Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.433
|
čitano: 7.547.385
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ratohnhake:ton koji je po tebi najbolji film 2017?

 

O ukusima se ne raspravlja, ali objektivno gledajući Dunkirk je taj koji će biti proglašen filmom godine, nije da provociram,ali volio bih znati koji je po tebi za sad najbolji film 2017, pa da pogledam jer već dugo nisam pogledao neki noviji dobar film. :)

Chill
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 15:57 (ris).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ris kaže...

Ratohnhake:ton koji je po tebi najbolji film 2017?

 

O ukusima se ne raspravlja, ali objektivno gledajući Dunkirk je taj koji će biti proglašen filmom godine, nije da provociram,ali volio bih znati koji je po tebi za sad najbolji film 2017, pa da pogledam jer već dugo nisam pogledao neki noviji dobar film. :)

 Nisam ih pogledao puno ove godine, pogotovo one za koje kritičari govore da bi mogli biti dosta jaki na awards season, ali zasad je meni osobno film godine Wind River. Već sam pisao tu u temu o filmu. Prelijep, zanimljiv, odlični performansi od strane cijele glumačke postave.

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Berlin Syndrome

U posljednjih dva tjedna svaki film koji sam pogledao je bio ili vrlo dobar ili čak odličan, ali ovim filmom je i tom nizu došao kraj.

Radi se o turistkinji koja dođe u Berlin, upozna lika, zbliže se da bi ju on potom zaključao u svom stanu i držao tamo zatočenu...

Filmu užasno fali ritma, dijaloga, a traje puno previše, nekih 2h, a realno priča se mogla ispričati za 30-40 minuta manje.

5,5/10

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Brubaker (1980)

 

Film o upravitelju zatvora koji pokusava promjeniti sustav.Solidan je to film,Redford je korektno odradio svoju ulogu,nekako imam dojam da i nije mogao bolje,opcenito je karakterizacija likova malo slabija.Ocekivao sam bolji film,s obzirom da je redatelj 13 godina ranije snimio jedan od najboljih zatvorskih filmova uopce, Cool Hand Luke.Ali svakako se radi o solidnom filmu, nije gubitak vremena pogledati ga,pogotovo za one koji vole zatvorske filmove a i sam spadam u tu grupu.

 

Edit: sjetih se poznate scene iz cool hand luke,oni koji su culi civil war od gunsnroses ce svakako prepoznati ovo

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 20:05 (geronimo4661).
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Valerian and the City of a Thousand Planets - solidan SF-poluljubavni film, efekti(3d animacija itd) super, priča ništa posebno, Cara dobra u bilo kojem smislu , onak 7/10 

12 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Češljam danas po jednom eksternom HDD i naletim na mapu s filmovima, pošto je nedjelja, imam vremena, ajde da pogledam nešto... 
Naiđem na Good Will Hunting i gledam si, ajde idem ga pogledati iako sam ga gledao prije nekih 7-8 godina. Sad kad sam stariji za nekih 7-8 godina, tek sad kužim koliko je ovaj film brutalan, dok mi je prije bio, s 18-19 godina, ok. Svakako preporuka za pogledati, tko nije, a tko je i njemu. 
Zanimljivo je da su scenarij napisali Matt Damon i Ben Affleck koji su u to vrijeme imali 26 i 24 godine.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2017 17:38 (lithiumion).
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Picnic at Hanging Rock (1975)

 

Mystery drama o skupini studentica i njihovoj profesorici koje nestaju za vrijeme izleta.Rani rad Petera Weira,slojevit i suptilan,fine fotografije.Meni se svidjelo,ali nije bas film za siru publiku.tako da gledajte na vlastitu odgovornost.

8 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ukratko sta sam pogledao.Sve ocjene su tu negdje kao na imdb-u, samo kapetanu phillipsu ne bi dao takvu visoku :D

 

The Number 23 

-covjek pocinje u svemu viđati broj 23 i kasnije dođe do neke spoznaje, dosta mi se svidio film

 

Mr. Brooks

-podvijest u glavi mu govori sto da radi, tj. da ubija 

 

Captain Phillips 

-rekao bih klasicno americko sra** , ali dobro biografski je pa mi mozda nije sjeo zbog toga

 

The Wizard of Lies

-ekonomska prijevara i propast obitelji 

 

Who Am I

-hakerski film (njemacki)

 

A Walk Among the Tombstones

-akcijski film sa liam neesonom

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2017 16:35 (Deutsch).
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Friends of Eddie Coyle (1973)

 

Prica o ne previse uspjesnom sredovjecnom bostonskom kriminalcu kojeg ocekuje zatvorska kazna.Klasicni krimic 70-tih sa finim i realisticnim prikazom kriminalnog miljea,Robert Mitchum u jednoj od najboljih  uloga karijere.Opcenito sam ljubitelj novog holivuda tako da gustam u ovakvim filmovima.Preporuka.

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Wind river

 

Citajuci tvoj post,odlucio sam da pogledam ovaj film.

U potpunosti se slazem da je preljep,odlicno odglumljen i da nadodam-odlicna kamera!

Veliki minus ovome filmu dajem upravo prici,koja je dosadna,bez imalo napetosti,u podosta situacija potpuno nejasna,te jos par stvari.

Scena trenutka "otkrivanja" ubice je totalno krivo vremenski ubacena(kada agentica otvara vrata kamp kucice),mislio sam da te taj tajming imati smisla na kraju,ali nije imao nikakvoga smisla,tako da ostaje pitanje-šta se htilo time postici?

-Scenu sa pumom u jazbini-trenutak kada lovac javlja tko je ubica-nisam uopce skuzio,tj.kako je on skuzio tko je ubica?

-Zasto je zena ljuta na lovca?Zato sto on nije obranio svoju kci prije?Moš mislit!

Cijeli film forsa netrepeljivost Indijanaca i kauboja i na tome kreira temu,a totalno izostavlja misticnost slucaja,tragove za mozganje gledatelja.Sve se rijesi lagano,glupo i nezanimljivo.

Meni poprilicno dosadan i nezanimljiv film!

 

5/10

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Wind river

 

Citajuci tvoj post,odlucio sam da pogledam ovaj film.

U potpunosti se slazem da je preljep,odlicno odglumljen i da nadodam-odlicna kamera!

Veliki minus ovome filmu dajem upravo prici,koja je dosadna,bez imalo napetosti,u podosta situacija potpuno nejasna,te jos par stvari.

Scena trenutka "otkrivanja" ubice je totalno krivo vremenski ubacena(kada agentica otvara vrata kamp kucice),mislio sam da te taj tajming imati smisla na kraju,ali nije imao nikakvoga smisla,tako da ostaje pitanje-šta se htilo time postici?

-Scenu sa pumom u jazbini-trenutak kada lovac javlja tko je ubica-nisam uopce skuzio,tj.kako je on skuzio tko je ubica?

-Zasto je zena ljuta na lovca?Zato sto on nije obranio svoju kci prije?Moš mislit!

Cijeli film forsa netrepeljivost Indijanaca i kauboja i na tome kreira temu,a totalno izostavlja misticnost slucaja,tragove za mozganje gledatelja.Sve se rijesi lagano,glupo i nezanimljivo.

Meni poprilicno dosadan i nezanimljiv film!

 

5/10

 Ne razumijem šta je nejasno u ovoj priči, priča je poprilično jednostavna, kao što mislim da si i sam kasnije htio reći. 

Sheridanov rad i je takav, jednostavan, ali zanimljiv, bez nekih pretjeranih plot twistova (kao što je to bio slučaj i sa Sicariom i sa Hell or High Water). Dosta filmova se danas fokusira na taj veliki plot twist u priči, dok se Sheridan fokusira na likove i na surovu stvarnost s kojima se ljudi u tim regijama susreću (bilo to dilanje droge i karteli na granici s Meksikom u Sicariu, propadanje ekonomije u Teksasu ili teški životni uvjeti, manjak posla itd. u Wind River). 

Ovo s tajmingom otkrivanja ubojice i imanjem smisla te, ironično, apsolutno ništa nisam razumio što si htio reći.

Cory je skužio tko je ubojica kad je vidio tragove saonica kako idu do kućica od tih likova

Nisam siguran jel ova "žena" Coryjeva bivša žena ili misliš na FBI agenticu, Jane. Kakogod, poprilično sam siguran da nijedna nije bila ljuta na njega, pogotovo ne radi toga što si ti rekao.

 

EDIT: Što je još više impresivno, ovo je Sheridanov directorial debut. Sicario i Hell or High Water je napisao, dok je Wind River napisao i režirao.

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2017 18:36 (Ratohnhake:ton).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ratohnhake:ton kaže...

 Ne razumijem šta je nejasno u ovoj priči, priča je poprilično jednostavna, kao što mislim da si i sam kasnije htio reći. 

Sheridanov rad i je takav, jednostavan, ali zanimljiv, bez nekih pretjeranih plot twistova (kao što je to bio slučaj i sa Sicariom i sa Hell or High Water). Dosta filmova se danas fokusira na taj veliki plot twist u priči, dok se Sheridan fokusira na likove i na surovu stvarnost s kojima se ljudi u tim regijama susreću (bilo to dilanje droge i karteli na granici s Meksikom u Sicariu, propadanje ekonomije u Teksasu ili teški životni uvjeti, manjak posla itd. u Wind River). 

Ovo s tajmingom otkrivanja ubojice i imanjem smisla te, ironično, apsolutno ništa nisam razumio što si htio reći.

Cory je skužio tko je ubojica kad je vidio tragove saonica kako idu do kućica od tih likova

Nisam siguran jel ova "žena" Coryjeva bivša žena ili misliš na FBI agenticu, Jane. Kakogod, poprilično sam siguran da nijedna nije bila ljuta na njega, pogotovo ne radi toga što si ti rekao.

 

EDIT: Što je još više impresivno, ovo je Sheridanov directorial debut. Sicario i Hell or High Water je napisao, dok je Wind River napisao i režirao.

Hvala na objasnjenu u svezi Sheridana,jer to nisam znao!

Skontao sam ja cijeli film,ali prelako i to je ono sto me smeta nesta slicno kao i u Scariom,koji mi isto tako nije sjeo...ironicno,ocito je problem u meni sa tim Sheridanom.

Scena di agentica kuca na vrata kucice,biva naglo prekinuta scenom iz proslosti....nema smisla!

Zasto nema smisla:Da je film cjelo vrijeme bio ispunjen takvim scenama"flashovima",da se nakon toga nastavilo takvim scenama....imalo bi smisla,ovako ne!

Mislim na lovcevu ženu:Ocito je da su rastavljeni,ali nije objasnjeno zasto-osim ako je razlog ono sto je rekao brat ubijene,sto je totalni BLjAK!

Itekako je ona ljuta na njega,on zivi u svojoj kuci sam,nema poljubca izmedu njih,ona ga takoreci tjera iz kuce ironicno mu govoreci da i nju moze vuci uzetom....

 

Ne zamjeri,ne mislim nista lose,film je OK,odlicna gluma,kamera,scena....ali meni je dosadan i predvidiv!

Hvala na detaljnom odgovoru!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...
Ratohnhake:ton kaže...

 Ne razumijem šta je nejasno u ovoj priči, priča je poprilično jednostavna, kao što mislim da si i sam kasnije htio reći. 

Sheridanov rad i je takav, jednostavan, ali zanimljiv, bez nekih pretjeranih plot twistova (kao što je to bio slučaj i sa Sicariom i sa Hell or High Water). Dosta filmova se danas fokusira na taj veliki plot twist u priči, dok se Sheridan fokusira na likove i na surovu stvarnost s kojima se ljudi u tim regijama susreću (bilo to dilanje droge i karteli na granici s Meksikom u Sicariu, propadanje ekonomije u Teksasu ili teški životni uvjeti, manjak posla itd. u Wind River). 

Ovo s tajmingom otkrivanja ubojice i imanjem smisla te, ironično, apsolutno ništa nisam razumio što si htio reći.

Cory je skužio tko je ubojica kad je vidio tragove saonica kako idu do kućica od tih likova

Nisam siguran jel ova "žena" Coryjeva bivša žena ili misliš na FBI agenticu, Jane. Kakogod, poprilično sam siguran da nijedna nije bila ljuta na njega, pogotovo ne radi toga što si ti rekao.

 

EDIT: Što je još više impresivno, ovo je Sheridanov directorial debut. Sicario i Hell or High Water je napisao, dok je Wind River napisao i režirao.

Hvala na objasnjenu u svezi Sheridana,jer to nisam znao!

Skontao sam ja cijeli film,ali prelako i to je ono sto me smeta nesta slicno kao i u Scariom,koji mi isto tako nije sjeo...ironicno,ocito je problem u meni sa tim Sheridanom.

Scena di agentica kuca na vrata kucice,biva naglo prekinuta scenom iz proslosti....nema smisla!

Zasto nema smisla:Da je film cjelo vrijeme bio ispunjen takvim scenama"flashovima",da se nakon toga nastavilo takvim scenama....imalo bi smisla,ovako ne!

Mislim na lovcevu ženu:Ocito je da su rastavljeni,ali nije objasnjeno zasto-osim ako je razlog ono sto je rekao brat ubijene,sto je totalni BLjAK!

Itekako je ona ljuta na njega,on zivi u svojoj kuci sam,nema poljubca izmedu njih,ona ga takoreci tjera iz kuce ironicno mu govoreci da i nju moze vuci uzetom....

 

Ne zamjeri,ne mislim nista lose,film je OK,odlicna gluma,kamera,scena....ali meni je dosadan i predvidiv!

Hvala na detaljnom odgovoru!

 Ma ne zamjeram, daleko od toga, svi imamo svoje mišljenje, bolje da svatko ima svoje mišljenje nego da svi dajemo isti odgovor i imamo isto mišljenje na štogod. 

Da vjerojatno je to više do toga njegovog stila koji je meni odličan, a tebi očito ne, nothing wrong about that. 

Pa ne treba ti više flasheva kroz film budući da ti je u toj jednoj sceni objašnjeno što se dogodilo te noći, osim ako misliš da bi radije htio da je taj jedan duži flashback pretvoren u više manjih flashback scena koje bi onda bile raspoređene kroz cijeli film, a ne samo taj jedan trenutak, s čim se ne slažem jer mislim da bi to naštetilo naraciji filma, svaki put kad bi se nešto krenulo događati ili kad bi se dogodila neka bitnija/snažnija scena bi bilo prekinuto flashbackom što bi konstantno usporavalo film. Ovako ta jedna scena objasni tu noć, +pred sam kraj filma se dogodi ta užasna scena u kojoj taj lik siluje tu curu, dok bi se ovako kako si ti rekao dogodila negdje randomly usred filma i ne bi imala toliki emotivni utisak na gledatelja, koliko je imala pred kraj. Nadam se da se nisam zbunio i zbrkao ovu scenu o kojoj ja pričam s nekom drugom jer sam film gledao prije više od mjesec dana, trebalo bi ga ponovno pogledati haha.

Nije objašnjeno zašto su rastavljeni, i drago mi je da nisu ulazili u tu temu, bezveze bi se trošio screentime, pretpostavlja se da su se udaljili zbog krivnje prema sebi, ali i međusobno nakon smrti njihove kćeri. 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dobar mi je bio Wind River,ali moram priznati da sam ipak ocekivao malo vise,s obzirom na Sheridanove  prethodne uratke,malo me razmazio.Ono sto mi je drago je da se filmasi lagano opet okrecu naizgled jednostavnijim pricama,ali koji to "nadoknadjuju" nekim drugim kvalitetama.

 

Kad su ti snjezni filmovi u pitanju,uz naravno neizostavni Fargo,prva asocijacija mi je takodjer odlicni A Simple Plan .

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2017 21:03 (geronimo4661).
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Fear and Loathing in Las Vegas

Vjerovali ili ne, planirao sam ga pogledati godinama. Nisam ljubitelj komedija i uvijek odaberem neki thriller. Danas popodne sam odlučio konačno pogledati ta dva luđaka i definitivno mi se je svidio. Vjerojatno velika večina zna taj film, ali ako je nekome nepoznat, neka ga pogleda svakako.

10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
.... snijezni filmovi, hm, the thing, h8ful 8, u orlovom gnijezdu..... wind river prica je mogla bit smjestena i na hawaima kaj se mene tice... prosjecan film.
dc hejter
15 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

thor- danas je rodendan od cinestara i sve karte snizene, otiso sam u onaj 4dx pogledat thora al nazalost iz prvog reda. na kraju je ispalo oke jer je taj 4dx dosta dobar, bar na primjeru thora, stolac se trece, u scenama s vodom te sprica voda, vjetar puse kad thor leti itd.

sad o filmu, humora ima i meni je bio smjesan u dosta scena, likovi su dobri, nisu ih ubacili milijun tako da svaki ima svoju ulogu i nema praznog hoda. glavna negativka je mogla bit "strasnija" al dobro. hulk i thor veza je super, to su dobro odradili. sve u svemu jedan zabavan film u stilu kako to marvel zna, i definitivno najbolji thor do sad. preporuka.

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...
.... snijezni filmovi, hm, the thing, h8ful 8, u orlovom gnijezdu..... wind river prica je mogla bit smjestena i na hawaima kaj se mene tice... prosjecan film.

 

Nisam se dobro izrazio,mislio sam snjezni filmovi slicnih zanrova kao wind river.A ako vec spominjes opcenito,onda je to bez dileme Il grande silenzio,od kojega je i hateful eight pokupio koju foru.

10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
...a ja sam htio reci da se wind rivera necu sjecat ni po snijegu ni po prici... google je inace zakon, brzo ulovis poveznice medju filmovima, cestitam....
dc hejter
6 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Limehouse Golem       

 

Filmjedan od boljih u zadnje vrijeme :) Neče vam biti žao :) ako volite Trilere i Misterije zajedno :) 

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...
...a ja sam htio reci da se wind rivera necu sjecat ni po snijegu ni po prici... google je inace zakon, brzo ulovis poveznice medju filmovima, cestitam....

 

Cemu pasivna agresivnost,samo lagano,neki od nas  gledaju spaghetti westerne malo duze od pojave Googla.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...
Tallahassee kaže...
...a ja sam htio reci da se wind rivera necu sjecat ni po snijegu ni po prici... google je inace zakon, brzo ulovis poveznice medju filmovima, cestitam....

 

Cemu pasivna agresivnost,samo lagano,neki od nas  gledaju spaghetti westerne malo duze od pojave Googla.

 Kolega se kao i inače smatra vrhovnim znalcem filma, i njegovo je mišljenje ono pravo, iako apsolutno nikad ne obrazloži svoje "važno" mišljenje. 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
6 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

jos dva filma kojima bih dao cistu desetku su heartbreak ridge (vojnicina) i major payne

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The King's Speech

 

Nikako uhvatit vremena da ga pogledam, sjećam se kad je bio izašao bio sam još u osnovnoj pa me nije zanimao.

 

Ali film me bacio u 30 godine prošlog stoljeća što jako cijenim kod filmova koji nemaju propuste u detaljima, scenama, kostimografiji ,tehnici tog stoljeća i efektima. Dosta dobre performanse glume od strane glavnog i sporednog glumca.

 

Film se više bazira na psihološkoj komunikaciji između doktora i kralja Georga ,njegovog problema s mucanjem i odnosu s javnostću.

 

Digresija- Nekidan sam baš bio čitao o željeznom ordenu kojeg je Malta dobila od Engleske u drugom svjetskom ratu a uručio joj ga  je tadašnji George šesti iliti "Đuro".Baš  odlučim pogledati ovaj film neznajući da se u njemu radi o Đuri dok nisam pogledao opis  prije filma.

 

Đuro piše na wikipediji što mi je bilo smješno na prvu. Haha lol možda su ga zato nazvali jer je mucao ili postoji neki drugi razlog?

 

Ali sve u svemu film mi je bio dobar i uživio sam se.

Preporuka nemate što izgubit a naučit će te nešto novo.

 

Film se temelji na istinitim događajima (a jesam  zapeo na biografskim filmovima u zadnje vrijeme ).

8/10

 

Chill
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2017 0:45 (ris).
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ratohnhake:ton kaže...

 Ma ne zamjeram, daleko od toga, svi imamo svoje mišljenje, bolje da svatko ima svoje mišljenje nego da svi dajemo isti odgovor i imamo isto mišljenje na štogod. 

 

 Kolega se kao i inače smatra vrhovnim znalcem filma, i njegovo je mišljenje ono pravo, iako apsolutno nikad ne obrazloži svoje "važno" mišljenje. 

 Uvazeni kolega Ratothnake ali ugazili ste u vlastito govno.

dc hejter
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...
Ratohnhake:ton kaže...

 Ma ne zamjeram, daleko od toga, svi imamo svoje mišljenje, bolje da svatko ima svoje mišljenje nego da svi dajemo isti odgovor i imamo isto mišljenje na štogod. 

 

 Kolega se kao i inače smatra vrhovnim znalcem filma, i njegovo je mišljenje ono pravo, iako apsolutno nikad ne obrazloži svoje "važno" mišljenje. 

 Uvazeni kolega Ratothnake ali ugazili ste u vlastito govno.

 Ne bih baš rekao, jer ja kad kažem svoje mišljenje, obrazložim zašto imam takvo mišljenje o filmu. 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
7 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...
Tallahassee kaže...
...a ja sam htio reci da se wind rivera necu sjecat ni po snijegu ni po prici... google je inace zakon, brzo ulovis poveznice medju filmovima, cestitam....

 

Cemu pasivna agresivnost,samo lagano,neki od nas  gledaju spaghetti westerne malo duze od pojave Googla.

Njegovo mišljenje je božanstvo kojemu se moramo klanjati. ako on kaže da je film takav i onakav onda je to tak, nema druge...

Bitch please 

6 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

jos jedan film iz 90ih koji je cista desetka za mene je lord of the flies...

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...

 

 

Kad su ti snjezni filmovi u pitanju,uz naravno neizostavni Fargo,prva asocijacija mi je takodjer odlicni A Simple Plan .

 A Simple Plan je remek djelo, nisu mi shvatljivi razlozi zašto je toliko podcijenjen i zaboravljen...

A kad smo već u snježnom te podcijenjenom i zaboravljenom modu, preporučam i Affliction.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...
geronimo4661 kaže...

 

 

Kad su ti snjezni filmovi u pitanju,uz naravno neizostavni Fargo,prva asocijacija mi je takodjer odlicni A Simple Plan .

 A Simple Plan je remek djelo, nisu mi shvatljivi razlozi zašto je toliko podcijenjen i zaboravljen...

A kad smo već u snježnom te podcijenjenom i zaboravljenom modu, preporučam i Affliction.

 

Ma ima dosta tih filmova iz 90-tih koji su nekako pali u zaborav,iz ko zna kojeg razloga.Ja bas cistim watchlistu od filmova iz 70-tih,kad to odradim onda se bacam na 90-te,sigurno ce se naci zanimljivih stvari.

 

A Affliction je filmcina,dobar glumacki,pogotovo Coburn koji je fenomenalan kao tesko djubre.

 

 

 

The Killing of a Sacred Deer (2017)

 

 

Yorgos Lanthimos se polako etablira kao jedan od zanimljivijih europskih redatelja,nakon Dogtooth i posebno Lobstera.A sa ovim najnovijim filmom samo potvrdjuje svoj status.Ima tu apsurda,grcke mitologije..uglavnom Lanthimos kakvog smo vidjeli u Lobsteru,a ovdje je sto bi rekli jos malo dodao gas.Iako su u filmu Nicole Kidman i Colin Farrell(koji su svakako odradili dobar posao),show krade mladi Barry Keoghan kojemu je ovo prva veca uloga.Sad vidim da je i u Dunkirku,ali to jos nisam gledao.Uglavnom preporuka,s napomenom da ovakvi filmovi uglavnom izazivaju oprecne reakcije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2017 23:32 (geronimo4661).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice