AMD Vega

poruka: 3.223
|
čitano: 431.776
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: AMD Vega
Lucidius kaže...

jer kod Nvidie uvijek imas taj max peformance od starta, nemoras ga cekat kao kod AMD grafi.

 

 Ovo je jedna od najvecih pizdarija koje prosipas po forumu.

U smislu da od AMDa na pocetku dobijes obecano a kroz vrijeme s tom karticom pristojno presisas nvidijinu konkurenciju, dok nvidija sjebe korisnike ko i apple, sa planned obsoleecence.

Al ak tebe to tjesi, isto ko i "zgoditak" 7700k, uzivaj u svom svemiru.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
chaselol kaže...

I call bullshit.

 

HBM se stanca uveliko vec godinu dana, takvi tekstovi nisu nista bolji od 90% linkova sa wcftech koje luci spama 24/7 a obistini se nekih 10% sa linka.

 HBM od Hynixa se ne stanca sigurno niakkvih godinu dana a njega koristi AMD na grafama, uostalom vec ti je ljepljeno od samog Hynixa izvjesce da ce HBM2 biti spreman tek u Q3 za neke vece kolicine, a najizglednije Q4.

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Tonči kaže...

Čak i da je istina, kome to treba? Imaš RX580 za mid nivo i niže druge, a za max imaš RX Vegu <kakogod>. Između bi išlo nešto nivoa 1070, ali zašto? Ne treba. Kupiš ili RX580za full HD ili Vegu za 4K.

 Kakva Vega i 4k, o cemuti pises...

nixass kaže... 

 Ovo je jedna od najvecih pizdarija koje prosipas po forumu.

U smislu da od AMDa na pocetku dobijes obecano a kroz vrijeme s tom karticom pristojno presisas nvidijinu konkurenciju, dok nvidija sjebe korisnike ko i apple, sa planned obsoleecence.

Al ak tebe to tjesi, isto ko i "zgoditak" 7700k, uzivaj u svom svemiru.

 Nvidia je uvijek jaca dok je aktualna od AMD-a, to sta cu dobit 5FPS vise za 2 godine meni nis ne znaci, tada cu prodat tu grafu i uzet novu seriju ako i vecina kojam kupuje kartice viseg razreda.

 

Uostalom, eto proslo godinu dana a gtx 1060 i dalje nije prestiga AMD sa rx 480 i 580...

 

Kad kupujem uzimam odma jacu grafu, bilo AMD il Nvidia u tom trenutku i igram, to sta ce ova slabija eventualno kroz godinu dana bit izjednacena il malo jaca mi nis ne znaci, u najmanju ruku igrao bi se prvih godinu dana na jednoj koja je jaca, a drugih godinu dana bi druga bila jaca tako da bi isto vrijeme potrosio a imao prvu polovinu jace na jednoj a drugu na drugoj.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
Lucidius kaže...

 Kakva Vega i 4k, o cemuti pises...

Vega će biti negdje od 1080 naviše. Nije nemoguće da bude na razini 1080Ti.

Nope.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Tonči kaže...
Lucidius kaže...

 Kakva Vega i 4k, o cemuti pises...

Vega će biti negdje od 1080 naviše. Nije nemoguće da bude na razini 1080Ti.

 Sto nece biti vise verzija sto se tice snage? Od neceg slicnog 1070 pa na dalje.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
Lucidius kaže...

 

Uostalom, eto proslo godinu dana a gtx 1060 i dalje nije prestiga AMD sa rx 480 i 580...

 

 Je, rx580 je prestigao 1060 6g.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AMD Vega
nixass kaže...

 Ovo je jedna od najvecih pizdarija koje prosipas po forumu.

U smislu da od AMDa na pocetku dobijes obecano a kroz vrijeme s tom karticom pristojno presisas nvidijinu konkurenciju, dok nvidija sjebe korisnike ko i apple, sa planned obsoleecence.

Al ak tebe to tjesi, isto ko i "zgoditak" 7700k, uzivaj u svom svemiru.

 nema "dobiješ obećano", pa poslije bonus

u slučajevima kad je amd rastao od 10 ili 20% preko drivera nije amd čudotvorno povećao perfomanse grafe, nego mu je jednostavno trebalo vremena da napravi drivere koji mogu iskoristiti puni potencijal grafe

 

s jedne strane to je ok za korisnike koji te grafe uzimaju s takvim očekivanjima, s druge strane je činjenica i da dobiju grafu čiji puni potencijal ne mogu koristiti otpočetka

najgore je to za sam amd, jer da mogu iskoristiti puni potencijal grafe u startu, bili bi puno konkurentiniji onda kad je najbitnije - u početku kad se i prodaje najviše grafa

sad se to može gledati kao prednost ili kao nedostatak, obje strane su donekle u pravu

 

ali pljuvati po konkurenciji koja otpočetka daje puni potencijal grafe je bedasto

nema tu nikakvog "planned obsolence", jer nema namjernog oslabljivanja kvalitete da bi grafe pocrkale nakon 2-3 godine, nema dijelova koji su namjerno napravljeni da se ne mogu servisirati, a bogme nema niti naknadnog pada perfomansi, tako da je to još veća pizdarija koja se prosipa po forumima

 

ali fanboj aemdeaš ili envidijaš ne bi imali o čemu trkeljati da nije takvijeh pizdarija 

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
war3_tft kaže...
Tonči kaže...
Lucidius kaže...

 Kakva Vega i 4k, o cemuti pises...

Vega će biti negdje od 1080 naviše. Nije nemoguće da bude na razini 1080Ti.

 Sto nece biti vise verzija sto se tice snage? Od neceg slicnog 1070 pa na dalje.

 Ma bit će. Možda s odgodom, a možda i ne. Tweaktown je blog s dosta nepouzdanih glasina koje su napisane kao potvrđene vijesti.

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Jakovp kaže...

 Je, rx580 je prestigao 1060 6g.

 Ajde daj mi test 20 igara pa da vidim 

16 godina
offline
AMD Vega

Evo ti testove

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/73945-gtx-1060-vs-rx-480-updated-review-20.html

Valjda ti je to dosta, vec i vrapci na grani znaju da je rx480 bolja od gtx 1060

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Vega
Lucidius kaže...
Jakovp kaže...

 Je, rx580 je prestigao 1060 6g.

 Ajde daj mi test 20 igara pa da vidim 

 i.... slijedi test gige aorus, koju su nasvirali skoro do kraja, protiv msi 1060 koja ima barem još 15% potencijala za klokanje 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
Lucidius kaže...
Jakovp kaže...

 Je, rx580 je prestigao 1060 6g.

 Ajde daj mi test 20 igara pa da vidim 

 Besplatni freesync je dovoljan.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
picajzla0707 kaže...
Lucidius kaže...
Jakovp kaže...

 Je, rx580 je prestigao 1060 6g.

 Ajde daj mi test 20 igara pa da vidim 

 i.... slijedi test gige aorus, koju su nasvirali skoro do kraja, protiv msi 1060 koja ima barem još 15% potencijala za klokanje 

 sad je to sve tu negdje, no 15% oc nije bio moguc na maxwellu kamoli na pascalu!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Ima i nova gtx 1060 sa brzom memorijom....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Vega

One sa 3GB ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Ta 3GB za mene nije gtx 1060.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Vega
Lucidius kaže...

Ima i nova gtx 1060 sa brzom memorijom....

 I u većini igara uopće nema koristi od toga.
Rijetke su imale ikakav rast perfomansi.

robimarko@gmail.com
16 godina
odjavljen
offline
AMD Vega

Nvidija kaže da je...inače ta sa 3Gb radi super u Resident Evil 7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Vega
XXX kaže...

Nvidija kaže da je...inače ta sa 3Gb radi super u Resident Evil 7.

Ajoj to kad sam vidio, 1060 3gb ne moze ni 30fps da napumpa u RE 7 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
AMD Vega

I još nema freesync 

Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Vega
Stjepanj kaže...

 sad je to sve tu negdje, no 15% oc nije bio moguc na maxwellu kamoli na pascalu!lp

 kako ne, govorio sam o msi 1060 gaming, kojoj je defolt turbo klok na 1785, dok primjerak na ovom testu ide klokanjem na 2050mhz, što je točno 14,8% - link

e sad, koliko se to odnosi na postotak koji konkretno dobiješ u pojedinj igri je druga priča

 

ono što sam htio reći jesu testovi koji se postaju posljednjih mjesec dana, gdje se uzimaju testovi do jaja napucane 580 gige aorus xtr kao nekakav benčmarko koliko je napredovala 580 u odnosu na 480 ili 1060

nemam ništa protiv grafe, zamalo sam je i sam uzeo (još čekam poruku da je dostupna od nekoliko trgovina), no bezvezno je uzimati kao nekakav relevantni uzorak 580 serije baš nonu grafu koja je napucana do maksimuma

12 godina
protjeran
offline
AMD Vega

imas isti takav model kojem je default turbo clock na 1970mhzkaj cemo sad? i kako cemo racunati prosjek oc( a znamo da je na pascalu manji od 10%)lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Vega

pascal i polaris su drek za oc, tako da treba uzeti takt od referentnih grafa a i tamo se vidi da je rx480 dobila bitku naprema gtx 1060 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Vega
Stjepanj kaže...

imas isti takav model kojem je default turbo clock na 1970mhzkaj cemo sad? i kako cemo racunati prosjek oc( a znamo da je na pascalu manji od 10%)lp

s kim se ti boriš

govorim o testu gdje su uzeli msi 1060 gaming s defoltnim takvotima - baš taj sa 1785 vs nabrijanje aorus 580 . kao relevantni test koliko je 580 bolja ili ne u odnosu na prije

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
picajzla0707 kaže...

s kim se ti boriš

govorim o testu gdje su uzeli msi 1060 gaming s defoltnim takvotima - baš taj sa 1785 vs nabrijanje aorus 580 . kao relevantni test koliko je 580 bolja ili ne u odnosu na prije

 

nisam skuzio !lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
AMD Vega

Može li se pascal underclockat s obzirom na boost 3.0?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Vega
picajzla0707 kaže...
nixass kaže...

 Ovo je jedna od najvecih pizdarija koje prosipas po forumu.

U smislu da od AMDa na pocetku dobijes obecano a kroz vrijeme s tom karticom pristojno presisas nvidijinu konkurenciju, dok nvidija sjebe korisnike ko i apple, sa planned obsoleecence.

Al ak tebe to tjesi, isto ko i "zgoditak" 7700k, uzivaj u svom svemiru.

 nema "dobiješ obećano", pa poslije bonus

u slučajevima kad je amd rastao od 10 ili 20% preko drivera nije amd čudotvorno povećao perfomanse grafe, nego mu je jednostavno trebalo vremena da napravi drivere koji mogu iskoristiti puni potencijal grafe

 

s jedne strane to je ok za korisnike koji te grafe uzimaju s takvim očekivanjima, s druge strane je činjenica i da dobiju grafu čiji puni potencijal ne mogu koristiti otpočetka

najgore je to za sam amd, jer da mogu iskoristiti puni potencijal grafe u startu, bili bi puno konkurentiniji onda kad je najbitnije - u početku kad se i prodaje najviše grafa

sad se to može gledati kao prednost ili kao nedostatak, obje strane su donekle u pravu

 

ali pljuvati po konkurenciji koja otpočetka daje puni potencijal grafe je bedasto

nema tu nikakvog "planned obsolence", jer nema namjernog oslabljivanja kvalitete da bi grafe pocrkale nakon 2-3 godine, nema dijelova koji su namjerno napravljeni da se ne mogu servisirati, a bogme nema niti naknadnog pada perfomansi, tako da je to još veća pizdarija koja se prosipa po forumima

 

ali fanboj aemdeaš ili envidijaš ne bi imali o čemu trkeljati da nije takvijeh pizdarija 

 

 

 planned obsolescence kod nvidie je pristuan i stvaran

https://www.gamespot.com/forums/system-wars-314159282/more-evidence-shows-nvidia-gpus-losing-performance-32925136/

 

btw kaj se tice AMDovog boosta performansi.. jel ti zbilja vjerujes da nvidia daje max po izlasku i da nema mjesta optimizacijama i dobicima?

da AMD ne dobije nikakav boost (zbog lijenosti njihovih developera), bi li onda AMD po izlasku davao max?

zasto na sve skupa ne gledas da AMD iskoristi (eventually) arhitekturu do kraja a nvidia ne i da nvidia jednostavno zaboravi i ne trudi se oko svojih korisnika?

jel nvidia sveti gral da se ne smije sumnjati u njih? (a dokazano su supcinska firma)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Re: AMD Vega
nixass kaže...

 planned obsolescence kod nvidie je pristuan i stvaran

https://www.gamespot.com/forums/system-wars-314159282/more-evidence-shows-nvidia-gpus-losing-performance-32925136/

 

1. btw kaj se tice AMDovog boosta performansi.. jel ti zbilja vjerujes da nvidia daje max po izlasku i da nema mjesta optimizacijama i dobicima?

2. da AMD ne dobije nikakav boost (zbog lijenosti njihovih developera), bi li onda AMD po izlasku davao max?

3. zasto na sve skupa ne gledas da AMD iskoristi (eventually) arhitekturu do kraja a nvidia ne i da nvidia jednostavno zaboravi i ne trudi se oko svojih korisnika?

4. jel nvidia sveti gral da se ne smije sumnjati u njih? (a dokazano su supcinska firma)

  koliko vidim, to su sve nategnute pretpostavke i usporedbe sa amd-om

 

1. ja još nisam vidio na gtx 550ti, gtx 570 ili kod frenda na gtx 970, da su na bilo kojoj igri pale perfomanse, da li ima mjesta za još više - ne znam

2. naravno da ne, ali to je trend koji se pokazuje i sreća korisnička da te perfomanse dobiju makar i kasnije - što je opet svojevrsni plus, ako si na to i računao - uostalom konkurentnu amd grafu dobiješ uglavnom jeftinije od nvidie i nije da si preplatio neki budući upgrade - dobiješ ga "besplatno"

3. amd iskoristi arhitekturu do kraja tak kasnije i nažalost za njih prekasno da bi to kapitalizirali kod prodaje, i da - nvidia zaboravi na svoje starije korisnike, ali grafe rade ako su radile i prvog dana - naravno da bi svi voljeli da im snaga postupno raste, ali se to ne događa - moguće da bi i dobili nešto boosta s optimizacijama, moguće da taj boost nemere biti ni blizu amd-ovom - skloniji sam vjerovati da nemere biti blizu amd-ovom zbog jednostavnog razloga da su već izvukli sve što su mogli i da im nema smisla optimizirati drivere za stare grafe kako bi dobili neki mizeran plus na njima

4. nisu oni nikakav sveti gral i uglavnom mi se gadi njihova politika, nego se ovdje jednostavni odgovor pokušava izvrnuti u komplicirani - tipa, možda muž nije ubio ženu iako su bili sami u kući i muž je sav krvav, nego su to napravili vanzemljaci i namjestili mu

 

i konačno, kako se nitko u tom videu ili na tom forumu koji si linkao nije zamislio nad teraflopsima po kojima se vidi da amd uvijek ima teoretski jače grafe na izlasku, no nvidia uvijek u startu daje bolje rezultate- to daje samo jedan zaključak - amd-u treba vremena da tu snagu pokaže u praksi, ostalo su tek teorije zavjere kako sam i rekao

7 godina
neaktivan
offline
AMD Vega

Amd je izbacio rx 470 koja je najbolja grafa u segmentu dobiveno uloženo. Gro ljudi je još na 1080 p rezi a za to se ne baca lova ni za 480 ,a pogotovo ne za 1060. Čokljavca od 3gb ne računam pod grafu. Rx ice su toliko dobre da ih treba sviječom tražit. Dok se na nvidine modele popikavaš gdje god staneš. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
BOOMboy kaže...

Amd je izbacio rx 470 koja je najbolja grafa u segmentu dobiveno uloženo. Gro ljudi je još na 1080 p rezi a za to se ne baca lova ni za 480 ,a pogotovo ne za 1060. Čokljavca od 3gb ne računam pod grafu. Rx ice su toliko dobre da ih treba sviječom tražit. Dok se na nvidine modele popikavaš gdje god staneš. 

Ako ces igrat na medium onda je ok za 1080p....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice