Zeitgeist

poruka: 256
|
čitano: 52.687
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
syncmaster245b kaže...
Kako mozes iskrivljavati "cinjenice" pod navodnicima?
Da li to znaci da onda govoris istinu?


Osobno dijelim vecinu stajalista iznesenih u tom filmu, dok neka ne, medjutim poanta filma nije bila uvjeriti nekoga u te teze, nego jednostavan savjet da u nista sto vam se kaze ne vjerujete slijepo, pogotovo ako dolazi iz drzavnih instanci, odnosno upotrijebite vlastiti mozak u donosenju zakljucaka, a ne vjerovati u sve sto vam se servira preko medija. Sloziti cete se da je savjet internacionalan i prilicno univerzalan, odnosno primjenjiv na bilo koju drzavu svijeta.

Film doslovno kaze :" Upotrijebite mozak, razmisljajte!!!"


 Upravo to. Film bi trebao gledatelja potaknuti na razmišljanje. Što se tiče religije u prvom dijelu, cijela religija je skup bajki i gluposti (ovo je osobni stav) pa ne vidim razloga zašto neki skaču na neistine. Svakako ću pogledati link da vidim o kakvim je neistinama riječ.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
15 godina
offline
RE: Zeitgeist
zoran010 kaže...


 Slažem se, makar su s ovim o religiji stvarno pretjerali.
 
Priznajem, za jednog vjernika takav film nije nista drugo nego dobro osmisljena provokacija, no onda opet sa druge strane, potvrdjeno je da se motivi bezgresnog zaceca , raspeca i uskrsnuca ponavljaju kroz povijesna razdoblja u gotovo svim vaznijim civilizacijama.

Osobno taj prvi dio filma dozivljavam kao zanimljivu pricicu kao "Da Vincijev kod" ili jos prije "Sveti Gral, sveta krv" s obzirom da sam ateist, no naglasavam postujem svaciju vjeru i nemam namjeru nikoga uvjeravati u svoja stajalista isto kao i sto ne ocekujem da me itko pokusava na silu uvjeriti u svoja.

Kao sto sam vec rekao, pogledao sam film, razmislio o njemu, formirao svoje stajaliste i to je u principu sve sto film od vas i trazi.
Ici osporavati ili dokazivati teze iznesene tamo je kontraproduktivno sa bilo kojeg aspekta.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
syncmaster245b kaže...
Jerkenovski kaže...

Jao...imam oba zeitgeista na hardu...samo čekaju na red...Smijeh

 
haha, i kod mene postoji lista cekanja. Doduse Zeitgeisti su vec prosli.


P.S. Odlican avatar. Mozda Z-80 inside? Smijeh
 Da...ali ne još zadugo...nova godina nove odluke...prelazim na 16-bitnu arhitekturu...samo trebam malu pomoć
 da si zemem intela 8086 ili 80286 ???Smijeh
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
PROTECTOR kaže...
 Što se tiče religije u prvom dijelu, cijela religija je skup bajki i gluposti (ovo je osobni stav) pa ne vidim razloga zašto neki skaču na neistine.
 I moj osobni stav može biti to da si ti glup (bez uvrede), ali to ne mora značiti da je istina. Ako govoriš o osobnom stavu, onda kaži "smatram da je cijela religija skup bajki i gluposti...", a ne kao da imaš znanstveni ili neki drugi dokaz koji potvrđuje to što si rekao.

Karma is a funny thing.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
CikaSpaso kaže...
PROTECTOR kaže...
 Što se tiče religije u prvom dijelu, cijela religija je skup bajki i gluposti (ovo je osobni stav) pa ne vidim razloga zašto neki skaču na neistine.
 I moj osobni stav može biti to da si ti glup (bez uvrede), ali to ne mora značiti da je istina. Ako govoriš o osobnom stavu, onda kaži "smatram da je cijela religija skup bajki i gluposti...", a ne kao da imaš znanstveni ili neki drugi dokaz koji potvrđuje to što si rekao.

Lijepo sam u zagradi naznačio da je to osobni stav što samo za sebe sve govori, a ako tebi treba posebno formulirana rečenica da to skužiš, zašto uopće trošiš vrijeme na nešto što ne razumiješ?
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
PROTECTOR kaže...
CikaSpaso kaže...
PROTECTOR kaže...
 Što se tiče religije u prvom dijelu, cijela religija je skup bajki i gluposti (ovo je osobni stav) pa ne vidim razloga zašto neki skaču na neistine.
 I moj osobni stav može biti to da si ti glup (bez uvrede), ali to ne mora značiti da je istina. Ako govoriš o osobnom stavu, onda kaži "smatram da je cijela religija skup bajki i gluposti...", a ne kao da imaš znanstveni ili neki drugi dokaz koji potvrđuje to što si rekao.

Lijepo sam u zagradi naznačio da je to osobni stav što samo za sebe sve govori, a ako tebi treba posebno formulirana rečenica da to skužiš, zašto uopće trošiš vrijeme na nešto što ne razumiješ?
 I ja sam lijepo u zagradi naznačio bez uvrede, pa si se opet izgleda uvredio. Jebiga...

Karma is a funny thing.
16 godina
moderator
offline
RE: Zeitgeist
CikaSpaso kaže...
PROTECTOR kaže...
 Što se tiče religije u prvom dijelu, cijela religija je skup bajki i gluposti (ovo je osobni stav) pa ne vidim razloga zašto neki skaču na neistine.
 I moj osobni stav može biti to da si ti glup (bez uvrede), ali to ne mora značiti da je istina. Ako govoriš o osobnom stavu, onda kaži "smatram da je cijela religija skup bajki i gluposti...", a ne kao da imaš znanstveni ili neki drugi dokaz koji potvrđuje to što si rekao.
Ako sam napisao da ti je komentar glup nisam rekao da si ti glup - to su dvije posve razlicite stvari. A komentar ti jest glup.

CikaSpaso kaže...
Ako govoriš o osobnom stavu, onda kaži "smatram da je cijela religija skup bajki i gluposti...", a ne kao da imaš znanstveni ili neki drugi dokaz koji potvrđuje to što si rekao.
Znanost govori upravo to, ali malo suptilnijim jezikom. Namigiva Odnosno, govori da religije ne proizlaze iz stvarnosti oko nas.

Religije su sredstva upravljanja masama, a prenose se na isti nacin na koji se prenosi materinji jezik ("usade" se u covjekovu psihu) zbog cega ih se jako tesko, ako ne i nemoguce rijesiti. Drugim rijecima, osoba koju od malena uce vjeri/religijama ne gleda na njih racionalno, vec to "osjeca" - to nije njihov odabir, to je odabir njihovih roditelja koji su ih odgojili tako da budu vjernici/religiozne osobe, isto kao sto su ih odgojili da govore hrvatski (ili koji vec) jezik i da se osjecaju Hrvatima (ili kojom vec nacionalnosti). Zbog toga je glupo vjernike/religiozne osobe nazivati glupima, no to nitko (ili gotovo nitko) ni ne cini - PROTECTOR to definitivno nije ucinio. I zaista mi nije jasno zbog cega se svako (opravdano) kritiziranje religija automatski dozivljava kao osobni napad na pojedinca pripadnika te religije. Pa nisu religije tabu-tema da se o njima ne bi smjelo raspravljati.
15 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

Taj prvi dio filma zapravo jedini ima neke veze sa stvarnočću. Sličnost Isusa sa drugim "spasiteljima" iz drugih religija je činjenica, samo u filmu se ipak malo pretjeruje sa usporedbama.

16 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

znate sta...o misljenjima se da raspravljat puno al...

 

ja mislim da je bitno da se taj film prosiri i da rulja progleda.....

 

16 godina
protjeran
offline
RE: Zeitgeist
vjeko kaže...

Taj prvi dio filma zapravo jedini ima neke veze sa stvarnočću. Sličnost Isusa sa drugim "spasiteljima" iz drugih religija je činjenica, samo u filmu se ipak malo pretjeruje sa usporedbama.

 Ne kuzim kak ti sad najednom znas da prvi dio jedini ima neke veze sa stvarnoscu tj, slicnost Isusa s drugim "spasiteljima" je cinjenica???
Ovi ostali dokazi i svjedocanstva (9/11) novijeg datuma koji su izneseni ne drze vodu, a ovo sto se moze izmanipulirat (i na jedan i na drugin nacin)
jer ide daleko u proslost, to ima veze sa stvarnoscu?
EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
protjeran
offline
RE: Zeitgeist
dirtyjack kaže...

znate sta...o misljenjima se da raspravljat puno al...

 

ja mislim da je bitno da se taj film prosiri i da rulja progleda.....

 

 Slazem se u potpunosti, ali je zanimljivo da neki unatoc svemu vide samo ono sto je na nekoj nacionalnoj ili komercijalnoj televiziji.
Hmmm starno je televizija zatupljujuc medij.
EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
mbaksa kaže...
...
 Slažem se sa svime što ste napisali, čak i sa onim da mi je komentar glup Smijeh. Napisao sam ga prenaglo, ali samo zato što me katkad ljuti to što se na svakoj temi, koja čak i nije o religiji, nađe neki lik (ne mislim na PROTECTOR-a) koji mora da napiše kako je religija izmišljotina, samo da bi ostalim pokazao kako je on ateist, jer je to danas cool.
Nisam uopće religiozan, niti sam htio da branim religiju, ali kad god neki vjernik počne da piše o vjeri ili nekim sličnim stvarima, odmah postaje fanatik, i ispada da propovijeda.

Mislim da je religija, tj. grupe ljudi koji ju vode, donijela zla svijetu više od bilo čega i bilo koga drugog, ali zašto se truditi dokazivati vjerniku da Bog ne postoji, ili ateistu da postoji.

Inače, jedva sam čekao vaš skepticistički(?) i filozofski komentar na Zeitgeist.Namigiva

Karma is a funny thing.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2009 11:29 (CikaSpaso).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
mbaksa kaže...
Ako sam napisao da ti je komentar glup nisam rekao da si ti glup - to su dvije posve razlicite stvari. A komentar ti jest glup.

 E to :)   samo ne kuzim sto je toliko glupo u njegovom komentaru??

A opet, to sam dosat često primjetio čim netko počne govorit kontra religije odmah se "vjernici" smatraju osobno pogođeni... pa svatko ima pravo na svoje mišljenje (iako ja osobno ne mogu shvatit kako visoko-obrazovani ljudi mogu vjerovat da je Zemlja stara 10k god.).

Dobro za autora da nije odabra jednu specifičnu religiju, jer bi još unajmili atentatore da ga koknu :)  (kao onog nizozemca sa karikaturama :D )
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
Lightning kaže...
mbaksa kaže...
Ako sam napisao da ti je komentar glup nisam rekao da si ti glup - to su dvije posve razlicite stvari. A komentar ti jest glup.

 E to :)   samo ne kuzim sto je toliko glupo u njegovom komentaru??

A opet, to sam dosat često primjetio čim netko počne govorit kontra religije odmah se "vjernici" smatraju osobno pogođeni... pa svatko ima pravo na svoje mišljenje (iako ja osobno ne mogu shvatit kako visoko-obrazovani ljudi mogu vjerovat da je Zemlja stara 10k god.).

Dobro za autora da nije odabra jednu specifičnu religiju, jer bi još unajmili atentatore da ga koknu :)  (kao onog nizozemca sa karikaturama :D )
 LOL
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
16 godina
protjeran
offline
RE: Zeitgeist
Lightning kaže...
mbaksa kaže...
Ako sam napisao da ti je komentar glup nisam rekao da si ti glup - to su dvije posve razlicite stvari. A komentar ti jest glup.

 E to :)   samo ne kuzim sto je toliko glupo u njegovom komentaru??

A opet, to sam dosat često primjetio čim netko počne govorit kontra religije odmah se "vjernici" smatraju osobno pogođeni... pa svatko ima pravo na svoje mišljenje (iako ja osobno ne mogu shvatit kako visoko-obrazovani ljudi mogu vjerovat da je Zemlja stara 10k god.).

Dobro za autora da nije odabra jednu specifičnu religiju, jer bi još unajmili atentatore da ga koknu :)  (kao onog nizozemca sa karikaturama :D )
 Gledaj ja kao vjernik necu nikog uvjeravat da Bog postoji i sl., ali glupo  mi je kad mi neki ateist pocne soliti pamet kako Bog ne postoji.

EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
CikaSpaso kaže...
 Slažem se sa svime što ste napisali, čak i sa onim da mi je komentar glup Smijeh. Napisao sam ga prenaglo, ali samo zato što me katkad ljuti to što se na svakoj temi, koja čak i nije o religiji, nađe neki lik (ne mislim na PROTECTOR-a) koji mora da napiše kako je religija izmišljotina, samo da bi ostalim pokazao kako je on ateist, jer je to danas cool.
Nisam uopće religiozan, niti sam htio da branim religiju, ali kad god neki vjernik počne da piše o vjeri ili nekim sličnim stvarima, odmah postaje fanatik, i ispada da propovijeda.

 Po čijim kriterijima je ateizam cool? Nije mi bila namjera ukazati da sam ateist, već ukazati na svoje mišljenje o temi. Konkretno bila je riječ o religijskom dijelu prvog Zeitgeist-a po čemu je i religija indirektno tema ovog topica.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
PROTECTOR kaže...
CikaSpaso kaže...
 Slažem se sa svime što ste napisali, čak i sa onim da mi je komentar glup Smijeh. Napisao sam ga prenaglo, ali samo zato što me katkad ljuti to što se na svakoj temi, koja čak i nije o religiji, nađe neki lik (ne mislim na PROTECTOR-a) koji mora da napiše kako je religija izmišljotina, samo da bi ostalim pokazao kako je on ateist, jer je to danas cool.
Nisam uopće religiozan, niti sam htio da branim religiju, ali kad god neki vjernik počne da piše o vjeri ili nekim sličnim stvarima, odmah postaje fanatik, i ispada da propovijeda.

 Po čijim kriterijima je ateizam cool? Nije mi bila namjera ukazati da sam ateist, već ukazati na svoje mišljenje o temi. Konkretno bila je riječ o religijskom dijelu prvog Zeitgeist-a po čemu je i religija indirektno tema ovog topica.
 Problem i kod mene i kod tebe je što se čini da ne čitamo dijelove u zagradi. Rekao sam da je komentar bio brzoplet, a ovo iznad se ne odnosi na tebe.

Karma is a funny thing.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
MorciTheCroat kaže...
vjeko kaže...

Taj prvi dio filma zapravo jedini ima neke veze sa stvarnočću. Sličnost Isusa sa drugim "spasiteljima" iz drugih religija je činjenica, samo u filmu se ipak malo pretjeruje sa usporedbama.

 Ne kuzim kak ti sad najednom znas da prvi dio jedini ima neke veze sa stvarnoscu tj, slicnost Isusa s drugim "spasiteljima" je cinjenica???
Ovi ostali dokazi i svjedocanstva (9/11) novijeg datuma koji su izneseni ne drze vodu, a ovo sto se moze izmanipulirat (i na jedan i na drugin nacin)
jer ide daleko u proslost, to ima veze sa stvarnoscu?
 Da! Zamisli! Toliko o tim teorijama zavjere...
Religijom (povijesti iste) se bave stručnjaci koji znaju što rade i koji su školovani za to što rade, dok se teorijama zavjere bave ljudi kojima je dosadno u životu i koji nemaju pojma o čemu pričaju.
16 godina
protjeran
offline
RE: Zeitgeist
vjeko kaže...
MorciTheCroat kaže...
vjeko kaže...

Taj prvi dio filma zapravo jedini ima neke veze sa stvarnočću. Sličnost Isusa sa drugim "spasiteljima" iz drugih religija je činjenica, samo u filmu se ipak malo pretjeruje sa usporedbama.

 Ne kuzim kak ti sad najednom znas da prvi dio jedini ima neke veze sa stvarnoscu tj, slicnost Isusa s drugim "spasiteljima" je cinjenica???
Ovi ostali dokazi i svjedocanstva (9/11) novijeg datuma koji su izneseni ne drze vodu, a ovo sto se moze izmanipulirat (i na jedan i na drugin nacin)
jer ide daleko u proslost, to ima veze sa stvarnoscu?
 Da! Zamisli! Toliko o tim teorijama zavjere...
Religijom (povijesti iste) se bave stručnjaci koji znaju što rade i koji su školovani za to što rade, dok se teorijama zavjere bave ljudi kojima je dosadno u životu i koji nemaju pojma o čemu pričaju.
 Tako je, dobro si reko strucnjaci.
Zbog takovih se strucnjaka religija zloupotrebljava na sve moguce  nacine.
A sto se tice teorija zavjere, ti kao da nisi cuo za ratno profiterstvo?
Evo bas ovog trenutka gledam na HTV-u (stvarno me cudi sto se tamo prikazuje) emisija REPORTERI di se govori o ratnom profiterstvu i naravno glavni lik je Bush
i neki naftni magnat Hunt koji ge dao 24 milijuna dolara za njegovu kampanju, a Bush mu je zauzvrat sredio multimilijunske poslove u Iraku.
Druga, i nama poznatija verzija ratnog profiterstva ti se dogodila kod nas (od klasicnog sverca oruzjem do privatizacije).

EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

Ratno profiterstvo nema nikakve veze sa teorijama zavjere. Ne treba srušiti par zgrada da bi se započeo rat.

 

 

Tako je, dobro si reko strucnjaci.
Zbog takovih se strucnjaka religija zloupotrebljava na sve moguce  nacine.

Tebi je sve u životu zavjera?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2009 19:53 (vjeko).
16 godina
protjeran
offline
RE: Zeitgeist
vjeko kaže...

Ratno profiterstvo nema nikakve veze sa teorijama zavjere. Ne treba srušiti par zgrada da bi se započeo rat.

 

 

 

 Ne treba, ali je tako najlakse nekog napast pod krinkom obrane od terorista.
EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

Nije istina! Lakše je izmisliti priču, pasirati je u medije (koji su ionake pod kontrolom te neke tajne organizacije) i eto rata.

15 godina
offline
RE: Zeitgeist
vjeko kaže...

Nije istina! Lakše je izmisliti priču, pasirati je u medije (koji su ionake pod kontrolom te neke tajne organizacije) i eto rata.

 Jesi siguran?

Tko je ono zapalio Reichstag?

Sto je bio povod njemackog napada na Poljsku?

Dakle, sa povijesne strane , to je nacin kako ujediniti naciju i povesti je u rat bez previse pitanja, odnosno ukoliko je ova teorija o 11.9. tocna, ne treba biti iznenadjujuce, niti bi se dogodilo po prvi put, a kako vidimo iz povijesti nije to tako niti nemoguce.

Osobno teoriju 11.9. smatram upravo time, teorijom. Ne mogu vjerovati, niti dopustiti sebi da pomislim da bi u danasnje vrijeme, u najrazvijenijoj zemlji svijeta, bilo koji drzavnik radi materijalne koristi ubio 2000-3000 svojih sunarodnjaka.
Eto, na kraju nisam poslusao vlastiti savjetIzlanuo se
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2009 22:20 (syncmaster245b).
15 godina
offline
RE: Zeitgeist
Jerkenovski kaže...
 Da...ali ne još zadugo...nova godina nove odluke...prelazim na 16-bitnu arhitekturu...samo trebam malu pomoć
 da si zemem intela 8086 ili 80286 ???Smijeh
 
Ma i ja bih ti preporucio prelazak na 16bita. Imam jedan dobar koktel chipova za tebe!

Fat Agnes
Paula
Denise
Gary
i naravno jedna zlica Motorole 68K Cool
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2009 22:25 (syncmaster245b).
16 godina
moderator
offline
RE: Zeitgeist
CikaSpaso kaže...
Slažem se sa svime što ste napisali, čak i sa onim da mi je komentar glup Smijeh. Napisao sam ga prenaglo, ali samo zato što me katkad ljuti to što se na svakoj temi, koja čak i nije o religiji, nađe neki lik (ne mislim na PROTECTOR-a) koji mora da napiše kako je religija izmišljotina, samo da bi ostalim pokazao kako je on ateist, jer je to danas cool.

To bi bilo OK da se na ovoj temi nasao neki lik koji pise da je religija izmisljotina samo kako bi ostalima pokazao da je ateist, jer je to danas cool. A to nije slucaj. Tako da zbilja ne razumijem ovakve "preventivne" komentare. A i generalno gledano, tesko da ces u stvarom zivotu sresti osobu koja razmislja kao tvoj "lik".

CikaSpaso kaže...
Nisam uopće religiozan, niti sam htio da branim religiju, ali kad god neki vjernik počne da piše o vjeri ili nekim sličnim stvarima, odmah postaje fanatik, i ispada da propovijeda.
Jos jedna generalizacija koja niti ima veze s temom, niti ima veze s ijednom porukom u ovoj temi, niti ima uporiste u stvarnom svijetu. Usput receno, ako osoba ne barata cinjenicama nego kao jedine argumente iznosi svoj "unutarnji osjecaj" ili "unutarnji dozivljaj" ili stovec, jasno je da ga se u raspravi nece uzeti za ozbiljno - niti bi trebalo. Bez brige - ateisti dobro vide razliku izmedju propovijedanja i rasprave. Al cemu uopce rasprava o tome ovdje kad na temi nije bilo propovijedanja niti je bilo dozivljavanja rasprave kao propovijedanja?

CikaSpaso kaže...
Mislim da je religija, tj. grupe ljudi koji ju vode, donijela zla svijetu više od bilo čega i bilo koga drugog, ali zašto se truditi dokazivati vjerniku da Bog ne postoji, ili ateistu da postoji.
Na ovoj temi nitko nije nikome pokusavao niti se trudio dokazivati da tzv. Bog ne postoji. A opcenito, za tvoju informaciju, ateisti to ne cine - boli njih briga vjeruju li teisti u tzv. Boga, ili bogove, ili ne. Fakat ne kuzim odakle ti takvi stavovi, prepuni mitovima o "ateistima". Ateiste je briga uplicu li se religijske institucije u njihov zivot, u rad drzave, u obrazovanje djece i sl., pa da time krse Ustavom zajamcena prava gradjana, a ne da uvjeravaju druge da "Bog ne postoji" - koji bi bio smisao toga? Reci ce da smatraju da bogovi ne postoje - to nije uvjeravanje, to je iznosenje misljenja ili vjerovanja.
16 godina
moderator
offline
RE: Zeitgeist
syncmaster245b kaže...
Osobno teoriju 11.9. smatram upravo time, teorijom. Ne mogu vjerovati, niti dopustiti sebi da pomislim da bi u danasnje vrijeme, u najrazvijenijoj zemlji svijeta, bilo koji drzavnik radi materijalne koristi ubio 2000-3000 svojih sunarodnjaka.
Izglasavanje zakona protiv terorizma si zaboravio?
16 godina
protjeran
offline
RE: Zeitgeist
mbaksa kaže...
syncmaster245b kaže...
Osobno teoriju 11.9. smatram upravo time, teorijom. Ne mogu vjerovati, niti dopustiti sebi da pomislim da bi u danasnje vrijeme, u najrazvijenijoj zemlji svijeta, bilo koji drzavnik radi materijalne koristi ubio 2000-3000 svojih sunarodnjaka.
Izglasavanje zakona protiv terorizma si zaboravio?
 https://www.youtube.com/watch?v=XcPzRx6QMfs

Pogledajte video od 2:26 pa nadalje
EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
offline
Zeitgeist

Evo za sve one koji se još muče s religijom. Dosta dobar dokumentarac o religiji.....

 

link

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
16 godina
offline
Zeitgeist

Evo konacno sam ih i ja pogledao pa bi se moglo reci da osjecam duznost da i ja nesto "pametno" kazem.

Vidim da ste se odma pokacili oko religije to je i bilo za ocekivati.

Moj komentar na film je da barem sto se tice ovog dijela u vezi Isusa i crkve sam sklon vjerovati da je film u pravu i da su sve religije svijeta temeljene na mitovima. Po mom skromnom misljenju religije su najstarije zlocinacke organizacije na planeti i nema naprid dok se sve ne iskorjene.

9/11 - ne bitno u potpunosti je li istina ili nije, po filmu izgleda da su se sami digli u zrak, ali po meni ne bitno.

U vezi banki i monetarnog sistema - zanimljivo i informativno, ali opet relativno ne bitno.

I za kraj konstatacija u filmu da jedino tehnologija u konacnici moze spasiti covjecanstvo. To me je stvarno impresioniralo jer ja ima dobrih 7-8 godina govorim ljudima kad god pocne neka takva prica sto nam moze omoguciti opstanak na planeti, sam uvijek govorio da je to tehnologija tako da se u potpunosti tu slazem sa tim dijelom filma.

16 godina
protjeran
offline
Zeitgeist

Film je u svakom slucaju dobro pogledat, jer potice na razmisljanje.

Naravno ne treba sve vjerovat, ali di ima dima ima i vatre :-)

EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice