo svidjelo, preporuka.

 

 

 

 

 

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Đeronimo brate, vidi se da si filmofil, al brate rijetki su ti što će gledat takve filmove danas.

 

My 2 cents. Kudos za trud i kulturno oplemenjivanje foruma.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Zasto bi bili rijetki?
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mcf kaže...
Zasto bi bili rijetki?

 Neki moj stereotip. Vjerujem da većina želi malo čilat od teških tema.

 

Naravno nisam kritizirao, sasvim obrnuto - pohvaljujem mu trud, samo mi ga teško gledat kako duboki kriterij filmofila baca na forumu.

 

Možda griješim. Nemojte me streljat.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
DarthMarkus kaže...
mcf kaže...
Zasto bi bili rijetki?

 Neki moj stereotip. Vjerujem da većina želi malo čilat od teških tema.

 

Naravno nisam kritizirao, sasvim obrnuto - pohvaljujem mu trud, samo mi ga teško gledat kako duboki kriterij filmofila baca na forumu.

 

Možda griješim. Nemojte me streljat.

 Samo nek nastavi, ja biljezim i gledam. Ne zelim uopce trositi energiju i slova sa tipkovnice na komentiranje ovog smeca sto vecina postavlja i o cemu razglaba kroz 10 stranica...

 

Geronimo, samo ti pisi... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 15:59 (malak).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Kul...

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
5 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Zadnji film koji sam pogledala je "Adidas Vs. Puma - The Brother's Feud". Režiser je Oliver Dommenget, a glavni glumci su Ken Duken, Torben Liebrecht i Jesse Albert.

 

Trailer:

 

Film mi se jako svidio zato što je odličan sam po sebi, a obiteljska priča o Adidasu i Pumi koju sam eto tek sad upoznala iako se čitav život kitim njihovim proizvodima - posebno je zanimljiva i svima je preporučam pogledati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 14:20 (svetka).
5 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Izisao GLASS u """kinima"""  :p

5 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Malo kasnim na zabavu, znam, al hej, 5 ljudi u kinu bilo, milina. Samo sutra još u cinestaru vidjeh da ima 3D (dalje samo 2D prikazivanja) pa why not..


Captain Marvel, 7.5/10

 

Impresioniran filmom. Razočaran reviewima. Neam pojma na čemu je tolko hate-era bilo.......

Klasičan MCU film, gluma vrlo dobra, special effects na nivou, radnja se otkriva ravnomjerno, nema natezanja s previše backstoryja il borbe, ima par cringe trenutaka but hey...

 

Sve u svemu, vrlo dobar film. Preporučam.

 

Apoc
5 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

GLASS

 

What's happening?

I like being nine.

It... it hurts, Casey.

Get it to stop hurting.

I-I can't... hold on
to the light, Casey.

DENNIS: I should never
have listened to her.

 

Now these pants
got blood on them.

They're ruined.

We got to clean
these pants, Casey.

SAMUEL: As his body slowly
succumbs to the inevitable,
a sensation of cold water
spreads through his body.

His thoughts are a mixture
of fear and sweet relief.

POLLY: Ladies and gentlemen,
here's Patricia.

We should all listen to her.

Did you see them?

They are both extraordinary.

I never doubted. I...

Never let them tell you
I doubted it.

They're all so scared.

But I told them that I'm gonna
hold the light now.

You really my friend?

Then I'm gonna hold the light
till the end.

Till the very end.

It's not so bad
being in the light.

 

Samo za ovu scenu od 2min bi dao 10 nagrada :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 2:37 (WooOt).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
WooOt kaže...

Izisao GLASS u """kinima"""  :p

 Ček jel to nekako vezano za "Split" ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
6 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
DarthMarkus kaže...
WooOt kaže...

Izisao GLASS u """kinima"""  :p

 Ček jel to nekako vezano za "Split" ?

 Za Split i Unbreakable.

5 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

James je ubio ulogom, a na imdbu ovo nikada nisam vidio hahahahaha http://prntscr.com/n6t25h

Jackson se pojavio tek nakon trecine filma i mislio sam da nece cijeli film progovorit :)

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Meni super serijal sa definitivno preniskim ocjenama...napeti, zanimljivi, twistovi i izvrsna gluma. Avengersi za publiku sa ukusom 😁
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Glass

 

Citajuci pozitivne prijasnje osvrte ovdje na ovaj film,radovao sam se ovome filmu,no mene je totalno razocarao.

Poprilicno je dosadan prvih 80% filma,pri kraju bude ok,ali onda opet kraj totalno ushere!

James McAvoy je ponovo odusevio glumom,svi ostali katastrofa-pogotovo pri kraju filma,di imas osjecaj da je reziran od strane redatelja sapunica iz Albanije.

Ovo nije niti do koljena Split-u,ja zaista ne znam sta to toliko odusevljava u ovome dosadnome filmu?

 

4/10

Ne vjeruj ženi koja laže!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 17:39 (Milka30).
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

A sranje nisam zna da je ovaj Glass nastavak od ova dva prije filma...u kurac,morat cu i njih sad pogledat.

Meni je film ok,a kako McAvoy odglumio u nekim scenam,haha...vrh.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Vidjeti ces koja je razlika između Glass-a i Split-a.

Split je filmcina!

Ne vjeruj ženi koja laže!
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Kasnije cu ga upalit...jos sam neki dan to mislio skinit ili sam stavio da se skida pa nesto nije tilo,ali jbga...ne volim pogledat zadnji film iz serije neke.Sad cu vec znat cim navijem koje sta i sta je radio ovaj i da je ona jedina ostala ziva bla,bla...

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
DarthMarkus kaže...

Đeronimo brate, vidi se da si filmofil, al brate rijetki su ti što će gledat takve filmove danas.

 

My 2 cents. Kudos za trud i kulturno oplemenjivanje foruma.

 

 

A sta ja znam, po meni je dobar film dobar film, bez obzira na godiste ili iz koje zemlje dolazi. Gledam stvarno svasta, pa onda ako naidjem na nesto makar solidno, nije problem odvojiti par minuta  i napisati u par recenica o filmu, nije da pisem eseje.Ako pratis temu vidjeti ces da tu stavljam sve i svasta, bas opskurni filmovi su rijetki. A i nisam jedini, ima tu jos par forumasa koji se ne ogranicavaju na mainstream i stavljaju  raznolike filmove.

 

 

Stan & Ollie (2018)

 

Komicarski duo  znan kod nas kao Stanlio i Olio pred kraj karijere na svojoj su zadnjoj turneji.Filmovi o velikim zvijezdama na kraju karijere skoro u pravilu su melankolicni, a takav je i ovaj film, sto mu uopce ne smeta.Fino pogodjen ton filma sa jednostavnim scenarijem i vrhunskom glumom, cudno mi je da Steve Coogan a pogotovo John C. Reilly nisu dobili nominacije za oskara jer su po meni to zasluzili.Ugodno iznenadjen, preporuka.

 

Carandiru (2003)

 

Film baziran na knjizi brazilskog doktora koji je od 1989 do 1992 i velike pobune u zatvoru Carandiru volontirao te educirao zatvorenike. Prilicno realistican film iskusnog redatelja Hectora Babanca ciji film Pixote sam  preporucio na forumu prije nekog vremena. Realnosti doprinosi i to sto je dio glumaca i bio u zatvoru a i sam film je snimljen na stvarnoj lokaciji gdje se odvija radnja, prije nego sto je zatvor srusen.Pristojna  drama, a u filmu se pojavljuje i Wagner Moura koji ce kasnije biti poznat po ulogama u Tropa de Elite filmovima i seriji Narcos.

 

 

Special Bulletin (1983)

 

Grupa terorista predvodjena odmetnutim znanstvenikom uzima taoce i prijeti da ce aktivirati atomsku bombu. Film je zanimljiv prije svega po tome sto je napravljen u formi tv emisije i reportaza sa lica mjesta, znaci nesto na foru radio drame The War of the Worlds.Dobra ideja i kvalitetna izvedba, meni se svidjelo. Ako nekoga zanima ovakav pristup, film se najlakse da naci na YT.

 

 

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The kid who would be king

 

Zanimljiv film za pogledati sa obitelji.Nesto poput Harry Pottera,prepuno misticnih stvorenja,prica i herojstva.

Film je u biti moderna prica o excaliburu koju glume djeca i zaista je ok za pogledati.

 

7.5 / 10

Ne vjeruj ženi koja laže!
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Južni vjetar (2018)

 

Dobar, ali ne i predobar. Zašto dobar? Zato što je postignuta jedna dobra, mračna atmosfera i mislim da je manje-više svakom glumcu dobro sjela uloga. Glavni je glumac kriminalac, a opet nekako djeluje pitomo i to mi se svidjelo. Zašto nije predobar? Zato što je radnja isfurana i malo plitka, a i previše je situacija u filmu koje odu u korist glavnog glumca i koje su dosta nerealne. Malo je too much. Ipak, preporuka za pogledati jer je dobar.

9 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...

Capernaum

 

Realisticna prica, skoro pa i dokumentaristicka, o 12-godisnjem klincu koji nakon sto zavrsi u zatvoru tuzi svoje roditelje za nemar.Autenticne lokacije(ulice Beiruta), jako dobri glumci amateri  koji su uglavnom i prozivili nesto slicno (glavni glumac i je izbjeglica iz Sirije) i izostanak patetike cini ovaj film vrijednim gledanja.

Snimili su Libanonci jos par zanimljivih filmova ovih godina, morat cu i na to baciti oko.

 ovaj film me odusevio mozda i najvise u ovoj godini...Teska prica, tematika...fantasticna gluma glavnog lika, od mene 8+

 

pogledaj ako vec nisi Pororoca. Sjajan rumunski. Isto tezak, ali odlicna gluma .

 

https://www.imdb.com/title/tt5242548/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2019 9:05 (dadotb).
9 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...

Capernaum

 

Realisticna prica, skoro pa i dokumentaristicka, o 12-godisnjem klincu koji nakon sto zavrsi u zatvoru tuzi svoje roditelje za nemar.Autenticne lokacije(ulice Beiruta), jako dobri glumci amateri  koji su uglavnom i prozivili nesto slicno (glavni glumac i je izbjeglica iz Sirije) i izostanak patetike cini ovaj film vrijednim gledanja.

Snimili su Libanonci jos par zanimljivih filmova ovih godina, morat cu i na to baciti oko.

 https://www.imdb.com/title/tt7048622/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

 

Evo ti preporuka, sjajan libanski, The insult... msm da je true story? od mene jaka 8 ca

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dadotb kaže...
geronimo4661 kaže...

Capernaum

 

Realisticna prica, skoro pa i dokumentaristicka, o 12-godisnjem klincu koji nakon sto zavrsi u zatvoru tuzi svoje roditelje za nemar.Autenticne lokacije(ulice Beiruta), jako dobri glumci amateri  koji su uglavnom i prozivili nesto slicno (glavni glumac i je izbjeglica iz Sirije) i izostanak patetike cini ovaj film vrijednim gledanja.

Snimili su Libanonci jos par zanimljivih filmova ovih godina, morat cu i na to baciti oko.

 https://www.imdb.com/title/tt7048622/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

 

Evo ti preporuka, sjajan libanski, The insult... msm da je true story? od mene jaka 8 ca

 

 

Pogledao sam The Insult prosli tjedan, solidan film ali moram priznati da sam ipak ocekivao vise.Film dobro pocne i ima ok zavrsnicu ali dio u sudnici mi je bio slabiji od ocekivanog, a bas to najvise volim kod takvih filmova.

 

Ovaj  Proroca nisam gledao, dodano na watchlistu, hvala. Rumunji i jesu bas poznati po tim teskim dramama tako da ce i to doci na red.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2019 9:39 (geronimo4661).
9 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

gledao si rumunski 4 god, 3 nedelje i 2 dana ? odlican

 

skoro sve vrijedno rumunsko sam pogledao, i jako sam zadovoljan kvalitetom, bez puno ulaganje naprave sjajan film...

 

slazem se za The Insult, dio u sudnici je mogao biti bolji, da... 

 

Jesi gledao The favourite ? utisci , ako jesi ? hvala 

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dadotb kaže...

gledao si rumunski 4 god, 3 nedelje i 2 dana ? odlican

 

skoro sve vrijedno rumunsko sam pogledao, i jako sam zadovoljan kvalitetom, bez puno ulaganje naprave sjajan film...

 

slazem se za The Insult, dio u sudnici je mogao biti bolji, da... 

 

Jesi gledao The favourite ? utisci , ako jesi ? hvala 

 

Jesam, gledao sam gore navedeni film, mislim da im je to i jedan od najpoznatijih filmova u zadnjih davdesetak godina.Oni su se bas ispraksali  za te drame, stancaju  ih ko na traci i redovno kupe nagrade.Mozda bas zato mi je Aferim! nekako najbolji njihov u zadnjih par godina,jer je drukciji od ostalih,  a i volim kvalitetnu c/b fotografiju.

 

The Favourite mi je dobar, jedan od boljih iz 2018. Ako si gledao ista od Lanthimosa i svidjelo ti se, onda ce ti i ovo biti dobro.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2019 17:59 (geronimo4661).
16 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Shazam!

 

Film o malo drukčijem tipu super junaka sa mnogima poznatom facom iz serije "Chuck". Film bih podijelio na prve dvije trećine i zadnju. Veći dio filma je pravo osvježenje i na zanimljiv način prezentira ozbiljne pojmove kao što je obitelj i stav u životu ali na humorističan način. Na žalost zadnjih cca 40 minuta nestaje finog balansa između drame/komedije i akcije te je film pomalo super-hero klišej i pun pomalo dječjih nelogičnosti (čak i za film ove tematike). Kao cjelina je neka jaka 7/10 s dijelovima koji mogu posramiti razvikanije predstavnike žanra. Preporučio bih ga ljudima koji su spremni proći pored nekih minusa jer nudi puno smijeha, ponešto drame i akcije. Napomena; iako to trailer sugerira, film nije za mališane. Ima nekoliko gotovo horror gore scena i jedan mališa od 5,6 godina se rasplakao u kinu.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
5 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Tko pjeva zlo ne misli  

 

ili ako ste više za sivu komediju onda Balkanski špijun 

 

Filmovi zbilja nisu najnoviji, ali nema ništa bolje za sada, treba pratit dalje

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Vice https://www.imdb.com/title/tt6266538/?ref_=fn_al_tt_1

 

Nisam znao sta oocekivati, nisam uopce imo predodzbu prije gledanja. shvativsi da je o Dick Cheneyu ocekivo neki tipski ''biografski'' film.Film koristi satiru, slobodnu intrepetaciju dogadjaja, sto nekima nece odgovarati, meni cisto filmski bez svjetonazorskog/politickog povecala odgovarao ovakav pristup.Film izbjegava zamke suhoparnosti i dosade.Akteri filma i nisu neki iz daleke proslosti pa bi se moglo reci da je film na rubu politcke nekorektnosti, i iskreno nisam ocekivo ovakav uradak iz ''A'' Holivuda.Da li je sve stvarno tako jednostavno, mediokritet poslusnik razvije megalomaniju i egomaniju pomjesanu sa osobnim financijskim interesima, a rezultat je nesreca miljona ?.Filmski meni za temu iznenadjujuce solidno, slobodno bacite oko

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice