Kupovina fotoaparata i foto opreme

poruka: 887
|
čitano: 293.107
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
11 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Moze li mi netko preporuciti neki Battery grip za nikon d5200 , na ebayu sam nasao svakakvih pa se nemogu odluciti . Ako netko ima iskustva sa nekim gripom nek mi pomogne ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pogledaj DSTE proizvodac, ok kvaliteta i cijena

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Evo da pohvalim trgovinu KSU koja se nalazi na platou Mamutice.

Čovjek mi rezervirao fotić, udjelio par korisnih savjeta, nabacio koju šalu, a i cijena im je bila odlična, 3370 kn je bio Canon Eos 600D.

 

Preporučam svakako.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Sta mislite o 35mm 1.8 G za Nikon D5200 , to bi mi bio drugi objektiv . Dal je bolje to ili 50 mm uzet , neki prime bi objektiv za ulicu i svakodnevnu potrebu . 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Adict kaže...

Sta mislite o 35mm 1.8 G za Nikon D5200 , to bi mi bio drugi objektiv . Dal je bolje to ili 50 mm uzet , neki prime bi objektiv za ulicu i svakodnevnu potrebu . 

Osobno koristim 35mm 1.8 G na Nikonu D5200 kao primarni objektiv i mogu reći da je taj objektiv jedan od najboljih objektiva što za te novce možeš kupiti.

Da li ti treba 50mm ovisi o tebi samom. Možda ćeš poželjeti u nekim situacijama imati i onaj od 50 mm, no kod mene su takve situacije vrlo rijetke.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
igy kaže...
Adict kaže...

Sta mislite o 35mm 1.8 G za Nikon D5200 , to bi mi bio drugi objektiv . Dal je bolje to ili 50 mm uzet , neki prime bi objektiv za ulicu i svakodnevnu potrebu . 

Osobno koristim 35mm 1.8 G na Nikonu D5200 kao primarni objektiv i mogu reći da je taj objektiv jedan od najboljih objektiva što za te novce možeš kupiti.

Da li ti treba 50mm ovisi o tebi samom. Možda ćeš poželjeti u nekim situacijama imati i onaj od 50 mm, no kod mene su takve situacije vrlo rijetke.

pitanjce za vas, u kojim situacijama koristite te 35mm i 50mm. Po čemu su oni bolji, recimo od kit objektiva. 

 

11 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

E hvala odluceno uzet cu si 35 mm , a odgovor na tvoje pitanje cemu ga sluzim svakodnevno , portreti , ulica ... itd. strasan dof radi sta mi se svida ;) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Markić7 kaže...

pitanjce za vas, u kojim situacijama koristite te 35mm i 50mm. Po čemu su oni bolji, recimo od kit objektiva. 

 

fix objektivi sličnog cjenovnog ranga često daju oštriju fotografiju, s manje distorzija, možeš pustiti više svjetlosti što znači da su bolji u zatvorenom prostoru od zoom objektiva koji najčešće dolaze s aparatom. Dakle u slučaju Nikona, 35mm 1.8G će dati bolj fotografiju nego 35mm (18-55 objektiv)

situacije: portreti i relativno širokokutni krajolik.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
35mm ti je definitivno najbolji izbor kod pocetka koristenja prime objektiva. Daje priblizno istu zarisnu duljinu kao 50mm objektiv na FF formatu. Ta se zarisna duljina generacijama koristila kao standardna i do veceg proboja zoom objektiva bila je najcesca kupovina uz novi aparat. Vrlo je vjerojatno da je najvise fotografija na svijetu snimljeno upravo tom zarisnom duljinom. Tehnicki gledano daje malo manje vidno polje od ljudskog vida i time lakse naglasava subjekt koji se snima.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 22:41 (Trickortreat).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
igy kaže...
Markić7 kaže...

pitanjce za vas, u kojim situacijama koristite te 35mm i 50mm. Po čemu su oni bolji, recimo od kit objektiva. 

 

fix objektivi sličnog cjenovnog ranga često daju oštriju fotografiju, s manje distorzija, možeš pustiti više svjetlosti što znači da su bolji u zatvorenom prostoru od zoom objektiva koji najčešće dolaze s aparatom. Dakle u slučaju Nikona, 35mm 1.8G će dati bolj fotografiju nego 35mm (18-55 objektiv)

situacije: portreti i relativno širokokutni krajolik.

 

 

35mm nema veze sa sirokim kutem na aps-c senzorima sirokokutni su od 20mm na nize... 35mm je "normal" kategorija
11 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pozdrav,
Preporucite mi neke objektive za portrete posto mi je to najdraze slika i najvise slikam :)
da nisu preskupi
Hvala! 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
puhiii kaže...

Pozdrav,
Preporucite mi neke objektive za portrete posto mi je to najdraze slika i najvise slikam :)
da nisu preskupi
Hvala! 

Svakako si nabavi 50mm, f/1.8.
Nisi napisao koji body. 

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
dombak1608 kaže...
puhiii kaže...

Pozdrav,
Preporucite mi neke objektive za portrete posto mi je to najdraze slika i najvise slikam :)
da nisu preskupi
Hvala! 

Svakako si nabavi 50mm, f/1.8.
Nisi napisao koji body. 

imam 50mm imam canon 1100d trenutno

15 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
puhiii kaže...

Pozdrav,
Preporucite mi neke objektive za portrete posto mi je to najdraze slika i najvise slikam :)
da nisu preskupi
Hvala! 

75-300 III f4-f5.6

 

Mislim da je usm verzija samo 30$+...tak da uzmi nju

 

 

Ili pak 85 f1.8

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
puhiii kaže...

imam 50mm imam canon 1100d trenutno

 

50mm ti je sasvim dobar kao portretni objektiv ako ne želiš potrošit lovu bezveze... vidljivi napredak od tog će ti dat tek 2000+kn objektivi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 11:42 (Trickortreat).
16 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Može li preporuka nekog polarizatora razumne cijene za 77mm navoj, također i zaštitnog filtera za 77mm navoj?

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
IRebic kaže...

Može li preporuka nekog polarizatora razumne cijene za 77mm navoj, također i zaštitnog filtera za 77mm navoj?

 

Polarizacijski nisu jeftini. Sa onim jeftikanerima ljudi bas i nisu imali nesto dobrih komentara po forumima. Nesto razumno bi bilo ovo http://www.canosa.com.hr/marumi-cpl-c-pl-polarizator-cirkularni-filter-77mm-standard/100034/product/ Jedna napomena - sa sirokokutnim objektivima polarizacijski daju nejednoliku boju preko snimanog kadra pa ih s njima nije bas preporucljivo koristiti ako se bas ne trazi neki cudan efekt. Lens protect filtri ti i ne trebaju ako cuvas objektive. Kupis finu metlicu za ciscenje i prodes jeftinije. Opticki element pred objektivom uvijek utjece na sliku i time gubis onu boju/kvalitetu koju je proizvodat objektiva zelio postic...
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 22:39 (Trickortreat).
16 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Znam u detalje "činjenice" o polarizatorima, nisam očekivao naći nijedan ispod 200kn da valja, ako imaju na ebayu neki kvalitetni modeli za manju cijenu nego kod nas to bi mi isto bilo zgodno.

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
A vjerujem da ce ih po ebayu bit.
Bitno je naci neku respektabilnu firmu koja ih proizvodi. Ima masu tih nekih jeftikaner polarizatora od razno raznih proizvodaca koji nemaju ni web stranica na netu. Od njih tesko da se moze neka kvaliteta ocekivati.
15 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Tiffen, Haida...


Haida ND1000 kojeg imam se moze mjeriti sa B+W....
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
15 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Ekipa imam priliku upiknut novo tijelo za nekih 1000$, pa me zanima sto bi mi preporucili jer nisam u zadnje vrijeme gledao i pratio tijela.
BTW treba biti Canon zbog ostatka opreme i mora biti u ducanu.

70D?
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

a da... 70D, nema tu puno za razmišljat ako si vezan za opremu.

15 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Istina, pogledat cu jos 60D+neka leca

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Mitch kaže...

Istina, pogledat cu jos 60D+neka leca

mitch ako nije tajna, koju sve opremu imas a da je vezana uz taj canon ? iz znatiželje me zanima. 

15 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Uz 550D imam Phottix grip, dvije batke, 3x32 GB Sandisk C10

 

18-55 III iz kojeg vec dugo vrijeme izvlačim maks., 75-300 III.

 

Imam lens hood za svaki, imam daljinski, gore je instaliran zadnji Magic Lantern, Canon 200eg ruksak (nesto najbolje, samo 40$ u usa)

 

Imam Haida ND1000 filter (Slim II MC) i fenomenalan je.

 

To je sve sta imam za Aps-c, slike su mi na 500px.com/mihovilm ako te zanima

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Imaj na umu da za 70D neće biti još dugo dostupan ML, kupi daljinski okidač sa intervalometrom ako planiraš slikavati po noći, a što se 60D-a tiče ja ga za te novce ne bih uzimao jer ima praktički isti senzor kao tvoj 550D, a 70D je puno bolji uređaj sa puno boljim senzorom i nizom "up to date" fukcija koje su jako korisne... (ako naravo 60D dolazi sa nekim jako dobrim objektivom onda bi se dalo razgovarati :D)

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Moze li mi netko preporucit neki dobar stativ do 500kn, ali da nije sa pan-headom?
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Mitch kaže...

Uz 550D imam Phottix grip, dvije batke, 3x32 GB Sandisk C10

 

18-55 III iz kojeg vec dugo vrijeme izvlačim maks., 75-300 III.

 

Imam lens hood za svaki, imam daljinski, gore je instaliran zadnji Magic Lantern, Canon 200eg ruksak (nesto najbolje, samo 40$ u usa)

 

Imam Haida ND1000 filter (Slim II MC) i fenomenalan je.

 

To je sve sta imam za Aps-c, slike su mi na 500px.com/mihovilm ako te zanima

znas, mene je to više zanimalo samo zato da vidim sto te sve veze uz canon, tj da vidim dali se isplati ići na konkureciju reicmo na pentax.

15 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
IRebic kaže...

Imaj na umu da za 70D neće biti još dugo dostupan ML, kupi daljinski okidač sa intervalometrom ako planiraš slikavati po noći, a što se 60D-a tiče ja ga za te novce ne bih uzimao jer ima praktički isti senzor kao tvoj 550D, a 70D je puno bolji uređaj sa puno boljim senzorom i nizom "up to date" fukcija koje su jako korisne... (ako naravo 60D dolazi sa nekim jako dobrim objektivom onda bi se dalo razgovarati :D)

70D ni ne treba ML, ima sve ugradeno s Wifi aplikacijom :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
11 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

preporuka za torbe (na leda) za nosit okolo ne preskupe! 
Hvala 

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice